Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ψαχνω κινητο για φιλο στις 4.5" - 4.7" το πολυ.

Τα χρηματα που θελει να δωσει ειναι 100-120 ευρω..

 

Με ενδιαφερει να ειναι απροβληματιστο διοτι για οτι ευτραπελο εγω θα βγαλω τα ματια μου να διαβαζω...

 

Εχω δει το zopo zp700 λεει τιποτα;Ρολαρει καλα;λεει τιποτα αυτος ο καινουριος επεξεργαστης στα 1.3 σε σχεση με τον λιγο πιο παλιο που ηταν στο 1.2;

 

Οποια προταση καλοδεχουμενη...

 

 

 

Κοίτα από όνομα και αξιοπιστία το Xiaomi είναι από τις καλύτερες εταιρίες. Έχουν ποιοτική κατασκευή και το πιο σημαντικό είναι ότι υπάρχει ξεχωριστό forum από έλληνες και σίγουρα θα μπορούν να σου πούν οτι χρειάζεσαι σε περίπτωση που θες αναβάθμιση ή κάποιο service.

 

Καλό κινητό επίσης είναι το Iocean X7 HD , όμορφο με δυνατότητα να αλλάξεις το πίσω καπάκι και την μπαταρία και να βάλεις πιο μεγάλη. ένα ακόμα καλό πλεονέκτημα σε αυτό το κινητό είναι η κάμερα του.

 

Επίσης αξίζει και το ThL T5s. Είναι ένα πολύ καλό κινητό (καλύτερο από το αντίστοιχο Zopo) με πολύ καλά χαρακτηριστικά.

 

Το iNew V3 είναι ένα πολύ όμορφο κινητό όμως υπάρχουν πολλές αναφορές ότι έχει θέμα με την αυτονομία του.

 

Προσωπικά θα σου έλεγα το Xiaomi Red Rice (Hongmi).

 

Τα κινητά που σου είπα μπορείς να τα δείς στο youtube που τα δοκιμάζουν άτομα από Eλλάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα σας !! ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα λιγο την προσοχη σας και την βοηθεια σας.

 

λοιπον πηρα ενα samsung note 2 gt-7102 (κινεζια) απο εναν φιλο μου , οταν καταλαβα οτι δεν ειχε ελληνικα μπηκα στην μπριζα και

να βρω μια roms και να κανω την πατατα μου! τελικα το κινητο ξεκινα και μου κολαι στο λογοτυπο .

υπαρχει καποιος που να με βοηθειση να το φτιαξω με κανα καλο οδυγο ? την πατατα μου την εκανα με odin 3.07! καποιος μαγειρας καλος? ευχαρηστο και συγνωμη γεια την ορθογραφια μου!

Link to comment
Share on other sites

Την εκανε την δουλεια του ο κλεφτης σημερα. Τουλαχιστον πηρε ενα samsung της πλακας. Παμε για κινεζικο τωρα. Ψαχνω καποιο smartphone που να εχει 1gb ram, να ειναι απο τα αξιοπιστα, η οθονη να ειναι 4.0 ιντσες (η υπερβαση θα ειναι οι 4.5 ιντσες λογω μικρου σχετικα χεριου) και budget γυρω στα 100ε. Ευχαριστω

 

στις 4 ίντσες με 1g ram κινεζικο κινητό στα 100 euro δεν πιστεύω να βρείς και δεν ξέρω αν υπάρχει κι όλας πλέον..σε αυτά τα λεφτά παίρνεις 2πύρινο κοντά στα 1g ram επώνυμο κινητό από skroutz..και μην κοιτάς 4 ίντσες 4.5 κτλ..π.χ. μπορεί να πάρεις με 4 ίντσες και να είναι σαν να έχεις κινητό με 4.5 η να πάρεις με 5 και να είναι σαν να έχεις με 4.5 κτλ..απλά κοίτα τις διαστάσεις και σίγουρα θα βρείς κάποια με 4.5 και 4.7 ίντσες κινεζικα στα 100 euro που θα σε καλύψουν ;)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

