Jump to content

Δεν εκτυπώνει με τίποτα


NickTheGreek99
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει ο τίτλος έχω έναν εκτυπωτή hp photosmart c4280 αλλά δεν εκτυπώνει καθόλου έκανα καθαρισμό κεφαλής μέσω το προγράμματος της hp αλλά και πάλι τίποτα Με ενδιαφέρει μόνο το έγχρωμο Όσο και να έχω ψάξει στο google όλοι λένε για καθαρισμό με το software μόνο. Μερικές φόρες εκτυπώνει πολύ άχνα άρα σημαίνει ότι είναι βουλωμένη η κεφαλή. Πώς μπορώ να το καθαρίσω μόνος μου?? Αν είναι πολύ δύσκολο το αφήνω όπως είναι και θα τον έχω μόνο για σαρώσεις . Ευχαριστώ!

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο τίτλος έχω έναν εκτυπωτή hp photosmart c4280 αλλά δεν εκτυπώνει καθόλου έκανα καθαρισμό κεφαλής μέσω το προγράμματος της hp αλλά και πάλι τίποτα Με ενδιαφέρει μόνο το έγχρωμο Όσο και να έχω ψάξει στο google όλοι λένε για καθαρισμό με το software μόνο. Μερικές φόρες εκτυπώνει πολύ άχνα άρα σημαίνει ότι είναι βουλωμένη η κεφαλή. Πώς μπορώ να το καθαρίσω μόνος μου?? Αν είναι πολύ δύσκολο το αφήνω όπως είναι και θα τον έχω μόνο για σαρώσεις . Ευχαριστώ!

 

Καταρχήν βεβαιώσου ότι είναι καλές οι κεφαλές. Μετά άνοιξε την βρύση στο καυτό νερό, χωρίς πίεση αλλά να τρέχει καλή ποσότητα και άφησέ το να τρέχει από την κάτω μεριά της κεφαλής, από εκεί που τρέχει το μελάνι δηλαδή. Κάντο για 20 δευτ και μετά με μια χαρτοπετσέτα καθάρισε την από το νερό χωρίς να την πιέζεις. Κάντο 5-6 φορες μέχρι να βγάλει μελάνι, εαν δεν πετύχει τοτε ξεράθηκε η μελάνι σου και είναι για αλλαγή

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βεβαιώσου ότι είναι καλές οι κεφαλές. Μετά άνοιξε την βρύση στο καυτό νερό, χωρίς πίεση αλλά να τρέχει καλή ποσότητα και άφησέ το να τρέχει από την κάτω μεριά της κεφαλής, από εκεί που τρέχει το μελάνι δηλαδή. Κάντο για 20 δευτ και μετά με μια χαρτοπετσέτα καθάρισε την από το νερό χωρίς να την πιέζεις. Κάντο 5-6 φορες μέχρι να βγάλει μελάνι, εαν δεν πετύχει τοτε ξεράθηκε η μελάνι σου και είναι για αλλαγή

 

έκανα αυτό που είπες τελικά είναι τελειωμένο το μελάνι αν κάνω αυτό που λέει εδώ θα μπορώ να εκτυπώνω ξανά η θα χαλάσει το δοχείο η ο εκτυπωτής;; και το αντοίστοιχο για το μαυρο

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυτό που είπες τελικά είναι τελειωμένο το μελάνι αν κάνω αυτό που λέει εδώ θα μπορώ να εκτυπώνω ξανά η θα χαλάσει το δοχείο η ο εκτυπωτής;; και το αντοίστοιχο για το μαυρο

 

Θα μπορείς να εκτυπώνεις και ζημιά μπορεί να πάθει το δοχείο,σπάνια ο εκτπυωτής. Εαν η μελάνη σου είναι από ανακατασκευή θα βρεις ''σημάδια'' να ακολουθήσεις, αλλά δεν αξίζει. Πάρε ενα ανακατασκευασμένο και είσαι οκ :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυτό που είπες τελικά είναι τελειωμένο το μελάνι αν κάνω αυτό που λέει εδώ θα μπορώ να εκτυπώνω ξανά η θα χαλάσει το δοχείο η ο εκτυπωτής;; και το αντοίστοιχο για το μαυρο

Υπάρχει αυτό http://www.adslgr.com/content/606-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BA-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-Canon-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%85%CF%80%CF%89%CF%84%CE%AE-%CF%83%CE%B1%CF%82 μπορεί να σε βολέψει η μεθοδολογία, γιατί βέβαια απευθύνεται σε εκτυπωτές canon:)

Link to comment
Share on other sites

εγινε σας ευχαριστω πολυ που με βοηθησατε παντως samarithan τα μελανια ειναι τελιωμενα και δεν εχω αλλο να βαλω προς το παρον γιαυτο δεν εκτυπωνει :):) :) :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...