Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι απλα δεν μπορεις να τα εχεις ταυτοχρονα, σε μια απο τις δυο. Στο Slot 1 βαζεις αυτην που θες να εχει 3G αν εχεις Official ROM, υπαρχουν custom ROM που μεσα απο τις ρυθμισεις αλλαζεις ποια απο τις δυο θα εχει.

 

Καλημέρα! Με ποιά custom μπορώ να το κάνω αυτό? (Για την ώρα είμαι με MIUI VERSION : MIUI-JHBCNAL25.0 - Android Version : 4.2.2HM201303 , Baseband Version : MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V28,203/08/21)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Με ποιά custom μπορώ να το κάνω αυτό? (Για την ώρα είμαι με MIUI VERSION : MIUI-JHBCNAL25.0 - Android Version : 4.2.2HM201303 , Baseband Version : MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V28,203/08/21)

 

Καλημερα φιλε μ'αυτην http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html :)

Εγω αυτην εχω για δοκιμη, απλα λεει οτι ειναι Beta οποτε δικο σου το ρισκο :p.

Εμενα δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα, απλα εχει παραπανω ρυθμισεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο forum αποφάσισα να παραγγειλω το Red Rice..

Θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 θεματάκια...

Θα το χρησιμοποιώ με 2 sim , υπάρχει κάπου ρύθμιση που να επιλέγω απο ποια

κάθε φορά sim θα επιλέγω να ενεργοποιώ το mobile data??

Επειδή δεν είμαι και πολύ εξικειομενος με τις αναβαθμίσεις rom , εαν το κινητό μου το κάνουν root

πριν μου το στείλουν και σβήσουν ολες τις κινέζικες εφαρμογές και περασουν βέβεαια υποστήριξη

στα ελληνικά υπάρχει λόγος να "ψαχτω" με αλλαγές λογισμικού ??

Απο ποιο μαγαζί προτείνετε να το αγοράσω ???

Σκεφτομαι απο το To2c.com παροτι δεν έχω ξαναψωνισει απο εκει λόγω ότι δίνει ως δώρο κάποια acces.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο έχω ένα μικρό προβληματάκι μετα το τελευταίο Update, δεν μου συγχρονίζει τα mail μου στην προεγκατεστημένη εφαρμογή!

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον αυτό? (προϋπόθεση : η συσκευη να έχει την Ultimate MIUI 4.4.20) ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει!

 

Είναι γνωστό πρόβλημα το οποίο μάλλον δεν πρόκειται να λυθεί

Link to comment
Share on other sites

σου ερχετε σου ερχετε σου εχει βγαλει οτι ειναι overseas?ετσι δεν ειναι?αυτο στο εβγαλε μετα που εχεις βαλει

 

καλα αυτο το εχει βγαλει εδω και καιρο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο forum αποφάσισα να παραγγειλω το Red Rice..

Θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 θεματάκια...

Θα το χρησιμοποιώ με 2 sim , υπάρχει κάπου ρύθμιση που να επιλέγω απο ποια

κάθε φορά sim θα επιλέγω να ενεργοποιώ το mobile data??

Επειδή δεν είμαι και πολύ εξικειομενος με τις αναβαθμίσεις rom , εαν το κινητό μου το κάνουν root

πριν μου το στείλουν και σβήσουν ολες τις κινέζικες εφαρμογές και περασουν βέβεαια υποστήριξη

στα ελληνικά υπάρχει λόγος να "ψαχτω" με αλλαγές λογισμικού ??

Απο ποιο μαγαζί προτείνετε να το αγοράσω ???

Σκεφτομαι απο το To2c.com παροτι δεν έχω ξαναψωνισει απο εκει λόγω ότι δίνει ως δώρο κάποια acces.

