Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Γειά χαρά, σημερα παρέλαβα το neo v απο arvato, εγινε αντικατασταση πλακέτας εντώς εγγύησης, ειμαι με 2.3.4 kernel 2.6.32.9-perf και αριθμό έκδοσης 4.0.1.A.0.283. το πρόβλημα είναι το εξής, δεν είχε το google play, το εγκατέστησα, version 4.4.21 και μου λεει add google account first, παταω Ok και δεν κάνει τπτ. Μετά έτρεξα το "οδηγός ρυθμισης, στο βήμα 5/9 που έχει να κανεις add accounts, πχ για facebook εκανα account, οταν παταω στο google δεν κάνει τπτ, τι φταίει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά, σημερα παρέλαβα το neo v απο arvato, εγινε αντικατασταση πλακέτας εντώς εγγύησης, ειμαι με 2.3.4 kernel 2.6.32.9-perf και αριθμό έκδοσης 4.0.1.A.0.283. το πρόβλημα είναι το εξής, δεν είχε το google play, το εγκατέστησα, version 4.4.21 και μου λεει add google account first, παταω Ok και δεν κάνει τπτ. Μετά έτρεξα το "οδηγός ρυθμισης, στο βήμα 5/9 που έχει να κανεις add accounts, πχ για facebook εκανα account, οταν παταω στο google δεν κάνει τπτ, τι φταίει ρε παιδια?

 

add account σημαινει να βαλεις το gmail,

εσυ περνα τα βηματα χωρις πολλα πολλα και μετα πηγαινε ρυθμισεις λογαριασμοι και συγχρονισμος και βαλε το gmail σου

και μετα πηγαινε στο play store

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά

1) Έκανα εγκατάσταση την ρομ της sony και ολα μια χαρα

έκανα ροοτ

έβαλα την ρομ Codename και δεν πεζει το wifi.

Γράφει error.

 

2) Ξανά έκανα εγκατάσταση την ρομ της sony και ολα μια χαρα

εκανα ροοτ

εβαλα την ρομ brabus και δεν πεζει παλι το wifi.

Γράφει error κάτω απο το wifi και δεν ανοίγει.

Όλα τα άλλα στο κινητό δουλεύουν μια χαρά.

Τι κάνω λάθος ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

add account σημαινει να βαλεις το gmail,

εσυ περνα τα βηματα χωρις πολλα πολλα και μετα πηγαινε ρυθμισεις λογαριασμοι και συγχρονισμος και βαλε το gmail σου

και μετα πηγαινε στο play store

 

ΔΕν με αφήνει να βαλω το gmail, ουτε απο τον οδηγο ρυθμισης, ουτε οταν τρεχω το google play,

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδιά

1) Έκανα εγκατάσταση την ρομ της sony και ολα μια χαρα

έκανα ροοτ

έβαλα την ρομ Codename και δεν πεζει το wifi.

Γράφει error.

 

2) Ξανά έκανα εγκατάσταση την ρομ της sony και ολα μια χαρα

εκανα ροοτ

εβαλα την ρομ brabus και δεν πεζει παλι το wifi.

Γράφει error κάτω απο το wifi και δεν ανοίγει.

Όλα τα άλλα στο κινητό δουλεύουν μια χαρά.

Τι κάνω λάθος ?

 

Δες τους οδηγούς από τις rom που έβαλες μήπως είναι γνωστό bug κ δες αν υπάρχει κάποιο patch που διορθώνει το θέμα αυτό, από τη στιγμή που παίζει κανονικά με stock rom τότε φταίνε οι roms που έβαλες.

 

ΔΕν με αφήνει να βαλω το gmail, ουτε απο τον οδηγο ρυθμισης, ουτε οταν τρεχω το google play,

 

Ξαναπέρασε πάλι τη rom με sus ή pc companion. Δε ξέρω αν πατήσεις στην επιλογή που έχει στο μενού των ρυθμίσεων του κινητού. επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν φτιάξει.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε πάλι τη rom με sus ή pc companion. Δε ξέρω αν πατήσεις στην επιλογή που έχει στο μενού των ρυθμίσεων του κινητού. επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν φτιάξει.

