Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη περασαν και τα δυο απο τα χερια μου για πολυ λιγο.

Οθονη: Iocean

Καμερα: Iocean

Σχεδιασμος : Iocean ,οχι οτι το Cubot ειναι ασχημο αλλα ειναι αρκετα μακροστενο ενω το Iocean ειναι πολυ στενο και το χειριζεσαι αριστα με το ενα χερι.Σε βαρος σχεδον ιδια

Ποιοτητα κατασκευης:Iδια,πολυ καλη και τα δυο

Αυτονομια: Cubot

Σημα και ηχειο:Σχεδον ιδια

 

gps πως πάνε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη περασαν και τα δυο απο τα χερια μου για πολυ λιγο.

Οθονη: Iocean

Καμερα: Iocean

Σχεδιασμος : Iocean ,οχι οτι το Cubot ειναι ασχημο αλλα ειναι αρκετα μακροστενο λογω μεγαλου κενου πανω και κατω απο την οθονη που με δυσκολεψε ενω το Iocean ειναι πολυ στενο και το χειριζεσαι αριστα με το ενα χερι.Σε βαρος σχεδον ιδια

Ποιοτητα κατασκευης:Iδια,πολυ καλη και τα δυο

Αυτονομια: Cubot,αν αφησεις την 2000αρη στο Iocean.

Σημα και ηχειο:Σχεδον ιδια

WiFi:Aπροβληματιστα και τα δυο

GPS: Δεν προλαβα

 

Σε αυτά τα λεφτά έχεις να προτείνεις κάτι άλλο;; Βασικά, το κινητό θα το κρατήσω για λίγο καιρό και δε θέλω να δώσω πάνω από ένα 100άρι. Για κάποιο λόγο με τραβάει περισσότερο το S208 ( Το έχω δει από κοντά και μου άρεσε) :p , αλλά αν το iocean X7 είναι καλύτερο και δεδομένου ότι η διαφορά στην τιμή είναι ελάχιστη μάλλον θα το προτιμήσω. Αν ξέρεις κανένα άλλο σε αυτά τα λεφτά, πες μου!

Link to comment
Share on other sites

εχεις να μου προτινεις κατι εσυ? με τα χαρακτηριστηκα του ZOPO ZP980+ αλλα με 2 GB RAM..

στο φορουμ εχω διαβασει για παρα πολλα και εχω χασει τον μπουσουλα

Link to comment
Share on other sites

Cubot S208 ή iocean X7 HD?

http://www.vickmall.com/coolpad-7320-wcdma-smartphone-mtk6592-qcta-core-1-7ghz-with-5-5inch-ogs-ips-screen-13-0mp-1gb-ram-8gb-rom.html καπου διαβασα οτι παιζει και -5$ κουπονι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δει το Iocean απο κοντα... Αν το δεις απο κοντα θα παθεις πλακα. Ειναι σε μεγεθος THL W100s που εχει 4.5'' οθόνη και το design απλα δεν παίζεται. Οι φωτογραφίες του που έχουν στα site πραγματικα το αδικουν....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... σημερα πηρα ενα κινεζικο απο ebay με 50€ για τον πιτσιρικα μου, εχει android 4.4 αλλα δεν εχει την ελληνικη γλωσσα μεσα.... υπαρχει κατι που μπορω να κατεβασω και να έχω ελληνικά? ή μπορω να περασω μια έκδοση android πχ CM 11 και να ξεμπερδεύω? Το μοντελακι ειναι το MixC G7108.....καθε βοηθεια ευπροσδεκτη....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... σημερα πηρα ενα κινεζικο απο ebay με 50€ για τον πιτσιρικα μου, εχει android 4.4 αλλα δεν εχει την ελληνικη γλωσσα μεσα.... υπαρχει κατι που μπορω να κατεβασω και να έχω ελληνικά? ή μπορω να περασω μια έκδοση android πχ CM 11 και να ξεμπερδεύω? Το μοντελακι ειναι το MixC G7108.....καθε βοηθεια ευπροσδεκτη....

 

δες αν κανει δουλεια αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως τιποτα :-( το δοκιμασα

 

αν περασω την CM11 λετε να εχω θεμα?

Edited by dreamlord1970
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποσο ακομη...

TCL S720 με 8πυρηνο ΜΤΚ6592Μ στα 1.4Ghz (?) 1GB ram 8GB rom,με 5.5 ιντσες HD οθονη,ενσωματωμενη μπαταρια 3300mAh,πολυ λεπτο και με ωραιο σχεδιασμο στα 140$ στο minideal.

 

Σε αυτά τα λεφτά έχεις να προτείνεις κάτι άλλο;; Βασικά, το κινητό θα το κρατήσω για λίγο καιρό και δε θέλω να δώσω πάνω από ένα 100άρι. Για κάποιο λόγο με τραβάει περισσότερο το S208 ( Το έχω δει από κοντά και μου άρεσε) :p , αλλά αν το iocean X7 είναι καλύτερο και δεδομένου ότι η διαφορά στην τιμή είναι ελάχιστη μάλλον θα το προτιμήσω. Αν ξέρεις κανένα άλλο σε αυτά τα λεφτά, πες μου!

