Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες μιλαει κινεζικα, τι ακριβως εννοεις...; :confused: Δε γινεται να μη μιλαει; Ή ευκαιρια να μαθεις κινεζικα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κάποιος ψάχνει για bluetooth μόλις παρέλαβα αυτό. Έκανε 14 μέρες να έρθει με singapore post. Πολύ όμορφο και είναι και Miui το μόνο κακό ότι... μιλάει κινέζικα!!! και είναι λίγο σπαστικό να το ακούς συνέχεια στο αυτί σου να λέει κινεζιές.... :lol::lol:

 

εξαρτάται αν η φωνή είναι γυναικεία οκ θα το υποστώ...Θα μου ρχονται άλλα στο μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Γυναικεία είναι η φωνή ναι... από όσο μπορώ να φανταστώ μάλλον λέει π.χ. "εισερχόμενη κλήση" την ώρα που ακούγεται το ringtone...
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Το ringtone ακουγεται και μεσα στο ακουστικο;

Κατι αλλο, μουσικη παιζει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το ringtone ακουγεται και μεσα στο ακουστικο;

Κατι αλλο, μουσικη παιζει;

 

 

Ναι ακούγεται και ακούς και την κινέζα να σου λέει κινεζιές στην αρχή του ringtone... πως να το απενεργοποιήσω όμως που έχει οδηγίες μόνο στα κινέζικα; δεν βαριέσαι θα ακούω μερικά τσιν τσαν τσον

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Μήπως προσπαθεί να σου εκφωνήσει ποιος σε παίρνει τηλέφωνο και έχεις επιλέξει κάτι μέσα από το τηλέφωνο και συμβαίνει αυτό;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μήπως προσπαθεί να σου εκφωνήσει ποιος σε παίρνει τηλέφωνο και έχεις επιλέξει κάτι μέσα από το τηλέφωνο και συμβαίνει αυτό;

 

Αν ήταν θα το έκανε και από το ηχείο του κινητού... όχι άλλωστε στην περιγραφή στο aliexpress λεει κάτι για φωνητικές εντολές... λέει κι άλλα αυτή η κινέζα μωρέ πχ όταν συνδέεται με το κινητό κάτι λέει πάλι υποθέτω πως έγινε η σύνδεση

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

@GEOKART

Ελεγξες αυτο που σου γραψα για το hotmail;

Εχεις προταση να φλασαρω μονιμα και να αλλαξει η στοκ recovery E3 σε CWM?

 

Ναι αυτό κάνω με το email. To gmail μου το περνάει κανονικά! το hotmail κολλάει στο συγχρονισμό! και απορώ γιατί!

Φίλε εγώ επειδή πήγα να βάλω cwm και το κινητό τάπεξε ( και δεν έμπαινε καν recover τράβιξα ζόρια να του περάσω την V,5) μονο η stock e3 μου ανάστησε το κινητό, Με έσωσε και μου εγκατέστησε την v5! άρα σου προτείνω προσωπικά την stock! Εκτός αν θες να κάνεις άλλα πράγματα που δε κάνει η e3 όπως backup της rom( αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ετοιμασα εναν μινι οδηγο που αφορα τις κινησεις που πρεπει να γινουν απο καποιον για να εχει ενα απολυτα λειτουργικο κινητο...

Επειδη ειμαι με την official EN/CN rom,αφορα μονο αυτην,καθως δεν εχω δοκιμασει καν να περασω την μουλτι,οποτε δεν ηθελα απλα να παραθεσω οτι κυκλοφορει στο ιντερνετ για αυτην(αν εχει ορεξη καποιος ας το κανει!)

Προϋποθεση βεβαια ειναι το κινητο να μας εχει ερθει με official και οχι μουλτι,αλλιως θα χρειαστει περασμα απο το recovery της τελευταιας,την τελευταια official http://en.miui.com/download-82.html

Παμε λοιπον:

 

1)Ανοιγουμε το κινητο,επιλεγουμε αγγλικα σαν γλωσσα και προχωραμε το σεταρισμα.Οταν μας ζητηθει συνδεομαστε στο wifi,και μετα συνδεομαστε στο xiaomi account μας(Αν δεν εχουμε δημιουργουμε ενα)

2)Οταν το κινητο ανοιξει,θα πρεπει κανονικα να μας ζητηθει επι τοπου να προβουμε σε OTA update στην τελευταια official(Ειναι σχεδον σιγουρο οτι δεν θα εχει την τελευταια μεσα).Αν δεν μας ζητηθει παμε στον φακελο System->Updater και θα μας βρει την τελευταια http://i1331.photobucket.com/albums/w584/stratos_21/Screenshot_2014-01-28-11-27-21_zps8c5d8b48.png

Την εγκαθιστουμε και οταν μας ζητηθει κανουμε reboot.