στις 4 ίντσες με 1g ram κινεζικο κινητό στα 100 euro δεν πιστεύω να βρείς και δεν ξέρω αν υπάρχει κι όλας πλέον..σε αυτά τα λεφτά παίρνεις 2πύρινο κοντά στα 1g ram επώνυμο κινητό από skroutz..και μην κοιτάς 4 ίντσες 4.5 κτλ..π.χ. μπορεί να πάρεις με 4 ίντσες και να είναι σαν να έχεις κινητό με 4.5 η να πάρεις με 5 και να είναι σαν να έχεις με 4.5 κτλ..απλά κοίτα τις διαστάσεις και σίγουρα θα βρείς κάποια με 4.5 και 4.7 ίντσες κινεζικα στα 100 euro που θα σε καλύψουν ;)

Και βασικώς εάν μπορέσει να βρεί αυτό που έχεις στην υπογραφή σου, θα κάνει την καλύτερη αγορά ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και βασικώς εάν μπορέσει να βρεί αυτό που έχεις στην υπογραφή σου, θα κάνει την καλύτερη αγορά ... :)

 

όντως και ειναι η καλύτερη επιλογή , αλλα πλέον είναι δύσκολο να το βρείς σε κινεζομαγαζα in stock , μονο από διαφορους πωλητές που τα πουλάνε πολύ ακριβά από την αρχική του τιμή!

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

στις 4 ίντσες με 1g ram κινεζικο κινητό στα 100 euro δεν πιστεύω να βρείς και δεν ξέρω αν υπάρχει κι όλας πλέον..σε αυτά τα λεφτά παίρνεις 2πύρινο κοντά στα 1g ram επώνυμο κινητό από skroutz..και μην κοιτάς 4 ίντσες 4.5 κτλ..π.χ. μπορεί να πάρεις με 4 ίντσες και να είναι σαν να έχεις κινητό με 4.5 η να πάρεις με 5 και να είναι σαν να έχεις με 4.5 κτλ..απλά κοίτα τις διαστάσεις και σίγουρα θα βρείς κάποια με 4.5 και 4.7 ίντσες κινεζικα στα 100 euro που θα σε καλύψουν ;)

 

Οντως με μια αναγνωριστηκη ερευνα που εκανα εχθες δεν βρηκα κατι στις 4.0-4.2 ιντσες με 1gb ram. Θα δειξει... Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Πριν λίγο καιρό πήρα ένα κινέζικο ΔΙΚΑΡΤΟ με μτκ 6589. Συγκεκριμένα το Feiteng H9500

13άρα κάμερα έλεγε (και είχε όντως τέλειες φωτογραφίες που ούτε φωτ. μηχανή βγάζει) & τετραπύρηνο (όντως πολύ γρήγορο).

 

Τα εχουμε διαβασει ολα σε αυτο το νημα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,μπορω να εχω μια πληροφορία για μια αγορά απο κινα?εχω παραγγείλει ενα κινητο στις 17/3 κ απο τις 23 μου λεει πως απεσταλει στο εξωτερικό αυτο το status παραμενει μεχρι και σημερα 17 μερες δλδ δεν ειναι πολλες?
Link to comment
Share on other sites

Οντως με μια αναγνωριστηκη ερευνα που εκανα εχθες δεν βρηκα κατι στις 4.0-4.2 ιντσες με 1gb ram. Θα δειξει... Ευχαριστω για την απαντηση

 

. Πανε στο http://www.pandawill.com , εχει φιλτρα για να μπορεις να επιλεξεις αυτο που θελεις. Βρηκα ενα που μαλλον σου κανει αν κρινω απο τα χαρακτηριστικα του, ομως δεν το εχω δουλεψει.

http://www.pandawill.com/doogee-collo3-dg110-smartphone-mtk6572w-3g-gps-android-42-40-inch-black-p87613.html

Φυσικα αφου βρεις το μοντελο που θελεις ψαξε και σε αλλα sites για καλυτερη τιμη.