Στο S208 το μονο που με χαλασε ηταν το μεγαλο του υψος.Πολυ ομορφο,λεπτο,ελαφρυ,ποιοτικο αλλα πολυ μεγαλο το κενο πανω και κατω απ την οθονη.Κατα τ αλλα πανεμορφο.Απ την αλλη το Iocean με τις compact διαστασεις του κουβαλιεται και μπορεις να το χειριστεις πολυ πιο ανετα.Οι κατοχοι δε του στην Ελλαδα αλλα και παγκοσμιως ειναι περισσοτεροι,που σημαινει μεγαλυτερη υποστηριξη.

Στην τιμη,το Cubot S208 υπαρχει στα 105$ στο coolicool.

Στις 5.5 ιντσες στα λεφτα σου,τα καλυτερα ειναι τα 8πυρηνα Coolpad 7320 και TCL S720 στα 140$ σε vickmall και minideal.

Παιδια καλησπερα... σημερα πηρα ενα κινεζικο απο ebay με 50€ για τον πιτσιρικα μου, εχει android 4.4 αλλα δεν εχει την ελληνικη γλωσσα μεσα.... υπαρχει κατι που μπορω να κατεβασω και να έχω ελληνικά? ή μπορω να περασω μια έκδοση android πχ CM 11 και να ξεμπερδεύω? Το μοντελακι ειναι το MixC G7108.....καθε βοηθεια ευπροσδεκτη....

 

Δυστυχως,οπως ειδα και στο pandawill δεν υποστηριζει Ελληνικα.Να ασχοληθει καποιος με το συγκεκριμενο μοντελο,σχεδον απιθανο.Οτι δουλεια σου κανει το morelocale που προτεινε ο φιλος παραπισω.Κατι αλλο δυσκολο.Αν και ειναι σχετικα καινουριο μοντελο.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως,οπως ειδα και στο pandawill δεν υποστηριζει Ελληνικα.Να ασχοληθει καποιος με το συγκεκριμενο μοντελο,σχεδον απιθανο.Οτι δουλεια σου κανει το morelocale που προτεινε ο φιλος παραπισω.Κατι αλλο δυσκολο.Αν και ειναι σχετικα καινουριο μοντελο.

Ειμαι σιγουρος οτι οταν το παρηγγειλα απο panda εγραφε οτι ειχε ελληνικα. Αν τελικα δεν εχει, θα κανω refund και θα το στειλω πισω.

Αρκετες κοροιδιες εχουμε φαει απο δαυτους, οχι αλλες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ,

σκέφτομαι να αγοράσω το Zoppo zp998, για όποιον το ξέρει είναι καλό αξίζει να το πάρω?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ,

σκέφτομαι να αγοράσω το Zoppo zp998, για όποιον το ξέρει είναι καλό αξίζει να το πάρω?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλο διαβασμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378625

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι οταν το παρηγγειλα απο panda εγραφε οτι ειχε ελληνικα. Αν τελικα δεν εχει, θα κανω refund και θα το στειλω πισω.

Αρκετες κοροιδιες εχουμε φαει απο δαυτους, οχι αλλες.

Μάλλον λάθος έκανες φίλε μου, το έψαξα και ΠΟΥΘΕΝΑ σε όλο το ιντερνετ δεν γράφει ότι έχει Ελληνικά το MixC G7108. Όλοι ακριβώς τις ίδιες γλώσσες γράφουν Χωρίς Ελληνικά.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι οταν το παρηγγειλα απο panda εγραφε οτι ειχε ελληνικα. Αν τελικα δεν εχει, θα κανω refund και θα το στειλω πισω.

Αρκετες κοροιδιες εχουμε φαει απο δαυτους, οχι αλλες.

 

Και τα αγγλικά καλά είναι..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος έκανες φίλε μου, το έψαξα και ΠΟΥΘΕΝΑ σε όλο το ιντερνετ δεν γράφει ότι έχει Ελληνικά το MixC G7108. Όλοι ακριβώς τις ίδιες γλώσσες γράφουν Χωρίς Ελληνικά.

Αλλη συσκευή εννοούσα εγω. Γραψε λάθος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το Κ1s απο την Newman (που προσωπικα θεωρω εξαιρετικη εταιρεια με ποιοτικοτατα κινητα) με 8πυρηνο ΜΤΚ6592,2 GB ram,16GB rom,οθονη 5ιντσων HD αναλυσης,καμερες 13 και 2ΜΡ,2 SIM,Android 4.2,μπαταρια 2500mAh.

