Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τροποι να στειλω αρχεια σιγουρα υπαρχουν και αλλοι,το θεμα ειναι γιατι λειπει η επιλογη wifi direct.

 

δεν το ειχα δοκιμασει προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα μονο το ειχα δει πριν που στο ανεφερα, διαλεγεις ποια αρχεια θες πατας κοινη χρηση διαλεγεις smartshare beam μετα πατας προσθηκης συσκευης και σου εμφανιζει το wifi direct αλλα δεν μπορεις να συνδεθεις με αλλα κινητα.:mad:

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα κ χρονια πολλα! πηγα διακοπες για χριστουγεννα κ μου σουφρωσαν το g οποτε ετοιμαζομαι για νεο. απο το κινητο ημουν φουλ ικανοποιημενος δεν ξερω τι αλλο να ζητουσα απο μια συσκευη αλλα σκεφτομαι να χτυπησω το g2 μια κ η τιμη ειναι κοντα. μετραει η αλλαγη? 16 η 32gb?
Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα δοκιμασει προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα μονο το ειχα δει πριν που στο ανεφερα, διαλεγεις ποια αρχεια θες πατας κοινη χρηση διαλεγεις smartshare beam μετα πατας προσθηκης συσκευης και σου εμφανιζει το wifi direct αλλα δεν μπορεις να συνδεθεις με αλλα κινητα.:mad:

 

Το κουφο ειναι οτι στις ρυθμισεις του wifi υπαρχει κανονικα το wifi direct το οποιο συνδεεται κανονικα με ενα s2 που δοκιμασα αλλα δεν μπορεις να στειλεις ουτε να λαβεις κανενα αρχειο.Δηλαδη στην ουσια wifi direct δεν εχει το τηλ.Αντι να τα απλοποιησουν τα κανουν πιο συνθετα.Υπαρχει κανεις με kitkat να μας πει αν ισχυει το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites

Τη διευθηνση τη βαζουμε στον explorer οχι σε καποιον internet browser. Ειναι παρεξηγησημο ειναι η αληθεια.

Ανοιξε πχ "Τα εγγραφα μου" και βαλτο στην μπαρα διευθυνσεων.

 

 

Ανοιξε το και δες. Δυσκολο να στα γραψει κανενας ολα αυτα.

 

Να σε καλα φιλε μου,τελικα ειχα σπαστει,δεν ξερω αν εκανα καλα και εδωσα ενα και κατι ευρω(ενταξει πολυ μικρο το ποσο)και αγορασα την προ εκδοση απο την εφαρμογη superbeam και ξεμπερδεψα...

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα κ χρονια πολλα! πηγα διακοπες για χριστουγεννα κ μου σουφρωσαν το g οποτε ετοιμαζομαι για νεο. απο το κινητο ημουν φουλ ικανοποιημενος δεν ξερω τι αλλο να ζητουσα απο μια συσκευη αλλα σκεφτομαι να χτυπησω το g2 μια κ η τιμη ειναι κοντα. μετραει η αλλαγη? 16 η 32gb?

 

Καταρχάς αφού ήσουνα ευχαριστημένους από το g1 θα είσαι δύο φορές πιο πολύ ευχαριστημένος με το g2 αν το πάρεις! !!!για μένα έχει διάφορα 16 με 32 και μεγάλη μαλιστα !!!εχω μόνο φότο και βίντεο μου πιάνουν 7 giga εφαρμογές και πλοηγός αλλα 1 giga και κανένα παιχνίδι πάει η μνήμη της 16αρας οποτε για μένα ηταν η μόνη λύση. 32 giga!!!απο και και πέρα υπάρχει και usb otg!!!αυτή είναι η γνώμη μου βλέπεις μόνος σου και πράττεις ανάλογα με της ανάγκες σου!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω είναι ένα βιντεο που τραβηξα σημερα στο χωριο στα 60fps, τι λετε? η κινηση μου φαινεται αρκετα ομαλη χωρις όμως απότομες κινησεις, τελικα την ημερα και στα 60fps καλο είναι το βιντεο, βεβαια υπαρχει και το θεμα του ηχου που εχει αναφερθεί ειδικα όταν είναι ησυχια. http://www.youtube.com/watch?v=3w9UbEEn5_Q
Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω είναι ένα βιντεο που τραβηξα σημερα στο χωριο στα 60fps, τι λετε? η κινηση μου φαινεται αρκετα ομαλη χωρις όμως απότομες κινησεις, τελικα την ημερα και στα 60fps καλο είναι το βιντεο, βεβαια υπαρχει και το θεμα του ηχου που εχει αναφερθεί ειδικα όταν είναι ησυχια. http://www.youtube.com/watch?v=3w9UbEEn5_Q

