Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εγραφαν αξια στο κουτι,ειχαν κολλημενο επανω του αυτο το παραστατικο.Ετσι κανουν σε ολα οσα

μου εχουν στειλει μεχρι τωρα.Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

 

μα για την dhl δεν παίζει ρόλο αν γράφει τιμή στο κουτί , αυτοί θέλουν το παραστατικό

απλά αυτό που κάνει αυτό το site δεν το κάνουν τα υπόλοιπα για αυτό γλυτώνεις το τελωνείο (ναιιι επειδή το έγραψες πολλές φορές ο κόσμος τελωνείο λέει τον εκτελωνισμό-έξτρα που πληρώνει που γίνεται πάντα από εταιρίες όπως dhl και άλλες courier)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...εγώ θα σου πρότεινα τη διαδικασία για απευθείας update με την τελευταία stable multi miui που περιέγραψα στο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087189#post5087189

Αν επιθυμείς μπορείς να ακολουθήσεις και την εκ νέου εγκατάσταση με wipes που περιέγραψε σε παλιότερο ποστ και o bull2004 (δε θυμάμαι ακριβώς, πριν το προαναφερθέν δικό μου πάντως).

Από όσο γνωρίζω, δε υποστηρίζεται αυτόματα το update σε multi miui, αλλά το περνάς εσύ κάθε φορά με cwm. Αν θες ΟΤΑ θα πρέπει λογικά να μείνεις σε Official Αγγλική/Κινέζικη version.

Καλή επιτυχία.

 

Μπορείς να μου δώσεις ότι λινκ χρειάζεται για να μην κάνω καμιά πατάτα.??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω για αγορά απο to2c, να επισημάνετε να κάνουν την αποστολή σαν δώρο. Το αναφέρουν και το θεώρησα και εγώ δεδομένο, λέγοντας το ωστόσο και online, παρόλα αυτά το παραστατικό της EMS ήρθε με αξία 250$ χωρίς να αναγράφεται δώρο:!:.........

Ευτυχώς δεν είχα τελωνείο και αποστολή όπως έχω δώσει στα προηγούμενα update με τη Singapore αρκετά γρήγορη.....

Λίγα λόγια για το τηλ, κάμερα απόλυτα ικανοποιημένος και GPS εγκλώβισε σε 3 δευτερόλεπτα με sygic............

Το κινητό τα σπάει..........

 

Απο ROM προτείνω ανεπιφύλακτα την αγγλοκινεζικη stable που κατεβάζεται απο το επίσημο site. Με την multi που είχε μέσα το κινητό απο το κατάστημα δεν έμεινα ικανοποιημένος......Η μετάφραση δεν ήταν απόλυτη στα ελληνικά με πολλά τμήματα του software να παραμένουν στα αγγλικά......Πέραν αυτού με το που πηγα να βάλω τον κωδικό wifi μόλις ανοιξα το κινητό δεν ενεργοποιούνταν Keyboard!!!!!!!!!!! Ηταν app την οποία έπρεπε να κάνω install........Επίσης η οθόνη δεν έκανε roaming και άλλα που ωστόσο εξαλείφονται στην επίσημη αγγλική έκδοση η οποία κάνει update αυτόματα.

Πέραν αυτού σαν keyboard κατεβάζεται κάποιο δωρεάν απο playstore και κυριολεκτικά τα σπάτε με ορθογραφικούς ελέγχους και φυσικά ελληνικά κτλ.............

Σε περίπτωση που κατεβάσετε την αγγλική stable και την τοποθετήσετε στην κάρτα SD(32GB) η οποία εμφανίζεται μέσα στο boot menu σαν SD2, απλά κάντε ένα wipe data/factory reset και εφαρμόστε την κατόπιν.

Σε απόπειρα να την εφαρμόσω πάνω στην ήδη υπάρχουσα έβγαλε error και δεν εκκινούσε.....

Η κάρτα μνήμης είναι Toshiba 32GB ενώ η λευκή θήκη σιλικόνης που είχε δωρεάν είναι μια απλή θήκη η οποία ωστόσο εφαρμόζει και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στα πλήκτρα......Εν ολίγοιες πετάμε................

Επίσης αν εγκαταστήσετε την official αγγλοκινεζικη ROM δεν θα έχετε μεσα το playstore αλλά αυτό είναι το μόνο εύκολο να μπει......

