Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απορώ γιατι ολοι τρελενεστε με αυτο..η 4 gb rom που εχει ειναι απαγορευτικη..εγω το thl w200s γλυκοκοιτάζω..καμια άλλη προταση?

 

Με €15 τα 4 γίνονται 36. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως.......
...πολλές προσφορές σε κάρτες SD των 32GB. Περιμένω π.χ. στοκ για μια Toshiba Class 10 UHS-I, μόνο €14,50.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα ειναι ποσα δίνει για εφαρμογές..Γιατί στην sd εφαρμογές δεν εγκαθιστανται..

Το Cubot που πήρα τις βάζει και στην SD. Μπορείς να τις μετακινείς κατα βούληση.

Αν το περίφημο MIUI δεν το κάνει αυτό, κρίμα η φήμη του. :p

Link to comment
Share on other sites

απορώ γιατι ολοι τρελενεστε με αυτο..η 4 gb rom που εχει ειναι απαγορευτικη..εγω το thl w200s γλυκοκοιτάζω..καμια άλλη προταση?

 

Αναλογα τον χρηστη παντως,εμενα πχ και 4 gb να ειχε το S650 θα μου εφτανε μια χαρα.Αν εσυ πιστευεις οτι δεν σου φτανουν και θα χρειαστεις περισσοτερα,παρε το w200s.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τον χρηστη παντως,εμενα πχ και 4 gb να ειχε το S650 θα μου εφτανε μια χαρα.Αν εσυ πιστευεις οτι δεν σου φτανουν και θα χρειαστεις περισσοτερα,παρε το w200s.

 

Μου φτάνουν, αλλα πόσα δίνει για εφαρμογές θελω να ξέρω..Αν δίνει 2 καλά ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

...πολλές προσφορές σε κάρτες SD των 32GB. Περιμένω π.χ. στοκ για μια Toshiba Class 10 UHS-I, μόνο €14,50.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Cubot που πήρα τις βάζει και στην SD. Μπορείς να τις μετακινείς κατα βούληση.

Αν το περίφημο MIUI δεν το κάνει αυτό, κρίμα η φήμη του. :p

Και στο Inew V3 που εχω της παίζει και στην sd.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για αποθήκευση αρχείων είναι οκ.Για τρέξιμο εφαρμογών απο εκεί,δεν συγκρίνεται με την ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης συν το γεγονός ότι οι εφαρμογές που μετακινούμε στην sd απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->κάρτα sd,δε δουλεύουν τα τυχόν widget που μπορεί να έχουν και υπάρχει και η πιθανότητα σε ένα κόλλημα του κινητού που θα χρειαστεί βγάλσιμο μπαταρίας,απότομη αποσύνδεση του κινητού απο το pc κτλ οι εφαρμογές που είναι στην sd να σταματήσουν να λειτουργούν και να χρειαστούν επανεγκάτασταση. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε, σε αυτη την αγγελια αναφερομουν, με εσωσες :ρ

δηλαδη huawei honor 3c, το xiaomi Hongmi, zopo zp700 καλυτερο το honor?

Το zopo zp700 να το βγαλεις απο τη λιστα, διαβαζω αρκετα προβληματα με το σημα του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

5 φορές πιο αργά. 50mb/sec η εσωτερική, ουτε 10 η sd...

 

Αυτό φαντάζομαι οτι εξαρτάται απο το κινητό. Τα φθηνά που μας απασχολούν εδώ δεν θα έχουν μνήμες "πρώτης διαλογής"

Μέτρησα με το SD Bench και η εσωτερική μνήμη ήταν 1,5-2 φορές πιο γρήγορη απο την κάρτα Transcend Class 10 που έχω μέσα.

 

Με το μέγεθος των εφαρμογών, έχει τόση σημασία η ταχύτητα; Δεν σηκώνουμε δα και Photoshop :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

Αφου παίρνεις πρώτη φορά smartphone δεν θα καταλάβεις διαφορά από τις συσκευές λόγω hardware.

Πάρε όποιο σου αρέσει εμφανισιακά.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάζομαι οτι εξαρτάται απο το κινητό. Τα φθηνά που μας απασχολούν εδώ δεν θα έχουν μνήμες "πρώτης διαλογής"

Μέτρησα με το SD Bench και η εσωτερική μνήμη ήταν 1,5-2 φορές πιο γρήγορη απο την κάρτα Transcend Class 10 που έχω μέσα.

 

Με το μέγεθος των εφαρμογών, έχει τόση σημασία η ταχύτητα; Δεν σηκώνουμε δα και Photoshop :)

 

Είχα περάσει κατά λάθος το Sygic στην class10 SD και το πρόγραμμα έκανε 6-7 δευτερόλεπτα στο W200 που είχα. Το μετέφερα στην εσωτερική, πατάς κουμπί, ένα δευτερόλεπτο, σπραφ, χάρτης.

Link to comment
Share on other sites

Για αποθήκευση αρχείων είναι οκ.Για τρέξιμο εφαρμογών απο εκεί,δεν συγκρίνεται με την ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης συν το γεγονός ότι οι εφαρμογές που μετακινούμε στην sd απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->κάρτα sd,δε δουλεύουν τα τυχόν widget που μπορεί να έχουν και υπάρχει και η πιθανότητα σε ένα κόλλημα του κινητού που θα χρειαστεί βγάλσιμο μπαταρίας,απότομη αποσύνδεση του κινητού απο το pc κτλ οι εφαρμογές που είναι στην sd να σταματήσουν να λειτουργούν και να χρειαστούν επανεγκάτασταση.

