Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 2 μέρες τρέχω την 4.2.2 του frost/gravila σταθερή και μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug... Μάλλον θα μείνει αρκετά στο τηλέφωνο! Αξίζει για δοκιμή

 

Την εχω βαλει και την δουλευω μια βδομαδα.........δεν την αλλαζω με τπτ.......

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και 2 μέρες τρέχω την 4.2.2 του frost/gravila σταθερή και μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug... Μάλλον θα μείνει αρκετά στο τηλέφωνο! Αξίζει για δοκιμή

 

Την ειχα βαλει και εγω...ηταν πολύ καλη γενικος αλλα δεν μου αρεσε η ελαστικοτητα που ειχε στο''browsing'' δηλαδή με οποιον browser και να ημουν(εγω δουλευω Boat Browser-Xscope) η κυληση στις σελλιδες ηταν καπως (σαν να laggαρε)....και όταν εφτανες στο τελος της σελλιδας (πανω η κατω) ειχε μια ελλαστικοτητα σαν ελλατηριο και με εκνευριζε η περιεργη συμπεριφορα γενικος στο ''Browsing''

Eixε και καποιο θεμα με την ακουστικη στις κλησεις....σαν να ετριζε το ηχειο.....ακουγα πολλα τριξιματα (σαν τικ τακ)...ισως επιδει εχουν δυναμωση την ενταση από το ''engineering mode''

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα βαλει και εγω...ηταν πολύ καλη γενικος αλλα δεν μου αρεσε η ελαστικοτητα που ειχε στο''browsing'' δηλαδή με οποιον browser και να ημουν(εγω δουλευω Boat Browser-Xscope) η κυληση στις σελλιδες ηταν καπως (σαν να laggαρε)....και όταν εφτανες στο τελος της σελλιδας (πανω η κατω) ειχε μια ελλαστικοτητα σαν ελλατηριο και με εκνευριζε η περιεργη συμπεριφορα γενικος στο ''Browsing''

Eixε και καποιο θεμα με την ακουστικη στις κλησεις....σαν να ετριζε το ηχειο.....ακουγα πολλα τριξιματα (σαν τικ τακ)...ισως επιδει εχουν δυναμωση την ενταση από το ''engineering mode''

 

Το παρατηρησα και εγω αυτο με τον browser αλλα δεν με ενοχλει....το ηχειο οντως δυναμωσε αλλα οποτε θελουμε το κατεβαζουμε απο το engineering mode.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας φιλος δοκιμασει dlna συνδεση σε tv μεσω dlna adaptor?

Εαν ναι με ποιον adaptor? Ειφδικοτερα ενδιαφερομαι για mirroring των οθονων.

Εχει κανεις αποψη για τον συγκεκριμενο που φαινεται πληρως συμβατος?

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay-323228.html

 

Τελος ξερουμε πως συμπεριφερεται το nova go μεσω dlna?Παιζει κανονικα? Στο κινητο παιζει αψογα χωρις να δινει την αι8σθηση streaming (καθολου κοληματα)

Ελπιζω να μην ρωταω τραβηγμενα πραγματα....

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι αψογο...σφαιρατο και απροβληματιστο...Η καμερα σαφως και δεν ειναι τοπ αλλα αυτο δεν με ενδιαφερει καθολου μιας και την χρησιμοποιω μονο για κατι εκτακτο στο δρομο...

Πολυ καλη συμπεριφορα σε βιντεοκλησεις (Skype) αν και θα επιθυμουσα λιγο πιο δυνατο ηχο...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας φιλος δοκιμασει dlna συνδεση σε tv μεσω dlna adaptor?

Εαν ναι με ποιον adaptor? Ειφδικοτερα ενδιαφερομαι για mirroring των οθονων.

Εχει κανεις αποψη για τον συγκεκριμενο που φαινεται πληρως συμβατος?

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay-323228.html

 

Τελος ξερουμε πως συμπεριφερεται το nova go μεσω dlna?Παιζει κανονικα? Στο κινητο παιζει αψογα χωρις να δινει την αι8σθηση streaming (καθολου κοληματα)

Ελπιζω να μην ρωταω τραβηγμενα πραγματα....

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι αψογο...σφαιρατο και απροβληματιστο...Η καμερα σαφως και δεν ειναι τοπ αλλα αυτο δεν με ενδιαφερει καθολου μιας και την χρησιμοποιω μονο για κατι εκτακτο στο δρομο...

Πολυ καλη συμπεριφορα σε βιντεοκλησεις (Skype) αν και θα επιθυμουσα λιγο πιο δυνατο ηχο...

