Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας αγαπητοι

βλεποντας οτι το 4G wind ειναι διαθεσιμο πηγα να δω στο Ζ30 αν ειναι ενεργοποιημενο

τελικα δειχνει να δεχεται μονον 3G 2G μαζι η σκετα και οχι 4G η LTE ..γιατι ?

η λετε η συσκευη που αγορασα να μην εχει LTE. δεν εχω μπροστα μου το κουτι αλλα νομιζω οτι ελεγε οτι ειναι και LTE

για πειτε μου τι ισχυει και τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως το πρόγραμμά σου της Wind δεν έχει 4G?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα τα μοντέλα Ζ30 έχουν LTE. Λεπτομέρειες:

http://forums.berryverse.com/threads/1283-BlackBerry-Z30-Different-Models-Explained

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοανοιγει πόση ώρα κάνει? Το πήρα και έχει το σήμα BB και φορτώνει μια μπάρα γύρω του σχεδόν μια ώρα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόψιν δε του έχω βάλει τη SIM ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοανοιγει πόση ώρα κάνει? Το πήρα και έχει το σήμα BB και φορτώνει μια μπάρα γύρω του σχεδόν μια ώρα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόψιν δε του έχω βάλει τη SIM ακόμη...

 

δεν εχει μπαρα εχει εναν κυκλο..σαν στιβο.πατας και σου δειχνει ποσο % εχει φορτωσει...

Link to comment
Share on other sites

97% φίλε μου πάει αργά όμως...σωστά,λάθος έκφραση...κύκλο έχει.

 

Είναι φυσιολογικό?

 

98% τωρα και εφτασε μιαμιση ωρα απο τοτε που το πρωτοανοιξα !!

 

Εγκατασταση λειτουργικου κανει η μηπως υπαρχει προβλημα ?

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πρόγραμμά σου της Wind δεν έχει 4G?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα τα μοντέλα Ζ30 έχουν LTE. Λεπτομέρειες:

http://forums.berryverse.com/threads/1283-BlackBerry-Z30-Different-Models-Explained

 

εχω βαλω καρτα FreeToGo wind ..ιδια καρτα στο Lumia 830 δειχνει 4G !! αρα λογικα δεν ειναι θεμα καρτας ?

 

το μοντελο μου ειναι τα εξης απο το λινκ που εβαλες

 

BlackBerry Z30 STA100-2 (RFW121LW):

 

GSM: 850, 900, D 1800, P 1900

UMTS / HSPA+: 800/850, 900, 1900, 2100 (6/5, 8, 2, 1)

LTE: 800, 900, 1800, 2600 (20, 8, 3, 7)

Supported Carriers: EE, 02 UK, Vodafone UK, T-Mobile UK, Optus, Telstra, MTN SA, Vodacom SA, Batelco, du, Etisalat UAE, Vodafone Qatar, ooredoo Qatar

Edited by Megalos
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κι εδω με Passport (μονο 2G/3G option).

Απο χθες που μου ηρθε το μηνυμα με την ενεργοποιηση της υπηρεσιας, τους καλεσα να τους ενημερωσω σχετικα. Ως αναμενοταν δεν γνωριζαν τιποτα και διατεινονται οτι παιζει κανονικα.

Εγω, παλι, πιστευω οτι δεν εχουν στειλει το carrier update που θα επρεπε...

Ενοχληστε τους κι εσεις μπας και μας δωσουν την απαραιτητη αναβαθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Με μια επανεκκινηση ανοιξε κανονικα τελικα,ευχαριστω το φιλο dalton114 για τη βοηθεια του !

 

2 γρηγορες ερωτησεις:

 

1. Στοιχεια για τη μπαταρια που βλεπουμε?

2. Kανω αναζητηση για αναβάθμιση αλλα μου λεει εχω τη πιο προσφατη (10.2.1.3062 εχω) αλλα αν δε κανω λαθος υπαρχει η 10.3 σωστα ? Να κανω συνεχως αναζητηση ετσι ωστε να την παρει?

Link to comment
Share on other sites

Με μια επανεκκινηση ανοιξε κανονικα τελικα,ευχαριστω το φιλο dalton114 για τη βοηθεια του !

 

2 γρηγορες ερωτησεις:

 

1. Στοιχεια για τη μπαταρια που βλεπουμε?