 

Στο απιστευτα αργο αλλα αξιοπιστο antelife στα 150$.

http://www.antelife.com/newman-k1s-smartphone-android-4-2-mtk6592-2gb-16gb-5-0-inch-ips-hd-screen-2-0mp-13-0mp-camera-black.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ THREATS ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ.ΕΑΝ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΠΥΡΗΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 1GB ΡΑΜ KAI ENA EINAI ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ 2GB ΡΑΜ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ.ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΙς ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ????ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 1GB RAM ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥς ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΚΤΑΠΥΡΗΝΑ ΜΕ 1GB ΡΑΜ ΑΥΤΑ ΔΛΔ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ???ΔΛΔ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΜΦΑΣΗ ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ THREATS ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ.ΕΑΝ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΠΥΡΗΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 1GB ΡΑΜ KAI ENA EINAI ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ 2GB ΡΑΜ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ.ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΙς ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ????ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 1GB RAM ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥς ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΚΤΑΠΥΡΗΝΑ ΜΕ 1GB ΡΑΜ ΑΥΤΑ ΔΛΔ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ???ΔΛΔ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΜΦΑΣΗ ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

Να έχει 2 gb ram και να είναι οκταπύρηνο, αυτά είναι τα πιό καινούρια ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ THREATS ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ.ΕΑΝ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΠΥΡΗΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 1GB ΡΑΜ KAI ENA EINAI ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ 2GB ΡΑΜ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ.ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΙς ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ????ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 1GB RAM ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥς ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΚΤΑΠΥΡΗΝΑ ΜΕ 1GB ΡΑΜ ΑΥΤΑ ΔΛΔ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ???ΔΛΔ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΜΦΑΣΗ ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

 

Όπως και να έχει η θεωρία λέει ότι όσο καλύτερο είναι το hardware τόσο καλύτερα θα παίζει το software.

Όμως επειδή το software μπορεί να είναι κακογραμμένο ή γεμάτο εφαρμογές που καταναλώνουν πόρους ίσως τελικά

ένα τηλέφωνο με χειρότερο hardware να έχει καλύτερη εμπειρία χρήσης από κάποιο με πολύ καλύτερο hardware.

Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ορίσεις κάποια στοιχεία που θέλεις από το κινητό π.χ. μέγεθος οθόνης

και μετά να πάς εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

και να αρχίζεις να διαβάζεις ένα ένα τα νήματα μέχρι να βρεις κάποιο που να σε καλύπτει.

Μπορείς βέβαια να ορίσεις και κάποιες προδιαγραφές για να σου προτείνουν οι συμφορουμίτες κάποια τηλέφωνα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας το AMOI A928W ή έχει να προτείνει κάτι ανάλογο και εξίσου αξιόπιστο? Ας πούμε σε THL ή σε κάτι άλλο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υποκλινομαι και γω @pan0s78!:lol::lol::lol::lol:

 

έχει κανένας το AMOI A928W ή έχει να προτείνει κάτι ανάλογο και εξίσου αξιόπιστο? Ας πούμε σε THL ή σε κάτι άλλο?

 

Για το amoi υπαρχει θεμα στο φορουμ και καποιοι κατοχοι εχουν γραψει τις γνωμες τους.Ειναι πολυ ποιοτικη εταιρεια απλα στο συγκεκριμενο μοντελο ο συνδυασμος 5αρας FHD οθονης και μπαταριας 2100mAh για μενα ειναι αποτρεπτικος παραγοντας.

Θα σου προτεινα το Newman K1s με 5αρα ΗD οθονη και μπαταρια 2500mAh στα 148$ απο antelife απο μια ποιοτικοτατη εταιρεια ή το Coolpad F1 με παρομοια χαρακτηριστικα.Αποφυγε την FHD oθονη,ειδικα με τετοιες μπαταριες.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.... απο κινεζικα σκραπας εντελως.... πηρα ενα mixc και την πατησα γιατι δεν ειχε Ελληνικα.... λοιπον ψαχνω ενα κινητο κινεζικο μεχρι 120€ .... τι προτεινετε? φυσικα οθονη μεχρι 4.7 αντε μεχρι 5"... οχι παραπανω, και απο cpu σε quad core!!!! help
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.... απο κινεζικα σκραπας εντελως.... πηρα ενα mixc και την πατησα γιατι δεν ειχε Ελληνικα.... λοιπον ψαχνω ενα κινητο κινεζικο μεχρι 120€ .... τι προτεινετε? φυσικα οθονη μεχρι 4.7 αντε μεχρι 5"... οχι παραπανω, και απο cpu σε quad core!!!! help

 

http://www.minideal.net/jiayu-g2f-smartphone-quad-core-1-3ghz-with-4-3inch-corning-gorilla-glass-2-screen-wcdma-3g.html

για λιγες ωρες ακομα!!!!! το jiayu και εδω αυτο που θα παρω εγω!!!!

http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-red-rice-1s-dual-sim-wcdma-quad-core-smartphone-with-4-7inch-screen.html

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...