Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την ελληνική rom από το xiaomi-miui.gr. Σκοπεύω να βάλω την stable13 αλλά έχω χαθεί λίγο με την εγκατάσταση του google play. Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link με τον οδηγό;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383316

 

εδώ είσαι στο δεύτερο ποστ νούμερο 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την ελληνική rom από το xiaomi-miui.gr. Σκοπεύω να βάλω την stable13 αλλά έχω χαθεί λίγο με την εγκατάσταση του google play. Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link με τον οδηγό;

 

βέβαια σου απάντησαν και στην άλλη σελίδα αλλά γιατί να θες να το κάνεις αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αγγλοκινέζικη

http://en.miui.com/download-82.html#131

Αν τη βάλει κάποιος ας πει τι γίνεται με root και playstore

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αγγλοκινέζικη

http://en.miui.com/download-82.html#131

Αν τη βάλει κάποιος ας πει τι γίνεται με root και playstore

 

γιατί να κάνουμε πειράματα ; :)

δεν θα έχει root από μόνη της

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αγγλοκινέζικη

http://en.miui.com/download-82.html#131

Αν τη βάλει κάποιος ας πει τι γίνεται με root και playstore

 

αυτη ειναι για το redmi και οχι το δικο μας red rice.

εγω θα περιμενω την μουλτι και αφου δω δεν εχει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι για το redmi και οχι το δικο μας red rice.

εγω θα περιμενω την μουλτι και αφου δω δεν εχει προβληματα

 

ρε συ saouron :)

redmi είναι το δικό μας το red rice

απλά πλέον έτσι το λένε (red rice ήταν η απλή μετάφραση του hongmi)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!επειδή εχω καιρό να ασχοληθω με το θεμα!Εχω την multi MIUI JHBCNAL5.0 και συνεχεια μου βγαζει να κανω ενημερωση μεσω ΟΤΑ αυτήν ΜΙUI JHBCNBA13.0 ( STABLE BUILT).

Οι ερωτήσεις μου είναι: 1) την έχει βάλει κανεις?είναι σταθερή?? 2) είναι και αυτή multi??3)αν την βάλω μέσω ΟΤΑ θα χάσω οτι έχω στο κινητό?4)τέλος πριν κάνω update χρειαζεται να μπω recovery να κάνω wipe data factory και wipe cache ?η τα κανει μονο του επειδή το κάνω μέσω ΟΤΑ!Αν ξερει κανεις ας μου πει!Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!επειδή εχω καιρό να ασχοληθω με το θεμα!Εχω την multi MIUI JHBCNAL5.0 και συνεχεια μου βγαζει να κανω ενημερωση μεσω ΟΤΑ αυτήν ΜΙUI JHBCNBA13.0 ( STABLE BUILT).

Οι ερωτήσεις μου είναι: 1) την έχει βάλει κανεις?είναι σταθερή?? 2) είναι και αυτή multi??3)αν την βάλω μέσω ΟΤΑ θα χάσω οτι έχω στο κινητό?4)τέλος πριν κάνω update χρειαζεται να μπω recovery να κάνω wipe data factory και wipe cache ?η τα κανει μονο του επειδή το κάνω μέσω ΟΤΑ!Αν ξερει κανεις ας μου πει!Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

 

την ιδια φοραμε.εμενα εχθες μου εβγαλε να κανω αναβαθμιση,αλλα δεν νομιζω βρε εσυ να γινετε,αυτο δεν λεγαμε στις αρχες οτι οσοι εχουν την μουλτι μεσω ΟΤΑ δεν γινετε.

περιμενε μην βαλεις την 13αρα παντος,βγηκε η 15αρα και ειναι πολυ καλη απο τι ειδα διορθωνει πολλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κανω ληψη την 15 και οταν κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει εναν πίνακα. Εκεί τι κανω για να προχωρησω;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κανω ληψη την 15 και οταν κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει εναν πίνακα. Εκεί τι κανω για να προχωρησω;

 

Μήπως βιαστηκες;κανεις ακόμα δεν την έχει βάλει,συν που δεν ξέρουμε για ροοτ και playstore

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βιαστηκες;κανεις ακόμα δεν την έχει βάλει,συν που δεν ξέρουμε για ροοτ και playstore

Α μάλιστα, τότε ας περιμένουμε. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε;;;

δεν σας καταλαβαίνω...:wacko:

εχτές μου έβγαλε την αναβάθμιση στο 15 (είχα την root 13 δλδ κινέζικα και αγγλικά μόνο)

και αμέσως μου την έβαλε 306Mb.

το root έφυγε αλλά το τηλέφωνο μου φαίνεται πως έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης.

επαναλαμβάνω κάτι μου λέει δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω στο iphone μου. :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε;;;

δεν σας καταλαβαίνω...:wacko:

εχτές μου έβγαλε την αναβάθμιση στο 15 (είχα την root 13 δλδ κινέζικα και αγγλικά μόνο)

και αμέσως μου την έβαλε 306Mb.

το root έφυγε αλλά το τηλέφωνο μου φαίνεται πως έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης.