 

έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν αλλαξε κάτι. Απο companion μου λεεί οτι δεν υπαρχει πιο καινουργια εκδοση λειτουργικο, οκ No problem, ουτε και γω θελς την 4, και πατας κατι σαν repair Που έχει, αλλά παλι μου λεεί δεν υπάρχει διαθεσιμη εκδοση. Τωρα προσπαθω να βρώ ενα Link να κατεβάσω το flashtool να περασω μονος μου καμια official rom... τι τραβαμε, δε βρισκς ενα link για flashtool Που να δουλεύει...

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε πάλι τη rom με sus ή pc companion. Δε ξέρω αν πατήσεις στην επιλογή που έχει στο μενού των ρυθμίσεων του κινητού. επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν φτιάξει.

 

έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν αλλαξε κάτι. Απο companion μου λεεί οτι δεν υπαρχει πιο καινουργια εκδοση λειτουργικο, οκ No problem, ουτε και γω θελς την 4, και πατας κατι σαν repair Που έχει, αλλά παλι μου λεεί δεν υπάρχει διαθεσιμη εκδοση. Τωρα προσπαθω να βρώ ενα Link να κατεβάσω το flashtool να περασω μονος μου καμια official rom... τι τραβαμε, δε βρισκς ενα link για flashtool Που να δουλεύει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=

Edited by zxr

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Flash tool και περασα την 2.3.4 0.62 δε γινοταν αλλιως...

 

εβαλα χθες την Ζ1 HONAME PROFESIONAL και ειμαι πολυ ευχαριστημενη, νομιζω μια απο τις καλυτερες που εχω βαλει, σχεδον τις

εχω δοκιμασει ολες , και στην διαχειριση μπαταριας και στη χωρητικοτητα μνημης τηλεφωνου τελεια, ουτε στο μισο και με ολες τις

εφαρμογες μου που με την ICS ηταν σχεδον γεματη με λιγο ελευθερο χωρο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Για official rom σίγουρα η καλύτερη είναι η 2.3 Gingerbread.

Για unofficial οι καλύτερες custom roms για το κινητό μας είναι οι Gingerbread μιας και τρέχουν χωρίς lag,με πολύ ελεύθερη μνήμη και τέλεια χρήση μπαταρίας.

Κάποιες από αυτές είναι οι:

1) Codename -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1480273

2) Gin2kitkat -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1631144

3) Brabus NXT -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394772

Τώρα αν ψάχνετε για το κάτι παραπάνω θα βάλετε ICS custom roms:

Αυτές είναι οι

1) Xperia Z1 Honami Professional -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2433903

2) Viper Xperia (Edition 5.0) -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128642

3) Zelly Cream ROM -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38084530#post38084530

Όλες αυτές τις rom μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε και με κλειδωμένο αλλά και με ξεκλείδωτο bootloader. Εγώ προσωπικά τις χρησιμοποιώ με κλειδωμένο και εδώ και ένα μήνα έχω κολλήσει με την Xperia Z1 Honami Professional η οποία είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΝΗΜΗ ΓΙΑ ICS RΟΜ.Το lag είναι πάρα πολύ ελάχιστο και σε βαθμό που ούτε θα το προσέξετε. Πιο πολύ φαίνεται στον τηλεφωνικό κατάλογο. Αν με ρωτούσατε πια να βάλετε θα σας συνιστούσα ανεπιφύλακτα αυτή αλλά το καλύτερο είναι να τις δοκιμάσετε όλες και όποια σας αρέσει. Πάντως και οι 6 για εμένα ΣΚΙΖΟΥΝ!!!

 

Καλησπέρα,

μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις. Γνωστή μου με το Neo V (stock, δεν έχει πειράξει τίποτα) έχει προβλήματα και με τον χώρο για τις εφαρμογές, αλλά κυρίως με την ελεύθερη RAM που είναι πάντα κοντά στα 10Mb και το κινητό 'γονατίζει'.

Επειδή βρισκόμαστε μακρυά, σκόπευα στην 1η ευκαιρία που θα βρεθούμε να τις ξεκλειδώσω τον bootloader ακολουθώντας τα βήματα αυτού του οδηγού, και να περάσω CM rom τις οποίες γνωρίζω από τα διάφορα Android κινητά που τις έχω περάσει.

