Jump to content

Huawei G610S


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχουν δύο εκδόσεις, μία g610s και μια 610+ ; διότι βλέπω εδώ , σε πολύ καλή τιμή, δύο διαφορετικές τιμές...http://www.1949deal.com/catalogsearch/result/?q=g610 για το ίδιο τηλέφωνο.

Και οι δαφορες ποιες ειναι ακριβως?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπαταρία σίγουρα...

 

Ε τοτε δεν αξιζει η διαφορα στην τιμη............

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα μου είναι ότι ενώ την εφαρμογή για τις κλήσεις την έχω στην κάτω μπάρα όπως θα δείτε και στην εικόνα χθες εμφανίστηκε και στην επιφάνεια χωρίς να ξέρω το πως...

Και το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να το σβήσω

Edited by redman88
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα μου είναι ότι ενώ την εφαρμογή για τις κλήσεις την έχω στην κάτω μπάρα όπως θα δείτε και στην εικόνα χθες εμφανίστηκε και στην επιφάνεια χωρίς να ξέρω το πως...

Και το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να το σβήσω

Ειχα κι εγω ενα παρομοιο προβλημα με MIUI σε ενα αλλο Huawei αλλα δε θυμαμαι πως το ελυσα. Δεν εχω το κινητο αλλα δοκιμασε το εξης. Εγκατεστησε εναν αλλο launcher που εχει app drawer. Κανε συντομευση το phone στην επιφανεια εργασιας και σβηστο μαζι με ο,τι αλλο. Μετα επανελα στον μαμα launcher. Μπορει και να δουλεψει.

Ή κανε εκαθαριση του cache και του data της εφαρμογης του launcher.

Ή διωξε προσωρινα το phone απο το dock σου.

Γενικα παιξε λιγακι κατι θα γινει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση...

Πήγα ρυθμίσεις -> εφαρμογές και μετά εκεί πατούσα διάφορα ώσπου στο τέλος πάτησα close all apps και μου έλυσε το πρόβλημα αλλά μου τα άλλαξε όλα στην οθόνη βάζοντάς τα με αλφαβητική σειρά και τώρα πρέπει να τα φτιάξω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να κανω μια ερωτηση? χωρις να αλλαξουμε rom (εχω την 138) ή να αλλαξουμε launcher μπορουμε να προσθεσουμε app drawer? γιατι δεν βολευει να τα εχω ολα στις οθονες της συσκευης. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση? χωρις να αλλαξουμε rom (εχω την 138) ή να αλλαξουμε launcher μπορουμε να προσθεσουμε app drawer? γιατι δεν βολευει να τα εχω ολα στις οθονες της συσκευης. ευχαριστω

Εαν αλλαξεις launcher,κανεις οτι θες μετα,εαν θυμαμαι καλα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες ξανα,καλησπερα.υπαρχει καπου καποιος αναλυτικος,για αρχαριους να αλλαξουμε rom στο g610s.παραγγειλα,μου εχει ερθει με την Β144 και δεν εχει ουτε gapps ουτε ελληνικα .και μονο αγγλικα και κινεζικα.απλα αν γινεται οδηγιες για αρχαριους.

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/phone-roms/huawei/serial-g/g610/

Οι οδηγιες διαφερουν αναλογα με την ρομ που θες να βαλεις.

Αυτες που ανεβαζει ο SoCr@Te εχουν οδηγιες και ειναι σχετικα απλη διαδικασια.

 

Επελεξε την σωστη για την συσκευη σου, και αν κολλησεις ρωτα για την συγκεκριμενη.

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ένα μικρό πρόβλημα.

Το κινητό μου έχει την B138 και ενώ έπαιζα real racing(έκανε και κάποιες αναβαθμίσεις) έκλεισα το παιχνίδι και βγήκα στην κεντρική οθόνη.Είχαν χαθεί τα εικονίδια στην κάτω μπάρα.Δηλαδή τα μηνύματα,οι επαφές και google chrome!

Το περίεργο είναι πως δεν έχουν μετακινηθεί σε κάποια άλλη οθόνη!!!Χάθηκαν δηλαδή!Μπορώ όμως να μπώ κανονικά απο την οθόνη ξεκλειδώματος στα μηνύματα!

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας.....

πηγα να βαλω το cwm recovery με mobileuncle tools και τωρα δεν εχω καθολου recovery.

Μπορω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Σε μια προσφατη επικοινωνια με το to2c, με ενημερωσαν οτι το τηλεφωνακι σιγα σιγα θα αποσυρθει και δεν θα ξαναφερουν. Υπαρχει ακομα σε καποια αλλα καταστηματα, αλλα γενικα εχει αρχισει να ελαττωνεται το στοκ.

 

Αν και σχετικα off topic, μπορει καποιος που το εχει ψαξει ισως καλυτερα απο μενα, να προτεινει μια αντιστοιχα σταθερη και τοσο αξιοπιστη συσκευη, οσο το G610s; Κοστος μεχρι τα 100€.