Μεσα απο το App Market(κινεζικο) γράφεται google play και εμφανίζεται μια εφαρμογή με το σήμα Google του Eric Hiang ή κάτι τέτοιο. Αφού την εγκαταστήσετε απλά και όμορφα θα δείτε πλέον διαθέσιμες τις αγαπημένες εφαρμογές....google play, maps και το απαραίτητο Framework, μια εφαρμογή που θα σας πει σωστά ότι πρεπει να εγκατασταθεί μαζί..............

Αφού βάλετε Google play ή ότι άλλο θέλετε ψωνίζεται μεσα απο αυτό όλα τα υπόλοιπα.............

Edited by dimitrish
Link to comment
Share on other sites

μα για την dhl δεν παίζει ρόλο αν γράφει τιμή στο κουτί , αυτοί θέλουν το παραστατικό

απλά αυτό που κάνει αυτό το site δεν το κάνουν τα υπόλοιπα για αυτό γλυτώνεις το τελωνείο (ναιιι επειδή το έγραψες πολλές φορές ο κόσμος τελωνείο λέει τον εκτελωνισμό-έξτρα που πληρώνει που γίνεται πάντα από εταιρίες όπως dhl και άλλες courier)

Το παραστατικο ειναι που με σωζει δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι να το παραγγείλω. Το έχω βρει σε σχετικά καλή τιμή στα 220 USD μαζί με 32αρα κάρτα screen protector και silicon case από το to2c.

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-free-32gb-original-class-10-red-rice-wcdma-3g-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

Το εν λόγω μαγαζί είναι αξιόπιστο ή όχι για το συγκεκριμένο κινητό; Έχει κάποιος εμπειρία από το to2c ?

Επίσης πως πρέπει να το στείλει για να γλιτώσω τελωνείο;

 

Ακριβώς το ίδιο "πακετάκι" έχω πάρει, με την κανονική συσκευασία.

Δεν έχω παραλάβει ακόμη για να σου πω την γνώμη μου.

Παραγγελία 8/12

Tracking number 9/12

Item in conta IPS 15/12

Επέλεξε singapore post. Καλό είναι να τους γράψεις να το στείλουν σαν δώρο ή 30-40$.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω ειμαι "ατυχος" ακομα (ΑΘΗΝΑ)

04-12-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

07-12-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

μαλον τυχερος εισαι.... εγω απο 3/12 ειμαι στο information received και απο εκει και μετα τιποτα μεχρι σημερα......

Θα επαναλάβω για αγορά απο to2c, να επισημάνετε να κάνουν την αποστολή σαν δώρο. Το αναφέρουν και το θεώρησα και εγώ δεδομένο, λέγοντας το ωστόσο και online, παρόλα αυτά το παραστατικό της EMS ήρθε με αξία 250$ χωρίς να αναγράφεται δώρο:!:.........

Ευτυχώς δεν είχα τελωνείο και αποστολή όπως έχω δώσει στα προηγούμενα update με τη Singapore αρκετά γρήγορη.....

Λίγα λόγια για το τηλ, κάμερα απόλυτα ικανοποιημένος και GPS εγκλώβισε σε 3 δευτερόλεπτα με sygic............

Το κινητό τα σπάει..........

 

Απο ROM προτείνω ανεπιφύλακτα την αγγλοκινεζικη stable που κατεβάζεται απο το επίσημο site. Με την multi που είχε μέσα το κινητό απο το κατάστημα δεν έμεινα ικανοποιημένος......Η μετάφραση δεν ήταν απόλυτη στα ελληνικά με πολλά τμήματα του software να παραμένουν στα αγγλικά......Πέραν αυτού με το που πηγα να βάλω τον κωδικό wifi μόλις ανοιξα το κινητό δεν ενεργοποιούνταν Keyboard!!!!!!!!!!! Ηταν app την οποία έπρεπε να κάνω install........Επίσης η οθόνη δεν έκανε roaming και άλλα που ωστόσο εξαλείφονται στην επίσημη αγγλική έκδοση η οποία κάνει update αυτόματα.

Πέραν αυτού σαν keyboard κατεβάζεται κάποιο δωρεάν απο playstore και κυριολεκτικά τα σπάτε με ορθογραφικούς ελέγχους και φυσικά ελληνικά κτλ.............

Σε περίπτωση που κατεβάσετε την αγγλική stable και την τοποθετήσετε στην κάρτα SD(32GB) η οποία εμφανίζεται μέσα στο boot menu σαν SD2, απλά κάντε ένα wipe data/factory reset και εφαρμόστε την κατόπιν.

