Jump to content

Lenovo K860i


Dimgalan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά και αλήθεια μπράβο που υπάρχει ένας τέτοιος χώρος να μαθαίνουμε και εμείς οι αδαείς. Λοιπόν θέλω να παραγγέiλω για πρώτη φορά μέσω internet κινητό και έχω καταλήξει στο το LENOVO Κ860ι από minideal.

1) Ποιά η γνώμη σας για το τηλέφωνο ? Όταν το πάρω θα βάλω τη sim και θα δουλεύει ή θα χρειαστεί να κάνω κάτι? Τους έστειλα και mail , εξυπηρετικότατοι , μου είπαν θα το σετάρουν ππιν το στείλουν και θα είναι κομπλέ.

2) Ήμουν έτοιμος να ζητήσω να έρθει με DHL αλλά διάβασα κάποια άλλα θέματα και τρομοκρατήθηκα με τα τελωνεία κτλ , τι μου προτείνετε?

 

Βοηθήστε με παιδιά και sorry αν βάζω πολλά θέματα..

Edited by Dimgalan
Link to comment
Share on other sites

Lenovo K820i από minideal; Είσαι σίγουρος; Προσωπικά δε βρίσκω τέτοιο LENOVO στο minideal. Μήπως εννοείς K860i;
Link to comment
Share on other sites

Ε, τι να πούμε για το συγκεκριμένο κινητό; Απλά δε παίζεται, πολύ καλά χαρακτηριστικά και μεγάλες δυνατότητες κατά τη γνώμη μου. Να προτιμήσεις απλό ταχυδρομείο για να έχεις τις λιγότερες πιθανότητες για χρέωση από τελωνείο, 99% δε θα πληρώσεις. Όταν έρθει το κινητό θα είναι έτοιμο για χρήση, δε θα χρειαστεί να κάνεις τίποτε άλλο. Εγώ εάν ήμουν στη θέση σου, θα τους έλεγα επίσης πριν το στείλουν, να έχουν περάσει και το 4.2 Android λειτουργικό, που (όπως αναφέρουν στην περιγραφή του κινητού) μπορούν να το αναβαθμίσουν από 19 Ιουλίου...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ε, τι να πούμε για το συγκεκριμένο κινητό; Απλά δε παίζεται, πολύ καλά χαρακτηριστικά και μεγάλες δυνατότητες κατά τη γνώμη μου. Να προτιμήσεις απλό ταχυδρομείο για να έχεις τις λιγότερες πιθανότητες για χρέωση από τελωνείο, 99% δε θα πληρώσεις. Όταν έρθει το κινητό θα είναι έτοιμο για χρήση, δε θα χρειαστεί να κάνεις τίποτε άλλο. Εγώ εάν ήμουν στη θέση σου, θα τους έλεγα επίσης πριν το στείλουν, να έχουν περάσει και το 4.2 Android λειτουργικό, που (όπως αναφέρουν στην περιγραφή του κινητού) μπορούν να το αναβαθμίσουν από 19 Ιουλίου...

 

Γεια χαρά! Μόλις πήρα το Lenovo k860i στα χέρια μου , είναι πραγματικά εκπληκτική συσκευή , σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Υπάρχει ένα πρόβλημα μόνο...Δεν υπάρχει στο play store το Viber αλλά ούτε και το Whats Up app. Ξέρετε τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορει καποιος που το εχει δουλεψει να μας δωσει περισσοτερες πληροφοριες για την αξιοπιστια του συγκεκριμενου κινητου? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δύσκολο έως αδύνατο... Και εγώ έχω ρωτήσει για κάποια πράγματα, μέχρι και σε προσωπικό μήνυμα αλλά κανείς δε κάνει τον κόπο να μας πει κάτι, κρίμα.

 

Πάντως στο xda που έχω μιλήσει με ένα παιδί από Κύπρο μου έχει πει αρκετά καλά πράγματα, αξίζει σαν συσκευή και με φωτογραφίες που συναγωνιζονται ποιο ακριβά

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι να κάνουμε;

να προχωρήσουμε σε παραγγελία;

Εδώ το έχω βρει πιο φτηνό

http://www.merimobiles.com/lenovo-k860i-2gb-ram-16gb-rom_p/meri9737.htm

Εσύ το έχεις δει πουθενά αλλού φθηνότερα;

Στο minideal το έχουν 339$

Απορώ πάντως πώς και δεν το συζητούν άλλοι εδώ μέσα, ενώ υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για το lenovo P780 που είναι μεν 20€ φθηνότερο, αλλά τα χαρακτηριστικά του πολύ χαμηλότερα. Έχω ποστάρει σε 2-3 σημεία στο φόρουμ, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι να κάνουμε;

να προχωρήσουμε σε παραγγελία;

Εδώ το έχω βρει πιο φτηνό

http://www.merimobiles.com/lenovo-k860i-2gb-ram-16gb-rom_p/meri9737.htm

Εσύ το έχεις δει πουθενά αλλού φθηνότερα;

Στο minideal το έχουν 339$

Απορώ πάντως πώς και δεν το συζητούν άλλοι εδώ μέσα, ενώ υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για το lenovo P780 που είναι μεν 20€ φθηνότερο, αλλά τα χαρακτηριστικά του πολύ χαμηλότερα. Έχω ποστάρει σε 2-3 σημεία στο φόρουμ, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει.

 

Και εγώ εκεί το έχω δει ποιο φτηνό στο merimobiles αλλά σαν μαγαζί το φοβάμαι... Δεν ακούγονται τα καλύτερα.

