Jump to content

Huawei G610S


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δύο μήνες περίπου με το κινητό, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά επειδή είμαστε πλεονεκτες θα ήθελα να βγει μία rom με υποστήριξη 3g και για τις δύο κάρτες sim. Για όσους έχουν απορία για το gps, τοποθετημένο σε ποτηροθηκη που έχουν τα golf στο ύψος του αεραγωγου πάνω από το ραδιόφωνο, κατά τη διάρκεια ταξιδιού από Ξυλόκαστρο μέχρι Αθήνα μετ' επιστροφής, δεν χασαμε σήμα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 402
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από δύο μήνες περίπου με το κινητό, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά επειδή είμαστε πλεονεκτες θα ήθελα να βγει μία rom με υποστήριξη 3g και για τις δύο κάρτες sim. Για όσους έχουν απορία για το gps, τοποθετημένο σε ποτηροθηκη που έχουν τα golf στο ύψος του αεραγωγου πάνω από το ραδιόφωνο, κατά τη διάρκεια ταξιδιού από Ξυλόκαστρο μέχρι Αθήνα μετ' επιστροφής, δεν χασαμε σήμα...

Καλο αυτο.

Εγω το περιμενω να μου ερθει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες περίπου με το κινητό, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά επειδή είμαστε πλεονεκτες θα ήθελα να βγει μία rom με υποστήριξη 3g και για τις δύο κάρτες sim.

Έχω φτιάξει δυο port rom για αυτό το σκοπό, περιμένω ένα τηλέφωνο για να της δοκιμάσω και να δω αν δουλεύει το 3g σε όποια sim θέλουμε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.ελαβα σημερα ενα δευτερο g610-u00 ,απλα αυτην την ατυχη φορα το κινητο εχει μονο κιζενικα και αγγλικα εχει την εκδοση Β144.το αλλο την 138 και ελληνικα και ολα τελεια.στην συγκεκριμενη εκδοση ξεκιναμε,δεν υπαρχει google play,κατεβασα morelocale 2 ,οταν διαλεγω ελληνικα η εφαρμογη σταματαει.κατεβασα locale&language με ακριβως το ιδιο αποτελεσμα.κατεβασα το google play ,το εγκατεστησα ,κανει να ανοιξει και τπτ,κλεινει.διαβασα παραπανω για την 145 απο το needrom απλα επειδη ειμαι λιγο ανιδεος θα ηθελα λιγακι αναλυτικες οδηγιες,εχω κατεβασει Huawei G610-U00_B145_MOD_NAV, (326 μβ) απλα θα σας παρακαλουσα οσο γινεται πιο απλα.ε,ρεεεεεεεε που μπλεξαμε,το αλλο με την 138 ηταν σουπερ ντουπερ.κριμα.... help...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.ελαβα σημερα ενα δευτερο g610-u00 ,απλα αυτην την ατυχη φορα το κινητο εχει μονο κιζενικα και αγγλικα εχει την εκδοση Β144.το αλλο την 138 και ελληνικα και ολα τελεια.στην συγκεκριμενη εκδοση ξεκιναμε,δεν υπαρχει google play,κατεβασα morelocale 2 ,οταν διαλεγω ελληνικα η εφαρμογη σταματαει.κατεβασα locale&language με ακριβως το ιδιο αποτελεσμα.κατεβασα το google play ,το εγκατεστησα ,κανει να ανοιξει και τπτ,κλεινει.διαβασα παραπανω για την 145 απο το needrom απλα επειδη ειμαι λιγο ανιδεος θα ηθελα λιγακι αναλυτικες οδηγιες,εχω κατεβασει Huawei G610-U00_B145_MOD_NAV, (326 μβ) απλα θα σας παρακαλουσα οσο γινεται πιο απλα.ε,ρεεεεεεεε που μπλεξαμε,το αλλο με την 138 ηταν σουπερ ντουπερ.κριμα.... help...

Απο το αλλο κντ δεν εχεις κρατηση ενα full backup ολη την rom?Να το περασεις στο νεο κντ με το cmw recovery.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...

 

στην διαχείρηση ενέργειας έχει την επολογή "one key power saving" τι ακριβώς κάνει αυτό??

επίσης εκεί στo "setting" έχει τις απιλογές "clear white list" και "auto start list" αυτά τι κάνουν?

σκοτωμα και ανοιγμα εφαρμογων απο εφαρμογη του συστηματος η τριτου;

Εγω προσθεσα το Greenify και με συντομευση οπως το one key που ρωτας σκοτωνει

τις εφαρμογες που εχεις επιλεξει και τρεχουν στο παρασκηνιο ταυτοχρονα.