Σε απόπειρα να την εφαρμόσω πάνω στην ήδη υπάρχουσα έβγαλε error και δεν εκκινούσε.....

Η κάρτα μνήμης είναι Toshiba 32GB ενώ η λευκή θήκη σιλικόνης που είχε δωρεάν είναι μια απλή θήκη η οποία ωστόσο εφαρμόζει και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στα πλήκτρα......Εν ολίγοιες πετάμε................

Επίσης αν εγκαταστήσετε την official αγγλοκινεζικη ROM δεν θα έχετε μεσα το playstore αλλά αυτό είναι το μόνο εύκολο να μπει......

Μεσα απο το App Market(κινεζικο) γράφεται google play και εμφανίζεται μια εφαρμογή με το σήμα Google του Eric Hiang ή κάτι τέτοιο. Αφού την εγκαταστήσετε απλά και όμορφα θα δείτε πλέον διαθέσιμες τις αγαπημένες εφαρμογές....google play, maps και το απαραίτητο Framework, μια εφαρμογή που θα σας πει σωστά ότι πρεπει να εγκατασταθεί μαζί..............

Αφού βάλετε Google play ή ότι άλλο θέλετε ψωνίζεται μεσα απο αυτό όλα τα υπόλοιπα.............

 

απο το το2σ το πηρες? εγω δε εχω παραλαβει ακομη :(:( και εχω παραγγειλει τη multi με ροοτ. να βαλω δηλαδη κατευθιαν τη αγγλικη? καπου ειχα διαβασει οτι δε πρεπει να τη βαλουμε στη κατρα sd αλλα στον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου.

εχεις κανει ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις ότι λινκ χρειάζεται για να μην κάνω καμιά πατάτα.??

 

...οκ σου παραθέτω τις σχετικές πηγές για τα αρχεία που θα χρειαστείς αλλά οι οδηγίες/διαδικασία είναι όπως στο ποστ που σου αναφέρω.

Υποθέτω ότι έχεις ήδη root και πιθανόν κάποια προηγούμενη multi miui όπως εγώ (π.χ. miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH1.0_jb-4.2 ή miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH3.0_jb-4.2, κα.)

Πρώτη κίνηση αν έχεις ήδη δεδομένα είναι να κάνεις ένα backup. Μπορείς για ευκολία να χρησιμοποιήσεις την ενσωματωμένη εφαρμογή MIUI Backup που είναι εξαιρετική.

Στη συνέχεια αν δεν έχεις ήδη λειτουργικό custom recovery, είναι να βάλεις. Κατεβάζεις από εδώ: http://xiaomi.eu/community/threads/english-cwm-for-xiaomi-hongmi-td-wcdma-full-working.22953/ (προτείνω ως δοκιμασμένη την CWM V5 NO TOUCH WCDMA VERSION) και εγκαθιστάς εύκολα μέσω MobileUncle Tools MTK.

Ακολούθως κατεβάζεις την τελευταία stable multi miui (miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH3.0_jb-4.2) π.χ. από εδώ:

http://celogeek.miuiandroid.com/hongmi/miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH4.0_jb-4.2.zip

Την τοποθετείς στο virtual εσωτερικό partition, έχει μέγεθος περί τα 800ΜΒ. Μη τη βάλεις στην εξωτερική SD κάρτα, διότι αν και τα αναγνωρίζει ανεστραμμένα (SD η εξωτερική και SD2 το εσωτερικό data), δε θα προχωρήσει το φλασάρισμα από το recovery (ϊσως με το mod της αντιστροφής να δούλευε αλλά δεν το δοκίμασα). Στη συνέχεια χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε για την αναβάθμιση (update), την εφαρμογή MIUI Updater αλλά ΟΧΙ την επιλογή αυτόματης ενημέρωσης μέσω download, αλλά επιλέγοντας το μενού να πάμε Select Installation Pack και να επιλέξουμε τη rom αυτή. Η διαδικασία λογικά θα ολοκληρωθεί επιτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Το παραστατικο ειναι που με σωζει δηλαδη;

 

Λογικά ναι

γιατί σου λέω τα υπόλοιπα απλά το στέλνουν σαν δώρο που δεν "πιάνει" αυτό με dhl γιατί προφανώς κι αυτοί βγάζουν λεφτά με τον εκτελωνισμό

Link to comment
Share on other sites

μαλον τυχερος εισαι.... εγω απο 3/12 ειμαι στο information received και απο εκει και μετα τιποτα μεχρι σημερα......