3)Οντας πλεον στην τελευταια official,μπαινουμε στο MImarket και κανουμε search την λεξη "google"

Επιλεγουμε την πρωτη εφαρμογη το Eric Xiang και την εγκαθιστουμε http://i1331.photobucket.com/albums/w584/stratos_21/Screenshot_2014-01-28-11-55-07_zps21b7b024.png

4)Παμε Settings->Security και ενεργοποιουμε το Unknown sources.Η εφαρμογη εμφανιζεται στην homescreen μας σαν google installer,οποτε μπαινουμε μεσα και επιλεγουμε για εγκατασταση το google play.Αυτο θα μας ζητησει να εγκαταστησει μαζι και καποια dependencies(google services framework,google account manager και google play services),το οποιο αποδεχομαστε.Θα βγει μετα pop-up για εγκατασταση ενος εξ'αυτων ,μετα καποιου αλλου κ.ο.κ.Εμεις προσεχουμε να τα βαλουμε με την σειρα framework,account manager,services και τελευταιο το play store.Για να γινει αυτο κανουμε reject τα αιτηματα για εγκατασταση μεχρι να μας ερθει αυτο που θελουμε.Οταν γινει αυτο,δοκιμαζουμε να ανοιξουμε το play store,υπαρχει μια περιπτωση ακομη κι ετσι να μην ανοιξει,και να μας πεταξει ακαριαια στην homescreen.Αν συμβει αυτο,απεγκαθιστουμε και τα 4 και ξαναδοκιμαζουμε με ελαφρως τροποποιημενη σειρα(με το play store τελευταιο!)

Εναλλακτικα μπορουν να εγκατασταθουν τα gapps μέσω του recovery απο εδω http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/gapps, που αφορουν την εκδοση 4.2.2

5)Μπαινουμε στο play store και βαζουμε το account μας

6)Μπαινουμε στο google installer παλι και κατεβαζουμε αυτα τα 2(για να κανει συγχρονισμο η συσκευη με το gmail) http://i1331.photobucket.com/albums/w584/stratos_21/Screenshot_2014-01-28-10-03-31_zps0778bedf.png

7)Μπαινουμε Settings->Accounts->Google->xxxxxx.gmail.com και απο το menu button κανουμε sync now

 

Το κινητο μας ειναι ετοιμο για χρηση.Να σημειωσω εδω οτι οι κινεζικες εφαρμογες baidu,qq κλπ μπορουν να φυγουν,αφου δεν ειναι system apps,πηγαινοντας Settings->Apps->Downloaded και οτι δεν θελουμε το απεγκαθιστουμε.

Οσον αφορα το ρουταρισμα της συσκευης,σιγουρευτειτε οτι το χρειαζεστε.Μερικοι λογοι ειναι οι εξης:

i)περασμα των εφαρμογων στην sd

ii)χρηση root εφαρμογων που χρειαζεστε(titanium backup,greenify κ.ο.κ.)

iii)χρηση διαφορων tools οπως το WSM tools,με εξαιρετικο Μi-Τools μεσα http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8784&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D350%26typeid%3D350

 

Το λεω αυτο γιατι πολυ πιθανον μεσω OTA να χανεται το root σας(με factory reset δεν χανεται),και να περιμενετε να βγει καινουρια λυση.