*Ελπιζω το τηλ. να εχει οντως 1 GB Ram.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα φωτα σας οι γκουρου του ειδους ZOPO ZP990+ η thl T200 True για να δουμε .
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

. Πανε στο http://www.pandawill.com , εχει φιλτρα για να μπορεις να επιλεξεις αυτο που θελεις. Βρηκα ενα που μαλλον σου κανει αν κρινω απο τα χαρακτηριστικα του, ομως δεν το εχω δουλεψει.

http://www.pandawill.com/doogee-collo3-dg110-smartphone-mtk6572w-3g-gps-android-42-40-inch-black-p87613.html

Φυσικα αφου βρεις το μοντελο που θελεις ψαξε και σε αλλα sites για καλυτερη τιμη.

*Ελπιζω το τηλ. να εχει οντως 1 GB Ram.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. 512 είναι. Και 1150mah μπαταρία, σύμφωνα με το επίσημο site, http://www.doogee.cc/en/gb/pro_params.asp?id=137

 

Και 1 GHz αντί για 1.3 που είναι οι άλλοι 6572...

Link to comment
Share on other sites

Την εκανε την δουλεια του ο κλεφτης σημερα. Τουλαχιστον πηρε ενα samsung της πλακας. Παμε για κινεζικο τωρα. Ψαχνω καποιο smartphone που να εχει 1gb ram, να ειναι απο τα αξιοπιστα, η οθονη να ειναι 4.0 ιντσες (η υπερβαση θα ειναι οι 4.5 ιντσες λογω μικρου σχετικα χεριου) και budget γυρω στα 100ε. Ευχαριστω

Το πιο κοντινό που μου έρχεται σε αυτά που ζητάς είναι το thl w100s.

Να εχει μία αξιοπιστία σαν προιόν αλλά και υποστήριξη απο το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε διαβασει ολα σε αυτο το νημα.

Μην είσαι κακός, μπορεί να εννοούσε κάτι φωτογραφικές μηχανές με 30€ :lol:

παιδια καλησπέρα σας !! ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα λιγο την προσοχη σας και την βοηθεια σας.

 

λοιπον πηρα ενα samsung note 2 gt-7102 (κινεζια) απο εναν φιλο μου , οταν καταλαβα οτι δεν ειχε ελληνικα μπηκα στην μπριζα και

να βρω μια roms και να κανω την πατατα μου! τελικα το κινητο ξεκινα και μου κολαι στο λογοτυπο .

υπαρχει καποιος που να με βοηθειση να το φτιαξω με κανα καλο οδυγο ? την πατατα μου την εκανα με odin 3.07! καποιος μαγειρας καλος? ευχαρηστο και συγνωμη γεια την ορθογραφια μου!

Βρες το κατάστημα απ' όπου αγοράστηκε το κινητό, η μόνη λύση να βρεις το firmware της μάνας του, με μικρές ελπίδες

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. 512 είναι. Και 1150mah μπαταρία, σύμφωνα με το επίσημο site, http://www.doogee.cc/en/gb/pro_params.asp?id=137

 

Και 1 GHz αντί για 1.3 που είναι οι άλλοι 6572...

Ακριβώς!

 

Λοιπον τα φωτα σας οι γκουρου του ειδους ZOPO ZP990+ η thl T200 True για να δουμε .

THL T200

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κοντινό που μου έρχεται σε αυτά που ζητάς είναι το thl w100s.

Να εχει μία αξιοπιστία σαν προιόν αλλά και υποστήριξη απο το φόρουμ.

