Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Cosmote 3G δεν έχει internet ενώ το εικονίδιο πάνω γίνεται πράσινο και δείχνει και βελάκια. Ξέρουμε τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με Cosmote 3G δεν έχει internet ενώ το εικονίδιο πάνω γίνεται πράσινο και δείχνει και βελάκια. Ξέρουμε τίποτα;

 

Πέρνα το APN

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το APN

 

Προφανώς περασμένο είναι. Αλλιώς δε θα έδειχνε και βελάκια κτλ το εικονίδιο ούτε θα γινόταν πράσινο...

Link to comment
Share on other sites

Κανω εγκατασταση το gravity box οπως λες παραπανω και μου λεει οτι η εφαρμογη χρειαζεται το abode air.Το κατεβαζω λοιπον και πριν γινει η εγκατασταση του,μου βγαζει ενα μνμ για σφαλμα. Αγνωστος κωδικος σφαλματος κατα την εγκατασταση "-24".Γνωριζεις κατι?
Το adobe air δεν εχει καμμια σχεση.

Υποθετω, εγκατεστησες Xposed installer πρωτα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς περασμένο είναι. Αλλιώς δε θα έδειχνε και βελάκια κτλ το εικονίδιο ούτε θα γινόταν πράσινο...

 

το υποθετεις οτι ειναι προφανως περασμενο ή το εχεις περασει?

ΑΝ δεν το εχεις περασει δεν θα μπεις απλα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

το υποθετεις οτι ειναι προφανως περασμενο ή το εχεις περασει?

ΑΝ δεν το εχεις περασει δεν θα μπεις απλα

 

Το έχω περάσει, λάθος μου που χρησιμοποίησα το "προφανώς". Σωστά είναι τα apn. Κάπιοιος έλεγε ότι είχε πάρει στην εξύπηρέτηση πελατών για Cosmote ενώ για Wind όχι; Και εμένα με Wind F2G μπαίνει internet, με cosmote όχι. Αν πάρω τι να τους πω και τι μπορούν να κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει, λάθος μου που χρησιμοποίησα το "προφανώς". Σωστά είναι τα apn. Κάπιοιος έλεγε ότι είχε πάρει στην εξύπηρέτηση πελατών για Cosmote ενώ για Wind όχι; Και εμένα με Wind F2G μπαίνει internet, με cosmote όχι. Αν πάρω τι να τους πω και τι μπορούν να κάνουν;

 

τι να σου πω, πρεπει να εχεις κανει καποιο λαθος,

σβησε το apn και ξαναβαλτω με αυτα τα δεδομενα

 

COSMOTE

GPRS APN: internet

Username: {κενό}

Password: {κενό}

MCC=202

MNC=01

APN type=default

DNS: 195.167.065.194

 

και πες μου

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ ειμαι καινουργιοσ στο forum!!καλωσ σασ βρηκα!!! ειμαι και εγω κατοχοσ του zxte v975 και εχω προβλημα με το wifi !! οταν απομακρυνομαι απο τπ ρουτερ και μεσολαβει τοιχοσ δυσκολευεται υπερβολικα να φορτωσει καποια σελιδα !! θα ειχε καποιοσ την ευγενη καλοσυνη να μου πει καποια λυση !!!και αν μπορει που μπορω να βρω καποια ρομ για να δοκιμασω μηπωσ λυθει το προβλημα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, πρεπει να εχεις κανει καποιο λαθος,

σβησε το apn και ξαναβαλτω με αυτα τα δεδομενα

 

COSMOTE

GPRS APN: internet

Username: {κενό}

Password: {κενό}

MCC=202

MNC=01

APN type=default

DNS: 195.167.065.194

 

και πες μου

 

Δεν έχω κάνει λάθος. Και χειροκίνητα και με ρυθμίσεις που στέλνει η Cosmote με SMS δεν δουλεύει. Είπαμε, εδώ κάνουμε άλλα και άλλα, ένα apn δεν θα ήξερα να περάσω; Μάλλον θα πρέπει να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών να δω τι θα πουν.