Η τωρινη λυση ειναι η εξης:

1)Κατεβαζετε το Vroot (1.7.4.4996) απο το 1ο ποστ στο http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8101&extra=&highlight=root%2Bhongmi&page=1

2)Στο κινητο πατε Settings->About phone και πατατε 7 φορες το Android Version

3)Πατε στα Developer options που ξεκλειδωθηκαν στα Settings,και ενεργοποιητε το USB debugging

4)Εγκαθιστατε το Vroot στο PC(αν σας ζητηθουν drivers τους βαζετε)

5)Συνδεετε το κινητο με το PC μεσω USB και τρεχετε το Vroot

6)Πατατε το κατω δεξια πρασινο κουμπακι και περιμενετε να αναγνωρισει την συσκευη σας,επειτα πατατε το κουμπακι που λεει root(το αριστερα λογικα)

7)Περιμενετε να κανει επανεκκινηση η συσκευη,και βρισκεται το εικονιδιο του αντιστοιχου SU στην homescreen(σε μενα ειναι το RootMaster.Το τρεχετε και κανετε οποια update αυτο σας ζητησει(αν σας ζητησει)

8)Ειστε root!Καθε φορα που θα τρεχετε μια εφαρμογη που απαιτει root,θα επιλεγετε το δεξι κουμπακι για να δωσετε permissions(επιλεξτε το checkbox απο πανω για να απομνημονευσει την επιλογη σας)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

@geokart

Τελικά μετά απο διάβασμα πήρα το ρίσκο και περασα την multi v5 με CWR και όλα καλά.Καλύτερος ήχος σαν αποτέλεσμα,εμφανίστηκαν λειτουργειες που δεν υπήρχαν πριν(updater, transfer,πιο σωστα παρουσιασμένα ελληνικα). Όμως χάθηκε το root της συσκευής.Ξέρει κανείς στην κατασταση που περιέγραψα,έναν απλό τρόπο να ρουτάρω????

@geokart

Φιλε μου έβαλα s/n kai IMEI και μου εδειξε:Αυτο ειναι ενα κοκκινο ρυζι (και το cpu-z μοθ δείχνει σωστά όλα τα specs).

Ωραίος! Άντε καλοδούλευτο ναι κάνε αυτό που λέει ο larineos! Με το zip από updater και θα είσαι κομπλέ...αν δε κανει το zip αυτό (αν πας πίσω αρκετές σελίδες θα δεις ένα root.zip που μου χε στείλει ο gsir δούλευε άψογα)!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κάνω με το email. To gmail μου το περνάει κανονικά! το hotmail κολλάει στο συγχρονισμό! και απορώ γιατί!

 

Εγω παντως που ειμαι με multilanguage v5 rooted μου συγχρονιζει κανονικα και το gmail και το hotmail.

Επισης εχω μεσα και wsm toοls αν αυτο λεει κατι (που δεν ξερω)

Επειδη διαβασα το ακριβως παραπανω ποστ λες να παιζει κατι με το root.zip αρχειο; Εγω το ρουταρα με τον τροπο του Λαρινεου και το ζιπ απο το λινκ που δινει εκει

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση εχει ρε παιδια το ρουτ με το οτι δεν συγχρονιζει το hotmail? :D

 

edit: ωραίος ο οδηγός Στράτο!ευχαριστούμε!

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες,αναμενω κινητοποιηση απο καποιον και για οδηγο μουλτι,ωστε να μπορεσουμε να τα μαζεψουμε καπου.

Παροτι το Hongmi ειναι διαδεδομενο μεσα στο φορουμ,ειναι απο τα ελαχιστα νηματα χωρις μαζεμενους οδηγους...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ψάχνει για bluetooth μόλις παρέλαβα αυτό. Έκανε 14 μέρες να έρθει με singapore post. Πολύ όμορφο και είναι και Miui το μόνο κακό ότι... μιλάει κινέζικα!!! και είναι λίγο σπαστικό να το ακούς συνέχεια στο αυτί σου να λέει κινεζιές.... :lol::lol:

 

Κάνε το root και βάλε multi v5 :-P

 

Sent from my Nexus 7

Link to comment
Share on other sites

Τελειος οδηγος.

Ελληνικα sms με 160 χαρακτηρες πως μπορουμε να εχουμε μετα τα παραπανω;

 

κατεβάζεις handcent sms βάζεις και το theme που εχει η εφαρμογη για miui και εισαι ετοιμος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το root και βάλε multi v5 :-P

 

Nαι, λεγετε τετοια.. Εδω εχουμε χασει τη μπαλα οσοι δεν ειμαστε κινητακηδες:lost:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ετοιμασα εναν μινι οδηγο που αφορα τις κινησεις που πρεπει να γινουν απο καποιον για να εχει ενα απολυτα λειτουργικο κινητο...