 

Το κοιταξα και απο το video review που υπαρχει στο site, ο τυπος λεει οτι ειναι τεραστιο για 4.5 ιντσες οποτε το απορριπτω κατευθειαν. Θα ειναι για γυναικα οποτε πρεπει το μεγεθος να ειναι ελεγχομενο. Ειδα και το thl t5s, λενε οτι ειναι πιο μαζεμενο αλλα στο τοπικ του λενε οτι εχει προβλημα με τον ηχο στα βιντεο και το μικροφωνο. Το zopo zp700 κοιταω επισης αλλα λενε οτι εχει προβλημα με το wifi. Βασικα σε οποιο θεμα και να δω για smartphone υπαρχουν καποιοι που αναφερουν προβληματα. Δεν μπορω να αξιολογησω αν ειναι υπερβολικοι ή οχι αλλα ετσι οπως το παρουσιαζουν καλυτερα να αγοραζουμε κινητα των 40ευρω και να τελειωνει η ιστορια. Ειναι απογοητευτικο να βλεπεις αξιοπρεπεστατα κινητα με καλα specs και να βγαζουν προβληματα. H πιο safe επιλογη απο οτι διαβαζω εδω και μηνες (για αλλον εκεινο το κινητο) ειναι το xiaomi hongmi αλλα αν παρει αυτο το smartphone και χρησιμοποιει το 50% των δυνανατοτητων του ειναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα και απο το video review που υπαρχει στο site, ο τυπος λεει οτι ειναι τεραστιο για 4.5 ιντσες οποτε το απορριπτω κατευθειαν. Θα ειναι για γυναικα οποτε πρεπει το μεγεθος να ειναι ελεγχομενο. Ειδα και το thl t5s, λενε οτι ειναι πιο μαζεμενο αλλα στο τοπικ του λενε οτι εχει προβλημα με τον ηχο στα βιντεο και το μικροφωνο. Το zopo zp700 κοιταω επισης αλλα λενε οτι εχει προβλημα με το wifi. Βασικα σε οποιο θεμα και να δω για smartphone υπαρχουν καποιοι που αναφερουν προβληματα. Δεν μπορω να αξιολογησω αν ειναι υπερβολικοι ή οχι αλλα ετσι οπως το παρουσιαζουν καλυτερα να αγοραζουμε κινητα των 40ευρω και να τελειωνει η ιστορια. Ειναι απογοητευτικο να βλεπεις αξιοπρεπεστατα κινητα με καλα specs και να βγαζουν προβληματα. H πιο safe επιλογη απο οτι διαβαζω εδω και μηνες (για αλλον εκεινο το κινητο) ειναι το xiaomi hongmi αλλα αν παρει αυτο το smartphone και χρησιμοποιει το 50% των δυνανατοτητων του ειναι κριμα.

Έχεις δίκιο αλλά για αυτήν την κατηγορία αγοραστών, που δεν έχουν και πολλές γνώσεις στα κινητά, είναι καλύτερα να πάρεις ενα κινητό που να αποδίδει τα μέγιστα στα βασικά δηλ. μπαταρία, κλήσεις, μηνύματα, wifi άντε και gps και ας χρησιμοποιεί μόνο το 50% των δυνατοτήτων του. Πάντως να ξέρεις οτι και το ποιό ακριβό κινητό να πάρεις, πάντα μπορεί να υπάρχει κατι που μπορεί να πάει στραβά. Απο κει και πέρα, θα πρέπει να ζυγίσεις τη χρήση για την οποία το θέλει κάποιος και αναλόγως να πράξεις. Μπορεί η φίλη σου, αν δεν το διάβαζες εσυ στο φόρουμ, να μην καταλάβαινε καν το πρόβλημα με τον ηχο στο βίντεο ή να μην την ενδιαφέρει και ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

H πιο safe επιλογη απο οτι διαβαζω εδω και μηνες (για αλλον εκεινο το κινητο) ειναι το xiaomi hongmi αλλα αν παρει αυτο το smartphone και χρησιμοποιει το 50% των δυνανατοτητων του ειναι κριμα.

 

Υπαρχει και ο αντιλογος σε αυτο. Το Hongmi ως πιο ποιοτικο, καλοφτιαγμενο και δυνατο ειναι πιο future-proof. Και η αισθηση που δινει στο χερι (υποκειμενικο, ξερω) ειναι αρκετα ακριβοτερου κινητου.

