Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζ30 με wind πήρε κάποιος ενημέρωση?

 

Z30 με wind, μόλις ήρθε η ενημέρωση

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εκανα πριν απο καμια ωρα και ολα ρολαρουν μια χαρα, παρολο που φορουσα leaked εκδοση πριν και απλα την περασα απο πανω χωρις wipes και τα συναφη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό....στο πηγάδι κατουρησα εγώ? Ακόμα τίποτα...

 

Εισαι με leaked εκδοση? Γιατι αν εχεις περασμενη την Leaked 2243 δε θα σου εμφανιστει κανενα update.

Διαφορετικα τις επομενες ημερες λογικα θα την εχεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το blackberry Z3 με Vodafone ενώ ήρθε η ενημέρωση ΟΤΑ δεν μπορώ να την κατεβάσω.Μου βγάζει μήνυμα ότι πρεπει να ελευθερώσω χώρο. Η ρομ του Ζ3 είναι 8 GB. Εχω ελεύθερο χώρο 3 GB και δεν του φτάνει!! Πραγματικά δεν υπάρχουν πολλά να σβήσω.Μου ζητάει επιπλέον 990 ΜΒ.! Ολα τα app μαζί είναι 1 GB αλλά τα περιλαμβάνει όλα browser email , hub. Δεν υπάρχει απλά! Στο blackberry link δεν βλέπει την ενημέρωση :(
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πράγματα να διαγράψεις, κράτα ένα backup και κάνε factory reset. Πέρνα την αναβάθμιση και κάνε restore μετά. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω πως θα δουλέψει.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

χτες το βράδυ έγινε 10.3!

το κινητό πεται απλά!

μπράβο στην εταιριαρα!:lol:

death to lagdroid!!!!

Edited by 7710nmvx
http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πράγματα να διαγράψεις, κράτα ένα backup και κάνε factory reset. Πέρνα την αναβάθμιση και κάνε restore μετά. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πιστεύω πως θα δουλέψει.

 

Τελικά μετά απο πολλές προσπάθειες και διαγραφή χωρίς λόγο μέρους της ΡΟΜ για να γίνει η εγκατάσταση της 10.3 ΟΤΑ , έγινε η ενημέρωση μέσω ΒΒ link ! Βέβαια πήγε 5 το πρωί :) αλλά άξιζε τον Κόπο! Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις. Είμαι συγκρατημένα αισίοδοξος για τη διάρκεια της μπαταρίας και ίσως και κάποια πιθανά bugs που δεν έχω δει μέχρι τώρα. Μέχρι στιγμής όμως το κινητό είναι αισθητά πιο γρήγορο.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το battery bundle για το Ζ30; εννοώ την έξτρα μπαταρία για εξωτερική φόρτιση της συσκευής.

Την έχω εδώ και καιρό και διαπίστωσα ότι πρέπει να την φορτίζω αρκετά συχνά γιατί για κάποιον λόγο αποφορτίζεται μόνη της. Έχω την εντύπωση ότι είναι λόγω του led που έχει. Το ίδιο συνέβαινε και με του Ζ10 με την διαφορά ότι στου Ζ10 μπορείς να αφαιρέσεις την μπαταρία από τον φορτιστή και να μην την καταναλώνει το led.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ έγινε τρομερό μετά την αναβάθμιση και η μπαταρία κρατάει κατά την γνώμη μου παραπανω.τελικα ωραία η αναβάθμιση και σε κάμερα 720/60 αλλά μακάρι να ήταν και στα 1080 τα 60π.λετε να γίνει η θα έχουμε hardware limit?
http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Μετά από μερικά χρόνια, ήρθε ίσως ο καιρός να αφήσω το αγαπημένο ΝΟΚΙΑ Ν9 και να δω κάτι άλλο. Σε καμιά περίπτωση δε θέλω Android. Έπαιζα μεταξύ ΝΟΚΙΑ 930 και το παρόν Ζ30. 99% είμαι για βατόμουρο. Μερικές διευκρινήσεις αν δε σας κάνει κόπος:

1. Πληκτρολόγιο ελληνικό παίζει καλά; Υπάρχει κάτι σαν το swype?

2. Χρειάζομαι λίγες εφαρμογές android, όχι παιχνίδια. Τρέχουν σωστά;

3. Με σύστημα πλοήγησης τι γίνεται; Ελληνική φωνή; Το Here Maps μπορεί να εγκατασταθεί;

4. Μετά από 1,5 χρόνο στην αγορά, θεωρείτε το τηλ. παρωχημένο πλέον; Αλλάζω τηλέφωνο κάθε 1,5/ 2 χρόνια και δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Απλά θέλω αξιοπιστία, σχετική αυτονομία, και κάτι διαφορετικό από το Android. Αξίζει λέτε;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και μάλλον σύντομα θα μαι στην παρέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Μετά από μερικά χρόνια, ήρθε ίσως ο καιρός να αφήσω το αγαπημένο ΝΟΚΙΑ Ν9 και να δω κάτι άλλο. Σε καμιά περίπτωση δε θέλω Android. Έπαιζα μεταξύ ΝΟΚΙΑ 930 και το παρόν Ζ30. 99% είμαι για βατόμουρο. Μερικές διευκρινήσεις αν δε σας κάνει κόπος:

1. Πληκτρολόγιο ελληνικό παίζει καλά; Υπάρχει κάτι σαν το swype?

