Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω κι εγω τη γνωμη μου..Ο κοσμος δεν το αγοραζε (αρχικα) γιατι ο Intel ηταν "σπανιος" σε κινητα και πολλοι (λογικα) φοβοντουσαν την ανυπαρκτη η εστω φτωχη υποστηριξη. Στη συνεχεια η ΖΤΕ το ειδε αυτο και ερριξε την τιμη για να φυγουν ολα τα κομματια που ειχε stock, προβληματικα και μη. Επειτα το σταματησε και προσπαθησε να τα μπαλωσει ολα αυτα προχωρωντας ταχα σε geek 2 που φυσικα δεν εχει σχεση με το πρωτο, αντε και καλα βγαζουμε ενα καλυτερο, οχταπυρηνο με ΜΤΚ (για οσους τα τρωνε αυτα..). Αυτο το σεναριο βλεπω εγω..Σιγουρα ο Intel αξιζει και δεν ειναι αυτος ο λογος που σταματησε, απλα οι νομοι της αγορας δεν βοηθησαν, ουτε ομως και η ΖΤΕ οπως επρεπε. Αν το υποστηριζε απο την αρχη σωστα, ο κοσμος θα το εβλεπε και δεν θα κολωνε.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όταν χρησιμοποιώ πολλή ώρα το 3G βλέπω ότι το πάνω μέρος της οθόνης είναι πολύ ζεστό. ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο επεξεργαστης που ζεσταινεται λογικα..

πειράζει που ζεσταίνεται;ή να μη δίνω καθόλου σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι οταν ζεσταινεται πεφτει η αποδοση του (οχι συγκεκριμενα για το δικο μας) αλλα εγω παρ ολο που το εχω "αναψει" αρκετες φορες, δεν διαπιστωσα κατι αρνητικο..

 

Παιδια προσπαθω να στειλω ενα MMS (πρωτη φορα στη ζωη μου, μη γελατε..) αλλα μου λεει "service currently unavailable". Δεν εχω κανει καμμια ρυθμιση. Τι παιζει?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι οταν ζεσταινεται πεφτει η αποδοση του (οχι συγκεκριμενα για το δικο μας) αλλα εγω παρ ολο που το εχω "αναψει" αρκετες φορες, δεν διαπιστωσα κατι αρνητικο..

 

Παιδια προσπαθω να στειλω ενα MMS (πρωτη φορα στη ζωη μου, μη γελατε..) αλλα μου λεει "service currently unavailable". Δεν εχω κανει καμμια ρυθμιση. Τι παιζει?

νομίζω ότι πρέπει να ρυθμίσεις το apn της εταιρείας που έχεις ως πάροχο

Link to comment
Share on other sites

πηγαινοντας settings/mobile networks/access point names και πατωτας το κατω δεξι soft key βγαινει επιλογη new APN οποτε εδω θα γραψω τα στοιχεια που θα μου δωσει ο παροχος? name, APN, Proxy, Port κλπ?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

πηγαινοντας settings/mobile networks/access point names και πατωτας το κατω δεξι soft key βγαινει επιλογη new APN οποτε εδω θα γραψω τα στοιχεια που θα μου δωσει ο παροχος? name, APN, Proxy, Port κλπ?

 

Ναι αλλα κοίτα να είναι για MMS όχι για το Internet

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χθες φτανωντας στους 53 βαθμους (στον ηλιο,με gps,sygic και καποιες αλλες εφαρμογες ανοιχτες+φορτιση) μου εκανε νουμερα:confused:.Μετα απο κανα τεταρτο που κρυωσε πηρε τα ισια του....

Το gps,ποση ωρα σας κανει να πιασει δορυφορους?

Link to comment
Share on other sites

Το gps,ποση ωρα σας κανει να πιασει δορυφορους?

 

Εμένα στο δίπλα στο παράθυρο, μέσα στο σπίτι κάνει γύρω στα 10-15 δευτερόλεπτα. Με A-GPS ενεργοποιημένο βέβαια, για να κλειδώνει γρηγορότερα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δίπλα στο παράθυρο, μέσα στο σπίτι κάνει γύρω στα 10-15 δευτερόλεπτα. Με A-GPS ενεργοποιημένο βέβαια, για να κλειδώνει γρηγορότερα..

 

Μονο με δορυφορους?Εμενα κανει γυρω στα 3 λεπτα.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Μονο με δορυφορους?Εμενα κανει γυρω στα 3 λεπτα.

Με χθεσινη εγκατασταση του Igo primo, (λογω ξαναφλασαρισματος της ρομ) και μολις λιγο πριν, την πρωτη φορα κλειδωσε σε λιγοτερο απο μισο λεπτο, ενω την δευτερη μετα απο 10 λεπτα, χρειαστηκε 10 δευτερολεπτα. Βασικα δεν το περιμενα τοσο γρηγορο την πρωτη φορα.