Με μια προχειρη ερευνα σε αλλα μοντελα σε αυτο το επιπεδο κοστους διαβαζω πως απαιτουνται αρκετες επεμβασεις απο το χρηστη για να δουλεψουν σωστα. Ενω στο συγκεκριμενο προσωπικα εγω δεν χρειαστηκε να αλλαξω τιποτα, εκτος απο ενα προγραμμα για sms, ωστε να εχω 160 χαρακτηρες.

Ο κυριος λογος που ρωταω ειναι γιατι σκεφτομαι αργοτερα να περνουσα και εγω σε τετοια συσκευη (ναι, ακομα με το iphone3 παλευω :(), αλλα αν το G610s δεν ειναι πια διαθεσιμο, τουλαχιστον να ξερω καποιες εναλλακτικες. Μιλαω παντα για συσκευη με τα χαρακτηριστικα του G610s, που προς το παρον με εχει αφησει 100% ικανοποιημενο.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Edit: Πριν λιγο η Suzan με ενημερωσε μεσω email, οτι το ξαναεβαλαν σε στοκ. Προσωρινα φανταζομαι.

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Σε μια προσφατη επικοινωνια με το to2c, με ενημερωσαν οτι το τηλεφωνακι σιγα σιγα θα αποσυρθει και δεν θα ξαναφερουν. Υπαρχει ακομα σε καποια αλλα καταστηματα, αλλα γενικα εχει αρχισει να ελαττωνεται το στοκ.

 

Αν και σχετικα off topic, μπορει καποιος που το εχει ψαξει ισως καλυτερα απο μενα, να προτεινει μια αντιστοιχα σταθερη και τοσο αξιοπιστη συσκευη, οσο το G610s; Κοστος μεχρι τα 100€.

Με μια προχειρη ερευνα σε αλλα μοντελα σε αυτο το επιπεδο κοστους διαβαζω πως απαιτουνται αρκετες επεμβασεις απο το χρηστη για να δουλεψουν σωστα. Ενω στο συγκεκριμενο προσωπικα εγω δεν χρειαστηκε να αλλαξω τιποτα, εκτος απο ενα προγραμμα για sms, ωστε να εχω 160 χαρακτηρες.

Ο κυριος λογος που ρωταω ειναι γιατι σκεφτομαι αργοτερα να περνουσα και εγω σε τετοια συσκευη (ναι, ακομα με το iphone3 παλευω :(), αλλα αν το G610s δεν ειναι πια διαθεσιμο, τουλαχιστον να ξερω καποιες εναλλακτικες. Μιλαω παντα για συσκευη με τα χαρακτηριστικα του G610s, που προς το παρον με εχει αφησει 100% ικανοποιημενο.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Edit: Πριν λιγο η Suzan με ενημερωσε μεσω email, οτι το ξαναεβαλαν σε στοκ. Προσωρινα φανταζομαι.

Το έχω το G610S κ όντως είναι πολύ καλό κινητό.Αλλά εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις με 110 ευρώ το lenovo S820.Το έχω δουλέψει πολύ κ αν δεν σε πειράζουν τα 10 ευρώ παραπάνω πάρτο με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

Το πετυχα και αυτο στις ερευνες μου. Καλο δειχνει και αρκετα σταθερο. Ευχαριστω για τη συμβουλη.

Αν καποιος αλλος φιλος εχει να προτεινει κατι σε 5", ας στειλει πμ. Μη "λερωνουμε" και το topic. ;)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να ανοίξεις εξ' αρχής θέμα στο forum επιλογή συσκευής. Εδώ γίνονται συζητήσεις μόνο για την συγκεκρινένη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, εχεις απολυτο δικιο και ζητω συγνωμη. Απλα ηθελα να εχω ως γνωμονα το συγκεκριμενο κινητο και σκεφτηκα να ρωτησω στο νημα του. Βεβαια ετσι ξεφευγει ευκολα η κουβεντα, πραγμα που σκεφτηκα σε δευτερο χρονο και δεν ειχα πλεον την επιλογη να διαγραψω το post μου.

Δεν εχω παντως κανενα προβλημα να διαγραφουν τα ασχετα posts, οποτε αν το θεωρεις θεμιτο ας σβηστουν. ;)

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτινετε καποιο screen protector / μεμβρανη / ζελατινα ;

Εκανα search αλλα δεν βρηκα τιποτα.

