Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα κάποιες μέρες να μπω και βλέπω το χαμό κυριολεκτικά με οδηγούς και κόντρα οδηγούς για να ανακαλύψουμε αν κάτι είναι αυθεντικό ή όχι.............

Όπως πριν απο 15 περίπου σελίδες έγραψα η καλύτερη λύση είναι να πέρνουμε το τηλέφωνο με την official stable Αγγλοκινέζικη έκδοση τεστάροντας παράλληλα στο update αν επιτυγχάνεται σύνδεση με τον update server.

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ και χωρίς πολλές σκοτούρες........

Μετά απο αυτό όσοι θέλετε μπορεί να ακολουθείται τους σχετικούς οδηγούς για να εγκαταστήσετε μια multi language, αν τη χρειάζεστε και αφού αποκτήσετε μια οικειότητα με το τηελεφωνο και το software.

 

Προσωπικά πήρα απο το to2c multi rooted την οποία έβγαλα και έβαλα official stable αγγλική για να έχω το autoupdate.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω κανει δωρο στην γυναικα και εχθες ανακαλυψε οτι στην αναπαραγωγη των βιντεο και της ηχογρφησης ακουγεται ενας θορυβος δυνατος(τραγουδια,αναπαραγωγη βιντεο απο νετ παιζει κανονικα)μπορει να λυθει αυτο με καποιον τροπο?

Μαλλον μονο στο δικο μου ετυχε για να μην γνωριζει καποιος να μου πει.ατυχια

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάτι.. Αν δεν εχεις πολύ πράμα μέσα στο τηλέφωνο κάνε μια.επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάτι.. Αν δεν εχεις πολύ πράμα μέσα στο τηλέφωνο κάνε μια.επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..

Δεν του εχει βαλει τιποτε.7 ημερες το εχει και εχθες που τραβηξε βιντεο το διαπιστωσε.σκεφτωμαι οτι εαν το εκανε στην αναπαραγωγη θα το εκανε παντου και στα βιντεο η τραγουδια απο το νετ.μαλλον κατι τρεχει στην ηχογραφιση αλλα τι?

Link to comment
Share on other sites

Για να λες μονο σε ηχογράφηση και λήψη βίντεο για μικρόφωνο μου κάνει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για να λες μονο σε ηχογράφηση και λήψη βίντεο για μικρόφωνο μου κάνει..

 

Ναι αλλα στην συνομηλια το μικροφωνο δεν εχει παρασιτα και ο αλλος ακουει πολυ καθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν να σε ρωτησω. Με άλλον player η έστω με αλλη εφαρμογή κάμερας δοκιμασες; κατέβασε πχ το camera mx

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν να σε ρωτησω. Με άλλον player η έστω με αλλη εφαρμογή κάμερας δοκιμασες; κατέβασε πχ το camera mx

Θα κατεβασω αυτο αυριο και θα επανελθω.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα ακουστικα Xiaomi Piston λενε τιποτα??Παιζουν σε αλλες συσκευες??:)

 

Θα με ενδιέφερε κι εμένα μια απάντηση σε αυτό. Αξίζουν τα λεφτά τους;

Ή αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλα αξιοπρεπή ακουστικά (για μουσική κυρίως) που έχετε δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μονο στο δικο μου ετυχε για να μην γνωριζει καποιος να μου πει.ατυχια

 

Υπήρχε μία παλιά rom που το έκανε αυτό, το διάβασα στο xiaomi.eu αυτό το πρόβλημα έχει διορθωθεί με την καινούρια rom.

Ψάξε στο xiaomi.eu και θα βρεις την λύση.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήρα απο το to2c multi rooted την οποία έβγαλα και έβαλα official stable αγγλική για να έχω το autoupdate.

 

Αυτό, πως το έκανες ακριβώς γιατί μάλλον θα το χρειαστώ ; (Αφού το παράγγειλα rooted)

 

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:24695 Millisecond

2014-01-07 08:53, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2014-01-07 06:34, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2013-12-24 13:25, Item in conta IPS, IPS

 

αυτο σημαινει οτι....γλυτωσα τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99,9% την γλίτωσες!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα πριν απο λιγες ημέρες από to2c με multi rom.Mε το που συνδέθηκα στο wifi μου βγάζει uptade του συστήματος.Ερώτηση να το κάνω uptade η θα μου κάνει ανω κάτω την rom μιας και δεν είμαι και πολύ εξοικιωμένος?

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι είναι multi? η multi δεν κάνει update στο miui.

 

μήπως σου ζητάει update για κάτι άλλο???

