Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ομως που το παρηγγειλα με μουλτι?τον ηπια?χεχεχε.

γιατι δεν θελω να το κανω ροοτ να μπλεκω με τετοια.

 

Δεν θα εχεις κανενα θεμα. Μην αγχεσαι απο τωρα.

Περιμενε να το δεις πρωτα, να σκεφτεις τι θελεις και τι οχι καθως και το κατα ποσον σε ικανοποιει και αφου το παρεις πραττεις αναλογα.

Οι επιλογες πλεον ειναι ευκολες και βαζεις οτι θελεις επανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Έχει κανείς πρόβλημα με το Handcent SMS;;;απενεργοποιω το default SMS αλλά τα μηνυματα δεν έρχονται! Ούτε στο handcent!έρχονται μερικά που και που!!κάτι άσχετο κατεβαστε fifa14. έχει τέλεια γ γραφικά τέλειο ήχο και το gameplay με την λειτουργία touch τα σπάει
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα θεμα. Μην αγχεσαι απο τωρα.

Περιμενε να το δεις πρωτα, να σκεφτεις τι θελεις και τι οχι καθως και το κατα ποσον σε ικανοποιει και αφου το παρεις πραττεις αναλογα.

Οι επιλογες πλεον ειναι ευκολες και βαζεις οτι θελεις επανω

α ενταξει τωρα,μωρε εγω απλα θελω να εχω ενα σταθερο τηλ να μπαινω στο νετ,να παιζω κανενα παιχνιδακι αυτα.

να κανω μια ερωτηση η sd καρτα μου απο το προηγουμενο τηλεφωνο htc τις ειχα βαλει τα τραγουδια μου μουσικη και ειχα κατεβασει 3 παιχνιδακια τσαμπα απο το google store που οταν τις κατεβασα εκανα να πανε στην καρτα μου σαν εφαρμογες και πηγανε.

τωρα οταν με το καλο ερθει το κινητο αυτες οι εφαρμογες τα παιχνιδια θα παιξουν?η πρεπει να τα κατεβασω παλι και αφου θα ειναι τα παλι α στην καρτα θα παιξουν απο εκει που τα ειχα αφησει

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Έχει κανείς πρόβλημα με το Handcent SMS;;;απενεργοποιω το default SMS αλλά τα μηνυματα δεν έρχονται! Ούτε στο handcent!έρχονται μερικά που και που!!κάτι άσχετο κατεβαστε fifa14. έχει τέλεια γ γραφικά τέλειο ήχο και το gameplay με την λειτουργία touch τα σπάει

 

τελικα βρηκες ακρη με τα μυνηματα στα 160 χαρακτηρες ειναι 1 μυνημα?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος με καποιο tweak η εφαρμογη να μειωσουμε το μηκος που καταλαμβανουν οι ενδειξεις των παροχεων δικτυου στην statusbar γιατι πιανουν σχεδον την μιση και με ενοχλει. Προσπαθησα να το αλλαξω απο τις ρυθμισεις --> Sim management βαζοντας W αντι για wind + V αντι για Vodafone αλλα δεν επιασε το κολπο.

 

κάτι άσχετο κατεβαστε fifa14. έχει τέλεια γ γραφικά τέλειο ήχο και το gameplay με την λειτουργία touch τα σπάει

Σιγα μην αφησω το Fifa 14 στο PS4 για να παιξω σε android :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2481178 βάζεις αυτό μετά το mi3 tools module και έχει επιλογή να κάνεις ότι θες

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όμως είναι software προβλήματα που με τις συνεχείς αναβαθμίσεις της miui θα λύνονται... Το hardware είναι το δύσκολο! Ειδικά με τα paid apps και τις απεγκαταστασεις στο reboot είναι γνωστό bug...

Όντως,ακριβώς με τις paid έχω πρόβλημα,διάβαζα σχετικά αλλά δεν έδωσα τότε βάση.

Eίναι σοβαρό θέμα,έχω αρκετές paid,λύση υπάρχει?

εγω ομως που το παρηγγειλα με μουλτι?τον ηπια?χεχεχε.

γιατι δεν θελω να το κανω ροοτ να μπλεκω με τετοια.

διάβαζε λίγο προσεκτικότερα,

επίσης αφού παρήγγειλες multi με root θα'ρθει.