 

Yπαρχει η δυνατοτητα να επιλεγεις σε ποια καρτα θα εχεις δεδομενα , ωστοσο μονο αυτη που ειναι στο 1ο card slot "πιανει" 3g

Η αλλη εχει δυνατοτητα δεδομενων αλλα GSM . Επισης απο οτι εχω δει στο δικο μου δεν μπορεις να εχεις ταυτοχρονα δεδομενα και απο τις 2 καρτες. Υπαρχει μια rom που υποτιθεται κανει τα δυο slot full active δηλαδη 3g απο τις δυο καρτες αλλα οχι ταυτοχρονα

http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html

Αναβαθμισεις δεν νομιζω να χρειαστει να κανεις λογω οτι το κινητο δεν εχει "θεματα"

Aν το παρεις με Multilanguage rom για να εχεις Ελληνικα μια χαρα θα εισαι

Ετοιμαζεται και η 100% Ελληνική MIUI ROM απο τα παιδια του miui.gr

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα το οποίο μάλλον δεν πρόκειται να λυθεί

 

Γιαυτό και γω έβαλα το Κ-@ Mail pro και έχω βρει την υγεια μου!έχω συγχρονίσει!7 email!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μ'αυτην http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html :)

Εγω αυτην εχω για δοκιμη, απλα λεει οτι ειναι Beta οποτε δικο σου το ρισκο :p.

Εμενα δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα, απλα εχει παραπανω ρυθμισεις :)

 

Σευχαριστω. Εχω κανει root κανονικα τη συσκευη. Θα τη περασω κ θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά έχω ενθουσιαστεί από το τηλέφωνο!!!

οθόνη τα σπάει, το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά, το MiUI είναι ότι πιο γρήγορο έχει το Android σε 4.2.2., η κάμερα το βράδυ είναι καλύτερη από ότι έχω δει μέχρι σήμερα.

θα βάλω αγγελία το iphone 4 γιατί το Xiaomi redmi απλά είναι για 1ο τηλέφωνο ΑΝΕΤΑ.

ένα μόνο πρόβλημα έχω την SD card 32Gb που έχω βάλει πως την φτιάχνω για να παίρνει και apps γιατί το τηλέφωνο μου έχει μόνο 4 gb internal memory!

 

κατά τα άλλα το μηχάνημα μου είναι unrooted και με την αυθεντική ROM της Xiaomi updated.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά έχω ενθουσιαστεί από το τηλέφωνο!!!

οθόνη τα σπάει, το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά, το MiUI είναι ότι πιο γρήγορο έχει το Android σε 4.2.2., η κάμερα το βράδυ είναι καλύτερη από ότι έχω δει μέχρι σήμερα.

θα βάλω αγγελία το iphone 4 γιατί το Xiaomi redmi απλά είναι για 1ο τηλέφωνο ΑΝΕΤΑ.

ένα μόνο πρόβλημα έχω την SD card 32Gb που έχω βάλει πως την φτιάχνω για να παίρνει και apps γιατί το τηλέφωνο μου έχει μόνο 4 gb internal memory!

 

κατά τα άλλα το μηχάνημα μου είναι unrooted και με την αυθεντική ROM της Xiaomi updated.

 

ποσο καιρο σου ηρθε??? ανυπομονουμε εδω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά έχω ενθουσιαστεί από το τηλέφωνο!!!

οθόνη τα σπάει, το τηλέφωνο δεν κολλάει πουθενά, το MiUI είναι ότι πιο γρήγορο έχει το Android σε 4.2.2., η κάμερα το βράδυ είναι καλύτερη από ότι έχω δει μέχρι σήμερα.

θα βάλω αγγελία το iphone 4 γιατί το Xiaomi redmi απλά είναι για 1ο τηλέφωνο ΑΝΕΤΑ.

ένα μόνο πρόβλημα έχω την SD card 32Gb που έχω βάλει πως την φτιάχνω για να παίρνει και apps γιατί το τηλέφωνο μου έχει μόνο 4 gb internal memory!

 

κατά τα άλλα το μηχάνημα μου είναι unrooted και με την αυθεντική ROM της Xiaomi updated.

 

πρεπει να κανει ροοτ το κινητο σου για να κανεις αυτο με την καρτα που θες.

οταν αποφασισεις να κανεις ροοτ το τηλ,πες μου να σου στηλω π.μ για ολη την διαδικασια πως γινετε.

ουτε εγω το ηξερα και μου εστηλε π.μ ενα παιδι βημα προς βημα και το εκανα.