2. Χρειάζομαι λίγες εφαρμογές android, όχι παιχνίδια. Τρέχουν σωστά;

3. Με σύστημα πλοήγησης τι γίνεται; Ελληνική φωνή; Το Here Maps μπορεί να εγκατασταθεί;

4. Μετά από 1,5 χρόνο στην αγορά, θεωρείτε το τηλ. παρωχημένο πλέον; Αλλάζω τηλέφωνο κάθε 1,5/ 2 χρόνια και δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Απλά θέλω αξιοπιστία, σχετική αυτονομία, και κάτι διαφορετικό από το Android. Αξίζει λέτε;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και μάλλον σύντομα θα μαι στην παρέα σας!!!

 

Θα σου πω τη άποψη μου για μερικά από τα ερωτήματά σου:

 

1. Δεν υπάρχει καλύτερο πληκτρολόγιο από αυτό. Όχι δεν έχει Swype αλλά δεν θα σου λείψει.

2. Δεν έχω βάλει εφαρμογές Android αλλά από όσα έχω διαβάσει , δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

3. Υπάρχουν αρκετά στο market που λένε ότι είναι αξιόλογα.

4. Με τιποτα δεν το θεωρείς παρωχημένο. Ειδικά μετά την αναβάθμιση που πήρε πριν λίγες μέρες, είναι αλλού. Είναι μοναδικό και τέλειο.

 

Η μπαταρία του θα σε ενθουσιάσει. Ο τρόπος με τον οποίο θα διαχειρίζεσαι τα email σου και όλα τα άλλα θα σε εντυπωσιάσει.

Μην το σκέφτεσαι και προχώρα και δεν θα το μετανιώσεις ούτε στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

 

Σχετικα με το hdmi, οταν το συνδεω στην οθονη του pc μου δεν προβαλλεται η οθονη της συσκευης στην οθονη του υπολογιστη.

Στην συσκευη δειχνει οτι η συνδεση πετυχαινει, βλεπω επισης τις αναλυσεις που μπορω να διαλεξω αν θελω αλλα δεν γινεται προβολη.

Για οποιον το εχει δοκιμασει ξερει τι αλλο χρειαζεται να κανω?

Επισης να αναφερω οτι στο control panel (πλαινα πληκτρα ρυθμισεων της οθονης μου) δε βρισκω καποια επιλογη που να εχει σχεση με τις συνδεσεις hdmi.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε,σκεφτομαι τη μεταβαση σε BB & Z30 απο WINDOWS 8.1 & NOKIA 930...

Οχι πως δεν ειμαι ευχαριστημενος ,ισα-ισα το αντιθετο...απλα για αλλαγη και πειραματισμο.....

 

εφαρμογη για χρηση με το Chromecast υπαρχει?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε,σκεφτομαι τη μεταβαση σε BB & Z30 απο WINDOWS 8.1 & NOKIA 930...

Οχι πως δεν ειμαι ευχαριστημενος ,ισα-ισα το αντιθετο...απλα για αλλαγη και πειραματισμο.....

 

εφαρμογη για χρηση με το Chromecast υπαρχει?

 

δεν ασχολουμαι οποτε δεν το εχω ψαξει..

φιλε μου εγω εκανα εναλλαγες μεταξυ z30 και s4.πλεον z30 δαγκωτο.εκτος των αλλων μπαταρια 2800mA τουμπανο με βαρια χρηση.

once you go black(berry) you never go back.δεν θα το μετανιωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το battery bundle για το Ζ30; εννοώ την έξτρα μπαταρία για εξωτερική φόρτιση της συσκευής.

Την έχω εδώ και καιρό και διαπίστωσα ότι πρέπει να την φορτίζω αρκετά συχνά γιατί για κάποιον λόγο αποφορτίζεται μόνη της. Έχω την εντύπωση ότι είναι λόγω του led που έχει. Το ίδιο συνέβαινε και με του Ζ10 με την διαφορά ότι στου Ζ10 μπορείς να αφαιρέσεις την μπαταρία από τον φορτιστή και να μην την καταναλώνει το led.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1.Οι εφαρμογες Android εχουν καλη αποκριση η λογω αλλου λειτουργικου υστερουν?

2.υπαρχει ελληνικο περιβαλλον παντου ετσι?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...