Link to comment
Share on other sites

Θελει σιγουρα wsm tools(το παρεθεσε ο gsir απο πανω),και αυτο http://en.miui.com/forum.php?mod=misc&action=attachcredit&aid=53195&formhash=f3e0d79b

Προυποθεση βεβαια να εισαι ρουτ για το wsm.

Αφου τρεξεις το module κανεις "disable Play Store paid apps encryption"

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2481178 βάζεις αυτό μετά το mi3 tools module και έχει επιλογή να κάνεις ότι θες

Φοβερο tweak. Ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως,ακριβώς με τις paid έχω πρόβλημα,διάβαζα σχετικά αλλά δεν έδωσα τότε βάση.

Eίναι σοβαρό θέμα,έχω αρκετές paid,λύση υπάρχει?

 

διάβαζε λίγο προσεκτικότερα,

επίσης αφού παρήγγειλες multi με root θα'ρθει.

 

δεν νομιζω μαλλον κανεις λαθος,δεν τικαρα στην επιλογη που ειναι να γινει ροοτ,επειδη ειναι μουλτι η εκδοση δεν νομιζω να ειναι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο tweak. Ευχαριστω πολυ !!!

επειδη διαβασα αλλα δε καταλαβα καλα, μπορει καποιος να εξηγησει τι κανει αυτο το app?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω μαλλον κανεις λαθος,δεν τικαρα στην επιλογη που ειναι να γινει ροοτ,επειδη ειναι μουλτι η εκδοση δεν νομιζω να ειναι ροοτ

πρώτα το ρουτάρουν,μετά περνούν την multi και μετά στο στέλνουν:D

το root τι σε πειράζει?

Link to comment
Share on other sites

πρώτα το ρουτάρουν,μετά περνούν την multi και μετά στο στέλνουν:D

το root τι σε πειράζει?

 

απλα για να μην εχει bug το θελω να ειναι σταθερο σαν εκδοση.

και επειδη δεν θελω να ασχοληθω με το θεμα ροοτ γιατι δεν ξερω και δεν θελω να καταστρεψω το κινητο

Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβασα αλλα δε καταλαβα καλα, μπορει καποιος να εξηγησει τι κανει αυτο το app?

 

Μπορεις και αλλαζεις τους τροπους που εμφανιζονται τα εικονιδια στο framework (η springboard η οπως θες πεστο:) καθως και επιλογες στα notifications της status bar

Link to comment
Share on other sites

Θελει σιγουρα wsm tools(το παρεθεσε ο gsir απο πανω),και αυτο http://en.miui.com/forum.php?mod=misc&action=attachcredit&aid=53195&formhash=f3e0d79b

Προυποθεση βεβαια να εισαι ρουτ για το wsm.

Αφου τρεξεις το module κανεις "disable Play Store paid apps encryption"

σε ποιό module αναφέρεσαι? το link δεν μου ανοίγει.

καλό το Mi-tools,αν και με πολύ λιγότερες επιλογές απ'το GravityBox.

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ ειναι direct link στο σαιτ της miui(πρεπει να εισαι εγγεγραμενος για να κατεβασεις) για το module που σου λεω(ειναι ενα .apk που "παταει" στο wsm για να τρεξει).

Ελα παρτο απο μενα,το ανεβασα dbox https://www.dropbox.com/s/2ywu205ot1ohjac/com.modaco.xposed.phonesky.noencryption.apk

Ειναι προσωρινη λυση για τα paid apps μεχρι με το καλο να βγει update για το hongmi

 

Edit:Δεν το εχω δοκιμασει,ειναι η λυση που εχει δωθει απο τα παιδια στο miui.com και miui-germany.de...

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ ειναι direct link στο σαιτ της miui(πρεπει να εισαι εγγεγραμενος για να κατεβασεις) για το module που σου λεω(ειναι ενα .apk που "παταει" στο wsm για να τρεξει).

Ελα παρτο απο μενα,το ανεβασα dbox https://www.dropbox.com/s/2ywu205ot1ohjac/com.modaco.xposed.phonesky.noencryption.apk

Ειναι προσωρινη λυση για τα paid apps μεχρι με το καλο να βγει update για το hongmi

 

Edit:Δεν το εχω δοκιμασει,ειναι η λυση που εχει δωθει απο τα παιδια στο miui.com και miui-germany.de...