 

Στο updater μου βγάζει για αναβάθμιση.Σαν current version μου βγάζει την MIUI JHBCNAH1.0 (Stable Build)

Link to comment
Share on other sites

Στο updater μου βγάζει για αναβάθμιση.Σαν current version μου βγάζει την MIUI JHBCNAH1.0 (Stable Build)

 

χρειάζεσαι αναβάθμιση, είσαι στην 1.0 έκδοση

αν έχεις τη multi κάνει σύνδεση με τον update server

κατεβάζει το ΟΤΑ update κανονικά

αλλά δεν γίνεται εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

abrac ετσι http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-update-guide.22095/ εκανες αναβαθμιση εσυ στη multi;

εδω http://en.miui.com/thread-12724-1-1.html στο 2ο ποστ αναφερει κιολας γιατι υπαρχει θεμα με τα asserts οταν πας να κανεις update..κοινως λιγο αν το ψαξετε δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι το κινητο ειναι fake..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το θεμα με το reboot το εχει και αλλος;Που μολις κανεις reboot στο κινητο σου ανακατευει τα οικονιδια και σου επαναφερει τις αρχικες επιλογες του launcher;
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε μία παλιά rom που το έκανε αυτό, το διάβασα στο xiaomi.eu αυτό το πρόβλημα έχει διορθωθεί με την καινούρια rom.

Ψάξε στο xiaomi.eu και θα βρεις την λύση.

 

Εψαξα για να βρω την λυση για το πριβλημα με τα παρασιτα που εχει στην ηχογραφιση και στον ηχο του βιντεο σε αυτο το νημα http://xiaomi.eu/community/threads/popping-noise-while-talking-fixed.23064/ και φαινεται στην δευτερη σελιδα οτι βρεθηκε καποια λυση.

I just moved to the latest version of MIUI (also with english CWM) as described here: http://xiaomi.eu/community/threads/english-cwm-for-xiaomi-hongmi-td-wcdma-full-working.22953/

 

I'm happy to say the popping is gone. I tested it with Skype, video camera and phone call, and there was nothing. (Also another nasty bug I discovered yesterday was fixed - when I tried to dim the display in settings it switched off completely and I could not access the phone until I performed factory reset.)

 

A big thanks goes to the developers

Μπορει καποιος που ξερει να μου μεταφρασει και να μου δωσει τον οδηγο να το εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με το +30 στις επαφες πως το λυνουμε εχω το mi-tools..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με το +30 στις επαφες πως το λυνουμε εχω το mi-tools..

 

...εμένα στην τελευταία έκδοση (mi-tools) δε δουλεύει η ρύθμιση (μάλιστα λέει ότι δεν είναι ακόμη λειτουργική παντού) και αναγκάστηκα να καταφύγω σε πιο manual λύσεις. Αν σου δουλέψει, ενημέρωσε σε παρακαλώ να το ξαναδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα για να βρω την λυση για το πριβλημα με τα παρασιτα που εχει στην ηχογραφιση και στον ηχο του βιντεο σε αυτο το νημα http://xiaomi.eu/community/threads/popping-noise-while-talking-fixed.23064/ και φαινεται στην δευτερη σελιδα οτι βρεθηκε καποια λυση.

I just moved to the latest version of MIUI (also with english CWM) as described here: http://xiaomi.eu/community/threads/english-cwm-for-xiaomi-hongmi-td-wcdma-full-working.22953/

 

I'm happy to say the popping is gone. I tested it with Skype, video camera and phone call, and there was nothing. (Also another nasty bug I discovered yesterday was fixed - when I tried to dim the display in settings it switched off completely and I could not access the phone until I performed factory reset.)

 

A big thanks goes to the developers

Μπορει καποιος που ξερει να μου μεταφρασει και να μου δωσει τον οδηγο να το εγκαταστησω?

 

multi η επισημη εχεις; δοκιμασες να ψαξεις για update?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

απο την εφαρμογη updater αλλα δεν θα σου ολοκληρωσει τη διαδικασια..θα χρειαστει να κατεβασεις την τελευταια stable απο εδω http://media.celogeek.com/roms/android/miui/hongmi/miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2.zip και να ακολουθησεις αυτον τον οδηγο http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-update-guide.22095/ για περισσοτερα θα σου απαντησει καποιο αλλο παιδι που το εχει κανει οπως ο abrac..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

...εμένα στην τελευταία έκδοση (mi-tools) δε δουλεύει η ρύθμιση (μάλιστα λέει ότι δεν είναι ακόμη λειτουργική παντού) και αναγκάστηκα να καταφύγω σε πιο manual λύσεις. Αν σου δουλέψει, ενημέρωσε σε παρακαλώ να το ξαναδώ.

 

βασικα δεν ξερω ποια ρυθμιση ειναι..αλλα δεν μου κραταει την ρυθμιση ωστε να μου δειχνει μονο τις επαφες τις σιμ...μολις κανω reboot μου δειχνει παλι ολες τις επαφες(και ιδιαιτερα του whatsapp messenger) ενω εχω βαλει να δειχνει μονο της σιμ..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...