Ευχαριστω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν λιγες ημερες παρελαβα ενα 610s και γινεται το εξης απιθανο.το τηλεφωνο δουλευει σουπερ(Β138) , με το που κανεισ μια κληση το μικροφωνο δεν δουλευει,αλλα ΠΡΟΣΕΧΤΕ,οταν το μπαινει σε ανοιχτη ακροαση το μικροφωνο δουλευει μια χαρα.πηγα και καλα να ηχογραφησω κατι( οτι φταιει το μικροφωνο) και ολα κομπλε.πως γινεται αυτο???σαν να μην ενεργοποιηται στην "απλη" κληση,ενω σε ανοιχτη ακροαση ολα καλα.του εβαλα την Β145 αλλα καμια αλλαγη.καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ημερες παρελαβα ενα 610s και γινεται το εξης απιθανο.το τηλεφωνο δουλευει σουπερ(Β138) , με το που κανεισ μια κληση το μικροφωνο δεν δουλευει,αλλα ΠΡΟΣΕΧΤΕ,οταν το μπαινει σε ανοιχτη ακροαση το μικροφωνο δουλευει μια χαρα.πηγα και καλα να ηχογραφησω κατι( οτι φταιει το μικροφωνο) και ολα κομπλε.πως γινεται αυτο???σαν να μην ενεργοποιηται στην "απλη" κληση,ενω σε ανοιχτη ακροαση ολα καλα.του εβαλα την Β145 αλλα καμια αλλαγη.καμια ιδεα???

Το μικροφωνο ή το ακουστικο ηχειο εννοεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μικροφωνο ή το ακουστικο ηχειο εννοεις;

 

το μικροφωνο...πηρα σε ενα μαγαζι εδω και του ειπα το θεμα και μου ειπε,οτι αυτο γινεται γιατι εχει 2 μικροφωνα η συσκευη.αλλα το κοστος ειναι 25 με 35 ευρω.λιγο τσιμπημενο νομιζω,θα το στειλω μαλλον παλι πισω china να το φτιαξουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα την ομάδα,

 

Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας σχετικά με το συγκεκριμένο τηλέφωνο που παρέλαβα και εγώ εχτές στα χέρια μου.... Βασικά η αγορά έγινε από το minideal και το αγόρασα σαν μία αξιόπιστη συσκευή για την μητέρα μου. Προσωπικά έχω ένα Lenovo P780, οπότε έχω μια σχετικά μικρή εμπειρία με πειραματισμούς λογισμικών.

Το μοντέλο που παρέλαβα είναι το G610+. Βασικά δεν έχω καταλάβει την διαφορά μεταξύ g610, g610s & g610+.

Η rom του είναι 4.2.1 / U00 / Β914.

Επειδή γενικά στο παρελθόν είχα προβλήματα να κάνω αλλαγή της ρομ με recovery, προτιμώ την όλη διαδικασία με flashtool.

Έχω βρεί στο needrom την παρακάτω:

http://www.needrom.com/download/g610-plus/

η οποία λέει ότι βασίζεται σε αυτή την οποία ήδη φοράει το κινητό.

Τους drives MTK6589 τους έχω ήδη εγκατεστημένους στο PC καθώς είναι ο ίδιος με τον P780. Οπότε πιστεύω η δουλειά θα γίνει.

Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει, ότι δεν θα μπλοκάρω το κινητό?

Βασικά την αλλαγή θέλω να την κάνω για δύο λόγους.... Πρέπει να έχει πρόβλημα το ήδη υπάρχον λογισμικό της κάμερας καθώς όταν θέλω να τραβήξω φωτογραφία, στην οθόνη τα βλέπω ανάποδα (τα πάνω - κάτω) ενώ μετά η φωτογραφία εμφανίζεται κανονικά. Ψάχνω δύο μέρες τώρα τις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να βρω κάτι.... Με άλλες εφαρμογές φωτογραφίας που δοκίμασα, η κάμερα λειτουργεί άψογα. Το θέμα μου είναι ότι είναι πολύ περίπλοκες για την μητέρα μου. Παρεμπιπτόντως, καμία πρόταση για κάτι εναλλακτικό και εύκολο στον χειρισμό και για φωτογραφία αλλά και για βίντεο?

Δεύτερον και πολύ πιο σημαντικό, θέλω να αναβαθμίσω σε 4.2.2 το κινητό μήπως και λυθεί το πρόβλημα που δεν συγχρονίζει με το Τέλειο Σήμα της κοσμοτέ καθώς στο σπίτι το σήμα είναι χάλια και μόνο μέσω του ενισχυτή μπορείς να μιλήσεις. Υποτίθεται ότι η μόνη απαίτηση είναι να έχει το κινητο 3G κάτι το οποίο έχει. Το μόνο που έκανα είναι να βγάλω την σιμ από το παλιό και να την βάλω στο καινούργιο. Οι ρυθμίσεις μέσα στην λειτουργία δικτύου είναι οι σωστές καθώς έχω ήδη μιλήσει με την Cosmote. Σε εξωτερικούς χώρους το 3G σήμα της συσκευής είναι τέλειο (βγαίνει το σήμα Η++ και δουλεύει άψογα), οπότε δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τον δέκτη του 3g. Το lenovo λειτουργεί άψογα με 4.2.2 Έχει τύχει σε κανένα παρόμοιο πρόβλημα?

Αυτά έχω εντοπίσει μέχρι τώρα που το έχω στα χέρια μου. Εύχομαι μόνο να μην έχει πρόβλημα με hardware και πρέπει να υποστώ όλο το πήγαινε - έλα στην Κίνα.

Οποιοσδήποτε μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...