 

 

απο το το2σ το πηρες? εγω δε εχω παραλαβει ακομη :(:( και εχω παραγγειλει τη multi με ροοτ. να βαλω δηλαδη κατευθιαν τη αγγλικη? καπου ειχα διαβασει οτι δε πρεπει να τη βαλουμε στη κατρα sd αλλα στον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου.

εχεις κανει ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου;

 

Ναι απο εκεί. Αποστολή την 13/12, παράδοση την 24/12 με singapore post αλλά EMS speedpost(Ταχεία αποστολή και όχι απλό)

Multi με root πήρα και εγώ αλλά ΄πως σου είπα δεν μου άρεσε (v1) με v4 διαθέσιμη αλλά για δεν κάνει αυτόματα update(εκνευριστικό).

Προσωπικά δεν είχα data μέσα, μόλις είχα ενεργοποιήσει το τηλ, επομένως κατέβασα την oficial αγγλική,σύνδεσα το pc με τον υπολογιστή και την έβαλα στην κάρτα SD2 (πρόκειται ουσιαστικά για την επέκταση των 32 GB και περιέχεται σαν δώρο στο πακέτο μας). Προσπάθησα λανθασμένα να εφαρμόσω πάνω στην ήδη υπάρχουσα και πήρα error κολλώντας στην εκκίνηση. Επέλεξα απο το boot menu wipe data/factory restore και κατόπιν ξαναέκανα apply και όλα οκ :happy:

Εδώ θα βρεις την πρόσφατη stable miui και εδώ τον οδηγό για την εγκατάστασή του.

Όπως θα δεις λέει να την βάλεις στην SD card και όχι στην SD2 card που την έβαλα εγώ, ωστόσο σου εξήγησα πως παίζει και έτσι με τα παραπάνω βήματα.

Ο μόνος λόγος που προτείνω την αγγλική είναι καθαρά η απροβλημάτιστη λειτουργία της αλλά και το αυτόματο update για να μην ασχολείσαι κάθε φορά........Αν θες φυσικά και μπορείς να πας σε μια ποιο πλήρη multi απο αυτή του καταστήματος, όπου φαντάζομαι θα εχει πλήρη μετάφραση.

Δεν έχω κάνει ακόμη ενοποίηση όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα μεσω του mobileuncle εχει επιλογη να γυρισεις την εξωτερικη sdcard σε internal.Τελειο και απλουστατο.:)

 

...εννοείς την επιλογή, που να εγκαθιστά τις εφαρμογές αυτόματα (App2SD)

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που προτείνω την αγγλική είναι καθαρά η απροβλημάτιστη λειτουργία της αλλά και το αυτόματο update για να μην ασχολείσαι κάθε φορά........Αν θες φυσικά και μπορείς να πας σε μια ποιο πλήρη multi απο αυτή του καταστήματος, όπου φαντάζομαι θα εχει πλήρη μετάφραση.

Δεν έχω κάνει ακόμη ενοποίηση όχι.

 

Πια η διαφορά της multilanguage (miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH4.0_jb-4.2) με την απλή αγγλική ( JHBCNAH4.0 (V5)) εσύ που έχει δοκιμάσει και τις 2? Εμένα δεν με ενοχλεί που δεν είναι 100% μεταφρασμένη.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Πια η διαφορά της multilanguage (miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH4.0_jb-4.2) με την απλή αγγλική ( JHBCNAH4.0 (V5)) εσύ που έχει δοκιμάσει και τις 2? Εμένα δεν με ενοχλεί που δεν είναι 100% μεταφρασμένη.

 

Εμένα απο το to2c είχε μια multi V1, αλλά όπως ήδη έγραψα ''Πέραν αυτού με το που πηγα να βάλω τον κωδικό wifi μόλις ανοιξα το κινητό δεν ενεργοποιούνταν Keyboard!!!!!!!!!!! Ηταν app την οποία έπρεπε να κάνω install!!!!!!........Επίσης η οθόνη δεν έκανε έκανε προσαρμοσμένη περιστροφή(ρύθμιση)και άλλα που ωστόσο εξαλείφονται στην επίσημη αγγλική έκδοση η οποία κάνει update αυτόματα.''

