Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποια δοκιμασμένη multilanguage(ελληνικά) stable rom που να μην εχει προβλήματα με κάμερα, contact manager κτλ. όπως η kitekat 4.4.2 - version 1447 να προτείνεται;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποια δοκιμασμένη multilanguage(ελληνικά) stable rom που να μην εχει προβλήματα με κάμερα, contact manager κτλ. όπως η kitekat 4.4.2 - version 1447 να προτείνεται;

ευχαριστώ

 

Η 1447 δεν ειναι multi language.Οπως εχουμε πει πολλες φορες με την εφαρμογη more local 2 θα εχεις ελληνικα στις εφαρμογες.Οτι ελληνικα εχεις κ στην 1447 δηλαδη.Οποτε προτεινω την τελευταια vibe ROM που εχω γραψει πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

δεν έθεσα σωστα το ερώτημα. το ξέρω ότι η 1447 δεν ειναι multilanguage. ψαχνω την καλύτερη multilanguage έκδοση για το κινητό που κυκλοφορεί. στο needrom βρήκα μία αλλά έχει θέμα με την camera. αν εχετε μια αλλη να προτεινετε...
Link to comment
Share on other sites

δεν έθεσα σωστα το ερώτημα. το ξέρω ότι η 1447 δεν ειναι multilanguage. ψαχνω την καλύτερη multilanguage έκδοση για το κινητό που κυκλοφορεί. στο needrom βρήκα μία αλλά έχει θέμα με την camera. αν εχετε μια αλλη να προτεινετε...

 

Απο οτι λεγανε καποια παιδια εδω μεσα νομιζω οτι η καλυτερη multi ειναι η aosp απο needrom .Δεν λειτουργει ομως το led στις ειδοποιησεις.Αλλιως μετα βαζεις την τελευταια vibe που σου ειπα.Για εμενα ειναι οτι καλυτερο για το τηλ .Row ROM(ευρωπαικη εκδοση) που εχει ελληνικα μην δοκιμασεις καν.Ειναι πολυ αργο το κινητο σε σχεση με τις vibe

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Eίχα την ROM VIBEUI_V2.0_1428_2_DEV_S820 χωρίς ρουτ στο κινητό μου και αποφάσισα να βάλω αυτήν http://www.needrom.com/download/xperia-z3-style/ μέσω CWM

Αλλα όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει μονο το logo xperia και δεν ανοίγει μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω..:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Eίχα την ROM VIBEUI_V2.0_1428_2_DEV_S820 χωρίς ρουτ στο κινητό μου και αποφάσισα να βάλω αυτήν http://www.needrom.com/download/xperia-z3-style/ μέσω CWM

Αλλα όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει μονο το logo xperia και δεν ανοίγει μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω..:(

 

Δοκιμασε να μπεις recovery κ να κανεις επαναφορα εργοστασιακων μηπως ανοιξει.Ξαναπερνα την ROM ξανα αν κ παλι δεν ανοιξει.Μετα απολα αυτα αν παλι εχεις το ιδιο προβλημα ακολουθησε τον οδηγο στο πρωτο post να βαλεις vibe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα παιδιά.εδώ κ καιρό παρακολουθώ την ενότητα αλλά είναι η πρώτη φορά που παίρνω μέρος στην συζήτηση. Καταρχάς ενα πολύ μεγαλο μπράβο κ ευχαριστώ γτ με τις αναλυτικές οδηγίες που υπαρχουν εδώ κατάφερα να περάσω στο τηλέφωνο την vibeui_v1.5_1427_2_st_s820.θέλω να περάσω στο κινητό την νέα εκδοση της vibe απλα δεν έχω καταλάβει ακριβως πως γίνεται.πρεπει να κάνω ξανά όλη την διαδικασία απο την αρχή?δηλαδή να ξαναπερασω την κινεζική Ρομ κ μετα την vibe όπως είχα κανει αρχικα?ή η διαδικασία αλλάζει απο την στιγμη που φοράει ηδη vibe?συγνώμη για το μέγεθος του μηνυματος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα παιδιά.εδώ κ καιρό παρακολουθώ την ενότητα αλλά είναι η πρώτη φορά που παίρνω μέρος στην συζήτηση. Καταρχάς ενα πολύ μεγαλο μπράβο κ ευχαριστώ γτ με τις αναλυτικές οδηγίες που υπαρχουν εδώ κατάφερα να περάσω στο τηλέφωνο την vibeui_v1.5_1427_2_st_s820.θέλω να περάσω στο κινητό την νέα εκδοση της vibe απλα δεν έχω καταλάβει ακριβως πως γίνεται.πρεπει να κάνω ξανά όλη την διαδικασία απο την αρχή?δηλαδή να ξαναπερασω την κινεζική Ρομ κ μετα την vibe όπως είχα κανει αρχικα?ή η διαδικασία αλλάζει απο την στιγμη που φοράει ηδη vibe?συγνώμη για το μέγεθος του μηνυματος

 

Οχι δεν ξαναπερνας την κινεζικη.Απο την στιγμη που λογικα εχεις πανω twrp recovery ακολουθεις τις οδηγιες απο εκει κ μετα.Κανεις τα απαραιτητα wipe κ φλασαρεις οπως λενε οι οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

ναι το twrp υπάρχει κανονικα.ωραια οποτε θα ακολουθήσω τις οδηγιες σου. αφου το καταφερα την πρώτη φορα πιστεύω θα το πετυχω. αξιζει η αλλαγη ή να το αφησω οπως ειναι?
Link to comment
Share on other sites

ναι το twrp υπάρχει κανονικα.ωραια οποτε θα ακολουθήσω τις οδηγιες σου. αφου το καταφερα την πρώτη φορα πιστεύω θα το πετυχω. αξιζει η αλλαγη ή να το αφησω οπως ειναι?

