Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη θα μου δωσει επιλογη καθως αρχιζει τι διαδικασια???να τιν κανω απο pc η over the air

και μια ακομα ερωτηση εχω το κινητο και μετα απο μερικεσ ωρεσ γεμιζει η ram 85% εχοντασ μονο ενα παιχνιδι ανοιχτο, ή ακομα και χωρις αυτο τι φταιει??

 

Από όπου θες κανε τηνν,απλά απ οτο θυμάμαι αργουν αν τη δώσουν λίγο over the Air και κάποια μεγάλα updates δεν σ αφήνει να τα κάνεις έτσι.Ναι,έχει ένα τικ και αν θες το τσεκάρεις.Μην αγχώνεσαι για τη ραμ.Ετσι δουλευει το android.Όσο έχει μνήμη παίρνει για να είναι γρήγορο και να ξαναγυρνάς γρήγορα στην εφαρμογή.Μόλις δει ότι τελειώνει διαχειρίζεται αυτόματα ότι είναι ανοιχτό ώστε να μην έχει πρόβλημα.Παιδιά ξέρει κανεις να το μαγνητικό καλώδιο(http://www.ebay.com/itm/261295912444?var=560229358327&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649) κάνει μόνο για φόρτιση ή και για μεταφορά δεδομένων από pc?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω τι διαφορα υπαρχει με τον μαγνητικο φορτιστη εκτος απο το οτι δεν ανοιγεις το καπακι για τη φορτιση. Και επισης επειδη ειμαι καινουργιος με το android πως γινεται να εχω τα αρχεια μου σε φακελους ταξινομημενα? Οπως ειχα εικονιδιο τα "αρχεια μου" ας πουμε. sorry για την ασχετοσυνη μου,τωρα εχω αρχισει με android.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε έναν file manager όπως ο Astro για παράδειγμα και με τη βοήθειά του θα μπορέσεις να οργανώσεις τα αρχεία σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε update στο τελευταίο firmware 4.3 (14.2.A.0.290) κατεβάζουμε το euro ftf (Generic NCB) και το flashάρουμε με το Flash Tool;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε update στο τελευταίο firmware 4.3 (14.2.A.0.290) κατεβάζουμε το euro ftf (Generic NCB) και το flashάρουμε με το Flash Tool;

Ναι αλλα εχε κατα νου να κατεβασεις το τελευταιο flashtool (v0.9.13.0) γιατι διαβασα στο xda οτι με το παλιοτερο καποια μελη brick-αραν τις συσκευες τους.Αμα μπορεις στειλε μου με pm ενα link για να το κατεβασω να υπαρχει,και αν προχωρησεις με το flash θα ηθελα να μου πεις αν στελνει sms με 160 ελληνικους χαρακτηρες.Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες, για να στειλει με 160 χαρακτηρες, τι πρεπει να κανουμε? απλα περασμα μιας ελληνικης ρομ ή και αλλης ευρωπαικης?

Πχ εχεις ενα Ζ1 ιταλικο ή γερμανικο κτλ, χωρις να κανεις ρουτ κτλ, μονο με flahstool, περνας την ελληνικη να υποθεσω μονο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι έτσι!Κ εμένα μου τη δίνει που με χρεώνει έτσι..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχε κατα νου να κατεβασεις το τελευταιο flashtool (v0.9.13.0) γιατι διαβασα στο xda οτι με το παλιοτερο καποια μελη brick-αραν τις συσκευες τους.Αμα μπορεις στειλε μου με pm ενα link για να το κατεβασω να υπαρχει,και αν προχωρησεις με το flash θα ηθελα να μου πεις αν στελνει sms με 160 ελληνικους χαρακτηρες.Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Γιατί να μην βάλω το link εδώ μέσα; Δεν είναι κάτι παράνομο!

Το αρχείο το βρήκα εδώ, απλά δεν ήμουν σίγουρος ποιος είναι ο σωστός τρόπος να το flashάρω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδες, για να στειλει με 160 χαρακτηρες, τι πρεπει να κανουμε? απλα περασμα μιας ελληνικης ρομ ή και αλλης ευρωπαικης?

Πχ εχεις ενα Ζ1 ιταλικο ή γερμανικο κτλ, χωρις να κανεις ρουτ κτλ, μονο με flahstool, περνας την ελληνικη να υποθεσω μονο?