 

Γενικα ερωτησεις λειτουργικου ή εφαρμογων να κανεις σε θεματα με κινηση ή γενικα και οχι σε θεμα συσκευης.

Εδω δυσκολα θα βρεις ακρη.

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα και χρονια πολλα σε ολους,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,εχει κανενας κανενα θεμα με το gps ??εχω την 145 ,απλα δεν κλειδωνει,την πρωτη φορα ισχυει οτι αργει να κλεισωσει,με το αλλο τηλ με την 138 κλειδωνει πλεον κατευθειαν.:O
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια παιδες...

Αν μιλας στη μια καρτα (Whats up στη συγκεκριμενη περιπτωση) και καλεσεις απο αλλο τηλεφωνο την ιδια καρτα, λειτουργει η αναμονη κλησης κανονικα (το εφτιαξα στις ρυθμισεις).

Αν ομως μιλας στη whatsup και καλεσεις ξανα απο αλλο τηλεφωνο τη δευτερη καρτα (κοσμοκαρτα στη συγκεκριμενη περιπτωση) σου λεει οτι ο συνδρομητης εχει πιθανον το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο.

 

Αυτο συμβαινει λογω του οτι ειναι και οι δυο αριθμοι του ιδιου παροχου ή ειναι θεμα ρυθμισεων και διορθωνεται καπως;

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αυτο οπως και τα περισσοτερα δικαρτα ειναι Dual SIM Dual Standby, για να γινει αυτο θα επρεπε να ειναι Dual SIM Active.

Δες το 3 Dual SIM Dual Standby (DSDS) και το 4 Dual SIM Dual Active (DSDA) / Dual SIM Dual Call/Dual Talk/Dual Pass :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και τι βοήθεια σας

Έχω αγοράσει g610s είχε ελληνικά και το έκανα επαναφορά εργαστήρια ρυθμίσεων

Και είναι όλα κινεζικά με αγγλικά και χωρίς playstore, μήπως έχει κανείς κανείς το firmware για το g61

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας και τι βοήθεια σας

Έχω αγοράσει g610s είχε ελληνικά και το έκανα επαναφορά εργαστήρια ρυθμίσεων

Και είναι όλα κινεζικά με αγγλικά και χωρίς playstore, μήπως έχει κανείς κανείς το firmware για το g610s-u00;

Link to comment
Share on other sites

αν η συσκευη σου ειναι g610-u00:

http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610-u00-build145/

παρε ενα αντιγραφο ασφαλειας πρωτα.

Μολις παρελαβα κι εγω.

Θυμιστε μου κατι ομως αν ειναι ευκολο. Εχω διαβασει ολα τα ποστς πριν 1 μηνα αλλα δε θυμαμαι.

Υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ 138 και 145;

Τί προβληματακια ειχε δηλαδη η 138 που τα διορθωσε η 145;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να εχεις διαθεσιμη για αναβαθμιση την 144 στην συσκευη σου ή απο το προγραμμμα συγρονισμου της.

Η συγκεκριμενη 145 εχει:

Μειον τις κινεζικες εφαρμογες

Google Play

Root

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση, η τιμή του κυμαίνεται γύρω στα 120€ σωστά; άξιζει τα χρήματα του; αξίζει για κάποιον που θα έχει πρώτη επαφή με Android; ελληνικό μενού έχει; βγάζει καμιά αναβάθμιση; (μην την πατήσει και τα κάνει όλα χάλια)
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει δυο port rom για αυτό το σκοπό, περιμένω ένα τηλέφωνο για να της δοκιμάσω και να δω αν δουλεύει το 3g σε όποια sim θέλουμε.

εάν την ανεβάσεις κάπου είμαι πρόθυμος να την δοκιμάσω....

πάντως βγήκε νέα ρομ για το κινητό μας :

http://www.needrom.com/mobile/xperia-c-rom-for-huawei-ascend-g610s-g610-u00/

Link to comment
Share on other sites

εάν την ανεβάσεις κάπου είμαι πρόθυμος να την δοκιμάσω....

πάντως βγήκε νέα ρομ για το κινητό μας :

http://www.needrom.com/mobile/xperia-c-rom-for-huawei-ascend-g610s-g610-u00/

Τις δοκιμασα οταν ηρθε το τηλεφωνο αλλα δεν ανοιγε το τηλεφωνο, κολλαγε σε μαυρη οθονη ή στο bootanimation, τα ιδια επαθα και με το δικο μου huawei 3c.

