Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι να το παρω απο αυτα τα καταστηματα [ATTACH]37152[/ATTACH] εχεις κανεις αποψη για τα καταστηματα ?

θα παρω μαλλον το ρισκο γιατι δεν βλεπω καποιο αλλο κινητο να παιζει τοσο καλο οσο αυτο... Τι λετε ????

 

Τελικα ξαναμιλησα σημερα με τη samsung και η ουσια της υποθεσης ειναι οτι εχω ενα ανυπαρκτο τηλεφωνο:p

Εστειλαν λεει το imei ακομα και στα κεντρικα, (που ειναι αυτο αραγε?) και οπως και εδω ετσι και σ' αυτους, τους εβγαζε ''not found''!

Λεω και τι σημαινει αυτο? Και μου απαντησε οτι το συγκεκριμενο imei δεν υπαρχει:blink:

Και επισης μου ειπε οτι και εισαγωγη απο Αμερικη να ηταν, θα το εβλεπαν με το imei:confused:

 

 

λεσ να ειναι τελειως μουφα δλδ ? απο που το πηρες ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λεσ να ειναι τελειως μουφα δλδ ? απο που το πηρες ?

 

Μουφα δεν το νομιζω να ειναι. Τωρα τι ακριβως παιζει δεν το ξερω!

Το πηρα απο εδω: http://galaxystore.gr/index.php?id_product=430&controller=product&id_lang=2

 

Παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι τωρα εχουν το EU δηλαδη το Ευρωπαικο ενω εμενα ηταν το UD που σημαινει μαλλον Αμερικανικο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία?

Το σκέφτομαι το dual αλλά δεν το θέλω αμερικάνικο.λογικό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω απο αυτα τα καταστηματα [ATTACH]37152[/ATTACH] εχεις κανεις αποψη για τα καταστηματα ?

θα παρω μαλλον το ρισκο γιατι δεν βλεπω καποιο αλλο κινητο να παιζει τοσο καλο οσο αυτο... Τι λετε ????

 

Από το πρώτο εχω παρει το δικό μου και άλλα τηλεφωνα. Πάντως δεν ειναι Ευρωπαικό.

 

Μουφα δεν το νομιζω να ειναι. Τωρα τι ακριβως παιζει δεν το ξερω!

Το πηρα απο εδω: http://galaxystore.gr/index.php?id_product=430&controller=product&id_lang=2

 

Παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι τωρα εχουν το EU δηλαδη το Ευρωπαικο ενω εμενα ηταν το UD που σημαινει μαλλον Αμερικανικο.

 

Βάζω και στοίχημα ότι και αυτό που λένε EU δεν είναι Ευρωπαικό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον υπαρχει ενα μαγαζι μεσα στο σκρουτζ το οποιο αναφέρει το EU. Τους πηρα τηλ και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι και οτι καλύπτεται απκ την εδω αντιπροσωπία. Τους ειπα οτι αν το παραγγειλουμε και ερθει στο κατάστημα θα μου δωσουν τον αριθμό να μιλησω μ την samsung και αν δεν το καλύπτει σε εγγυηση τοτε δεν θα το παρω και ειπανε οκ.

Τι να πω το κακο ειναι οτι το εχουνε 390 ευρω περιπου πολυ ακριβο και ειναι απαγορευτικη τιμη αλλιως θα το ρισκαρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ,

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό αλλά έχω μία απορία .

Όταν θα το έχεις ενεργοποιημένο, το κινητό θα μπορεί να δεχτεί κλήσεις και μηνύματα και από τις 2 κάρτες sim ; δηλαδή είναι και οι 2 ταυτόχρονα ενεργοποιημένες ; άσχετα με το αν μιλάς και σε καλούν εκείνη τη στιγμή από την άλλη sim .

Η απάντησή σας θα μου ήταν απαραίτητη .

Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω χτες απο κει...δεν κρατηθηκα ομως γτ το ηθελα και το ανοιξαμε εκει μπροστα..εβαλε και μια εγγυηση ,φωτοτηπια...σημερα με περνουν απο σαμσ για κατι ιμει που τουσ εδωσα και δεν υπηρχαν ουτε στα κεντρικα.οποτε ουτε αυτο καλυπτετε απο εδω..δεν εχει ευρωπαικη εγγυηση δλδ.τουσ πηρα τηλ σημερα στο καταστημα,τουσ λεω τι εγινε...και μου λεει η κοπελα εκει,πως τουσ ενημερωσαν κι αυτουσ σημερα λεει απο τη σαμσ ,πως τα μοντελα που εχουν δεν εχουν ευρωπαικη εγγυηση..οποτε η το κραταω με εγγηυηση του καταστηματος η μπορω να το αλλαξω με αλλο ....και ειναι πολυ καλο γμτ.τι να κανω΄΄;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον υπαρχει ενα μαγαζι μεσα στο σκρουτζ το οποιο αναφέρει το EU. Τους πηρα τηλ και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι και οτι καλύπτεται απκ την εδω αντιπροσωπία. Τους ειπα οτι αν το παραγγειλουμε και ερθει στο κατάστημα θα μου δωσουν τον αριθμό να μιλησω μ την samsung και αν δεν το καλύπτει σε εγγυηση τοτε δεν θα το παρω και ειπανε οκ.

Τι να πω το κακο ειναι οτι το εχουνε 390 ευρω περιπου πολυ ακριβο και ειναι απαγορευτικη τιμη αλλιως θα το ρισκαρα.

 

Αποκλείεται κάνουν λάθος.

Είναι αυτό που βλέπω στο Skroutz κατοπιν παραγγελιάς?

 

Γεια σας παιδιά ,

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό αλλά έχω μία απορία .

Όταν θα το έχεις ενεργοποιημένο, το κινητό θα μπορεί να δεχτεί κλήσεις και μηνύματα και από τις 2 κάρτες sim ; δηλαδή είναι και οι 2 ταυτόχρονα ενεργοποιημένες ; άσχετα με το αν μιλάς και σε καλούν εκείνη τη στιγμή από την άλλη sim .

Η απάντησή σας θα μου ήταν απαραίτητη .

Ευχαριστώ πολύ .

 

Αν μιλας στη μια η άλλη θα είναι απενεργοποιημένη. DUAL STAND BY.

 

το πηρα κι εγω χτες απο κει...δεν κρατηθηκα ομως γτ το ηθελα και το ανοιξαμε εκει μπροστα..εβαλε και μια εγγυηση ,φωτοτηπια...σημερα με περνουν απο σαμσ για κατι ιμει που τουσ εδωσα και δεν υπηρχαν ουτε στα κεντρικα.οποτε ουτε αυτο καλυπτετε απο εδω..δεν εχει ευρωπαικη εγγυηση δλδ.τουσ πηρα τηλ σημερα στο καταστημα,τουσ λεω τι εγινε...και μου λεει η κοπελα εκει,πως τουσ ενημερωσαν κι αυτουσ σημερα λεει απο τη σαμσ ,πως τα μοντελα που εχουν δεν εχουν ευρωπαικη εγγυηση..οποτε η το κραταω με εγγηυηση του καταστηματος η μπορω να το αλλαξω με αλλο ....και ειναι πολυ καλο γμτ.τι να κανω΄΄;

 

Εγώ θα το κρατούσα.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται κάνουν λάθος.

Είναι αυτό που βλέπω στο Skroutz κατοπιν παραγγελιάς?

 

 

 

Αν μιλας στη μια η άλλη θα είναι απενεργοποιημένη. DUAL STAND BY.

 

 

 

Εγώ θα το κρατούσα.

μαλλον κι εγω γιατι ηδη το εχω λατρεψει....τοχεις παρει φιλε μου κι εσυ;΄η το σκεφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κι εγω γιατι ηδη το εχω λατρεψει....τοχεις παρει φιλε μου κι εσυ;΄η το σκεφτεσαι;

 

Το έχω κανένα μήνα ίσως και παραπάνω.

Το λατρεύω. :lol::lol::lol::lol:

 

παντως ολοι λενε eu κι αν πας απο κοντα βλεπεις την αληθεια

 

Εμ! Πόσο καιρό το λέω και μερικοί λένε αποκλείεται τα μαγαζιά να λένε ψέματα.