 

Τον συγκεκριμενο ανταπτορα τον παραγγειλα χτες απο geekbuying οποτε θα μπορω να σου πω οταν καποια στιγμη ερθει.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα βαλει και εγω...ηταν πολύ καλη γενικος αλλα δεν μου αρεσε η ελαστικοτητα που ειχε στο''browsing'' δηλαδή με οποιον browser και να ημουν(εγω δουλευω Boat Browser-Xscope) η κυληση στις σελλιδες ηταν καπως (σαν να laggαρε)....και όταν εφτανες στο τελος της σελλιδας (πανω η κατω) ειχε μια ελλαστικοτητα σαν ελλατηριο και με εκνευριζε η περιεργη συμπεριφορα γενικος στο ''Browsing''

Eixε και καποιο θεμα με την ακουστικη στις κλησεις....σαν να ετριζε το ηχειο.....ακουγα πολλα τριξιματα (σαν τικ τακ)...ισως επιδει εχουν δυναμωση την ενταση από το ''engineering mode''

 

Βασικά... Τίποτα από αυτά δεν έχω παρατηρήσει, σίγουρα δεν έχω τρίξιμο και όσο αφορά το browsing (δεν κάνω πολύ όμως) με το Firefox είμαι ok

Link to comment
Share on other sites

Τον συγκεκριμενο ανταπτορα τον παραγγειλα χτες απο geekbuying οποτε θα μπορω να σου πω οταν καποια στιγμη ερθει.

Αντε με το καλο να εχουμε και αξιοπιστη ενημερωση...

Να υποθεσω οτι εχεις και nova go για να τεσταρεις και αυτο?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας φιλος δοκιμασει dlna συνδεση σε tv μεσω dlna adaptor?

Εαν ναι με ποιον adaptor? Ειφδικοτερα ενδιαφερομαι για mirroring των οθονων.

Εχει κανεις αποψη για τον συγκεκριμενο που φαινεται πληρως συμβατος?

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T1000-Mirror2TV-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay-323228.html

[...]

Πολυ καλη συμπεριφορα σε βιντεοκλησεις (Skype) αν και θα επιθυμουσα λιγο πιο δυνατο ηχο...

Το πρώτο που λες ειναι MHL κι όχι DLNA.

To DLNA δουλεύει με κάθε τηλεόραση που το υποστηρίζει, μέσω wifi, δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

Το MHL προυποθέτει να υποστηρίζει το κινητό MHL (το G700 δεν υποστηρίζει), και μια οθόνη ή προβολέα με HDMI.

Για τον ήχο, δοκίμασε να αυξήσεις τις τιμές του level 6 στο loundspeaker mode -> media στο mtk engineer menu

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που λες ειναι MHL κι όχι DLNA.

To DLNA δουλεύει με κάθε τηλεόραση που το υποστηρίζει, μέσω wifi, δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

Ειδες το μενου του εν λογω ανταπτορα? Λεει οτι υποστηριζει dlna...Σαφως και δν αναφερομαι σε MHL. Επιπλεον στα specs του αναφερει οτι υποστηριζει και το G700

 

Για τον ήχο, δοκίμασε να αυξήσεις τις τιμές του level 6 στο loundspeaker mode -> media στο mtk engineer menu

Το δικο μου δεν ειναι rooted και ειναι απο Wind... Να υποθεσω οτι δεν γινεται τιποτα?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ το τηλ. από merrimobiles. Όταν με το καλό παραλάβω θα σας ενημερώσω. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου δώσατε.
Link to comment
Share on other sites

Ειδες το μενου του εν λογω ανταπτορα? Λεει οτι υποστηριζει dlna...Σαφως και δν αναφερομαι σε MHL. Επιπλεον στα specs του αναφερει οτι υποστηριζει και το G700

 

 

Το δικο μου δεν ειναι rooted και ειναι απο Wind... Να υποθεσω οτι δεν γινεται τιποτα?

 

δοκίμασε με το framaroot και γίνετε κανονικότατα και χωρίς υπολογιστή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136640#post5136640

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με το framaroot και γίνετε κανονικότατα και χωρίς υπολογιστή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5136640#post5136640

 

Λυσε μου μια απορια... Οταν τελικα γινει root εχανω τιποτα απο τα δεδομενα που εχω βαλει? (εφαρμογες λογαριασμους email κωδικους wifi κ.α)

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χάνονται τίποτα με το framaroot

Το διαπιστωσα ...Το εκανα πριν λιγο και σε ευχαριστω

Πως τωρα θα ανεβασω την ενταση του ηχου?