Επειδη ειμαι με την official EN/CN rom,αφορα μονο αυτην,καθως δεν εχω δοκιμασει καν να περασω την μουλτι,οποτε δεν ηθελα απλα να παραθεσω οτι κυκλοφορει στο ιντερνετ για αυτην(αν εχει ορεξη καποιος ας το κανει!)

Προϋποθεση βεβαια ειναι το κινητο να μας εχει ερθει με official και οχι μουλτι,αλλιως θα χρειαστει περασμα απο το recovery της τελευταιας,την τελευταια official http://en.miui.com/download-82.html

Παμε λοιπον:

 

1)Ανοιγουμε το κινητο,επιλεγουμε αγγλικα σαν γλωσσα και προχωραμε το σεταρισμα.Οταν μας ζητηθει συνδεομαστε στο wifi,και μετα συνδεομαστε στο xiaomi account μας(Αν δεν εχουμε δημιουργουμε ενα)

2)Οταν το κινητο ανοιξει,θα πρεπει κανονικα να μας ζητηθει επι τοπου να προβουμε σε OTA update στην τελευταια official(Ειναι σχεδον σιγουρο οτι δεν θα εχει την τελευταια μεσα).Αν δεν μας ζητηθει παμε στον φακελο System->Updater και θα μας βρει την τελευταια http://i1331.photobucket.com/albums/w584/stratos_21/Screenshot_2014-01-28-11-27-21_zps8c5d8b48.png

Την εγκαθιστουμε και οταν μας ζητηθει κανουμε reboot.

3)Οντας πλεον στην τελευταια official,μπαινουμε στο MImarket και κανουμε search την λεξη "google"

Επιλεγουμε την πρωτη εφαρμογη το Eric Xiang και την εγκαθιστουμε http://i1331.photobucket.com/albums/w584/stratos_21/Screenshot_2014-01-28-11-55-07_zps21b7b024.png

4)Η εφαρμογη εμφανιζεται στην homescreen μας σαν google installer,οποτε μπαινουμε μεσα και επιλεγουμε για εγκατασταση το google play.Αυτο θα μας ζητησει να εγκαταστησει μαζι και καποια dependencies(google services framework,google account manager και google play services),το οποιο αποδεχομαστε.Θα βγει μετα pop-up για εγκατασταση ενος εξ'αυτων ,μετα καποιου αλλου κ.ο.κ.Εμεις προσεχουμε να τα βαλουμε με την σειρα framework,account manager,services και τελευταιο το play store.Για να γινει αυτο κανουμε reject τα αιτηματα για εγκατασταση μεχρι να μας ερθει αυτο που θελουμε.Οταν γινει αυτο,δοκιμαζουμε να ανοιξουμε το play store,υπαρχει μια περιπτωση ακομη κι ετσι να μην ανοιξει,και να μας πεταξει ακαριαια στην homescreen.Αν συμβει αυτο,απεγκαθιστουμε και τα 4 και ξαναδοκιμαζουμε με ελαφρως τροποποιημενη σειρα(με το play store τελευταιο!)

5)Μπαινουμε στο play store και βαζουμε το account μας

6)Μπαινουμε στο google installer παλι και κατεβαζουμε αυτα τα 2(για να κανει συγχρονισμο η συσκευη με το gmail) http://i1331.photobucket.com/albums/w584/stratos_21/Screenshot_2014-01-28-10-03-31_zps0778bedf.png

7)Μπαινουμε Settings->Accounts->Google->xxxxxx.gmail.com και απο το menu button κανουμε sync now

 

Το κινητο μας ειναι ετοιμο για χρηση.Να σημειωσω εδω οτι οι κινεζικες εφαρμογες baidu,qq κλπ μπορουν να φυγουν,αφου δεν ειναι system apps,πηγαινοντας Settings->Apps->Downloaded και οτι δεν θελουμε το απεγκαθιστουμε.

Οσον αφορα το ρουταρισμα της συσκευης,σιγουρευτειτε οτι το χρειαζεστε.Μερικοι λογοι ειναι οι εξης:

i)περασμα των εφαρμογων στην sd

ii)χρηση root εφαρμογων που χρειαζεστε(titanium backup,greenify κ.ο.κ.)

iii)χρηση διαφορων tools οπως το WSM tools,με εξαιρετικο Μi-Τools μεσα http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8784&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D350%26typeid%3D350

 

Το λεω αυτο γιατι πολυ πιθανον μεσω OTA να χανεται το root σας(με factory reset δεν χανεται),και να περιμενετε να βγει καινουρια λυση.