 

Γεια σασ ειμαι καινουργιοσ στο forum!!καλωσ σασ βρηκα!!! ειμαι και εγω κατοχοσ του zxte v975 και εχω προβλημα με το wifi !! οταν απομακρυνομαι απο τπ ρουτερ και μεσολαβει τοιχοσ δυσκολευεται υπερβολικα να φορτωσει καποια σελιδα !! θα ειχε καποιοσ την ευγενη καλοσυνη να μου πει καποια λυση !!!και αν μπορει που μπορω να βρω καποια ρομ για να δοκιμασω μηπωσ λυθει το προβλημα ευχαριστω

 

Αν υπήρχε λύση καλά θα ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ ειμαι καινουργιοσ στο forum!!καλωσ σασ βρηκα!!! ειμαι και εγω κατοχοσ του zxte v975 και εχω προβλημα με το wifi !! οταν απομακρυνομαι απο τπ ρουτερ και μεσολαβει τοιχοσ δυσκολευεται υπερβολικα να φορτωσει καποια σελιδα !! θα ειχε καποιοσ την ευγενη καλοσυνη να μου πει καποια λυση !!!και αν μπορει που μπορω να βρω καποια ρομ για να δοκιμασω μηπωσ λυθει το προβλημα ευχαριστω

 

ωχ φιλε. και εσυ επεσες σε ελλατωματικη παρτιδα σαν τους υπολοιπους, δεν νομιζω να υπαρχει λυση, ψαξε λιγο το topic και αν δεν βρεις λυση στειλε το πισω ή ζητα full refund απο το paypal

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω κάνει λάθος. Και χειροκίνητα και με ρυθμίσεις που στέλνει η Cosmote με SMS δεν δουλεύει. Είπαμε, εδώ κάνουμε άλλα και άλλα, ένα apn δεν θα ήξερα να περάσω; Μάλλον θα πρέπει να πάρω στην εξυπηρέτηση πελατών να δω τι θα πουν.

γιατι ομως? παρτους αν και νομιζω να σου κανουν τους κινεζους(στην κοσμοτε)

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Το adobe air δεν εχει καμμια σχεση.

Υποθετω, εγκατεστησες Xposed installer πρωτα?

 

Εβαλα και xposed installer κανει και εγκατασταση αλλα οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη μου γραφει :To gravity boxsystem framework δεν αποκρινεται.

Εβαλα την 3.1.4 και στις ρυθμισεις global.Χρειαζεται να κανω καποια αλλη ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και xposed installer κανει και εγκατασταση αλλα οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη μου γραφει :To gravity boxsystem framework δεν αποκρινεται.

Εβαλα την 3.1.4 και στις ρυθμισεις global.Χρειαζεται να κανω καποια αλλη ρυθμιση?

 

Κανε reboot μηπως εχει καπου κολλησει

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ξήλωσε τα και τα δύο και κάνε τα πάλι εγκατάσταση σωστά. Φαντάζομαι έβαλες Gravitybox και μετά Xposed και έχει γίνει ένα μπάχαλο τώρα. Uninstall άμεσα και reboot.

 

Μετά περνάς το Xposed και πας εκεί που λέει framework και κάνεις install, μετά reboot, μετά μπαίνεις στο xposed πάλι και πας στο download και ψάχνεις για gravity, βρίσκεις το gravitybox jb και το κατεβάζεις και κάνεις install. Μετά πατάς back και πας εκεί που λέει modules και τικάρεις δίπλα από το GravityBox. Μετά κάνεις reboot και μετά τέλος. :D

 

Adobe Air πάντως δεν έχει η διαδικασία...:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα λυθηκε με τα ακουστικα, το geek λογικα υποστηριζει omtp protocol και οχι ctia ενας τροπος να λυθει το προβλημα αυτο ειναι αυτος που μας επιτρεπει να χρησιμοποιησουμε οτι handsfree θελουμε

http://www.ebay.com/itm/181318140400?_trksid=p2055120.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα λυθηκε με τα ακουστικα, το geek λογικα υποστηριζει omtp protocol και οχι ctia ενας τροπος να λυθει το προβλημα αυτο ειναι αυτος που μας επιτρεπει να χρησιμοποιησουμε οτι handsfree θελουμε

http://www.ebay.com/itm/181318140400?_trksid=p2055120.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Τι πρόβλημα είχε με τα ακουστικά, θύμισε μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει ζητηθει εδω και για οποιον θελει να αλλαξει το λευκο φοντο στις ρυθμισεις,αλλα και σε εφαρμογες κτλπ η λυση ειναι το HOLO THEMER απο το GRAVITY BOX. Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα . παρακολουθώ το νήμα εδώ και καιρό.