 

Μια χαρά μου φένεται το βιντεο....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω είναι ένα βιντεο που τραβηξα σημερα στο χωριο στα 60fps, τι λετε? η κινηση μου φαινεται αρκετα ομαλη χωρις όμως απότομες κινησεις, τελικα την ημερα και στα 60fps καλο είναι το βιντεο, βεβαια υπαρχει και το θεμα του ηχου που εχει αναφερθεί ειδικα όταν είναι ησυχια. http://www.youtube.com/watch?v=3w9UbEEn5_Q

 

φιλε μου μια χαρα ειναι το βιντεο του τηλεφωνου !!και δεν υπαρχει κανενας λόγος να τραβαει καποιος βιντεο στα 60fps 30 ειναι υπερ αρκετα αν υποθέσεις οτι ολες οι ταινίες που βλεπουμε ειναι στα 24fps!!!

εχθες οταν ειμουνα για καφε ειχε ενας φιλος μου το σ4 μινι και πραγματικα δεν ειδα τιποτα που να μου αρεσε στο τηλεφωνο περισσότερο απο το g2 που εχω!!και εκανα πολλές δοκιμες και με την καμερα του σ4 μινι και ηταν παρα πολυ σκοτεινές και ειχαν πολυ θόρυβο!!! σε καμια περιπτώσει δεν τραβαει καλυτερα απο το g2!!!εχω περασμενω και το μοντακι εγω βεβαία!!

σημερα εκανα και μια δοκιμή με ενα σ2 και εκει ηταν πιο σκοτεινά τα πραγματα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Σημεα παρατήρησα ένα πρόβλημα. Μετά από χρήση της κάμερας για φωτογραφίες ύστερα από λίγη ώρα μου έβγαζε ότι δεν είχα χώρο αποθήκευσης και έδειχνε ότι όλος ο χώρος ήταν καλυμμένος από apps αλλά μόλις κλείσω την κάμερα τότε μετά από λίγο επανέρχεται. Το πρόβλημα νομίζω το εντοπίζω μετά από εκτεταμμενη χρήση της κάμερας για φωτο

 

ΥΓ: τελικά μετά από ψάξιμο έφταιγε η εφαρμογή του Facebook όπου κόλλαγε στο φόρτωμα δεδομένων και έγραφε στην μνήμη του κινητού. Μόλις την έκλεινα ελευθερώνεται και πάλι.

 

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και το παρακολουθώ να δω τι θα γινει

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω κι εγω απο εχθες την κινηταρα!!!!!!!!! Ερωτημα στο antu tu πως λεγεται βγαζω το λιγοτερο 20790 και περισσοτερο 29600 , δεν ειναι σταθερο καθε τεστ και αλλο. Σημειωτεον βρισκομαι στην δευτερη φορτιση. Επισης παρατηρω ενα λαγκ γενικο. Τι να κανω να ζητησω doa?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι πρεπει να ειμαι μεψρι ενα οριο, λαγκαρισμα εχετε?

 

Καλημερα.Ειναι original G2;Γιατι εμενα ποτε δεν μου εχει πεσει κατω απο 30000 points στο Αntutu.Lag φιλε θα δεις μονο στα Samsung εδω δεν υπαρχει αυτη η λεξη.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο κάτω από 30000 πότε....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λαγκ εχει ανάλογα με την ρομ που φοράει.Εγω εχτές έβαλα μια από τις αρχικές και έπαθα σοκ...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λαγκ εχει ανάλογα με την ρομ που φοράει.Εγω εχτές έβαλα μια από τις αρχικές και έπαθα σοκ...