Αν βεβαια θες αυστηρα στις 4 ιντσες δεν το συζηταμε. Απλα πλεον ολα τα αξιοπρεπη βγαινουν 4.5 και πανω...

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Την εκανε την δουλεια του ο κλεφτης σημερα. Τουλαχιστον πηρε ενα samsung της πλακας. Παμε για κινεζικο τωρα. Ψαχνω καποιο smartphone που να εχει 1gb ram, να ειναι απο τα αξιοπιστα, η οθονη να ειναι 4.0 ιντσες (η υπερβαση θα ειναι οι 4.5 ιντσες λογω μικρου σχετικα χεριου) και budget γυρω στα 100ε. Ευχαριστω

 

Στις 4 ιντσες η καλυτερη επιλογη φαινεται να ειναι το Jiayu F1 με σφαιρατο ΜΤΚ6572,512ΜΒ ram,καμερα 8ΜΡ (δεν το πολυπιστευω) και μεγαλη μπαταρια.Στα 60κατι ευρω.

Στα 100 Ευρω (λιγο πανω λιγο κατω) εχεις επιλογες εξαιρετικες με οθονες ομως 4.7-5 ιντσες.Ειναι μεγεθη που συνηθιζονται πανευκολα σε 2 μερες.Μην κολλας.Και αρκετα χρηστικα.Βαζει και μια θηκουλα και εισαι κομπλε.

Δες ,εκτος απο το διαμαντακι Hogmi, το Iocean X7 HD που ειναι εξαιρετικα στενο με 5αρα οθονη,το UMI X1 Pro / Doogee DG350,το ολοφρεσκο Cubor S208,το Jiayu G3C.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια αγορασα ενα umi x1s και ενα umi x1, υπαρχει τροπος να τα κανω repartition ετσι ωστε να ειναι ολος ο χωρος για εφαρμογες ;

ευχαριστω εκ των πρωτερων

ΥΣ σρυ αν ειμαι οφφτοπικ!

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα:

 

1) DOOGEE DG500C

2) THL ΤP5S

3) ZOPO ZP700

 

Ποιο προτείνετε;

Θα ήταν καλύτερα να ανεβάσω ελάχιστα το budget στα 120 ευρώ και να επιλέξω είτε το iocean X7 είτε το Xiaomi Hongmi;

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα:

 

1) DOOGEE DG500C

2) THL ΤP5S

3) ZOPO ZP700

 

Ποιο προτείνετε;

Θα ήταν καλύτερα να ανεβάσω ελάχιστα το budget στα 120 ευρώ και να επιλέξω είτε το iocean X7 είτε το Xiaomi Hongmi;

 

Το Xiaomi είναι το καλύτερο που μπορείς να διαλέξεις, τώρα που έπεσε και η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα και απο το video review που υπαρχει στο site, ο τυπος λεει οτι ειναι τεραστιο για 4.5 ιντσες οποτε το απορριπτω κατευθειαν. Θα ειναι για γυναικα οποτε πρεπει το μεγεθος να ειναι ελεγχομενο. Ειδα και το thl t5s, λενε οτι ειναι πιο μαζεμενο αλλα στο τοπικ του λενε οτι εχει προβλημα με τον ηχο στα βιντεο και το μικροφωνο. Το zopo zp700 κοιταω επισης αλλα λενε οτι εχει προβλημα με το wifi. Βασικα σε οποιο θεμα και να δω για smartphone υπαρχουν καποιοι που αναφερουν προβληματα. Δεν μπορω να αξιολογησω αν ειναι υπερβολικοι ή οχι αλλα ετσι οπως το παρουσιαζουν καλυτερα να αγοραζουμε κινητα των 40ευρω και να τελειωνει η ιστορια. Ειναι απογοητευτικο να βλεπεις αξιοπρεπεστατα κινητα με καλα specs και να βγαζουν προβληματα. H πιο safe επιλογη απο οτι διαβαζω εδω και μηνες (για αλλον εκεινο το κινητο) ειναι το xiaomi hongmi αλλα αν παρει αυτο το smartphone και χρησιμοποιει το 50% των δυνανατοτητων του ειναι κριμα.