Διαβάζοντας το post σου, και βλέποντας πόσο ικανοποιημένος είσαι με την Xperia Z1 Honami Professional, την οποία όπως γράφεις μπορείς να την περάσεις και με κλειδωμένο bootloader, σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτή.

 

Η ερώτηση μου είναι τί ακριβώς θα πρέπει να κάνω. Θα πρέπει πρώτα να κάνω root το κινητό, χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό; Θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο, που μάλλον θα περάσει στο κινητό CWM recovery για να μπορώ να flashάρω τα .zip των rom;

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για official rom σίγουρα η καλύτερη είναι η 2.3 Gingerbread.

Για unofficial οι καλύτερες custom roms για το κινητό μας είναι οι Gingerbread μιας και τρέχουν χωρίς lag,με πολύ ελεύθερη μνήμη και τέλεια χρήση μπαταρίας.

Κάποιες από αυτές είναι οι:

1) Codename -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1480273

2) Gin2kitkat -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1631144

3) Brabus NXT -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394772

Τώρα αν ψάχνετε για το κάτι παραπάνω θα βάλετε ICS custom roms:

Αυτές είναι οι

1) Xperia Z1 Honami Professional -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2433903

2) Viper Xperia (Edition 5.0) -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128642

3) Zelly Cream ROM -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38084530#post38084530

Όλες αυτές τις rom μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε και με κλειδωμένο αλλά και με ξεκλείδωτο bootloader. Εγώ προσωπικά τις χρησιμοποιώ με κλειδωμένο και εδώ και ένα μήνα έχω κολλήσει με την Xperia Z1 Honami Professional η οποία είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΝΗΜΗ ΓΙΑ ICS RΟΜ.Το lag είναι πάρα πολύ ελάχιστο και σε βαθμό που ούτε θα το προσέξετε. Πιο πολύ φαίνεται στον τηλεφωνικό κατάλογο. Αν με ρωτούσατε πια να βάλετε θα σας συνιστούσα ανεπιφύλακτα αυτή αλλά το καλύτερο είναι να τις δοκιμάσετε όλες και όποια σας αρέσει. Πάντως και οι 6 για εμένα ΣΚΙΖΟΥΝ!!!

 

καλημερα

εβαλα την z1 ΗΟΝΑΜΙ Professional πολυ καλη , ομως εχω ενα προβληματακι με τα χρωματα που αλλαζουν (μπλε-κοκκινο-πορτοκαλι)

αφου τα εκανα μια φορα τωρα δεν μπορω να βρω πως αλλαζουν. απο το μενου Personalization παω επιλεγω ενα χρωμα αλλα μετα το reboot ειναι το ιδιο, μηπως παω καπου αλλου? δεν μπορω να το βρω, το θεμα αλλαζει οκ αλλα εγω θελω και τα γραμματα εμπρος στην οθονη κλειδωματος το ρολοι το ψηφιακο κι ολες οι ενδειξεις στο μενου απο που αλλαζει το χρωμα?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

honami z1 professional ή super jellybean για το neo v μας..οσοι εχουν βαλει και τις 2 παρακαλω ας μου απαντησουν..:D

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από jelly! Εδώ με ics γονατίζει μερικές φορές. :-P

 

και εγω αυτο πιστευα αλλα με την super jellybean παει μια χαρα..ευχαριστω για την γνωμη σου..εσυ τι χρησιμοποιεις? αλλος γνωμη?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο πιστευα αλλα με την super jellybean παει μια χαρα..ευχαριστω για την γνωμη σου..εσυ τι χρησιμοποιεις? αλλος γνωμη?

 

εγω ειχα απο οταν βγηκε η 5 η HD ultimate ευχαριστημενη γενικα ημουνα οσπου χθες πειραματιστηκα με την Ζ1 ΗΟΝΑΜΙ

Ομως μου κανει κατι κολπα και δεν ξερω αν εχω υπομονη να την κρατησω. οταν ανοιγει μου βγαζει οτι η αρχικη οθονη

δεν λειτουργει το βγαζει καμποσες φορες οσπου στρωνει, δεν ξερω ακομα να σου πω αν θα την κρατησω αλλα απο διαχειριση

μνημης ειναι καλη

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα απο οταν βγηκε η 5 η HD ultimate ευχαριστημενη γενικα ημουνα οσπου χθες πειραματιστηκα με την Ζ1 ΗΟΝΑΜΙ