Φίλε μου δεν ξέρω σε ποιό τηλ. αναφέρεσαι, αλλά εγώ έβγαλα την μπαταρία από το dg500 και ενώ έχω τις εφαρμογές στην κάρτα, όλες δουλεύουν κανονικά.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μόλις γράφτηκα και θέλω να ρωτήσω κάτι,όποιος γνώρίζει βέβαια.... είναι δυνατόν να είναι αλήθεια τα 2 παρακάτω link ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A850-MT6582m-Quad-Core-Phone-IPS-5-5-inch-Android-4-2-1GB-4GB-Multiple/1764276493.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Sony-Xperia-Z1-3G-20MP-16GB-Jelly-Bean-Quad-Core-Factory-Unlocked-World-Mobile-Phone-White/1201142_1764230051.html

 

Έχω παραγγείλει κατά το παρελθόν 2 φορές από το συγγεκριμένο site,προιόντα μικρής αξίας ,χωρίς να μου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και από οτι ξέρω υποστηρίζει paypal κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μόλις γράφτηκα και θέλω να ρωτήσω κάτι,όποιος γνώρίζει βέβαια.... είναι δυνατόν να είναι αλήθεια τα 2 παρακάτω link ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A850-MT6582m-Quad-Core-Phone-IPS-5-5-inch-Android-4-2-1GB-4GB-Multiple/1764276493.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Sony-Xperia-Z1-3G-20MP-16GB-Jelly-Bean-Quad-Core-Factory-Unlocked-World-Mobile-Phone-White/1201142_1764230051.html

 

Έχω παραγγείλει κατά το παρελθόν 2 φορές από το συγγεκριμένο site,προιόντα μικρής αξίας ,χωρίς να μου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και από οτι ξέρω υποστηρίζει paypal κτλ.

Όταν βλέπεις έμπορο χωρίς αξιολόγηση, και τέτοιες τιμές, απλά προσπερνάς

Link to comment
Share on other sites

Dual Boot σε Mediatek, με χρήση κάρτας μνήμης, για όποιους πειραματίζονται

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-Tutorial-How-to-setup-dual-boot-on-MTK

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μόλις γράφτηκα και θέλω να ρωτήσω κάτι,όποιος γνώρίζει βέβαια.... είναι δυνατόν να είναι αλήθεια τα 2 παρακάτω link ?

 

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-A850-MT6582m-Quad-Core-Phone-IPS-5-5-inch-Android-4-2-1GB-4GB-Multiple/1764276493.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Sony-Xperia-Z1-3G-20MP-16GB-Jelly-Bean-Quad-Core-Factory-Unlocked-World-Mobile-Phone-White/1201142_1764230051.html

 

Έχω παραγγείλει κατά το παρελθόν 2 φορές από το συγγεκριμένο site,προιόντα μικρής αξίας ,χωρίς να μου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και από οτι ξέρω υποστηρίζει paypal κτλ.

Πρώτον δεν είδα πουθενά paypal, και δεύτερον τι είδους προϊόντα παρήγγειλες και δεν είχες πρόβλημα εφ'όσον ο τυπος στέλνει μόνο με DHL ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

 

 

Για την χρήση που θέλεις να κάνεις δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω λεφτά, όλα θα σου τα κάνουν και μάλιστα πάρα πολύ καλά.

Όσον αφορά την φωτογραφία μην κοιτάς τα mp γιατί δεν είναι τα μόνα που παίζουν ρόλο στην "καλή" φωτογραφία. Η ποιότητα του φακού και το μέγεθος του αισθητήρα είναι αυτά που μετράνε πολύ περισσότερο από τα π.χ. 13mp.

Πάρε αυτό που σου αρέσει με την σκέψη πάντα ότι δεν θα είσαι για πάντα άσχετη με τα smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό μέρος, αλλα θα ηθελα καποιος να μου πει πως παιρνω τον κωδικό για το 1 δολλάριο εκπτωση στο to2c με το facebook like...
Link to comment
Share on other sites

Έκανες "like";

Αν ναι, την επόμενη φορά που θα μπεις στο site του To2C θα βγάλει παράθυρο με τον κωδικό και θα τον βγάζει κάθε φορά που μπαίνεις μέχρι να τον χρησιμοποιήσεις.

 

Ο δικός μου είναι FBCK, δοκίμασε τον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμμ...ενώ χθες το έβγαζε, σήμερα δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες "like";

Αν ναι, την επόμενη φορά που θα μπεις στο site του To2C θα βγάλει παράθυρο με τον κωδικό και θα τον βγάζει κάθε φορά που μπαίνεις μέχρι να τον χρησιμοποιήσεις.

 

Ο δικός μου είναι FBCK, δοκίμασε τον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμμ...ενώ χθες το έβγαζε, σήμερα δεν το βλέπω.

 

ο κωδικος ειναι FCBK εκανες ενα μικρο λαθακι :lol:

Μου αφαιρεί 1.80 ευρώ δηλαδή είναι 1% εκπτωση, οχι 1$.. Η Susan μου εταξε και εναν car charger, όλα κομπλέ..Να σαι καλα φιλε για τον κωδικό..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα σ αυτα ρε παιδια γιατι εγω δεν τη βλεπω και εχουν 30 ευρω διαφορα?

 

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/6-7_Inch_Android_Phones/THL_T200_6_Inch_True_Octa-Core_Android_4.2_Phone_-_1080p_HD_IPS_Screen_1.7GHz_CPU_2GB_RAM_NFC/

 

http://www.geekbuying.com/item/ThL-T200-MTK6592-6inch-IPS-FHD-Screen-2GB-RAM-32GB-ROM-Support-NFC-OTG-3G-GPS-Android-4-2-OS-Smart-Phone-322512.html

 

Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος ειναι FCBK εκανες ενα μικρο λαθακι :lol:

Ναι, αυτό. Facebook χωρίς τα φωνήεντα.

Κάτι τέτοια παθαίνω όταν γράφω γρήγορα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...