Η τιμή του μέχρι τώρα ήταν στα ύψη(για αυτό δεν το έχει και πολύ κόσμος) αλλά λόγω ότι πλέον έχουν βγει 500 μοντέλα οκταπυρηνα, τετραπυρινα και γενικά ότι μπορείς να φανταστείς πλέον έχει πέσει... Αξίζει με χίλια πάντως

Link to comment
Share on other sites

Από τις βολτες που έχω κάνει εδώ μέσα ( και δεν είναι και λίγες) δεν άκουσα κάτι αρνητικό για merimobiles. Μετά το minideal είναι το πιο δημοφιλές. Εσύ πού άκουσες κάτι αρνητικό; Για πες να δω και γω. Ξέρουμε κανέναν να το έχει το κινητό;

Έχω και μια φοβία μήπως αυτό που έχει το merimobiles είναι το K860 χωρίς το i, διότι οι άλλοι το έχουν πολύ υψηλότερα.

Σκέφτηκα μήπως να έστελνα ένα μέιλ στο minideal ( που είναι και πιο σίγουρο μαγαζί) και να του έλεγα οτι το merimobiles το έχει τόσο και να του ζητούσα να ρίξει κι αυτός την τιμή, ώστε να το πάρουμε από αυτόν. Κάπου είδα ότι και κάποιος άλλος εδώ μέσα έκανε κάτι παρόμοιο για κάποιο άλλο κινητό και εισακούστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Από τις βολτες που έχω κάνει εδώ μέσα ( και δεν είναι και λίγες) δεν άκουσα κάτι αρνητικό για merimobiles. Μετά το minideal είναι το πιο δημοφιλές. Εσύ πού άκουσες κάτι αρνητικό; Για πες να δω και γω. Ξέρουμε κανέναν να το έχει το κινητό;

Έχω και μια φοβία μήπως αυτό που έχει το merimobiles είναι το K860 χωρίς το i, διότι οι άλλοι το έχουν πολύ υψηλότερα.

Σκέφτηκα μήπως να έστελνα ένα μέιλ στο minideal ( που είναι και πιο σίγουρο μαγαζί) και να του έλεγα οτι το merimobiles το έχει τόσο και να του ζητούσα να ρίξει κι αυτός την τιμή, ώστε να το πάρουμε από αυτόν. Κάπου είδα ότι και κάποιος άλλος εδώ μέσα έκανε κάτι παρόμοιο για κάποιο άλλο κινητό και εισακούστηκε.

Μην εμπιστεύεσαι το merimobiles, για να χει τέτοια διαφορά τιμής, ή δεν εχει στοκ, ή στέλνει το απλό όπως λες. Ε ̶π ̶ί ̶σ ̶η ̶ς ̶ τ ̶ι ̶ σ ̶ ε ̶ν ̶δ ̶ι ̶α ̶φ ̶ε ̶ρ ̶ε ̶ι ̶ τ ̶ο ̶σ ̶ο ̶ σ ̶ α ̶υ ̶τ ̶ό ̶ τ ̶ο ̶ κ ̶ι ̶ν ̶η ̶τ ̶ο ̶; Μ ̶ε ̶ A ̶n ̶d ̶r ̶o ̶i ̶d ̶ 4 ̶. ̶0 ̶ π ̶ο ̶υ ̶ έ ̶χ ̶ε ̶ι ̶, η ̶ α ̶π ̶ό ̶κ ̶ρ ̶ι ̶σ ̶η ̶ τ ̶ο ̶υ ̶ σ ̶τ ̶η ̶ν ̶ π ̶ρ ̶ά ̶ξ ̶η ̶ θ ̶α ̶ ν ̶α ̶ι ̶ κ ̶α ̶τ ̶ώ ̶τ ̶ε ̶ρ ̶η ̶ α ̶π ̶ό ̶ τ ̶α ̶ m ̶e ̶d ̶i ̶a ̶t ̶e ̶k ̶ μ ̶ε ̶ A ̶n ̶d ̶r ̶o ̶i ̶d ̶ 4 ̶. ̶2 ̶

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σε όλους

Μόλις παρέλαβα το lenovo k860i αλλα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, δεν υπάρχει πουθενα πληκτρολογιο ουτε σε δημιουργια νεου μηνυματος ούτε στο ιντερνετ πουθενα ,παταω παρατεταμενα εκει που ειναι για να γραψει καποιος ενα μηνυμα αλλα τιποτα,το κινητο σταλθηκε ρουταρισμενο με android 4.2.2. εχει κανεισ καμια ιδεα για το τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

Μόλις παρέλαβα το lenovo k860i αλλα αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, δεν υπάρχει πουθενα πληκτρολογιο ουτε σε δημιουργια νεου μηνυματος ούτε στο ιντερνετ πουθενα ,παταω παρατεταμενα εκει που ειναι για να γραψει καποιος ενα μηνυμα αλλα τιποτα,το κινητο σταλθηκε ρουταρισμενο με android 4.2.2. εχει κανεισ καμια ιδεα για το τι συμβαινει?

Ρυθμισεις γλώσσας και πληκτρολογίου, τι πληκτρολόγια σου δείχνει;

Μπορείς να κατεβασεις κανα πληκτρολόγιο να το περασεις στο κινητο και να το εγκαταστήσεις

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις στη γλωσσα στην επιλογη για πληκτρολογιο εχει τις εξης επιλογες:

ποεπιλογη(το παταω και δεν κανει τιποτα)

ειδοποιηση επιλογεα(ειναι τικαρισμένο εξ αρχης)

ελεγχος κερσορα με πληκ. εντασης(ανενεργο)αυτα ,τιποτα αλλο

πως μπορω να κατεβάσω?απο το κινητο δεν μπορω να γραψω τιποτα και πουθενα

ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω android και ψαχνομαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...