2. Kανω αναζητηση για αναβάθμιση αλλα μου λεει εχω τη πιο προσφατη (10.2.1.3062 εχω) αλλα αν δε κανω λαθος υπαρχει η 10.3 σωστα ? Να κανω συνεχως αναζητηση ετσι ωστε να την παρει?

 

Power off, remove sim, restart wifi only. Check for updates. Power off, re-insert sim, continue.

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο WOW ο ηχος απο τα ηχεια !!!! ΠΩ!ΠΩ!ΠΩ!ΠΩΩΩ!

 

 

Φιλε poseidon δε μου δουλεψε δυστυχως για το update...αλλος τροπος να το πιεσουμε να την δεχθει ?

 

Ψαχνομουν να συγχρονισω ημερολογιο και επαφες απο Google Gmail και εδω βρηκα το τροπο για οποιον ψαχνεται: http://crackberry.com/how-setup-gmail-your-blackberry-10-devce-using-imap-caldav-and-carddav

 

Παρα πολυ ωραια εως τωρα !

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο WOW ο ηχος απο τα ηχεια !!!! ΠΩ!ΠΩ!ΠΩ!ΠΩΩΩ!

 

 

Φιλε poseidon δε μου δουλεψε δυστυχως για το update...αλλος τροπος να το πιεσουμε να την δεχθει ?

 

κατεβασε το bb link και προσπαθησε να κανεις ενημερωση απο εκει..ελεγχος για νεες εκδοσεις νομιζω το λεει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με μια επανεκκινηση ανοιξε κανονικα τελικα,ευχαριστω το φιλο dalton114 για τη βοηθεια του !

 

2 γρηγορες ερωτησεις:

 

1. Στοιχεια για τη μπαταρια που βλεπουμε?

2. Kανω αναζητηση για αναβάθμιση αλλα μου λεει εχω τη πιο προσφατη (10.2.1.3062 εχω) αλλα αν δε κανω λαθος υπαρχει η 10.3 σωστα ? Να κανω συνεχως αναζητηση ετσι ωστε να την παρει?

 

κανε swipe την οθονη και εκει που ειναι το σηματακι της μπαταριας βγαζει το ποσοστο και επισης μπορεις απο την εφαρμογη bbve εκει βλεπεις ολα τα στατιστικα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το bb link και προσπαθησε να κανεις ενημερωση απο εκει..ελεγχος για νεες εκδοσεις νομιζω το λεει.

 

Το εκανα πολλες φορες κι αυτο....τιποτα,θα πρεπει να περιμενω,σωστα ? Τμηματικα ερχετε η ΟΤΑ ?

Link to comment
Share on other sites

kek, λίγη προσοχή αν θες με τα συνεχόμενα μηνύματα. Μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το τελευταίο post αν θες κάτι να προσθέσεις.

 

Όσο για την αναβάθμιση, δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής χωρίς κάρτα SIM.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εκανα αναβαθμιση με αυτο το image https://mega.co.nz/#!Q4YC0bbB!68-0YcQ55O0UilP8Un-OVP_5gqHtxP9rCLNRoHnF1lo

 

Eιναι αναβαθμιση που βρηκα σε αυτο το φορουμ: http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/how-upgrade-z30-latest-os-hybrid-988686/index15.html#post11342286 και με βαση αυτο τον οδηγο: http://crackberry.com/install-leaked-os-autoloader το περασα γρηγορα κι ευκολα!

 

Ελπιζω να βοηθησω οποιον θελει να περασει τη πιο προσφατη εκδοση...η νεα εκδοση του BB (10.3) εχει αλλαξει παρα πολυ προς το καλυτερο! Ευχρηστο και ομορφο !!

Καποιες βασικες εφαρμογες Android που εβαλα στα γρηγορα απο το Google playstore (Tapatalk,Οnenote,Lidl,Εshop,Skroutz) δουλευουν αψογα!!

 

Google playstore εγκαθιστατε με αυτο το τροπο:http://forums.crackberry.com/android-apps-amazon-store-apk-files-f413/google-play-store-blackberry-10-supports-buying-downloading-985344/

 

Εχω προβλημα με μια καρτα SAMSUNG EVO MICROSD 64GB δεν την αναγνωριζει κανονικα...παει να κατεβασει καποιους drivers για την "οδηγηση" της αλλα συνεχως αποτυγχανει και δε μπορω να τη φορμαρω....καμια ιδεα ? στη προηγουμενη εκδοση και πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικα παντως !