Τα πράγματα είναι απλά ΔΕΝ υπάρχει Ευρωπαικό i9192 με Ευρωπαικό firmware/csc για να το φέρει κάποιο μαγαζί.

Όπως λεει και η διαφήμιση πως να σου το πάρω παιδι μου αφού δεν υπάρχει? :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

bfc ασπουμε οτι εχεις δικιο και πολυ πιθανον να εχεις γιατι ομως αυτος με το μαγαζι που μιλησα μου ειπε οτι αν δεν ειναι δεν θα το παρω...? δλδ να ξερει οτι ειναι μουφα και να το φαει μετα? εκτος αν ξερει οτι η sams δεν απανταει αμμεσα και σου λεει θα το αγορασω ??? παντως το θεμα ειναι τελικα οτι ειναι καλο το κινητακι ετσι ? ρε παιδια και εγω μαλλον θα το ρισκαρω αλλα μην παθει τιποτα και πρεπει να το στειλουνε εξωτερικο...ουτε σε 2 μηνες δεν θα ερθει...

 

Φιλε απο το galaxy store ποσο καιρο εκανε για να ερθει ? πως εκανες την παραγγελεια ?

Link to comment
Share on other sites

bfc ασπουμε οτι εχεις δικιο και πολυ πιθανον να εχεις γιατι ομως αυτος με το μαγαζι που μιλησα μου ειπε οτι αν δεν ειναι δεν θα το παρω...? δλδ να ξερει οτι ειναι μουφα και να το φαει μετα? εκτος αν ξερει οτι η sams δεν απανταει αμμεσα και σου λεει θα το αγορασω ??? παντως το θεμα ειναι τελικα οτι ειναι καλο το κινητακι ετσι ? ρε παιδια και εγω μαλλον θα το ρισκαρω αλλα μην παθει τιποτα και πρεπει να το στειλουνε εξωτερικο...ουτε σε 2 μηνες δεν θα ερθει...

 

Φιλε απο το galaxy store ποσο καιρο εκανε για να ερθει ? πως εκανες την παραγγελεια ?

 

Πιθανόν και αυτοί να μην ξερουν 100%. Ίσως ο προμηθευτής να τους λέει ότι ειναι Ευρωπαικά και να μην ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη προκαταβολικα που θα ειμαι λιγο σκληρος με μερικους απο εσας. Θα το κανω σαν τη διαφημιση του θεσσαλονικιου με την μπουγατσα : ˊˊτι δεν καταλαβαινετε;ˊˊ

Σας το ανεφερα και σε προηγουμενο post. Το εχω ειδη αγορασει απο το ˊˊκινητοˊˊ στη Λουδοβικου στον Πειραια. Το συγκεκριμενο κινητο δεν προοριζεται για την ευρωπαικη αγορα. Αρα οποιο καταστημα λεει οτι το εισαγει απο χωρα της ευρωπης ή κοροιδευει ή δεν ξερει (δεν τον ενδιαφερει) η αρχικη χωρα προελευσης η οποια σιγουρα δεν ειναι ευρωπαικη.

Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε μενα η sam hellas μου ειπε με τη μια οτι δεν υπαρχει το ιμει του κινητου μου στη βαση δεδομενων της ενω αλλοι εδω μεσα ακομα περιμενουν απαντηση απο την samsung.

Κυριοι το συγκεκριμενο κινητο δεν υποστηριζεται απο την εδω αντιπροσωπεια. Την εγγυηση τη δινει το εκαστοτε καταστημα αγορας του κινητου.Απο εκει και περα ο καθενας μας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

bfc ασπουμε οτι εχεις δικιο και πολυ πιθανον να εχεις γιατι ομως αυτος με το μαγαζι που μιλησα μου ειπε οτι αν δεν ειναι δεν θα το παρω...? δλδ να ξερει οτι ειναι μουφα και να το φαει μετα? εκτος αν ξερει οτι η sams δεν απανταει αμμεσα και σου λεει θα το αγορασω ??? παντως το θεμα ειναι τελικα οτι ειναι καλο το κινητακι ετσι ? ρε παιδια και εγω μαλλον θα το ρισκαρω αλλα μην παθει τιποτα και πρεπει να το στειλουνε εξωτερικο...ουτε σε 2 μηνες δεν θα ερθει...