Εγκατεστησα και το ES file explorer

Εαν εχεις λιγο χρονο εσυ η ο moderator πειτε μου πως θα το κανω απο εδω και περα

Ευχαριστω προκαταβολικα

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει τίποτα για Android 4.4 Kit Kat στο G700?? Η Huawei επίσημα ανακοίνωσε μόνο για το P6... :/

Λέτε να το αφήσουν με το παλιό? Ξενέρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Το διαπιστωσα ...Το εκανα πριν λιγο και σε ευχαριστω

Πως τωρα θα ανεβασω την ενταση του ηχου?

Εγκατεστησα και το ES file explorer

Εαν εχεις λιγο χρονο εσυ η ο moderator πειτε μου πως θα το κανω απο εδω και περα

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

αν και δεν έχω πρόβλημα όσο αφορά την ένταση αλλά την ποιότητα στις ρυθμίσεις όπως θα είδες έχει τα προφίλ και εκεί μόνο 2 ρυθμίσεις "κλίσεων/ξυπνητηριού" έβαλα λοιπόν μια εφαρμογή που να επιτρέπει και σε άλλες παραμέτρους ρυθμίσεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ta.volumecontrol&hl=el "volume control" στο play έχει αρκετές τέτοιες και εκεί ρυθμίζεις μέχρι και την ένταση Όλου του συστήματος.

 

όσο για kit-kat ακόμα περιμένουμε απάντηση και απαντάνε με στυλ απάντησεις ότι θα ασχοληθεί το Huawei Ui και σε παραπέμπει στην σελίδα και βλέπεις το H UI 1,6

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι και εγώ πολύ για το τηλέφωνο! Αλλά θα ήθελα να το πάρω από ένα σκρουτζομάγαζο και όχι από κάποιο άλλο site Κίνα μεριά κυρίως λόγω του ότι το θέλω άμεσα! Αν το πάρω από ένα μαγαζί σαν το birdphone ας πούμε το οποίο δηλώνει ότι είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας σε περίπτωση που δεν έχει ελληνικά σε γλώσσα και μενού πόσο εύκολο είναι να τη βάλω την ελληνική γλώσσα; Είναι εύκολο να μπουν τα ελληνικά με την εφαρμογή morelocale 2; παρά το ότι έχω χρόνια android phone δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ; τέλος η εφαρμογή δουλεύει σε τηλέφωνο που δεν έχει root; εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να το κάνω root αν δεν είναι απαραίτητο. Τέλος αν κάποιος το έχει πάρει από μαγαζί του σκρουτζ ξέρει να μου πει αν είχε επάνω το google play; αν δεν το έχει είναι εύκολο να το τοποθετήσεις μετά χωρίς root στη συσκευή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν μακρηγόρησα

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω για το morelocale2 https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el δεν χρειάζεται δικαίωμα υπερχρήστη"root" και σε μερικές συσκευές δεν τα μεταφράζει όλα όπως και σε μερικές δεν βγάζει καν τα ελληνικά τώρα αν αγοράσεις το εν λόγο 2καρτο με κοδικό G700-u00 μπορείς να αλλάξεις firmware μαγειρεμένει και καλή και να απόκτηση μέχρι και ελληνικά αλλά το συγκεκριμένο κινητό βγαίνει σε4 διαφορετικές εκδόσεις 1 κάρτα σιμ με κοδικό G700-U20 που δεν είναι root από την wind (πλήρη ελληνικά)

μια έκδοση 1 σιμ G700-U10 (που είναι για χώρες ρωσία κλπ) και 2 σιμ G700-U10 (για της ίδιες χώρες) και τελικός 2 σιμ G700-U00 (κινέζικα και αγγλικά με ερωτιματικό) οπότε θέλει προσοχή αν θες 2σιμ δεν θα βρεις καλύτερα specs αλλά στην γλώσσα μόνο από wind μπορείς να είσαι σίγουρος αλλά έχει κοντά στα 300 βέβαια το ροοτ γίνεται πανεύκολα σε οποιαδήποτε έκδοση με το framaroot για αλλαγές ρομ(firmware) η επιλογή είναι δική σου.

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω για το morelocale2 https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el δεν χρειάζεται δικαίωμα υπερχρήστη"root" και σε μερικές συσκευές δεν τα μεταφράζει όλα όπως και σε μερικές δεν βγάζει καν τα ελληνικά τώρα αν αγοράσεις το εν λόγο 2καρτο με κοδικό G700-u00 μπορείς να αλλάξεις firmware μαγειρεμένει και καλή και να απόκτηση μέχρι και ελληνικά αλλά το συγκεκριμένο κινητό βγαίνει σε4 διαφορετικές εκδόσεις 1 κάρτα σιμ με κοδικό G700-U20 που δεν είναι root από την wind (πλήρη ελληνικά)

μια έκδοση 1 σιμ G700-U10 (που είναι για χώρες ρωσία κλπ) και 2 σιμ G700-U10 (για της ίδιες χώρες) και τελικός 2 σιμ G700-U00 (κινέζικα και αγγλικά με ερωτιματικό) οπότε θέλει προσοχή αν θες 2σιμ δεν θα βρεις καλύτερα specs αλλά στην γλώσσα μόνο από wind μπορείς να είσαι σίγουρος αλλά έχει κοντά στα 300 βέβαια το ροοτ γίνεται πανεύκολα σε οποιαδήποτε έκδοση με το framaroot για αλλαγές ρομ(firmware) η επιλογή είναι δική σου.