επαναλαμβάνω κάτι μου λέει δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω στο iphone μου. :O

 

Πως τη βλέπεις μέχρι τώρα την 15αρα σε σχέση με την 13αρα;εγώ θα περιμένω να βγει η μουλτι 15αρα

Link to comment
Share on other sites

για όσους χρησιμοποιούν wsm tools ένα ωραίο Mod είναι αυτό

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-xuimod-v2-0-1-listview-anim-t2477558

 

δίνει επιλογές (δεν τις έχω ελέγξει όλες φυσικά, το κάνετε με δικιά σας ευθύνη)

για πειράγματα statusbar/battery κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, χωρις να το καταλαβω μετα απο καποιο restart ισως, η γλωσσα γυρισε σε αγγλικα απο ελληνικα. Το θεμα ειναι οτι ειναι ετσι πολυ καιρο, χωρις να το συνειδητοποιησω χαχα

Οποτε λεω ισως να γυρισω σε αγγλοκινεζικη, τι ιδιαιτερο θελει για γυρισμα απο μουλτι σε stock? Κατι θυμαμαι οτι ειχε ειπωθει...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, χωρις να το καταλαβω μετα απο καποιο restart ισως, η γλωσσα γυρισε σε αγγλικα απο ελληνικα. Το θεμα ειναι οτι ειναι ετσι πολυ καιρο, χωρις να το συνειδητοποιησω χαχα

Οποτε λεω ισως να γυρισω σε αγγλοκινεζικη, τι ιδιαιτερο θελει για γυρισμα απο μουλτι σε stock? Κατι θυμαμαι οτι ειχε ειπωθει...

 

ε θα θέλει (για καλό και για κακό πάντα) τα wipes του , το root ξανά , το να βγάλεις τις κινέζικες εφαρμογές κλπ κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

Πως τη βλέπεις μέχρι τώρα την 15αρα σε σχέση με την 13αρα;εγώ θα περιμένω να βγει η μουλτι 15αρα

 

παρατήρησα μια αύξηση της μνήμης, κάποια bugs που έβλεπα στα themes δεν υπάρχουν, έφτιαξαν και ένα νέο module για τις SIM cards και το data usage.πολύ καλό:shifty:

γενικά βελτίωσαν το interface του notification shade, επιτέλους δεν χρειάζεται να ανεβάζεις το δάκτυλό σου στο πάνω μέρος της οθόνης για να δεις τα notifications!!!

από μουσική και βίντεο βλέπω δώσανε πολλές ξένες σειρές και ταινίες!!:cool:

 

γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για ιδιοκτητες του κινητου

απο μνημη πως παει? καταλαβαινω οτι η 1s εκδοση που εχει τον qualcomm εχει 100mb λιγοτερα γιατι τα δεσμευει το GPU. αυτο λογικα θα τα παει καλυτερα με μνημη αυτο?

προσωπικα δεν θελω βαρεια χρηση

κανα skype που και που, viber, internet browsing και φωτογραφιες που και που η video οχι κατι το φοβερο

τωρα εχω το htc desire s που εχει 768mb και βλεπω που και που κλαταρει με το htc sense

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα μια αύξηση της μνήμης, κάποια bugs που έβλεπα στα themes δεν υπάρχουν, έφτιαξαν και ένα νέο module για τις SIM cards και το data usage.πολύ καλό:shifty:

γενικά βελτίωσαν το interface του notification shade, επιτέλους δεν χρειάζεται να ανεβάζεις το δάκτυλό σου στο πάνω μέρος της οθόνης για να δεις τα notifications!!!

από μουσική και βίντεο βλέπω δώσανε πολλές ξένες σειρές και ταινίες!!:cool:

 

γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

ωραιος ευχαριστω μαν για τις πληροφοριες.:)

οταν βγει η μουλτι θα την κατεβασω να την περασω.

α μισο τωρα που το θυμηθηκα playstore?root?τα εχει αυτα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για ιδιοκτητες του κινητου

απο μνημη πως παει? καταλαβαινω οτι η 1s εκδοση που εχει τον qualcomm εχει 100mb λιγοτερα γιατι τα δεσμευει το GPU. αυτο λογικα θα τα παει καλυτερα με μνημη αυτο?

προσωπικα δεν θελω βαρεια χρηση

κανα skype που και που, viber, internet browsing και φωτογραφιες που και που η video οχι κατι το φοβερο

τωρα εχω το htc desire s που εχει 768mb και βλεπω που και που κλαταρει με το htc sense

 

Με μια τροποποίηση που υπάρχει (ενοποίηση εσωτερικού χώρου) η μνήμη γίνεται δύο γιγαμπάιτ και δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Στο 1s δεν μπορεί να γίνει αυτή η διαδικασία γιατί έχει σχέση με τον επεξεργαστή. Αν δεν παίζεις παιχνίδια με απαιτήσεις για υψηλή επεξεργαστική ισχύ και καλύτερη κάρτα γραφικών, το δικό μας έχει και καλύτερη οθόνη (IPS). Γι αυτό τα βλέπεις και στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Με μια τροποποίηση που υπάρχει (ενοποίηση εσωτερικού χώρου) η μνήμη γίνεται δύο γιγαμπάιτ και δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Στο 1s δεν μπορεί να γίνει αυτή η διαδικασία γιατί έχει σχέση με τον επεξεργαστή. Αν δεν παίζεις παιχνίδια με απαιτήσεις για υψηλή επεξεργαστική ισχύ και καλύτερη κάρτα γραφικών, το δικό μας έχει και καλύτερη οθόνη (IPS). Γι αυτό τα βλέπεις και στην ίδια τιμή.
μηπως υπαρχει οδηγος για την ενοποιηση εσωτερικου χωρου?

μετα την ενοποιηση θα δειχνει οτι εχει 2gb ram?

μηπως αυτη η ενοποιηση δημιουργει κανενα αλλο θεμα στη λειτουργια της συσκευης?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...