 

Φιλε απο το galaxy store ποσο καιρο εκανε για να ερθει ? πως εκανες την παραγγελεια ?

 

το κινητο χτες τουλαχιστον υπηρχε ετοιμοπαραδοτο στο γκαλαξι στορ.στα 356,οο

 

το κινητο χτες τουλαχιστον υπηρχε ετοιμοπαραδοτο στο γκαλαξι στορ.στα 356,οο

πηγα στο μαγαζι και το πηρα κατευθειαν,αφου το ειδα.το ρισκαρω να το κρατησω και αφου υπαρχει σερβις απο το καταστημα αν χρειαστει ,,,:happy:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο το κινητο, αλλα πειτε μου εναν λογο που υπαρχει, για να αγορασει καποιος ενα κινητο 356 ευρω (το λιγοτερο) χωρις να ειναι 100% σιγουρος οτι καλυπτεται απο θεμα εγγυησης. Διοτι στο ποσο αυτο πρεπει να συμπεριληφθει και η εγγγυηση.

 

Γιατι αν δε καλυπτεται, λαμβανοντας υπ'οψην οτι ειναι ενα υπερτιμημενο κινητο, η πραγματικη του αξια δεν θα επρεπε σε καμμια περιπτωση να υπερβαινει τα 250.

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο το κινητο, αλλα πειτε μου εναν λογο που υπαρχει, για να αγορασει καποιος ενα κινητο 356 ευρω (το λιγοτερο) χωρις να ειναι 100% σιγουρος οτι καλυπτεται απο θεμα εγγυησης. Διοτι στο ποσο αυτο πρεπει να συμπεριληφθει και η εγγγυηση.

 

Γιατι αν δε καλυπτεται, λαμβανοντας υπ'οψην οτι ειναι ενα υπερτιμημενο κινητο, η πραγματικη του αξια δεν θα επρεπε σε καμμια περιπτωση να υπερβαινει τα 250.

 

Απλά το ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο το κινητο, αλλα πειτε μου εναν λογο που υπαρχει, για να αγορασει καποιος ενα κινητο 356 ευρω (το λιγοτερο) χωρις να ειναι 100% σιγουρος οτι καλυπτεται απο θεμα εγγυησης. Διοτι στο ποσο αυτο πρεπει να συμπεριληφθει και η εγγγυηση.

 

Γιατι αν δε καλυπτεται, λαμβανοντας υπ'οψην οτι ειναι ενα υπερτιμημενο κινητο, η πραγματικη του αξια δεν θα επρεπε σε καμμια περιπτωση να υπερβαινει τα 250.

 

Ειναι απλο ρε φιλε. Το απλο-οχι δικαρτο εχει περιπου 280 ευρωπαικο. αν καποιος θελει 2 καρτες αλλα κ το κινητο αυτο ειτε παιρνει το ''απλο'' με 280 και ενα ακομη π.χ. με 40€ για την αλλη καρτα αρα συνολο περιπου 320€ και εχει μεν ευρωπαικη εγγυηση η αν δεν βολευεται με 2 τηλ. δινει λιγο παραπανω και παιρνει το ιδιο κινητο αλλα δικαρτο χωρις ευρωπαικη εγγυηση. Οπως εχω ξαναπει ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε δικαρτο. μεγαλο μειον και για μενα οτι ΔΕΝ υπαρχει ευρωπαικη εγγυηση, υπαρχει ομως ''απο το καταστημα '' με οτι και αν σημαινει αυτο. Ο καθενας λοιπον μετρα τις αναγκες του την τσεπη του τα γουστα του, που μπορει να κανει συμβιβασμους-υποχωρησεις ή να παρει ρισκο και ετσι προχωρα σε αγορα του προιοντος. Ειτε στο απλο ειτε στο δικαρτο. Τοσο απλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο το κινητο, αλλα πειτε μου εναν λογο που υπαρχει, για να αγορασει καποιος ενα κινητο 356 ευρω (το λιγοτερο) χωρις να ειναι 100% σιγουρος οτι καλυπτεται απο θεμα εγγυησης. Διοτι στο ποσο αυτο πρεπει να συμπεριληφθει και η εγγγυηση.