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο εμενα,επειδη μεχρι την δευτερα θα εχω παρει και εγω το Ζ30 ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια,αυτη την στιγμη εχω iphone5s και οκταπυρινο κινεζικο με 2γιγα ραμ,ειμαι πληρως καλυμενος και απο τα 2 λειτουργικα απλα τα εχω βαρεθει εντελως,αποφασισα να παω στην bb για δοκιμη μιας και οι τιμες εχουν πεσει πολυ,αλλα ειναι η πρωτη φορα που παιρνω κινητο της συγκεκριμενης εταιριας.ηθελα να ρωτησω τελικα playstore παιρνει?συγχρονισμο με gmail account (ημερολογια,επαφες)ειναι ευκολο να γινει?τρεχει apk emulators?μηπως εχεις συνδεσει κανεις ipega gamepad?η μπαταρια ειναι τοσο καλη οσο λενε?ραδιοφωνο εχει?σε καθημερινη χρηση σε συγκριση με τα αλλα os ειναι ευκολο?αναζητηση επαφων,μαιλ,brownser,κλησεις?το multitasking ειναι οπως του android h καλυτερο?δηλαδη π.χ θα μπορω να σερφαρω και ταυτοχρονα να ακουω μουσικη απο εφαρμογη του youtube?και κατι τελευταιο αξιζει η μεταβαση στην bb?αυτα τα ολιγα και σας ευχαριστω εκ των προτερων
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο εμενα,επειδη μεχρι την δευτερα θα εχω παρει και εγω το Ζ30 ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια,αυτη την στιγμη εχω iphone5s και οκταπυρινο κινεζικο με 2γιγα ραμ,ειμαι πληρως καλυμενος και απο τα 2 λειτουργικα απλα τα εχω βαρεθει εντελως,αποφασισα να παω στην bb για δοκιμη μιας και οι τιμες εχουν πεσει πολυ,αλλα ειναι η πρωτη φορα που παιρνω κινητο της συγκεκριμενης εταιριας.ηθελα να ρωτησω τελικα playstore παιρνει?συγχρονισμο με gmail account (ημερολογια,επαφες)ειναι ευκολο να γινει?τρεχει apk emulators?μηπως εχεις συνδεσει κανεις ipega gamepad?η μπαταρια ειναι τοσο καλη οσο λενε?ραδιοφωνο εχει?σε καθημερινη χρηση σε συγκριση με τα αλλα os ειναι ευκολο?αναζητηση επαφων,μαιλ,brownser,κλησεις?το multitasking ειναι οπως του android h καλυτερο?δηλαδη π.χ θα μπορω να σερφαρω και ταυτοχρονα να ακουω μουσικη απο εφαρμογη του youtube?και κατι τελευταιο αξιζει η μεταβαση στην bb?αυτα τα ολιγα και σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

1)google playstore μπορει να περαστει εδω ειμαστε για βοηθεια.το εχω περασει μεσα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.το amazon app store ειναι προεγκατεστημενο με την 10.3.1 οποτε υπαρχει και αυτη η εναλλακτικη.

2)συγχρονισμος μπορει να γινει με gmail email calender και επαφες.απλα κανεις LOGIN απο την καρτελα λογαριασμοι και μπηκες.τοσο απλο.

3)τα apk τα τρεχει αυτοματα απο τον file manager.τα περνας τον υπολογιστη στο κινητο και τα τρεχεις.επισης μπορεις να τα κατεβαζεις απευθειας απο τον browner και να τρεξεις.οι εφαρμογες απο το playstore και το amazon google play τρεχουν μεσω του ενσωματομενου emulator

4)για το multitasking ..τρεχω viber fb messenger παιζω temple run ανοιχτος ο browser και το hub λαμβανει ειδοποιησεις sms email κτλ κτλ ολα ταυτοχρονα.Πιστευω οτι σε καλυψα

5)για το gamepad δεν εχω χρησιμοποιησει

6) η καθημερινη χρηση ειναι οπως σε καθε κινητο.καμια δυσκολια αντε 1-2 μερες να το συνηθισεις.τιποτα παραπανω

7)μπαταρια τουμπανο .με τοι s4 επρεπε να αλλαζει 2-3 μπαταριες για να μου βγαλει την μερα.