Παντως 3 λεπτα ειναι αρκετος χρονος. Ειχες καθαρο ουρανο και καλη προσβαση? Ξανατεσταρισες δευτερη φορα λιγο αργοτερα? Αν ξερει τη θεση σου θα χρειαστει λιγοτερο χρονο..Ισως την πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο αχρησιας να το βοηθας με δεδομενα. Μου εχει τυχει κι αυτο.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς tempered glass screen protector;

 

EDIT: Έστειλα ένα email στην Nillkin να βγάλουν ένα. :)

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Με χθεσινη εγκατασταση του Igo primo, (λογω ξαναφλασαρισματος της ρομ) και μολις λιγο πριν, την πρωτη φορα κλειδωσε σε λιγοτερο απο μισο λεπτο, ενω την δευτερη μετα απο 10 λεπτα, χρειαστηκε 10 δευτερολεπτα. Βασικα δεν το περιμενα τοσο γρηγορο την πρωτη φορα.

Παντως 3 λεπτα ειναι αρκετος χρονος. Ειχες καθαρο ουρανο και καλη προσβαση? Ξανατεσταρισες δευτερη φορα λιγο αργοτερα? Αν ξερει τη θεση σου θα χρειαστει λιγοτερο χρονο..Ισως την πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο αχρησιας να το βοηθας με δεδομενα. Μου εχει τυχει κι αυτο.

Μισο λεπτο?!!!!

Στο μπαλκονι το δοκιμασα προχθες μια χαρα λιακαδα ειχε:),υπηρχε και αλλο μπαλκονι απο πανω βεβαια.Την δευρερη φορα,μετα απο κανα μισαωρο εκανε περιπου ενα λεπτο.Παντως εχω ποιο αργους χρονους απο τους δικους σου.....μπορει να ειναι τα απονερα του WIFI,ποιος ξερει....

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο 975 που εχουμε στο σπιτι τα πανε εξ ισου καλα. Εγω εχω απλετο ουρανο απο πανω..

Εχω εγκατεστημενο και το faster GPS αν και οταν το πρωτοειχα βαλει δεν ειχα δει διαφορα. Δε κανεις και συ μια δοκιμη?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξαναεκανα δοκιμη, χρειαστηκε ακριβως ενα λεπτο. Παντως ο χρονος που χρειαζεται για να κλειδωσει (στο ιδιο μερος παντα) δεν ειναι σταθερος. Πριν καμμια εικοσαρια μερες που ειπα να το τσεκαρω, δεν κλειδωνε με τιποτα. Αναγκαστηκα να ανοιξω WiFi. Μετα απο αυτο, τις επομενες φορες κλειδωσε κανονικα σε λιγοτερο απο 1 λεπτο, που ειναι και ο συνηθης χρονος. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω βαλει το faster gps,αλλα δεν βλεπω να κανει τπτ.

Ρυθμισεις για το agps πως μπορω να κανω,ξερει κανεις(διακομιστη,θυρα)?

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

To έχω ακόμα με την έκδοση V9751.0B03 .

 

Προσπάθησα να περάσω το fmradio από την Μαλαισιανη έκδοση αλλά δεν το έκανε install με τίποτα.Αφού έκανα backup την παλιά έκδοση με το RootUnistaller ξαναπροσπαθησα αλλά και πάλι τζίφος και μάλιστα δεν μου παίρνει ούτε την παλιά έκδοση του fmradio τωρα.

Δοκίμασα κάποια πράγματα με το Titanium αλλά δεν κατάφερα τίποτα παραπάνω.

Χθες προσπάθησα να περάσω την Μαλαισιανη B06 αλλά ουτε αυτή μου κάθεται.

μόλις πατάω για update μέσω sd μου βγάζει upgrade package bad or incomplete.

 

δοκίμασα ξανά με titanium Clear cache for user & system apps και

Wipe data for user & system apps

ξαναπροσπαθησα να βάλω το fmradio και την μαλαισιανη ξανά τζίφος.

 

Πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω για να περάσω την μαλαισιανη εκτός από αυτά που λεει στο pdf απο την zte?

Υπάρχει αλλη έκδοση B06 που θα μπορούσα να δοκιμασω?

 

Υπ όψιν οτι έχω πρόβλημα με τα κουμπιά του volume και δεν μπορώ να μπω recovery

Link to comment
Share on other sites

Η Μαλαισιανη ειναι Β01 και οχι Β06 και περνιεται με CWM recovery, οχι με stock recovery.Αν δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις power και volume+ εγκατεστησe xposed installer και μετα gravity box μεσα στο οποιο υπαρχει επιλογη reboot που σε βγαζει στο cwm recovery. Εννοειται πως πρεπει να το εχεις εγκαταστησει πρωτα. Αν δεν γινεται τιπτε απ ολα αυτα κανε ενα factory reset να ξαναγυρισεις στις αρχικες ρυθμισεις (μονο το ρουτ θα χασεις). Μια χαρα ειναι η Β03.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κουνιέται μέσα στο CWM χωρίς volume keys; Με ADB πρέπει να την περάσει την ROM.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Μια χαρα ειναι αλλα δεν εχω πια το fmradio .

Εκανα factory restore .

 

Το adb τι ειναι ακριβως?εψαξα στο store αλλα ειχε πολλα app ,δεν μπορεσα να βρω ποιο να βαλω

Edited by hdkeys
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εφαρμογή, από τον υπολογιστή γίνεται. Θα σου βάλω κανέναν οδηγό αν δεν βρεις, απλά είμαι από κινητό τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...