Η τωρινη λυση ειναι η εξης:

1)Κατεβαζετε το Vroot (1.7.4.4996) απο το 1ο ποστ στο http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8101&extra=&highlight=root%2Bhongmi&page=1

2)Στο κινητο πατε Settings->About phone και πατατε 7 φορες το Android Version

3)Πατε στα Developer options που ξεκλειδωθηκαν στα Settings,και ενεργοποιητε το USB debugging

4)Εγκαθιστατε το Vroot στο PC(αν σας ζητηθουν drivers τους βαζετε)

5)Συνδεετε το κινητο με το PC μεσω USB και τρεχετε το Vroot

6)Πατατε το κατω δεξια πρασινο κουμπακι και περιμενετε να αναγνωρισει την συσκευη σας,επειτα πατατε το κουμπακι που λεει root(το αριστερα λογικα)

7)Περιμενετε να κανει επανεκκινηση η συσκευη,και βρισκεται το εικονιδιο του αντιστοιχου SU στην homescreen(σε μενα ειναι το RootMaster.Το τρεχετε και κανετε οποια update αυτο σας ζητησει(αν σας ζητησει)

8)Ειστε root!Καθε φορα που θα τρεχετε μια εφαρμογη που απαιτει root,θα επιλεγετε το δεξι κουμπακι για να δωσετε permissions(επιλεξτε το checkbox απο πανω για να απομνημονευσει την επιλογη σας)

 

να σαι καλα φιλε! σημερα μου ηρθε ειδοποιητηριο και μολις μπηκα στο φορουμ για να ρωτησω τι πρεπει να κανω μολις παρω την συσκευη στα χερια μου. βοηθας πολυ!

μια ερωτηση μονο : αν το κανω root θα κανει μετα updates αυτοματα το λειτουργικο ή θα τα χάσω ?

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε! σημερα μου ηρθε ειδοποιητηριο και μολις μπηκα στο φορουμ για να ρωτησω τι πρεπει να κανω μολις παρω την συσκευη στα χερια μου. βοηθας πολυ!

μια ερωτηση μονο : αν το κανω root θα κανει μετα updates αυτοματα το λειτουργικο ή θα τα χάσω ?

 

Updates θα κανει η official,μαλλον το root θα χασεις(αυτο λεει η λογικη,αλλα κατσε να βγει το update πρωτα,αφου χασαμε αυτο 27/1 παμε απο 7/2 πλεον που τελειωνουν οι διακοπες τους...)

 

Edit:Παντως καλα θα κανουν να ειναι changelog ουσιας(paid apps/battery stats μετα το reboot),γιατι εφοσον δειχνουν οτι δεν εχουν σε προτεραιοτητα το hongmi με μηνιαια αντι εβδομαδιαιων updates,θα πρεπει αυτα να ειναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ

Edited by stratos_21
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια παντος εχω ψιλοπελαγωσει με αυτα που διαβαζω μολις περασουν οι γιορτες τους και το παραγγειλω θα το ζητησω μουλτι να ειναι και την 5αρα εκδοση αν και με αυτη βγαινει πλεον απο τι ειδα στο minideal
Link to comment
Share on other sites

τι είδες κι εσυ, δεν ειναι πυρηνικη φυσικη :p απλα βηματακια θα ακουληθησεις απο τους οδηγους για οτι χρειάζεσαι και τελος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα θα χρειαστω την βοηθεια σας...Σορρυ που σας κουραζω.Εχω περασει την miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2 (Ρομ) και recovery την TWRP.Παω να κανω ροοτ με vroot,κανει restart και μετα το pc μενει στο ..Waiting Device.Παω να εγκαταστησω ενα ζιπ ( miuiandroid-HM1W-JHBCNAL5.0-root ) απο recovery μπουταρω...δεν ειναι ροοταρισμενο.Τι θα κανω για να το ροοταρω?

Συγνωμη και παλι για την κουραση αλλα δεν ξερω σε ποιον αλλον να απευθυνθω και εσεις φενετε πως γνωριζετε πολλα και ειστε προθημοι.

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...