Αν έχεις γερμανικό ή ιταλικό είναι όπως τα λες. Αν είσαι root βάλε ότι θέλεις και κάνε αυτό

Γιατί να μην βάλω το link εδώ μέσα; Δεν είναι κάτι παράνομο!

Το αρχείο το βρήκα εδώ, απλά δεν ήμουν σίγουρος ποιος είναι ο σωστός τρόπος να το flashάρω.

Ελεύθερα το link! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ασχετη ερωτηση. Πως καταλαβαινουμε για ποια χωρα προοριζεται το κινητο μας? Και τις ενημερωσεις τις παιρνει με βαση την χωρα που ειμαστε? Την εταιρια κινητης που εχουμε? Η την χωρα που προοριζεται? Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

α) Το γράφει στο κουτί απέξω. EL για Ελλάδα.

β) Τις ενημερώσεις τις παίρνεις με βάση τον SI αριθμό που φέρει η συσκευή σου. Ο κάθε αριθμός αντιπροσωπεύει και διαφορετικό group χωρών. (1270-4986 και 1270-5653 είναι για σένα αν δεν κάνω λάθος). Άρα ναι, με βάση τη χώρα τις παίρνει.

γ) Η εταιρεία παίζει ρόλο μόνο αν έχει επέμβει και τροποποιήσει το εγκατεστημένο λογισμικό. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι αναβαθμίσεις αργούν ακόμα περισσότερο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγη ώρα παραλαμβάνω και εγώ και ανυπομονώ! :) Μια ερώτηση. Τον "μαγνητικό" φορτιστή, που μπορούμε να τον βρούμε; Εδώ στην χώρα μας εννοώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ενας φιλος εχει το z1 και του γραφει στο κουτι DE.Δηλαδη ειναι γερμανικη συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Ναι..εμένα γράφει EN,λογικά είναι από αγγλία.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγη ώρα παραλαμβάνω και εγώ και ανυπομονώ! :) Μια ερώτηση. Τον "μαγνητικό" φορτιστή, που μπορούμε να τον βρούμε; Εδώ στην χώρα μας εννοώ.

 

Αν εννοεις το dock dk31 σχεδον ολα τα καταστηματα τον εχουν,αν εννοεις το καλωδιο σκετο (δεν ειναι γνησιο sony) μονο απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το dock dk31 σχεδον ολα τα καταστηματα τον εχουν,αν εννοεις το καλωδιο σκετο (δεν ειναι γνησιο sony) μονο απο ebay.

 

Το πρώτο που λες, είναι ακριβό; Σκέφτομαι να το πάρω.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που λες, είναι ακριβό; Σκέφτομαι να το πάρω.

 

Εγώ ήδη παρήγγειλα το δεύτερο. Σκέτο καλώδιο από τον θείο ebay

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη παρήγγειλα το δεύτερο. Σκέτο καλώδιο από τον θείο ebay

Ο θείος έχει παραξενιές. Θέλει ραβασάκια, πρέπει να περιμένεις, να έχεις εξοικείωση με τέτοια πάρε δώσε και πιστωτικές η χρεωστικές. Αλλα γλυτώνεις χρήμα βέβαια. Ελπίζω να φέρει κάποιος φίλος τέτοια καλώδια και να πάρω 1 απο αγγελία!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

α) Το γράφει στο κουτί απέξω. EL για Ελλάδα.

β) Τις ενημερώσεις τις παίρνεις με βάση τον SI αριθμό που φέρει η συσκευή σου. Ο κάθε αριθμός αντιπροσωπεύει και διαφορετικό group χωρών. (1270-4986 και 1270-5653 είναι για σένα αν δεν κάνω λάθος). Άρα ναι, με βάση τη χώρα τις παίρνει.

γ) Η εταιρεία παίζει ρόλο μόνο αν έχει επέμβει και τροποποιήσει το εγκατεστημένο λογισμικό. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι αναβαθμίσεις αργούν ακόμα περισσότερο.

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Εμενα ειναι NL αρα Ολλανδια φανταζομαι και SI 1276-0476.3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου!!!! Όλα καλα, ολα.ωραια, αλλα εχω μια τεραστια απορεια!!! Τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες στο multitasking μπορω να τις κλεισω ολες μαζι ή πρεπει να τις κλεινω μια μια????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...