έχει μέρες τώρα που δεν με αφήνει να κάνω loggin στο en.miui.com.

"Invalid parameter,please try again",εσύ μπαίνεις κανονικά?

σ'ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα. το κινητο ειναι αψογο

απλα ειναι μεγαλη η μεταβαση απο zte blade 1 σε αυτο. πρεπει να μαθουμε το λειτουργικο απο την αρχη μιας και το interface mui δεν εχει καμια σχεση με το 4.3 που ετρεχα στο παλιο. εχει πολλες διαφορες. Καταφερα να το ρουταρο αλλα οταν παω να του περασω το cmw δεν βλεπει την sd ( το εχω βαλει και στην εσωτερικη και στην εξωτερικη). μου βγαζει 25 επιλογες αλλων κινητων αλλα οχι την sd.

τεσπα θελει πολυ ψαξιμο το κινητο για να δουμε ολες τις δυνατοτητες του.

το πηρα απο to2c και ειναι γνησιο οπως ολα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να κανουμε locate την συσκευη οπως στο findmyiphone απο το icloud;

Στο Κεντρο ασφαλειας υπαρχει micloud και εκει ενεργοποιησα την δυνατοτητα locate.

Δεν μπορω ομως στο λαπτοπ να βρω καποιο site να μπω μεσα να δω που ειναι η να ελεγξω τον λογαριασμο μου (συγχρονισμο, φωτος κλπ) απο το λαπτοπ.

Ξερει καποιος που παμε για να τα δουμε απο εκει;

Επισης τι χωρητικοτητα εχει το micloud;

 

edit: Το βρηκα

i.xiaomi.com

αλλα μου βγαζει το τηλεφωνο offline (ειναι συνδεδεμενο με wifi αυτη τη στιγμη). Γιατι δεν το βλεπει;

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ ειναι direct link στο σαιτ της miui(πρεπει να εισαι εγγεγραμενος για να κατεβασεις) για το module που σου λεω(ειναι ενα .apk που "παταει" στο wsm για να τρεξει).

Ελα παρτο απο μενα,το ανεβασα dbox https://www.dropbox.com/s/2ywu205ot1ohjac/com.modaco.xposed.phonesky.noencryption.apk

Ειναι προσωρινη λυση για τα paid apps μεχρι με το καλο να βγει update για το hongmi

 

Edit:Δεν το εχω δοκιμασει,ειναι η λυση που εχει δωθει απο τα παιδια στο miui.com και miui-germany.de...

 

Τι ακριβώς κάνει αυτό το module ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησε αυτο το minidealDear friend,

Sorry to tell you that we just got news for that EMS has stopped working since the coming holiday of our country.So what about sending your phone by Sinapore Post instead and you can buy sth else with the EMS freight you paid?

I'm waiting for your earlist reply so that we can ship it asap,because we are off work since Jan 26th.

,καταλαβα το μυνημα.

αυτο που δεν μπορω να κανω να γραψω στα αγγλικα.

 

μπορει καποιος να μου μεταφρασει να το στηλουν με ems αφου τελειωσουν οι γιορτες τους.

σκεφτομε αμα το στηλουν με απλο ταχυδρομειο θα κανει ενα μηνα στανταρ.

οποτε οι γιορτες τους τελειωνουν στις 7/2 με ems ποσο να κανει 10 ημερες?και δεν θα εχω και το αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Όντως,ακριβώς με τις paid έχω πρόβλημα,διάβαζα σχετικά αλλά δεν έδωσα τότε βάση.

Eίναι σοβαρό θέμα,έχω αρκετές paid,λύση υπάρχει?

.

 

καλημερα.Εχω το ιδιο προβλημα και δοκιμασα το εξης που προς το παρον δουλευει ,κανε ενα αντιγραφο με το τιτανιουμ και οταν χαθει καποια εφαρμογη επανεφερε τη απο το αντιγραφο.Μετα για καποιο λογο δε ξαναχανεται .

Link to comment
Share on other sites

εκανα τελικα ακυρωση παραγγελειας.

αστο για μετα τις γιορτες που ξερεις μπορει να πεσει και η τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτό το module ;;

 

Ειναι για τις paid apps και την απεγκατασταση τους μετα το reboot,δες λιγο ποστ πιο πισω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...