 

Αλλά πραγματικά καθένας μπορεί να χρησιμοποιεί ότι τον βολεύει, εγώ προσωπικά επειδή με ξέρω καλά πέρα απο το αρχικό στάδιο που θα κάτσω να αφιερώσω λίγο χρόνο, αργότερα δεν θέλω να ασχολούμαι με πολύπλοκα update και τρόπους να τα εφαρμόσω, ούτε και να κάθομαι να βρίσκω τρόπους να λύσω τυχόν bug.......για αυτό και προτίμησα την αγγλική stable.

Link to comment
Share on other sites

Περασαμε για 11η φορα τον εκτελωνισμο.:rolleyes:

http://www.dhl.com/content/g0/en/express/tracking.shtml?brand=DHL&AWB=1815997444%0D%0A

Αρχιζω να πιστευω παιδια οτι δεν ειναι τυχη αλλα θεμα μαγαζιου.

Λογικα σημερα θα το εχω στα χερια μου,θα σας γραψω εντυπωσεις αφου πρωτα το περασω απο διαφορα τεστ.

 

Φίλε μόνο από το spemall έχεις παραγγείλει κινητά με dhl; Τους λες κάτι συγκεκριμένο για να μην περάσει τελωνείο ή τα κανονίζουν από το site; Το κινητό είναι έτοιμο για χρήση; (rootarismeno, google play κτλ); Σκέφτομαι να κάνω και εγώ παραγγελία από εκεί με dhl μιας και έχεις πάρει τόσες φορές και δεν έχει περάσει τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Πια η διαφορά της multilanguage (miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH4.0_jb-4.2) με την απλή αγγλική ( JHBCNAH4.0 (V5)) εσύ που έχει δοκιμάσει και τις 2? Εμένα δεν με ενοχλεί που δεν είναι 100% μεταφρασμένη.
Εμενα μου ηρθε με την multilanguage που ανεφερες και πεταει.Τα ελληνικα της τελεια.

Το θεμα ειναι πως την αναβαθμιζουμε οταν βγει καποιο update?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόνο από το spemall έχεις παραγγείλει κινητά με dhl; Τους λες κάτι συγκεκριμένο για να μην περάσει τελωνείο ή τα κανονίζουν από το site; Το κινητό είναι έτοιμο για χρήση; (rootarismeno, google play κτλ); Σκέφτομαι να κάνω και εγώ παραγγελία από εκεί με dhl μιας και έχεις πάρει τόσες φορές και δεν έχει περάσει τελωνείο...

Eπαιρνα πριν απο chinavasion.com αλλα αυτοι δεν ειχαν καθολου Xiaomi που ηθελα το Mi2.

Aλλα αυτοι εστελαν με κανονικο μειλ.Δεν τους εχω πει κατι ποτε,δεν ηξερα καν τον κινδυνο του

τελωνειου,εδω μεσα τον εμαθα.Ναι ηταν ολα με multilanguage me google aps και ρουταρισμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραφαν αξια στο κουτι,ειχαν κολλημενο επανω του αυτο το παραστατικο.Ετσι κανουν σε ολα οσα

μου εχουν στειλει μεχρι τωρα.Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

 

επιδει ειχα μιλησει πολυ ποιο παλεια για αυτο ακριβως ετσι τα στελνει τα δεματα με dhl γραφει αυτη την αξια σαν φηφιακη κορνιζα στο δεμα και την γλυτωνεις απο τελωνειο, προς το παρων ,ειναι ρισκο αλλα περναει!!!! αλλα ειναι πιο ακριβο μαγαζι απο τα αλλα. εαν καποιος το θελει σε 4-5 μερες παιζει ετσι.....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

επιδει ειχα μιλησει πολυ ποιο παλεια για αυτο ακριβως ετσι τα στελνει τα δεματα με dhl γραφει αυτη την αξια σαν φηφιακη κορνιζα στο δεμα και την γλυτωνεις απο τελωνειο, προς το παρων ,ειναι ρισκο αλλα περναει!!!! αλλα ειναι πιο ακριβο μαγαζι απο τα αλλα. εαν καποιος το θελει σε 4-5 μερες παιζει ετσι.....