Ομως μου κανει κατι κολπα και δεν ξερω αν εχω υπομονη να την κρατησω. οταν ανοιγει μου βγαζει οτι η αρχικη οθονη

δεν λειτουργει το βγαζει καμποσες φορες οσπου στρωνει, δεν ξερω ακομα να σου πω αν θα την κρατησω αλλα απο διαχειριση

μνημης ειναι καλη

 

μπαταρια με ενδιαφερει πιο πολυ και ταχυτητα.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών του τηλεφώνου με το Outlook, όχι όμως μέσω Google;

 

Επίσης το πρόβλημα που έχω με το neo V, είναι ο μικρός διαθέσιμος χώρος για εφαρμογές. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τον μεγαλώσω;

Φυσικά μετακινώ όσες εφαρμογές μπορώ, στην κάρτα SD, από την επιλογή "Εφαρμογές" των ρυθμίσεων, πάντα όμως ένα μέρος του κάθε app μένει στην μνήμη του τηλεφώνου. Επίσης ως γνωστό υπάρχουν app που δεν μπορούν να μετακινηθούν στην κάρτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος, ώστε να μεταφέρετε ολόκληρη η εφαρμογή στην κάρτα, καθώς και να μετακινηθούν οι "αμετακίνητες" εφαρμογές;

Παλιά χρησιμοποιούσα την εφαρμογή app2sd. Έχει κάποια διαφορά η link2sd;

 

Επίσης θέλω να σβήσω "εργοστασιακές" εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, π.χ. Facebook. Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Χρειάζεται να κάνω root; Αν ναι, ποια είναι η διαδικασία; Το τηλέφωνο έχει Android 4.0.4, και η έκδοση είναι 4.1.B.0.587.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών του τηλεφώνου με το Outlook, όχι όμως μέσω Google;

 

Επίσης το πρόβλημα που έχω με το neo V, είναι ο μικρός διαθέσιμος χώρος για εφαρμογές. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τον μεγαλώσω;

Φυσικά μετακινώ όσες εφαρμογές μπορώ, στην κάρτα SD, από την επιλογή "Εφαρμογές" των ρυθμίσεων, πάντα όμως ένα μέρος του κάθε app μένει στην μνήμη του τηλεφώνου. Επίσης ως γνωστό υπάρχουν app που δεν μπορούν να μετακινηθούν στην κάρτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος, ώστε να μεταφέρετε ολόκληρη η εφαρμογή στην κάρτα, καθώς και να μετακινηθούν οι "αμετακίνητες" εφαρμογές;

Παλιά χρησιμοποιούσα την εφαρμογή app2sd. Έχει κάποια διαφορά η link2sd;

 

Επίσης θέλω να σβήσω "εργοστασιακές" εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ, π.χ. Facebook. Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Χρειάζεται να κάνω root; Αν ναι, ποια είναι η διαδικασία; Το τηλέφωνο έχει Android 4.0.4, και η έκδοση είναι 4.1.B.0.587.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλημερα φιλε μου

με το one clik root στο google θα το βρεις αμεσως κανεις ροοτ και μετα εγκαθιστας τν εφαρμογη root unistaller και πετας οτι αχρηστο δεν θελεις οπως fb και κατι αλλες βλακειες που εχει η sony. ομως πρεπει να εχεεις παει στο τηλεφωνο Ρυθμισεις/XPERIA/Συνδεσιμοτητα/Λειτουργια συνδεσης USB/λειτουργια μαζικης αποθηκευσης θα επιλεξεις και θα ξετσεκαρες το PC companion, μετα θα πας επιλογες για προγραμματιστες και θα κλεικαρεις το πρωτο που λεει εντοπισμος σφαλματων usb και θα πας και ασφλαεια και θα κλεικαρεις τις αγνωστες πηγες και μετα προχωρας στο ροοτ με το προγραμμα που σου ειπα. καλη επιτυχια

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μ' αυτά που διάβασα, σχετικά με ποια rom είναι η καλύτερη θέλει χρόνο, για να εγκαταστήσεις κάποιες και να μείνεις στο τέλος μ' αυτή που σου αρέσει περισσότερο.