Νομίζω ότι αυτές τις ήμερες θα κάνω κίνηση και εγώ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Εχθές έστειλα μαιλ στην Minideal ,να μου πουν αν λύθηκε το θέμα με το wifi και η απάντηση τους είναι η εξής

hello stef tempes,there is no problem for this phone now ,if you like it ,just order it ,have a nice day.

 

Να κάνω κίνηση ή να περιμένω λίγο ακόμα , τι λέτε?

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα . παρακολουθώ το νήμα εδώ και καιρό.

Νομίζω ότι αυτές τις ήμερες θα κάνω κίνηση και εγώ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Εχθές έστειλα μαιλ στην Minideal ,να μου πουν αν λύθηκε το θέμα με το wifi και η απάντηση τους είναι η εξής

 

 

Να κάνω κίνηση ή να περιμένω λίγο ακόμα , τι λέτε?

 

-Αν το παρεις καλυτερα να υπολογιζεις οτι θα εχεις ενα πιο αδυναμο wifi απο το μεσο ορο.Αυτο εμενα δεν με πολυπειραζει γιατι εκει που το χρησιμοποιω με καλυπτει( σε σπιτια κυριως),αλλιως θα ειχε γυρισει πισω απο την αρχη.

-Οι κινεζοι τι περιμενες να σου πουν?

-Το να περιμενεις δεν νομιζω να οφελει σε κατι.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κίνηση ή να περιμένω λίγο ακόμα , τι λέτε?

Μη τους πιστευεις, παραμυθια λενε, αν βιαζεσαι καλυτερα πηγαινε γι' αλλα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

-Αν το παρεις καλυτερα να υπολογιζεις οτι θα εχεις ενα πιο αδυναμο wifi απο το μεσο ορο.Αυτο εμενα δεν με πολυπειραζει γιατι εκει που το χρησιμοποιω με καλυπτει( σε σπιτια κυριως),αλλιως θα ειχε γυρισει πισω απο την αρχη.

-Οι κινεζοι τι περιμενες να σου πουν?

-Το να περιμενεις δεν νομιζω να οφελει σε κατι.

 

οντως δεν περιμενα να πουν κατι αλλο , απλα ηθελα να δω αν εχουν να δωσουν καποια απντηση για το θεμα του wifi

δεν ειναι τοσο οτι θα εχει αδυναμο σημα , απλα σκεφτομαι οτι αν περιμενω λιγο ακομα ισως το διορθωσουν το προβλημα

 

 

Μη τους πιστευεις, παραμυθια λενε, αν βιαζεσαι καλυτερα πηγαινε γι' αλλα..

δεν βιαζομαι τοσο καιρο περιμενω , και δεν με εχει εντυπωσιασει καποιο αλλο τηλεφωνο οπως αυτο ειδικα με την τιμη που εχει

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει ζητηθει εδω και για οποιον θελει να αλλαξει το λευκο φοντο στις ρυθμισεις,αλλα και σε εφαρμογες κτλπ η λυση ειναι το HOLO THEMER απο το GRAVITY BOX.
Εγω δεν βλεπω καποια επιλογη Holo Themer στο Gravity box/Display tweaks. Βλεπω μονον Dithered Holo backgrownd και Solid black backgrownd που κανενα απο τα δυο δεν αλλαζει το φοντο.

 

δεν βιαζομαι τοσο καιρο περιμενω , και δεν με εχει εντυπωσιασει καποιο αλλο τηλεφωνο οπως αυτο ειδικα με την τιμη που εχει
Οι Κινεζοι φυσικα..κανουν τους..Κινεζους, τόχουμε μαθει καλα πια αυτο το τροπαριο..

Εχεις απολυτο δικηο, το τηλεφωνακι αυτο κατα τα αλλα ειναι -και λιγο λεω-εξαιρετικο..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: ο default τύπος mount (R/O ή R/W) για κάθε partition ποιος είναι; Τους άλλαξα στο root explorer του ES, αλλά δε θυμάμαι τον τύπο του κάθε partition...

 

Μήπως μπορεί να απαντήσει κάποιος στο ερώτημα που είχα κάνει παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεις καποιον που να μην το εχει βαλει χερι, πραγμα δυσκολο..

Κανε απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα του ES File Explorer. Ετσι θα ξαναγυρισει στο default.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...