παρα πολυ ευκολο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να μπει στο desktop συντόμευση για το on-off της αυτόματης απάντησης (auto-answer) της miui;

Να μην χρειάζεται κάθε φορά που μπαίνω στο αμάξι να πηγαίνω Επαφές -> Ρυθμίσεις -> More phone settings -> Ρυθμίσεις Αυτόματης Απάντησης -> ον.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανει ροοτ το κινητο σου για να κανεις αυτο με την καρτα που θες.

οταν αποφασισεις να κανεις ροοτ το τηλ,πες μου να σου στηλω π.μ για ολη την διαδικασια πως γινετε.

ουτε εγω το ηξερα και μου εστηλε π.μ ενα παιδι βημα προς βημα και το εκανα.

παρα πολυ ευκολο ειναι.

 

Στείλε σε παρακαλώ και σε μένα αυτό το μήνυμα με τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε σε παρακαλώ και σε μένα αυτό το μήνυμα με τη διαδικασία.

 

ετοιμος μολις σου εστηλα το μυνημα.

παλι καλα ειχα κρατησει του παιδιου το μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ διάβασμα αποφάσισα να το παραγγείλω κι εγώ και θέλω λίγη βοήθεια γιατί είναι η πρώτη μου εμπειρία με τέτοιου είδους παραγγελίες .

α. Το περνούμε από το to2c.com ή έχουμε καλύτερη επιλογή υπάρχει κάποιο κουπόνι δώρου για τα μέλη του φόρουμ ???

β. Χρειάζεται να επικοινωνήσω μαζι τους πριν την παραγγελία για την διαθεσιμότητα του τηλεφώνου ???

γ. τα παρακάτω είναι ότι χριζόμαστε η χρειάζεται να προσθέσω και κάτι ακόμα

Install Playstore

Install Greek language (I chose Multi-Language version Google frame+Root)

Uninstall chinese apps

WCDMA version

black color

 

Please check the phone before you send it to me

Shipping with Singapore post

 

 

saouron35 φιλέ μου αν έχεις την καλοσύνη μου στέλνεις και μένα τη διαδικασία.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

έφτασε το εργαλείο. 100 % γνήσιο μετά τους γνωστούς ελέγχους από to2c .το ξεσκονίσω και ξανά ποσταρω

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NzUxNDR8OWRjYjYzZWV8MTM5OTA2OTkxOXwwfDEzMDky&mobile=2 εδώ είναι από το επίσημο φόρουμ το εγκαθιστάς μέσω twrp

 

Να σαι καλά συνφορουμιτη...το κινητό πλέον είναι πλήρες, και δεν χρειάζεται τίποτα επιπλέον.. Είμαι ενθουσιασμένος με την χρήση της MIUI ROM και δε πιστεύω να αλλάξω εύκολα interface, αν και οι δοκιμές πάντα θα γίνονται..!

Έχω να προτείνω επίσης πως πρέπει να γίνει ένα Google doc και να αναγράφονται αναλυτικά οδηγοί όπως, rooting, εγκατάσταση TWRP, και διαφορα άλλα, στα Ελληνικά :O

:ninja:

Μάθε να μαθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ διάβασμα αποφάσισα να το παραγγείλω κι εγώ και θέλω λίγη βοήθεια γιατί είναι η πρώτη μου εμπειρία με τέτοιου είδους παραγγελίες .

α. Το περνούμε από το to2c.com ή έχουμε καλύτερη επιλογή υπάρχει κάποιο κουπόνι δώρου για τα μέλη του φόρουμ ???

β. Χρειάζεται να επικοινωνήσω μαζι τους πριν την παραγγελία για την διαθεσιμότητα του τηλεφώνου ???

γ. τα παρακάτω είναι ότι χριζόμαστε η χρειάζεται να προσθέσω και κάτι ακόμα

Install Playstore

Install Greek language (I chose Multi-Language version Google frame+Root)

Uninstall chinese apps

WCDMA version

black color

 

Please check the phone before you send it to me

Shipping with Singapore post

 

 

saouron35 φιλέ μου αν έχεις την καλοσύνη μου στέλνεις και μένα τη διαδικασία.

 

δεν ειναι χρωμα μαυρο αλλα γκρι σκουρο.