 

Εγώ είμαι μεταξύ του xiaomi hongmi και του zte v967s και είναι στην ίδια τιμή με minideal. Σε κάποια μοντέλα ίσως είναι λίγο ακριβότερο άλλα αν όντως ισχύει αυτό με την dhl συμφέρει και με το παραπάνω και ας είναι και λιγάκι ακριβότερο. Άλλο σε 3 εργάσιμες και άλλο σε 20 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μεταξύ του xiaomi hongmi και του zte v967s και είναι στην ίδια τιμή με minideal. Σε κάποια μοντέλα ίσως είναι λίγο ακριβότερο άλλα αν όντως ισχύει αυτό με την dhl συμφέρει και με το παραπάνω και ας είναι και λιγάκι ακριβότερο. Άλλο σε 3 εργάσιμες και άλλο σε 20 μέρες

 

Που την είδες την ίδια τιμή;

160$ το v967s και 200$ Hongmi.

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε με την multilanguage που ανεφερες και πεταει.Τα ελληνικα της τελεια.

Το θεμα ειναι πως την αναβαθμιζουμε οταν βγει καποιο update?

 

Εύκολα. Αφού έχεις κατεβάσει το update, και το έχεις βάλει στην κάρτα sd

1 . reboot from recovery

2. Install zip

3. Reboot

Επειδή είναι update δεν χρειάζεσαι wipes. Αντε το πολύ πολύ αν θες κάνεις wipe catch

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

...ή εναλλακτικά, αφού έχεις βάλει τη νεότερη rom στην εσωτερική SD, τρέχεις την εφαρμογή Updater από το launcher, επιλέγεις μενού – Select installation file. Διαλέγεις τη ROM που αποθήκευσες και εν συνεχεία Update now.
Link to comment
Share on other sites

Που την είδες την ίδια τιμή;

160$ το v967s και 200$ Hongmi.

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους.

 

Δεν το διατύπωσα σωστά. Λέω και το zte και το xiaomi σε αυτό το site κοστίζουν όσο και στο minideal.

Link to comment
Share on other sites

...ή εναλλακτικά, αφού έχεις βάλει τη νεότερη rom στην εσωτερική SD, τρέχεις την εφαρμογή Updater από το launcher, επιλέγεις μενού – Select installation file. Διαλέγεις τη ROM που αποθήκευσες και εν συνεχεία Update now.

Χρόνια Πολλά και απο εμένα σε όλο το Forum

Μέσα στο boot menu θέλει λίγη προσοχή καθώς σαν SDcard εννοεί την εσωτερική, σαν SDcard2 εννοεί την εξωτερική. Όταν εφάρμοσα την αγγλική stable επάνω σε μια multi που είχε το to2c(όχι η V4 αλλά μια ημιμεταφρασμένη V1 ου βάλανε αυτοί) είχα αρχική αποτυχία και error όταν έκανα apply και μόνο μετά απο wipe data/factory reset προχώρησε και εφάμμοσε κανονικά(To stable zip είχε αποθηκευτεί και παραμένει στην SD2 εξωτερική μνήμη).

 

Όπως είπε ο VGLS35 η εφαρμογή mobileuncle που κατεβάζουμε ελεύθερα απο το playstore έχει δυνατότητα να αποθηκεύει όλες τις app στην SD κάρτα ωστόσο πρέπει το τηλ να είναι Rooted.

 

Αυτό που μου μένει τώρα είναι να βρω έναν απλό οδηγό να κάνω το τηλ root και τίποτα περισσότερο. Παρατηρώ στο ανεπίσημο ευρωπαικό forum ότι εχουν ολόκληρο τον οδηγό μαζί με εγκατάσταση multi ROM. Προσωπικά με ενδιαφέρει να βρω απλές οδηγίες για απλό root. Μετά με το mobileuncle κάνω την αλλαγή χώρου εγκατάστασης και τέλος.

Επίσης ευτυχώς όλες οι φωτό που τραβάμε και τα downloads (πλην app) αποθηκεύονται στην εξωτερική SD card οπότε κομπλέ.

Edited by dimitrish
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και απο εμένα σε όλο το Forum

Αυτό που μου μένει τώρα είναι να βρω έναν απλό οδηγό να κάνω το τηλ root και τίποτα περισσότερο. Παρατηρώ στο ανεπίσημο ευρωπαικό forum ότι εχουν ολόκληρο τον οδηγό μαζί με εγκατάσταση multi ROM. Προσωπικά με ενδιαφέρει να βρω απλές οδηγίες για απλό root.

 

Χρόνια Πολλά αλλά με μπέρδεψες κι εσύ :)))

 

μιλάμε για MIUI rom ε ;

αν ναι ψάχνεις οδηγό για root ; ένα check είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...