 

...Δεν είναι "τεράστιο" το w100s, καλό είναι για γυναίκα και για την κατηγορία τιμής του. Ωστόσο από δική μου εμπειρία, προβλημάτισαν η ποιότητα κατασκευής (κουμπί power που δεν ανταποκρίνεται εύκολα, "άσχημος" φωτισμός των capacitive keys, αμφιλεγόμενη λειτουργία του proximity sensor). 'Ισως το t5s να είναι κάπως καλύτερο. Σίγουρα απροβλημάτιστο και πολύ πιο ποϊοτικό το Redmi. Ουσιαστικά τώρα που είναι στα ~120 ευρώ, δεν θα επέλεγα τα thl. Τι εννοείς ότι "χρησιμοποιεί το 50% των δυνατοτήτων του";

 

Ανάμεσα στα:

 

1) DOOGEE DG500C

2) THL ΤP5S

3) ZOPO ZP700

 

Ποιο προτείνετε;

Θα ήταν καλύτερα να ανεβάσω ελάχιστα το budget στα 120 ευρώ και να επιλέξω είτε το iocean X7 είτε το Xiaomi Hongmi;

 

..εννοείται, άλλη κατηγορία το Redmi μέχρι τα 120 ευρώ.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...Δεν είναι "τεράστιο" το w100s, καλό είναι για γυναίκα και για την κατηγορία τιμής του. Ωστόσο από δική μου εμπειρία, προβλημάτισαν η ποιότητα κατασκευής (κουμπί power που δεν ανταποκρίνεται εύκολα, "άσχημος" φωτισμός των capacitive keys, αμφιλεγόμενη λειτουργία του proximity sensor). ϊσως το t5s να είναι κάπως καλύτερο. Σίγουρα απροβλημάτιστο και πολύ πιο ποϊοτικό το Redmi. Ουσιαστικά τώρα που είναι στα ~120 ευρώ, δεν θα επέλεγα τα thl. Τι εννοείς ότι "χρησιμοποιεί το 50% των δυνατοτήτων του";

 

Αλλη χρηση θα κανω εγω στο hongmi και αλλη χρηση θα κανεις καποιος που το εχει για τηλεφωνα, facebook και φωτογραφιες. Αν τελικα καταληξει στο hongmi εγω που περνω 90%-100% απο τις συσκευες μου τι κινητο θα πρεπει να παρω; Απο αυτη την πλευρα ανεφερα το ποσοστο μιας και δεν θα το δουλεψει στο τερμα του.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη χρηση θα κανω εγω στο hongmi και αλλη χρηση θα κανεις καποιος που το εχει για τηλεφωνα, facebook και φωτογραφιες. Αν τελικα καταληξει στο hongmi εγω που περνω 90%-100% απο τις συσκευες μου τι κινητο θα πρεπει να παρω; Απο αυτη την πλευρα ανεφερα το ποσοστο μιας και δεν θα το δουλεψει στο τερμα του.

 

...ισχύει εν μέρει, αλλά συνήθως επιδιώκουμε κινητά vfm σε κάποια κατηγορία τιμής και όχι με κύριο γνώμονα τις αποκλειστικές μας τρέχουσες ανάγκες, οι οποίες στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αυξάνονται συν το χρόνω, λόγω εξοικείωσης, εμπειρίας αλλά και εξέλιξης των απαιτήσεων (σε επίπεδο Android, εφαρμογών, κα.). Επίσης πρέπει να συνυπολογίζουμε την εκτιμώμενη απόδοση στο χρόνο, την αντοχή/ποϊότητα στο χρόνο, την αξία μεταπώλησης αν χρειαστεί, κα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...