Εισαι σε αρκετα παλια ROM με την 1427 που εχεις.Οποτε για εμενα ναι αξιζει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για το χρόνο σου κ την βοήθεια. μολις το κανω θα επιστρεψω για λεπτομέρειες.. καλημερα σε ολους
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακολουθω τις οδηγιες για vibe 2.00 αλλα εχω αποτυχει πολλες φορες η κινεζικια ρομ μπαινει καθως και το recovery το θεμα ειναι μετα αφου κανω πρωτα wipe-factory reset και μετα wipe data,cache και davlick cache και επιλεγω την ρομ για ινσταλλ του ζιπ (μαζι με add του vibe cleaner) to install της ρομ αποτυχαινει δν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς, τσέκαρε μήπως το zip αρχείο της ROM που πας να φλασάρεις είναι κατεστραμμένο, από την άλλη το vibe cleaner δε το φλασάρεις μαζί με τη ROM, πρώτα φλασάρεις τη ROM, κάνεις εκκίνηση του τηλεφώνου να κάνει ένα πρώτο boot και μετά ξαναμπαίνεις σε TWRP και φλασάρεις το vibe cleaner.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή είχα κατεβάσει αρχικά το τελευταίο update τις vibe τώρα κατέβασα το πρώτο version p βγήκε και το κατάφερα να το βάλω

.τώρα να βάλω το vibe cleaner και τα υπόλοιπα η να το κάνω πρώτα update και μετά?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή είχα κατεβάσει αρχικά το τελευταίο update τις vibe τώρα κατέβασα το πρώτο version p βγήκε και το κατάφερα να το βάλω

.τώρα να βάλω το vibe cleaner και τα υπόλοιπα η να το κάνω πρώτα update και μετά?

Ποια έκδοση έχεις βάλει δηλαδή; Update μη κάνεις γιατί αν δε κάνω λάθος θα χάσεις το TWRP και θα μπει το recovery της Lenovo, οπότε δε θα μπορέσεις να περάσεις ούτε gapps, ούτε να ρουτάρεις, ούτε να τρέχεις vibe cleaner και θα πρέπει να ξανακάνεις από την αρχή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα

παλυ καλα δεν το εκανα

εχω την εκδοση την πανω πανω εκδοση απο αυτο το site που παραθετατε http://www.needrom.com/download/lenovo-s820-vibeui-2-0/

Link to comment
Share on other sites

ενταξυ τα καταφερα αφου εβαλα την πρωτη εκδωση της vibe και την εκανα κ ρουτ εβαλα στην sd το update ξανα factory reset και το εκανα flush και εγινε μετα εκανα φλασ clear vibe gapps k kinguser οποτε gg
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα κ γω την περασα την vibe 2.0. ολα καλα κ σιγουρα πολυ καλύτερα απο την 1.5 που ειχα πριν. ενα θεματακι εχω με viber κ messenger... δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στα νεα μηνύματα με τιποτα οσο κ αν τα εψαξα. το έχει αντιμετωπισει καποιος αλλος αυτο?
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα κ γω την περασα την vibe 2.0. ολα καλα κ σιγουρα πολυ καλύτερα απο την 1.5 που ειχα πριν. ενα θεματακι εχω με viber κ messenger... δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στα νεα μηνύματα με τιποτα οσο κ αν τα εψαξα. το έχει αντιμετωπισει καποιος αλλος αυτο?

 

Εννοεις δεν σου ερχονται ειδοποιησεις;Πρεπει αυτες οι εφαρμογες να παραμενουν ανοιχτες για να παιρνεις τα μυνηματα.Δηλαδη αν π.χ καθαρισεις την ram αυτα κλεινουν κ δεν λαμβανεις ειδοποιησεις.Πρεπει να μπεις μεσα,να βγεις κ χωρις να καθαρισεις ram.Να δουλευουν απο πισω

Link to comment
Share on other sites

ωραια... εχω συνηθίσει απο αλλα κινητα να τις κλεινω συνέχεια τις εφαρμογές. λιγο χαζη η ερωτηση μου τελικα. ολα καλά μεχρι στιγμης. ευχαριστω κ παλι για την βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Νέο update vibe ST για το κινητό μας VIBEUI_V2.0_1512_7.149.1_ST_S820

Έβαλε κανείς την τελευταία stable; Μόλις τη πέρασα αλλά δε μου φλασάρει ούτε τα gapps ούτε ρουτάρεται. Χρησιμοποίησα τα αρχεία που χρησιμοποιούσα πάντα και που υπάρχουν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την τελευταία stable; Μόλις τη πέρασα αλλά δε μου φλασάρει ούτε τα gapps ούτε ρουτάρεται. Χρησιμοποίησα τα αρχεία που χρησιμοποιούσα πάντα και που υπάρχουν εδώ.

 

Ναι εγω την περασα σε 2 κινητα.Περασε κανονικα οπως περναμε παντα.Απο twrp.gapps και root βαλε μαζι να φλασαρει.Οχι ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα κανονικότατα όπως τις άλλες, κανένα πρόβλημα, και νομίζω είναι καλύτερη από την προηγούμενη... μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορη
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα μαζι με τον ntinog7 την vibe 1452 και βλεπω στο system update οτι εχει μια καινουργια την 1512 να το κανω Update η θα τα χαλασω ολα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα μαζι με τον ntinog7 την vibe 1452 και βλεπω στο system update οτι εχει μια καινουργια την 1512 να το κανω Update η θα τα χαλασω ολα?

 

Οχι update απο το τηλ.Μεσω twrp θα την περασεις οπως βαλαμε κ την αλλη.Ακολουθησε τις οδηγιες.Θα παραλειψεις το βημα με την official κινεζικη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...