8) και μετα απο ολα αυτα ΝΑΙ εχει και ραδιοφωνο.

προσωπικα το android το βαρεθηκα δεν εχει να μου προσφερει τιποτα που να μην μπορει να μου προσφερει το bb.αν δεν το δοκιμασεις δεν μπορεις να καταλαβεις αν αξιζει η οχι ειναι υπολειμενικο αυτο.

ελπιζω να βοηθησα

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

με καλυψες και αρκετα μαλιστα και σε ευχαριστω,ρε γμτ αν τα κανει ολα αυτα που λετε και σε ενα λειτουργικο το ασφαλες,γρηγορο,αξιοπιστο και σταθερο γιατι ολοι κυνηγανε τους πυρηνες και τα megapixel και η bb εχει παρει τοσο την κατω βολτα?το οτι απο 8πυρηνο θα παω σε 2 πυρηνο και θα μπορω να κανω οτι εκανα πριν και πιο σταθερα και με μεγαλυτερη αυτονομια ισχυει?δηλαδη θα παω σε αποδειδεγμενα πιο αργο κινητο στα χαρτια και δεν θα εχω προβλημα?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο εμενα,επειδη μεχρι την δευτερα θα εχω παρει και εγω το Ζ30 ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια,αυτη την στιγμη εχω iphone5s και οκταπυρινο κινεζικο με 2γιγα ραμ,ειμαι πληρως καλυμενος και απο τα 2 λειτουργικα απλα τα εχω βαρεθει εντελως,αποφασισα να παω στην bb για δοκιμη μιας και οι τιμες εχουν πεσει πολυ,αλλα ειναι η πρωτη φορα που παιρνω κινητο της συγκεκριμενης εταιριας.ηθελα να ρωτησω τελικα playstore παιρνει?συγχρονισμο με gmail account (ημερολογια,επαφες)ειναι ευκολο να γινει?τρεχει apk emulators?μηπως εχεις συνδεσει κανεις ipega gamepad?η μπαταρια ειναι τοσο καλη οσο λενε?ραδιοφωνο εχει?σε καθημερινη χρηση σε συγκριση με τα αλλα os ειναι ευκολο?αναζητηση επαφων,μαιλ,brownser,κλησεις?το multitasking ειναι οπως του android h καλυτερο?δηλαδη π.χ θα μπορω να σερφαρω και ταυτοχρονα να ακουω μουσικη απο εφαρμογη του youtube?και κατι τελευταιο αξιζει η μεταβαση στην bb?αυτα τα ολιγα και σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Επειδη δεν ξερω τι ακριβως ειναι τα apk emulators και δεν εχω δοκιμασει να το συνδεσω με ipega gamepad (ισως καποιος αλλος που εχει στην κατοχη του να σου απαντησει) σε ολα τα υπολοιπα μπορω να σου απαντησω με ενα μεγαλο ΝΑΙ!

 

Και playstore μπορεις να βαλεις και με gmail μπορεις να κανεις τους συγχρονισμους σου.

Μπορεις να περασεις και το google playstore αλλα και αλλα playstores τα οποια ουσιαστικα πατανε σε αυτο της google η πιο απλα, ειναι google playstore με αλλες ονομασιες (snap για παραδειγμα). Επισης θα εχεις και το amazon playstore.

 

Η μπαταρια του κατ εμε και η αυτονομια της συσκευης αυτης ειναι ισως οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω.

Ειδικα την εποχη που κυκλοφορησε δεν νομιζω να υπηρχε τετοιο "τερας" αυτονομιας.

 

Εννοειται πως εχει ραδιοφωνο και να μην ξεχασω να αναφερω τα καταπληκτικα του ηχεια τα οποια ειναι ανωτερα απο το htc one m8 που θεωρουσαν καποιοι κορυφη σε αυτο το κομματι.