 

Γιατι αν δε καλυπτεται, λαμβανοντας υπ'οψην οτι ειναι ενα υπερτιμημενο κινητο, η πραγματικη του αξια δεν θα επρεπε σε καμμια περιπτωση να υπερβαινει τα 250.

 

Εγώ 350€ το πήρα.

Ποιος σου είπε ότι δεν ειμαι 100% σίγουρος απο θέμα εγγύησης??

 

Το λέω πάλι για μια ακόμα φορά έχετε υπερεκτιμήσει την εγγύηση της αντιπροσωπίας. Αν θέλει να σας χρεώσει η smartec ή να σας το βγάλει εκτός εγγύησης θα το κάνει και δε θα το πάρετε χαμπάρι.

 

Επίσης αυτό το 250€ δε καταλαβαίνω πως το βγάζεις. Ξέρεις και τα μαγαζιά απο κάπου τα αγοράζουν τα κινητά πριν τα πουλήσουν, δε τα βρίσκουν στο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 350€ το πήρα.

Ποιος σου είπε ότι δεν ειμαι 100% σίγουρος απο θέμα εγγύησης??

 

Το λέω πάλι για μια ακόμα φορά έχετε υπερεκτιμήσει την εγγύηση της αντιπροσωπίας. Αν θέλει να σας χρεώσει η smartec ή να σας το βγάλει εκτός εγγύησης θα το κάνει και δε θα το πάρετε χαμπάρι.

 

Επίσης αυτό το 250€ δε καταλαβαίνω πως το βγάζεις. Ξέρεις και τα μαγαζιά απο κάπου τα αγοράζουν τα κινητά πριν τα πουλήσουν, δε τα βρίσκουν στο δρομο.

 

Kοιτα οσο για την τιμη ειναι οντως μεγαλη οταν για συγκριση το s4 το πουλανε 415 και το σ4 μινι απο 350 - 400.....

Τωρα και εγω νομιζω οτι πρεπει να ειναι το καλυτερο δικαρτο. Η διαφορα για μενα ειναι οτι αν εχει εγγυηση απο εδω θα κανει λιγοτερο χρονο να ερθει ξανα στα χερια μου , ενω το να το πας στο μαγαζι και αυτοι με την σειρα τους στο εξωτερικο θα ειναι πιο πολυ ο χρονος (αποψη μου).

Τωρα εγω να σας πω ισως να περιμενω λιγο να κατεβει γιατι και 350 ειναι πολλα....

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα απαντηση απο τη σαμς,για το ιμει της συσκευης που πηρα απο το galaxy store..και τι πρωτοτυπο ε;το ιμει δεν βρεθηκε πουθενα.σε ερωτηση μου τι σημαινει αυτο δλδ,;στη χειροτερη περιπτωση πως δεν ειναι προιον της σαμσουνγκ.....τωρα βγαλτε συμπερασματα:wacko: παντως βρηκα στο γιουτιουμπ το συγκεκριμενο μοντελο μας,που φερνουν εδω...http://www.youtube.com/watch?v=jsHEgvwUtjs να ρωτησω και κατι τα παιδια που το εχουν παρει.......στη συσκευασια με του μαυρου χρωματος κινητου ,,,που πηρα,τα ακουστικα και το καλωδιο ειναι ασπρα,,και ο ανταπτορας μαυρος:!:ειναι κανενος αλλου ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Στην Κινα (σαγκαη) στα πολυκαταστηματα που εχουν, με booth ανεξαρτητων πωλητων, το βρηκα 270, ενδεικτικες τιμες για να παρετε μια ιδεα, s3 στην ιδια τιμη, mega duos 290, Note3 570, iphone s5 16 580 EUR. Οι εκδοσεις ειναι Hong Kong. Οι κινεζικες μαρκες, Lenovo κλπ εχουν τις ιδιες τιμε με τα Internetομαγαζα, Geek, minideal κλπ. Οι ντοπιοι παντως χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι Samsung και iphone (με τους καλους μισθους να ειναι στα 25-35KEUR) και πολυ λιγοτερο τις πιο γνωστες Κινεζικες. Lenovo, Huawei κλπ. Edited by andreoug
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...