 

Είσαι λίγο υπερβολικός θα έλεγα... Δεν έχω μπει πρώτη φορά στην διαδικασία να κάνω ρουτ είμαι με μαμά κάνει κάτι χαζά αλλά οκ ανδροιδ είναι αυτό όχι ios... B-)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια χαρα ειναι το βιντεο του τηλεφωνου !!και δεν υπαρχει κανενας λόγος να τραβαει καποιος βιντεο στα 60fps 30 ειναι υπερ αρκετα αν υποθέσεις οτι ολες οι ταινίες που βλεπουμε ειναι στα 24fps!!!

εχθες οταν ειμουνα για καφε ειχε ενας φιλος μου το σ4 μινι και πραγματικα δεν ειδα τιποτα που να μου αρεσε στο τηλεφωνο περισσότερο απο το g2 που εχω!!και εκανα πολλές δοκιμες και με την καμερα του σ4 μινι και ηταν παρα πολυ σκοτεινές και ειχαν πολυ θόρυβο!!! σε καμια περιπτώσει δεν τραβαει καλυτερα απο το g2!!!εχω περασμενω και το μοντακι εγω βεβαία!!

σημερα εκανα και μια δοκιμή με ενα σ2 και εκει ηταν πιο σκοτεινά τα πραγματα!!:)

Φίλε μου απλώς βλέπω πως στα 60fps είναι ακόμα πιο ομαλή η κίνηση. Εντάξει το s4 mini δεν είπα και εγώ ότι είναι καλύτερο απλώς έβλεπα ποιο ομαλή την κίνηση των βίντεο, ας ελπίσουμε πως με την 4.4 θα διορθωθούν κάποια πράγματα γιατί δεν νομίζω να το καταφέρω να βάλω το μοντακι κλπ, είμαι αρχάριος ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου υπερβολικός η αρχικές ρομ έχουν αρκετό λαγκ.Σε σχέση με αυτήν που έχω τωρα ειναι μέρα με νυχτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καθολου υπερβολικός η αρχικές ρομ έχουν αρκετό λαγκ.Σε σχέση με αυτήν που έχω τωρα ειναι μέρα με νυχτα.

 

Ειμαι με μαμά ρομ και πάει μια χαρά και είχα 5αρι μήλο. Είμαι ευχαριστημενος δεν θα μπω στην διαδικασία να διαφωνήσω μαζί σου....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρα τα λέει ο arfigorgona. Έχει lag το κινητό σε μερικά σημεία το έχω ξαναγράψει κι εγώ..

Όσο για το παιδι που ανησυχεί για το antutu αν έκανες το τεστ μετά από πολύ σκάλισμα λογικό να έχεις χαμηλό σκορ.

Άσε το τηλέφωνο να κρυώσει τελείως και επανέλαβε το τεστ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρα τα λέει ο arfigorgona. Έχει lag το κινητό σε μερικά σημεία το έχω ξαναγράψει κι εγώ..

Όσο για το παιδι που ανησυχεί για το antutu αν έκανες το τεστ μετά από πολύ σκάλισμα λογικό να έχεις χαμηλό σκορ.

Άσε το τηλέφωνο να κρυώσει τελείως και επανέλαβε το τεστ..

 

Σίγουρα έχει το κλασικό lag στον dialer το οποίο έλυσα με το exdialer όπως και στο s2. :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει το κλασικό lag στον dialer το οποίο έλυσα με το exdialer όπως και στο s2. :)

 

δεν ειπα οτι δεν εχει λαγκ....εχει αλλα οχι σε υπερβολικο σημειο που να θες να το σπασεις s3-s4:)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε ****το...επάνω που είπα να αφήσω λιγο την 4.2.2.Μολις έγινε ροοτ η 4.4....Άντε πάλι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν εχει λαγκ....εχει αλλα οχι σε υπερβολικο σημειο που να θες να το σπασεις s3-s4:)

 

Ο Αρης με καταλαβε.Ναι το s3 και το s4 εχουν lag σπαστικο (τα ειχα και τα 2) το Lg g2 μπορει να κανει ενα στο τοσο και αν.Φυσικα στο dialer το κανει μονο οταν τον ανοιγεις για πρωτη φορα μετα απο ωρα.Φοραω ακομα V10C λογο συσκευης HKG.

@Arfi-gorgona εσυ που εχεις KitKat 4.4 official εχεις lag στην συσκευη σου;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...