 

Το bb os10 ειναι πανευκολο, ευχρηστο και οτι πιο ομορφο εχεις δουλεψει. Με μερικες κινησεις θα ανακαλυψεις εν καιρω οτι ειναι οτι πιο απλο και παραγωγικο υπαρχει. Εγω προσωπικα και πιστευω οτι οι περισσοτεροι συμφωνουν, δε θα θες να γυρισεις σε αλλο os μετα απο αυτο της blackberry! Η μεταβαση σε αυτο αξιζει με το παραπανω και ειναι κριμα που μια τετοια εταιρια βρισκεται τοσο χαμηλα. Αλλα επειδη ολα ειναι υποκειμενικα, θα το δουλεψεις, θα το ανακαλυψεις, θα βρεις τα κολπακια του και μετα θα μας πεις εσυ αν αξιζει η οχι η μεταβαση.

 

Και βεβαια μπορεις να ακους μουσικη απο το youtube και παραλληλα να σερφαρεις στο διαδικτυο. Αυτο ειναι ισως ενα απο τα πιο απλα που μπορουν να κανουν σημερα ολα τα smartphones. Φυσικα μπορεις να κανεις και πολλα περισσοτερα.

 

Edit. Νομιζω ο Dalton με προλαβε αλλα δεν πειραζει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

με καλυψες και αρκετα μαλιστα και σε ευχαριστω,ρε γμτ αν τα κανει ολα αυτα που λετε και σε ενα λειτουργικο το ασφαλες,γρηγορο,αξιοπιστο και σταθερο γιατι ολοι κυνηγανε τους πυρηνες και τα megapixel και η bb εχει παρει τοσο την κατω βολτα?το οτι απο 8πυρηνο θα παω σε 2 πυρηνο και θα μπορω να κανω οτι εκανα πριν και πιο σταθερα και με μεγαλυτερη αυτονομια ισχυει?δηλαδη θα παω σε αποδειδεγμενα πιο αργο κινητο στα χαρτια και δεν θα εχω προβλημα?

 

Οι πολλοι πυρηνες και τα πολλα megapixels ειναι ενα Trend της εποχης που ισως σε λιγα χρονια θα ξεπεραστει για να παρει κατι αλλο την θεση τους. Σιγουρα οι πολλοι πυρηνες εχουν τα υπερ τους σε καποιες λειτουργιες μια κινητης συσκευης αλλα οι γρηγοροτερες ταχυτητες δεν νομιζω οτι ειναι αισθητες. Εγω ας πουμε πριν το Z30 ειχα ενα galaxy s3 lte (τετραπυρηνο, 2gb μνημη κτλ) και σου λεω οτι απλουστατα δεν μου εχει λειψει καθολου, ουτε καταλαβα καποια διαφορα. Ισως λεω ισως, η μονη διαφορα που υπαρχει να ειναι η πιο γρηγορη εγκατασταση εφαρμογων, κατι αλλο με το ματι τουλαχιστον δεν εχω παρατηρησει. Τωρα αν εισαι φιλος του gaming γενικοτερα, εκει λογικα ισως δεις διαφορες. Το real racing πχ και στις δυο συσκευες εμενα μου φανηκε το ιδιο!

 

Σε γενικες γραμμες οχι, δε θα εχεις προβληματα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

με καλυψες και αρκετα μαλιστα και σε ευχαριστω,ρε γμτ αν τα κανει ολα αυτα που λετε και σε ενα λειτουργικο το ασφαλες,γρηγορο,αξιοπιστο και σταθερο γιατι ολοι κυνηγανε τους πυρηνες και τα megapixel και η bb εχει παρει τοσο την κατω βολτα?το οτι απο 8πυρηνο θα παω σε 2 πυρηνο και θα μπορω να κανω οτι εκανα πριν και πιο σταθερα και με μεγαλυτερη αυτονομια ισχυει?δηλαδη θα παω σε αποδειδεγμενα πιο αργο κινητο στα χαρτια και δεν θα εχω προβλημα?

 

εγω να σκεφτεις οτι ειχα το s4 (γενικα αλλαζα μεταξυ s4 και z30)και ειναι η μερα με την νυχτα.

μην ξεχνατε οτι η blackberry ασχοληται και με το software και με το hardware.ελεγχει ολη την διαδικασια ενω στα android η καθε εκδοση του λειτουργικου εχει ελαχιστες απαιτησεις συστηματος.επισης ενας αλλος λογος που σιχαθηκα τα androiοd ειναι το bloatware ειδικα της samsung και αυτο το ηλιθio touchwiz που δεν ξερω ποιος ασχετος το εγραψε.το αποτελεσμα ειναι να εχεις ενα κινητο που τρεχει ενα λειτουργικο της google εμπειρια χρησης samsung διπλες και τριπλες εφαρμογες που κανουν το ιδιο πραμα.ολα αυτα κανουν το κινητο αργο και χρειαζεται πυρηνες για να τρεξει και μια λειτουργια.

