Jump to content

Samsung Ativ Tab 3


salinas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλεξ, συμφωνω πως μια επιλογή bay trail θα ηταν σαφως καλυτερη, αλλα βαρεθηκα να διαβαζω για μηχανάκια που... ερχονται και ερχονται και ερχονται.

Εδώ μιλαμε για μια δοκιμασμενη λυση σε hardware + software , με μια γραφιδα η υλοποιηση της οποιας δουλευει υποδειγματικα καλα (η χρηση σε onenote - evernote είναι πραγματικη απολαυση) , σε μέγεθος και βαρος που ο ανταγωνισμος δεν εχει πετυχει.

Αλλωστε δε γνωριζω ο ανταγωνισμος να δινει κατι τοσο ολοκληρωμενο με Wacom και τοσο χαμηλο μέγεθος και βαρος. Προσοχη, μη μπερδευεσαι. Η υλοποιηση του Wacom digitizer στοιχιζει πολύ (το 30% του μηχανήματος περιπου - μην ξεχνας τι τιμολογεί η Wacom για τα μηχανήματα της) , για αυτό και βλέπεις τον ανταγωνισμο να σφυριζει αδιαφορα η να δινει λυσεις τυπου "active digitizer" αμφιβολου ποιοτητας.

Αν σταθμισεις κι αυτά, λοιπον, δε με χαλαει η επιλογή του "παλιου" atom και του χρονου αν εχουμε τη δυνατοτητα παμε και στο διαδοχο...

 

Βαγγελη σκεφτομαι να παρω το lenovo thinkpad 8 μολις υπαρξει διαθεσιμο στην ευρωπη για τα πολλα θετικα χαρακτηριστικα του, αλλα το ενα και μοναδικο αρνητικο του, η ελειψη wacom, με κανει να αναρωτιεμαι αν θα κανω καλα...

Το ativ tab 3 φαινεται να εχει το πακετο που θελω, αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι αργο και θα το μετανιωσω..

 

Σημερα θα αγοραζες ακομα το ιδιο ή θα κοιτουσες καπου αλλου?

Βαρια Java προγραμματα παιζει κανονικα? Καπου εγραφε καποιος οτι δε παιζει (γενικοτερα java) και μου φανηκε πολυ περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη σκεφτομαι να παρω το lenovo thinkpad 8 μολις υπαρξει διαθεσιμο στην ευρωπη για τα πολλα θετικα χαρακτηριστικα του, αλλα το ενα και μοναδικο αρνητικο του, η ελειψη wacom, με κανει να αναρωτιεμαι αν θα κανω καλα...

Το ativ tab 3 φαινεται να εχει το πακετο που θελω, αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι αργο και θα το μετανιωσω..

 

Σημερα θα αγοραζες ακομα το ιδιο ή θα κοιτουσες καπου αλλου?

Βαρια Java προγραμματα παιζει κανονικα? Καπου εγραφε καποιος οτι δε παιζει (γενικοτερα java) και μου φανηκε πολυ περιεργο.

Αμα θες Wacom Κοιτα το Asus Vivo Tab Note 8,αλλιως το ThinkPad 8.

Είχε παίξει η προσφορα στα 399 ευρω το Ativ 500 πριν κανα μηνα απο Vodafone που άξιζε που στο πακετο είχε και πληκτρολόγιο.

Στα 500+ευρω το Ativ 3 δεν αξίζει σε καμία περίπτωση με περσινά specs.

Το Asus ειναι μια κλάση πανω σε specs απλα ειναι 8 ιντσες και κοστίζει 329 ευρω το 32αρι απο Ελλάδα και κανα 40 ευρω πανω το 64αρι απο κανα αμαζον.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382159

 

Σε 10 ιντσες με Wacom δυστυχώς δεν αναμένουμε με Bay Trail πολυ συντομα(το ThinkPad 10 παει Ιούνιο στην καλυτερη κυκλοφορία μιας και Μάιο θα ανακοινωθεί και κατα μεγάλη πιθανότητα θα εχει wacom-ενας απο τους λόγους που δεν έβαλε η Lenovo στο 8ρι)

Εκτός αν ανακοινώσει η Samsung στη Βαρκελώνη τελη του μηνός κατι,αλλα δεν νομίζω-μακάρι,αλλα παντελώς αναξιόπιστη ειναι-βλέπε Ativ q.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη σκεφτομαι να παρω το lenovo thinkpad 8 μολις υπαρξει διαθεσιμο στην ευρωπη για τα πολλα θετικα χαρακτηριστικα του, αλλα το ενα και μοναδικο αρνητικο του, η ελειψη wacom, με κανει να αναρωτιεμαι αν θα κανω καλα...

Το ativ tab 3 φαινεται να εχει το πακετο που θελω, αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι αργο και θα το μετανιωσω..

 

Σημερα θα αγοραζες ακομα το ιδιο ή θα κοιτουσες καπου αλλου?

Βαρια Java προγραμματα παιζει κανονικα? Καπου εγραφε καποιος οτι δε παιζει (γενικοτερα java) και μου φανηκε πολυ περιεργο.

 

Εχω φυγει προ πολλου από το ativ tab 3. Ειμαι με Asus note 8 (ελεω Wacom) για χρηση κυριως σαν Filofax στην καθημερινοτητα μου + surface pro 2 για πιο συνθετες δουλειες. Ναι, πηρα για μια ακομη φορα το 500Τ που βρηκα σε προσφορα, αλλα ηταν παναργο, δυστυχως, είναι πολύ πισω από τους bay trail...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...