Jump to content

Κατά τα άλλα τους ζήτησα ο αριθμός μου να είναι απόρητος!


stellio40
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος.

Μπαίνω σήμερα στο http://11888.ote.gr/web/guest/home από περιέργεια πληκτρολογώ το κινητό μου και ...ΘΑΥΜΑ!

Βγαίνει πλήρης ονοματεπώνυμο και διεύθυνση!

 

http://www10.pic-upload.de/19.08.13/icv4v39u3pnw.jpg

Το θέμα είναι ότι το είχα ζητήσει να γίνει απόρρητο στις 2-9-2011 και είχε εγκριθεί!

 

http://www10.pic-upload.de/19.08.13/vek37cosy8p.jpg

 

Άντε ξανά-μανά από την αρχή...:mad:

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και σ'εμένα. Εμφανίζει κανονικά τα στοιχεία αν και είναι καρτοκινητό. :mad:

 

ΥΓ: Είχα καιρό να το δοκιμάσω, αλλά την τελευταία φορά που το είχα κάνει μου'χε εμφανίζει μήνυμα ότι ο αριθμός είναι λανθασμένος ή απόρρητος.

ΥΓ2: Πλέον εμφανίζεται ο αριθμός και στο greekphones.info!

 

Εύγε Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και βγάζει και το δικό μου καρτοκινητό. Πώς ζητάμε να γίνει απόρρητο; Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γίνεται και σ'εμένα. Εμφανίζει κανονικά τα στοιχεία αν και είναι καρτοκινητό. :mad:

 

Εμένα πάντως που είναι καρτοκινητό δεν εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κανένα μήνα έκανα κι εγώ απόρρητο ένα καρτοκινητό Vodafone που έχω. Πέρασαν δυο εβδομάδες και μπαίνω να το τσεκάρω στο 11888 και με έβγαζε κανονικά. Παίρνω τη Vodafone και μου είπαν ότι από αυτούς έχουν γίνει οι διαδικασίες, απλά στην επόμενη ανανέωση του 11888 δεν θα φαίνεται. Το θέμα είναι πότε θα γίνει όμως...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και βγάζει και το δικό μου καρτοκινητό. Πώς ζητάμε να γίνει απόρρητο;

 

Σε κάποιο κατάστημα Γερμανός/ΟΤΕ/Cosmote πας και ζητάς να γίνει απόρρητο (ενδεχομένως να γίνεται και από τηλέφωνο).

 

Εμένα πάντως που είναι καρτοκινητό δεν εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα..

 

Θυμάμαι πολύ καθαρά ότι όταν το ταυτοποίησα είχα ζητήσει να μην φαίνεται ούτε στους καταλόγους της εταιρείας, ούτε σε άλλους και αυτό ίσχυε μέχρι πριν κάποιο καιρό. Τι έγινε τώρα; :mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθώ. Χτυπαω το κινητο μου και μου βγαζει όνομα που ουτε το εχω ξανασυναντησει στη ζωή μου; Ειναι νέα σύνδεση καρτοσυμβολαιου cosmote. Πως να κινηθώ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθώ. Χτυπαω το κινητο μου και μου βγαζει όνομα που ουτε το εχω ξανασυναντησει στη ζωή μου; Ειναι νέα σύνδεση καρτοσυμβολαιου cosmote. Πως να κινηθώ.

 

Πήγαινε σε κάποιο συνεργαζόμενο κατάστημα Cosmote ή κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα να μάθεις ποια είναι τα στοιχεία της γραμμής σου. Ενδεχομένως να έχουνε καταχωρηθεί λάθος στοιχεία στο σύστημα του 11888.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει (παλιά υπήρχε σίγουρα) και σχετικό αίτημα στο cosmote my account, ψάξτε το μήπως δεν χρειαστεί να πάτε σε μαγαζί!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ψάχνω στον λογαριασμό μου στο mycosmote για να κάνω αιτημα διαγραφής απο τους καταλόγους αλλά δεν το βρίσκω.

Το έχουν αφαιρέσει ή εγω δεν το βρίσκω ?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στον λογαριασμό μου στο mycosmote για να κάνω αιτημα διαγραφής απο τους καταλόγους αλλά δεν το βρίσκω.

Το έχουν αφαιρέσει ή εγω δεν το βρίσκω ?

 

Επειδή πρόσφατα το έψαχνα και εγώ και δεν το έβρισκα, πήγα σε κατάστημα και το ζήτησα.

Μάλλον το αφαιρέσαν.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ

Εχω κάνει αίτημα σε καταστημα εδω και μια εβδομάδα αλλά δεν βλέπω φώς

Είπα μήπως απο το mycosmote ήταν πιο σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ

Εχω κάνει αίτημα σε καταστημα εδω και μια εβδομάδα αλλά δεν βλέπω φώς

Είπα μήπως απο το mycosmote ήταν πιο σίγουρο

 

Μην περιμένεις να γίνει η δουλειά σου μέσα σε μία εβδομάδα.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να γίνει η δουλειά σου μέσα σε μία εβδομάδα.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

τι λες τώρα?

μετα φταιει ο πελάτης αν κανει καταγγελία

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να γίνει η δουλειά σου μέσα σε μία εβδομάδα.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Διάβασα αυτό το θέμα και θορυβήθηκα. Πήγα πριν κανά 20ήμερο σε κατάστημα Γερμανός και έκανα την αίτηση διαγραφής από τους καταλόγους. Μέχρι πριν λίγες μέρες το όνομα και η διεύθυνση μου εμφανιζόταν κανονικά στο 11888.gr και σε κάτι άλλα σάιτ, αλλά τώρα ξανατσέκαρα και πλέον δε βγάζει αποτέλεσμα. :):up:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό το θέμα και θορυβήθηκα. Πήγα πριν κανά 20ήμερο σε κατάστημα Γερμανός και έκανα την αίτηση διαγραφής από τους καταλόγους. Μέχρι πριν λίγες μέρες το όνομα και η διεύθυνση μου εμφανιζόταν κανονικά στο 11888.gr και σε κάτι άλλα σάιτ, αλλά τώρα ξανατσέκαρα και πλέον δε βγάζει αποτέλεσμα. :):up:

 

Tα άλλα site ποια είναι να τσεκάρω και εγώ; ;)

Link to comment
Share on other sites

Tα άλλα site ποια είναι να τσεκάρω και εγώ; ;)

 

http://www.greekphones.info/

 

Προφανώς, συνδέονται με τη βάση δεδομένων του ΟΤΕ... :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...