Όσον αφορά το θέμα root (από τη στιγμή που υπάρχουν rom που δε χρειάζονται unlocked bootloader). Το κάνω με το one clik root όπως αναφέρθηκε από την p3nny στο τελευταίο post; Nα υποθέσω ότι περνάει και CWM recovery από το οποίο θα περνάω τα .zip των custom rom;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι γίνεται με το one click root? Γιατί εδώ http://www.oneclickroot.com/supported-devices/ δεν το έχει στις υποστηριζόμενες συσκευές... :confused:

edit : το έχει τελικά sorry

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει για την MIUI ?? ειχα παλιοτερα ακουσει απο καποιους εδω μεσα πως ειναι κορυφη ομως τωρα λινκ κ.α δν μπορω να τα βρω μιας και διαγραφτηκαν..ελπιζω να υπαρχει καποιος απο εδω που να μ παραθεσει τα λινκ κ να ξερει καλα αυτη την ρομ ωστε να με καλυψη οσο το δυνατον καλυτερα πριν παρω την αποφαση να την βαλω..πλζζ καποιος ν μου πει..οπως και για την gin2jelly

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου

με το one clik root στο google θα το βρεις αμεσως κανεις ροοτ και μετα εγκαθιστας τν εφαρμογη root unistaller και πετας οτι αχρηστο δεν θελεις οπως fb και κατι αλλες βλακειες που εχει η sony. ομως πρεπει να εχεεις παει στο τηλεφωνο Ρυθμισεις/XPERIA/Συνδεσιμοτητα/Λειτουργια συνδεσης USB/λειτουργια μαζικης αποθηκευσης θα επιλεξεις και θα ξετσεκαρες το PC companion, μετα θα πας επιλογες για προγραμματιστες και θα κλεικαρεις το πρωτο που λεει εντοπισμος σφαλματων usb και θα πας και ασφλαεια και θα κλεικαρεις τις αγνωστες πηγες και μετα προχωρας στο ροοτ με το προγραμμα που σου ειπα. καλη επιτυχια

 

Η διαδικασία Root με το OneClickRoot αποτυγχάνει, αφού το κινητό κάνει επανεκκίνηση και περάσω το PIN. Απεγκατέστησα όσες εφαρμογές μπορούσα (Εκτός από αυτές που εγκατέστησα εκτός GooglePlay, MLS Destinator, Navigon, Sygic, Adobe Flash) και έκανα μέχρι και επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων (φυσικά ενεργοποίησα μετά τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και τις άγνωστες πηγές). Please Help.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία Root με το OneClickRoot αποτυγχάνει, αφού το κινητό κάνει επανεκκίνηση και περάσω το PIN. Απεγκατέστησα όσες εφαρμογές μπορούσα (Εκτός από αυτές που εγκατέστησα εκτός GooglePlay, MLS Destinator, Navigon, Sygic, Adobe Flash) και έκανα μέχρι και επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων (φυσικά ενεργοποίησα μετά τον εντοπισμό σφαλμάτων usb και τις άγνωστες πηγές). Please Help.

 

εχεις περασει στον υπολογιστη τους flashtool drivers? οταν συνδεεις το κινητο χωρις να κανεις κατι το βλεπει ο υπολογιστης?

αν ναι τοτε θα γινει το ροοτ με το προγραμμα που σου ειπα, την επαθα κι εγω ετσι προσπαθουσα να κανω ροοτ με το προγραμμα χωρις να εχω εγκαταστησει τους drivers, οταν το εκανα ολα οκ, κατεβασε το flashtool εκει υπαρχουν, τωρα λινκ δεν μπορω να βρω θα το βρεις απο το google υποθετω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εδω

 

το κιν του αδελφου μπηκε σε safe mode και δεν μπορω να το βγαλω

ουτε με flashtool δεν με αφηνει να του ξαναπερασω τη ρομ ουτε sus ουτε τιποτα

τι κανουμε?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Είμαι καινούριος με φλασαρισματα κλπ.... εδω και 2 μερες παιδεψα το κινητό μου, αλλά κάτι έκανα! :D

Πια η γνώμη σας για το CyanogenMod ; Βέβαια έχω ένα θέμα με τις εφαρμογές και δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω ακόμα ... :!:

Αν γνωρίζει κανένας τίποτα για τις εφορμογές ας μπει στον κόπο να μου απαντήσει ...

Thnx! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...