Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου ναι, αυτές ακριβώς ακολουθώ και... τζίφος.

Επίσης στην εξυπ/πελ απευθύνθηκα, αλλά και πάλι τίποτε (μου έστειλαν ρυθμίσεις wind = gint.b-online.gr).

Και ούτε το 19234 (κενό sms που απαντά αυτόματα με τις ρυθμίσεις) δε λειτουργεί.

Ίσως είναι πολύ καινούριο και το ψάχνουν.

τι να πω δεν ξέρω.

Ευχαριστώ πάντως.

 

@bfc

Απ' ότι φαίνεται θα πρέπει να το κάνω και αυτό και άλλους συνδυασμούς.

Ελπίζω να βρω μια άκρη και θα επανέλθω και για τους υπόλοιπους να μην ταλαιπωρούντε.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@bfc

Απ' ότι φαίνεται θα πρέπει να το κάνω και αυτό και άλλους συνδυασμούς.

Ελπίζω να βρω μια άκρη και θα επανέλθω και για τους υπόλοιπους να μην ταλαιπωρούντε.

 

Στο y duos που έχω είναι:

Όνομα: Q-Telecom Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

Tυπος ΑΡΝ: internet

Link to comment
Share on other sites

@bfc

Απ' ότι φαίνεται θα πρέπει να το κάνω και αυτό και άλλους συνδυασμούς.

Ελπίζω να βρω μια άκρη και θα επανέλθω και για τους υπόλοιπους να μην ταλαιπωρούντε.

 

 

Ειδικα για την Q πρεπει να εχετε τικαρισμενο το "περιαγωγη δεδομενων" για να εχετε internet.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Αν σε παιρνουν τηλέφωνο και στις 2 sim ταυτόχρονα,

φαίνεται ότι σε καλούν και στην μία και στην άλλη sim ?

 

Επίσης αν μιλάς στην 1η sim και σε πάρει κάποιος στην 2η sim πώς θα ειδοποιηθείς μετά οτι

σε πήρε κάποιος την ώρα που μίλαγες στν 1η ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας είναι καλά ο φίλος gerstavros2

Το μόνο που χρειάστηκε ήταν στο APN Type, αντί "internet", να μη βάλω τίποτε (default).

Οπότε, όλα καλά!

Ευχαριστούμε φίλε gerstavros2 !

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ok, sorry, το βρήκα το watchon...:O

 

Φίλε μου, θα μπορούσες να μου πείς πώς χρησιμοποιεις τις υπέρυθρες;

Γιατι αν μιλάμε για τι ίδιο κινητό (Ι9192) δεν έχω βρεί πουθενα μενου υπερύθρων..

 

Λοιπόν επειδή αρκετοί με ρωτάτε πρώτες εντυπώσεις και συγκρίσεις με το s3 mini εχω να πω τα εξής:

 

1. Το ηχείο φαίνεται να είναι λίγο πιο δυνατό σε σχέση με το S3 mini και λίγο πιο μπασο. Βάζω 2 ακριβώς ίδια τραγουδια να παιζουν απο τα κινητά και έχω την αίσθηση ότι το S4 mini καλύπτει το S3 mini. Δε θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου, αυτό που λέω είναι η προσωπική μου άποψη.

 

2. Το digitizer του S4 mini είναι εντελώς επιπεδο σε σχέση με το S3 mini που έχει ελαφριά καμπύλη. Γενικώς έχει καλύτερη αίσθηση και ακρίβεια. Με το S3 mini εκανα περισσότερα λάθη πχ στην πληκτρολόγηση μηνύματος. Επίσης μπαίνει προστατευτική ζελατίνα σε όλη την οθόνη από άκρη σε άκρη ενώ στο S3 mini λόγω της καμπύλης έμενε μια περιοχή κενή στις άκρες.

 

3α. Έχει μεγαλύτερη ανάλυση η οθόνη. Αυτό έχει σα συνέπεια τα εικονίδια να φαίνονται πιο μικρά. Ισως να ξενίσει κάποιους στην αρχή.

 

3β. Το πλάτος της οθόνης είναι 1χιλιοστό μεγαλύτερο στο S4 mini σε σχέση με το S3 mini. Η διαφορά φαίνεται στο ύψος.

 

4. Είναι πιο γρήγορο. Η διαφορά φαίνεται ξεκάθαρα αν φορτωθούν μερικές εφαρμογές.

 

5. Εχει υπέρυθρες. Δε το είχα είχα βάλει στα θετικά πριν αγοράσω το κινητό αλλά τελικά αυτή η ιδιότητα φαίνεται να είναι καταπληκτική. Μπορείς να χειριστείς όλες σου τις συσκευές απο το κινητό και να τις οργανώσεις σε δωμάτια και λειτουργεί και από απόσταση. Όσοι είχαν παλιά κινητό με υπέρυθρες θα θυμούνται ότι έπρεπε να έρθουν αρκετά κοντά στη συσκευή για να δουλέψουν.

 

6. Η μπαταρία φαίνεται να κρατάει περισσότερο σε σχέση με το S3 mini άλλα όχι και μεγάλες διαφορές. Εντάξει δε μπορώ να πω και πολλά γιατί το κάνω πολύ χρήση τις πρώτες μέρες.