 

αυτα να τους γραψεις

 

Please I want:

1)Playstore to be installed

2)Remove chinese apps

 

3)Send it with a European

version of charger and the free gifts

4) install multi language version (I am specific interested in Greek).

5)Check to make sure there are no damages

6)grey colour.

7)please install last version of miui i think is the v5?

thank you

 

α να τους πεις να βαλουν κατω των 50δολαριων για να μην περασει τελωνειο.

το ροοτ για εμενα καντο μονος σου γιατι καμια φορα μπορουν να σου κανουν καμια κουτσουκελα.

οσο αφορα δυο τα μαγαζια πολυ καλα,το to2c,minideal βλεπεις ποιο εχει την καλυτερη προσφορα σε τιμη και δωρα και διαλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρεπει να κανει ροοτ το κινητο σου για να κανεις αυτο με την καρτα που θες.

οταν αποφασισεις να κανεις ροοτ το τηλ,πες μου να σου στηλω π.μ για ολη την διαδικασια πως γινετε.

ουτε εγω το ηξερα και μου εστηλε π.μ ενα παιδι βημα προς βημα και το εκανα.

παρα πολυ ευκολο ειναι.

 

Και σε μένα :)

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!!!Ξέρει κανεις πως διαγραφών εντελος τα θέματα απο το κινητό???σε ποιο φάκελο αποθηκεύονται να τα διαγραφή χειροκίνητα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!!!Ξέρει κανεις πως διαγραφών εντελος τα θέματα απο το κινητό???σε ποιο φάκελο αποθηκεύονται να τα διαγραφή χειροκίνητα

 

 

Πάνε από το εφαρμογή στα θέματα που έχεις κατεβάσει, άνοιξε το θέμα και σκρολαρε προς τα κάτω, θα εμφανιστεί ένα μεγάλο κόκκινο κουμπί!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να μπει στο desktop συντόμευση για το on-off της αυτόματης απάντησης (auto-answer) της miui;

Να μην χρειάζεται κάθε φορά που μπαίνω στο αμάξι να πηγαίνω Επαφές -> Ρυθμίσεις -> More phone settings -> Ρυθμίσεις Αυτόματης Απάντησης -> ον.

βάλε το QCustomShortcut,και δοκίμασε τις ρυθμίσεις απ'τα παρακάτω screenshots:

[ATTACH]44648[/ATTACH] [ATTACH]44649[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!!!Ξέρει κανεις πως διαγραφών εντελος τα θέματα απο το κινητό???σε ποιο φάκελο αποθηκεύονται να τα διαγραφή χειροκίνητα

στο φάκελο MIUI/theme (ενεργοποίησε τα κρυφά αρχεία)

Link to comment
Share on other sites

βάλε το QCustomShortcut,και δοκίμασε τις ρυθμίσεις απ'τα παρακάτω screenshots:

[ATTACH]44648[/ATTACH] [ATTACH]44649[/ATTACH]

 

Σ' ευχαριστώ. Οι πρώτες ρυθμίσεις δεν δουλεύουν, οι δεύτερες πηγαίνουν μια οθόνη πιο πριν. Θα το ψάξω λίγο ακόμα μήπως καταφέρω να πηγαίνει ακριβώς στην οθόνη του on-of του auto-answer.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος μολις σου εστηλα το μυνημα.

παλι καλα ειχα κρατησει του παιδιου το μυνημα.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στείλε μου και εμένα.

το τηλέφωνο μου ήρθε σε 14 μέρες και 18 η μπαταρία που παράγγειλα.το αγόρασα από VickMALL το οποίο τα σπάει και πραγματικά μου έχουν κάνει φοβερή εντύπωση τα παιδιά εκεί. τιμή 166ευρώ με OTG, θήκη, βάση και screen protector.

παρεμπιπτόντως οι εφαρμογές που τις κατονομάζουν ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ απλά είναι τέλειες και σου προσφέρουν τόσα δωρεάν templates video stream music που τα έχει αγοράσει η XIAOMI και τα δίνει στον κόσμο της.

έχω μείνει άναυδος από το βάθος του λογισμικού και των προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...