 

Στην εκδοση 2 σιμ G700-U00(αγορα από κινα) με το morelocale εχει πληρη Ελληνικα παντου.......Η Huawei γενικος οι συσκευες είναι πολυγλωσσικες αλλα τις εχουν κλειδωμένες και τις ξεκλειδωνει το morelocale....οποτε μην σε αγχωνει η γλωσσα...το μονο πρόβλημα που θα εχεις είναι στους λιγοτερους χαρακτήρες στα μηνυματα που και αυτό με το gravity BOX (must have program) εχει λυθει.....

Από κι και περα βεβαια μπορεις να βαλεις μια ευρωπαικη ρομ από needrom (την τελευταια από Πορτογαλλια με full ελληνικα) την οποια και μπορεις να την βαλεις σε οποια εκδοση (u10,u20,u00)και αν εχεις.....Αυτά ότι αφορα τις original Huawei roms...

Υπαρχουν και οι Custom Roms οι οποιες είναι εξισου αξιολογες που περιεχουν και αυτές ελληνικα(καποιες ισως παλι με το morelocale)και πολλα αλλα καλούδια....

Αν η συσκευη δεν εχει play store....η μονη λυση είναι ροοτ...και εγκατασταση τα σωστα google apps.....δυστυχως....Ετσι ευκολα όπως εχουν γεινει τα ''ρουταρισματα''μην σε ανησυχη καθολου....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

"μπορεις να βαλεις μια ευρωπαικη ρομ από needrom (την τελευταια από Πορτογαλλια με full ελληνικα) "

δεν βάζεις και το link για αυτή που λές.

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

"μπορεις να βαλεις μια ευρωπαικη ρομ από needrom (την τελευταια από Πορτογαλλια l ελληνικα) "

δεν βάζεις και το link για αυτή που λές.

Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να βάλουμε εξωτερικά links.... Αλλά σιγά Ρε παιδιά πάτε στο site"needrom" γίνεστε μέλος βάζετε στην αναζήτηση το μοντέλο της συσκευής και εκεί θα σας βγάλει όλες τις ρομ....εκεί είναι και αυτή που λέω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

[..]

 

Το δικο μου δεν ειναι rooted και ειναι απο Wind... Να υποθεσω οτι δεν γινεται τιποτα?

δε χρειάζεται να ναι rooted για να μπεις στο enginner menu. με *#*#3646633#*#* μπαινεις επίσης

Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να βάλουμε εξωτερικά links.... Αλλά σιγά Ρε παιδιά πάτε στο site"needrom" γίνεστε μέλος βάζετε στην αναζήτηση το μοντέλο της συσκευής και εκεί θα σας βγάλει όλες τις ρομ....εκεί είναι και αυτή που λέω....

επιτρέπονται φυσικά links από roms

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται να ναι rooted για να μπεις στο enginner menu. με *#*#3646633#*#* μπαινεις επίσης

 

Αδερφε ο κωδικος δεν μπαινει.... Για δες μηπως κατα τυχη εχουν μπει παραπανω διεσεις ή αστερακια

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το G700 την έκδοση U10 από skroutzoμάγαζο. (Κάτοχος έως τώρα του Huawei Honor). Ειαγωγή από Γερμανία από οτι κατάλαβα από τη συσκευασία. Εντυπώσεις πολύ καλές. Οι 4 πυρήνες σε συνδιασμό με τα 2 GB ram το κάνουν να πετάει. Οθόνη πολύ καλή. Wifi δυαντό. Για ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με. :)

 

Ερώτηση: Αν θέλω να rootαρω με framaroot χρειάζετε κάποια άλλη διαδικασία πριν? ή απλά εγκαθηστώ το frama και το τρέχω?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε ο κωδικος δεν μπαινει.... Για δες μηπως κατα τυχη εχουν μπει παραπανω διεσεις ή αστερακια

 

Ναι και σε εμένα με U00 B142 δεν μπαίνει ούτε με το dial κωδικό ούτε με Mobile uncle... εχεί βρει κανείς λύση?

Ο κωδικος δυστυχώς είναι σωστός....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...