Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συζήτηση που είχα με κάποιο από το team του miui hellas μου είπε πως ήδη έχουν παραλάβει την MIUI V6 που είναι σε Κιτ Κατ 4.4.4.

Θα βγεί πρώτα μόνο για Mi-3 & Mi-4 και όλες οι συσκευές θα πάρουν μία προς μία Kit Kat MIUI V6.

Οπότε σε κανά μήνα το βλέπω να έχουμε και για το Hongmi.

 

το Mi-3 την έχει εδώ και κάνα 2μηνο (και) , το 4 ε λογικό είναι :) , για το Note έχει βγει και banner

 

για τα άλλα να δούμε :))))

 

εγώ βέβαια μπορώ να πω είμαι κανά δίμηνο καθαρός , ούτε flasarisma ούτε τίποτα , δεν είμαι καλά :))))

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε συζήτηση που είχα με κάποιο από το team του miui hellas μου είπε πως ήδη έχουν παραλάβει την MIUI V6 που είναι σε Κιτ Κατ 4.4.4.

Θα βγεί πρώτα μόνο για Mi-3 & Mi-4 και όλες οι συσκευές θα πάρουν μία προς μία Kit Kat MIUI V6.

Οπότε σε κανά μήνα το βλέπω να έχουμε και για το Hongmi.

 

Πολυ ευχαριστα νεα αντε γθα να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Για τα Redmi 1/1s χλωμό το βλέπω για KitKat λόγω μνήμης, αλλά η MIUI HELLAS μπορεί να κάνει το θαύμα της.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για τα Redmi 1/1s χλωμό το βλέπω για KitKat λόγω μνήμης, αλλά η MIUI HELLAS μπορεί να κάνει το θαύμα της.

 

ίσα ίσα το kit kat απαιτεί λιγότερη ραμ , η ίδια η google το λάνσαρε λέγοντας ότι θα δουλεύει ικανοποιητικά με 512ραμ, οπότε δεν είναι θέμα ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Για τα Redmi 1/1s χλωμό το βλέπω για KitKat λόγω μνήμης, αλλά η MIUI HELLAS μπορεί να κάνει το θαύμα της.

από πότε το 1 γιγα δεν φτάνει για την 4.4?

 

αν πάντως δεν αναβαθμίσουν το hongmi και το 1S απο μένα τρώει μαύρο η Xiaomi γιατί μάλλον εκτός από την 1η θέση στην Κίνα που πήρε απο την samsung φαίνεται να παίρνει και την νοοτροπία της...

Link to comment
Share on other sites

Για τα Redmi 1/1s χλωμό το βλέπω για KitKat λόγω μνήμης, αλλά η MIUI HELLAS μπορεί να κάνει το θαύμα της.

 

ρε συ macedon το βλέπεις χλωμό λόγω μνήμης και πιστεύεις ότι θα κάνει κάτι η miui Hellas ;

και τα 2 άκυρα τα βλέπω έτσι όπως έγραψες το σχόλιο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις αυτό το trick???, http://en.miui.com/thread-23243-1-1.html

Αν ναι δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανεις αυτό το trick???, http://en.miui.com/thread-23243-1-1.html

Αν ναι δουλευει?

 

ναι εγω και δουλευει μια χαρα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ο updater στις custom roms των καταστημάτων είναι πειραγμενος-κλειδωμένος,αφου δεν δίνουν και updates.

Στην recovery μπαίνεις με power + volume- (επιλέγεις recovery από τις επιλογές),και από εκεί εύκολα κάνεις install(from sd)

 

Thanks!

Μπήκα recovery τελικά!

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

ναι εγω και δουλευει μια χαρα!

 

Όμορφα οποτε να το κάνω!!!

 

τι ακριβως κανει?

 

Αποτι διάβασα! Σου κανει σαν κύρια καρτα αποθήκευσης την εξωτερική και σαν δευτερεύον την εσωτερική!!!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα οποτε να το κάνω!!!

 

 

 

Αποτι διάβασα! Σου κανει σαν κύρια καρτα αποθήκευσης την εξωτερική και σαν δευτερεύον την εσωτερική!!!

 

κατι σαν το link2sd?μπορει αρα να δουλεψει παραλληλα με αυτο το προγραμμα που λεω η μπα?

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εμπλεξα με τις gtv roms εχω συνεχεια προβληματα με τα κλεισιματα των εφαρμογων.εκανα και full wipes και factory reset και παλι τα ιδια .εστησα απο την αρχη το κινητο αλλα τα προβληματα παραμενουν .μηπως να ξαναγυρισω σε καποια stable multi οπως οταν το πρωτοπηρα?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εμπλεξα με τις gtv roms εχω συνεχεια προβληματα με τα κλεισιματα των εφαρμογων.εκανα και full wipes και factory reset και παλι τα ιδια .εστησα απο την αρχη το κινητο αλλα τα προβληματα παραμενουν .μηπως να ξαναγυρισω σε καποια stable multi οπως οταν το πρωτοπηρα?

φιλε εχεις κλεισιμο (FC) ή minimize? εγω μολις περασω την νεα ρομ (τωρα εχω την 3.18) εχω 1-2 minimize και μετα ειναι ολα οκ....

την πρωτη φορα μπηκα στην διαδικασια για wipe cache κτλ αλλα μετα δεν εκανα τιποτα, οπως προειπα 1-2 minimize και τελος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις κλεισιμο (FC) ή minimize? εγω μολις περασω την νεα ρομ (τωρα εχω την 3.18) εχω 1-2 minimize και μετα ειναι ολα οκ....

την πρωτη φορα μπηκα στην διαδικασια για wipe cache κτλ αλλα μετα δεν εκανα τιποτα, οπως προειπα 1-2 minimize και τελος.

εχεις δικιο.minimize εχω.γιατι αμα πατησω το κεντρικο κουμπι ειναι εκει η εφαρμογη,δεν χανεται τελειως.1-2 minimize συνολικα η σε κα8ε εφαρμογη ξεχωριστα εχεις?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.minimize εχω.γιατι αμα πατησω το κεντρικο κουμπι ειναι εκει η εφαρμογη,δεν χανεται τελειως.1-2 minimize συνολικα η σε κα8ε εφαρμογη ξεχωριστα εχεις?

αναλογα, μπορει να ειναι 1-2 γενικα μπορει και 1-2 παραπανω, αλλα δεν ειναι μονιμο.

Link to comment
Share on other sites

το swift key αγορασμένο αλλά και με το κλασσικό που εχει ψιλοκολλαει μου φαίνεται

 

μάλλον είναι γεμάτη η μνήμη με προγράμματα που τρέχουν

Link to comment
Share on other sites

το swift key αγορασμένο αλλά και με το κλασσικό που εχει ψιλοκολλαει μου φαίνεται

 

Κι εμένα μου κόλλαγε.

Σήμερα όμως που έκανα αναβάθμιση στην 17 έστρωσε. Ανοίγει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...