Θα ελεγα να βαλεις ενα cwm recovery να παρεις backup και να ξεκινησεις δοκιμες με custom rom, ισως να υπαρχει επιλογη σε καποια απο αυτες , με προσοχη στα u10 - u20 - t11 να φλασαρεις rom για το τηλεφωνο σου http://www.needrom.com/phone-roms/huawei/serial-g/g610/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το g610s

Πήγα να του αλλάξω firmware me to sp flash tool

είχα το huawei G610S-U00B910 και με το sp flash tool του πέρασα το huawei G610S-U00B129 που έλεγε ότι είχε το playstore include

Μόλις τελείωσε άναψε άλλα δεν έδειχνε τίποτα, μια μαύρη οθόνη και μόνο ακούστηκε ο ήχος όταν ανοίγει το κινητό

Έχω βρει και άλλες rom στο needrom άλλα δεν έχουν αρχείο "MT6589_Android_scatter_emmc.txt" για να μπορέσω να το τρέξω με το sp flash tool, το μόνο που έχουν είναι διάφοροι φάκελοι και ένα αρχείο boot.img που δεν γνωρίζω πως να το τρέξω η ποιο πρόγραμμα χρειάζεται.

Γνωρίζει κανείς πως το επιδιορθώνω;

 

Υ.Γ. ο λόγος που πήγα να αλλάξω firmware είναι επειδή δεν υπήρχε το playstore

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το U00 ?

Στο flashtool τα επελεξες ολα ΕΚΤΟΣ απο τα PRELOADER και MBR ?

 

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα αν θες δοκιμασε το με δικη σου ευθυνη, κατεβασε καποια rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/huawei-g610/ (προσεξε να ειναι για το τηλεφωνο σου τις ονομαζει rom 1) στο pc σου και αποσυμπιεσε το βαλε τη micro sd σου με καποιο τροπο στο pc σου (ή με usb card reader ή βαλε την σε καποιο αλλο τηλεφωνο που να το ''βλεπει'' το pc σου).

κανε το απο κατω

copy a large package path UPDATA.APP to the SD card dload UPDATA.APP.

Check the root directory of the SD card you dload UPDATA.APP.

cell phone turned off, insert the SD card, while pressing the volume up button + volume down key switch button, the phone automatically enters the upgrade mode, and then begin the upgrade in Figure

After the progress bar to go full fixed, the phone will automatically restart If you do not manually remove the battery.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To πρωτο πραγμα που σε ενδιαφερει ειναι να ανοιξει το τηλεφωνο ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οσες rom δεν εχουν αρχειο scatter_emmc.txt ειναι για φλασαρισμα μεσω cwm recovery

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Karthan7

Ναι το u00 έχω

Στο flash tool τα είχα επιλεγμένα όλα mbr και PRELOADER, επίσης έβαλα την επιλογή format + download

...

 

θα δοκιμάσω αυτό που λες, ελπίζω να δέχεται ακόμα την εντολή volume up button + volume down + power on

Κατεβάζω τη rom και μόλις τη δοκιμάσω ενημερώνω.

Το cwm από ότι βλέπω είναι αρχείο .apk, άρα στην περίπτωση μου δεν με βολεύει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Karthan7

Ναι το u00 έχω

Στο flash tool τα είχα επιλεγμένα όλα mbr και PRELOADER, επίσης έβαλα την επιλογή format + download

...

 

θα δοκιμάσω αυτό που λες, ελπίζω να δέχεται ακόμα την εντολή volume up button + volume down + power on

Κατεβάζω τη rom και μόλις τη δοκιμάσω ενημερώνω.

Το cwm από ότι βλέπω είναι αρχείο .apk, άρα στην περίπτωση μου δεν με βολεύει...

Ποτέ μα ποτέ πότε πότε πότε δεν επιλέγουμε στο flashtool αυτά τα δύο..... Επίσης έπρεπε να επιλέξεις μόνο το download.

Δοκίμασε να φλασαρεις πάλι την rom με το flashtool.

Το flashtool δεν δουλεύει σωστά σε windows 8 και πάνω..

Το cwm δεν είναι apk, είναι onoma›arxeiou.img. δες στο you tube για cwm recovery.

Αν δεν τα καταφέρεις με τη rom και το flashtool , γράψε στο σχετικό θέμα τι έκανες και ρώτησε τι πρέπει να κάνεις για να ανοίξει το τηλέφωνο σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την χάλια εικόνα του lockscreen πως την αλλάζουμε;

Πας μενού > ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα οθόνης > "κανένα".

Κατεβάζεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&hl=el και την φτιάχνεις όπως σού αρέσει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...