οσο αφορα γιατι δεν περπαταει ειναι απλο:marketing.ολοι με ενα iphone ή με ενα samsung νομιζουν οτι εχουν γινει γκουρου της τεχνολογιας αν εχουν το super dupper κινητο για να κατεβαζουν εφαρμογες που κανουν τιποτα...

προσωπικα blackberry separates the men from the boys and the wannabes.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο και το λειτουργικο ειναι εξαιρετικα !

Ημουν σε μεγαλο διλλημα για το αν θα πρεπει να μεταπηδησω σε BB και αισθανομαι δικαιωμενος 100 % (Πολυχρονη εμπειρια χρησης με Android και τωρα τελευταια με Windows -αριστα και τα Windows παρεπιπτοντως!- )

 

Επιγραμματικα:

-Ποιοτικη κατασκευη το Ζ30

-Φοβερος ηχος ηχειων αλλα και μεσω ακουστικων απιστευτα δυνατος και ποιοτικος !

-Κρυσταλλινη οθονη

-Τεραστια αυτονομια μπαταριας

-Πληρης χρηση Android εφαρμογων και περασμα του Google playstore σε 5 λεπτα με τη μεθοδο που εχω πει μερικα ποστ ποιο πανω.

-Λιγοτερες αλλα καλλογραμενες εφαρμογες απο το Blackberry store που θα σε καλυψουν απολυτα σε οτι χρειαστεις αλλα και backup απο πισω ολοκληρο Google PlayStore με τις εφαρμογες του !

-Ιδιαιτερα καλαισθητη εμφανιση του λειτουργικου ειδικα με την εκδοση 10.3 ,δωσε λιγες μερες περιθωριο να συνηθισεις το χειρισμο του και θα ανταμοιφθεις.

-Eξαιρετικο το HUB και αριστος ο συγχρονισμος GMAIL,YAHOO και αλλων λογαριασμων....

 

Μη το φοβασαι,ετσι ημουν κι εγω πριν λιγες ημερες...δες τα ποστ μου πιο πανω ! Τελικα το τολμησα και οχι μονο δε το μετανιωσα αλλα εχω μεινει εκπληκτος πως το Blackberry εχει αυτο μεριδιο στην αγορα των λειτουργικων τηλεφωνων !

 

Πλεον το ΒΒ λειτουργικο -αλλα και τα Windows- θα μονοπωλουν τις επομενες αγορες μου κινητης τηλεφωνιας!

 

Με το καλο να παραλαβεις και περιμενουμε εντυπωσεις!

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πείσατε κι εμένα, το παρήγγειλα μόλις!!! Πιστεύω να το χαρώ!:)

Και αν μου επιτρέπει ο φίλος kek θα χρησιμοποιήσω το απόφθεγμα της υπογραφής του:

Smart spunky women and artsy types use iPhones. Powerful men need a Blackberry.

Απλά... Υποκλίνομαι :D

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ ολους,χαρηκα πολυ που ακουσα τοσο καλα λογια,μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε γιατι εχω βαλει στο ματι και το passport

υ.γ βεβαια εξακολουθω να εχω τις αμφιβολιες μου για κινητο 2ετιας

υ.γ2 ξερετε καμμια καλη θηκουλα φλιπ και αν γινεται με παραθυρο?

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

υ.γ βεβαια εξακολουθω να εχω τις αμφιβολιες μου για κινητο 2ετιας

 

Θα ειχες 3GB RAM αντι για 2 και 4 πυρηνες αντι για δυο...αυτη ειναι η διαφορα....πρακτικα η αποκριση του κινητου ειναι αψογη με τα Specs αυτα...παιζει ρολο και το λειτουργικο βεβαια αλλα αυτο θα το κρινει ο καθεις μονος του.

 

Για θηκη δες αυτη (με παραθυρο δε νομιζω να υπαρχει):http://www.e-shop.gr/blackberry-leather-flip-case-asy-55473-for-z30-black-bulk-p-TEL.019659

 

http://www.e-shop.gr/images/TEL/ART2/TEL.019659_1.jpg

Edited by kek
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...