 

7. Η διαχείριση των δύο καρτών sim είναι εξαιρετική. Μπορεί να μην είναι dual active αλλά αν το παραβλέψουμε αυτό έχει αρκετές ευκολίες στο UI για τη διαχείριση, την απόστολή μηνυμάτων και πραγματοποίηση κλήσεων από την κάρτα που επιθυμούμε. Επίσης έχει και widget για τις δύο κάρτες που εμένα μου φάνηκε πολύ χρήσιμο.

 

8. Το S4 mini είναι πιο λεπτό και το πλάτος του ελάχιστα μικρότερο απο το S3 mini αλλά έχει μεγαλύτερο ύψος κατά 2-3 χιλιοστά. Γενικώς όμως δίνει την εντύπωση πιο premium κινητου σε σχέση με το S3 mini.

 

9. Χθες είχα στα χέρια μου και ένα s4 mini μαύρο, εγώ έχω το λευκό. Νομίζω ότι το λευκό ειναι πιο ωραίο. Επίσης το λευκό κατά τη γνώμη δίνει την αίσθηση πιο premium κινητού.

Edited by FIREDRAKE
Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Αν σε παιρνουν τηλέφωνο και στις 2 sim ταυτόχρονα,

φαίνεται ότι σε καλούν και στην μία και στην άλλη sim ?

 

Επίσης αν μιλάς στην 1η sim και σε πάρει κάποιος στην 2η sim πώς θα ειδοποιηθείς μετά οτι

σε πήρε κάποιος την ώρα που μίλαγες στν 1η ?

 

Αν μιλάς στη μια γραμμή η άλλη γραμμή φαίνεται ότι είναι κλειστή όταν σε παίρνουν. Για ειδοποίηση έρχεται το μήνυμα από τον πάροχο για τις κλήσεις όταν το τηλέφωνο ήταν κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς στη μια γραμμή η άλλη γραμμή φαίνεται ότι είναι κλειστή όταν σε παίρνουν. Για ειδοποίηση έρχεται το μήνυμα από τον πάροχο για τις κλήσεις όταν το τηλέφωνο ήταν κλειστό.

 

Thanks για την απάντηση.

Φαντάζομαι και στα εισερχόμενα μηνύματα να ξεχωρίζει ποια είναι από sim1 και ποια από sim2 ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση.

Φαντάζομαι και στα εισερχόμενα μηνύματα να ξεχωρίζει ποια είναι από sim1 και ποια από sim2 ?

 

Ναι με εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο υποστηριζεται απο την ελληνικη αντιπροσωπεια?

Επικοινωνησα με 2 καταστηματα απο skroutz και στο ενα μου ειπαν οχι,μας το στελνετε και το στελνουμε γερμανια για επισκευη και στο αλλο μου ειπαν οτι εχει κανονικα 24 μηνες ελληνικης αντιπροσωπειας.Τι να κάνω?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

ρε guys πως θα ξερουμε αν ειναι απο Ευρωπη πριν το παρουμε απο το μαγαζι ??? Παντως αν ειναι το καλυπτει η samsung εδω ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα την samsung και μου ειπαν αν και δεν κυκλοφορει ακομα και δεν ξερουν αν και ποτε καλυπτουν οτιδηποτε ειναι προιον ευρωπαικης ενωσης.

Το ενα μαγαζι μου ειπε ναι οτι το καλυπτει η ελληνική αντιπροσωπεια και το αλλο πως πρεπει σε περιπτωση βλαβης να τους το στειλω και να το στειλουν γερμανια.

Δεν γνωριζω αν επιτρεπεται να πω ποια καταστηματα ηταν,ειμαι ειλικρινα σε διλημμα μηπως να περιμενω να ξεκαθαρισει η κατασταση και οπως βλέπω πεφτει καθε μερα ενα μιση ευρω η τιμη του.

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

couros απο ποιο μαγαζι το πηρες;

 

μεταχειρισμενο το πηρα...απο vnp ειναι...παντως ρε παιδια εινα τρομερο τηλεφωνακι...εχω αλλαξει πολλα αλλα αυτι μου αρεσε πιο πολυ απ ολα! εμφανιση , ποιοτητα συνομιλιας,φορητοτητα. ταχυτητα. καμερα . απλα πεταει! και 20.000 στο antutu!! το σ3 εβγαλε 17500! και το htc one x 15.600! και οι 2 καρτες μεγαλη ευκολια!

το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν μπορω να βρω τροπο να εχω flash με τον stock browser! ξερει κανενας?

ααα και ενα μειον...οταν χτυπαει δεν ακουγεται και τοσο δυνατα....σε αντιθεση με την συνομιλια που ακους τον αλλον πεντακαθαρα και πολυ δυνατα!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αγόρασα και εγώ το samsung galaxy s4 mini duos και είναι πολύ καλό!!!

Απλά έχω ένα πρόβλημα και ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε. Έχω δυο κάρτες, μια what's up και μια σύνδεση cosmote.

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 3g στην σύνδεση γιατι συνδέομαι στο δίκτυο του κινητού και ενώ μπαίνει είναι τρομερά αργό...

Μήπως είναι πρόβλημα της cosmote;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τι κιν ειναι active η standby?(&μπορει να εξηγησεις καποιος ποια η διαφορα των 2).Επισης σε συγκριση με το galaxy s duo ποια η γνωμη σας? Edited by praitorian
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...