Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το LG G2 εχω απλα λεω για να μην παρεξηγηθω εχει πολυ lag. εννοειται πως στα χαρακτηριστικα ειναι φοβερο

 

Το s3 πεταει και το g2 καραλαγκαρει.Proof or does not exist.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

το LG G2 εχω απλα λεω για να μην παρεξηγηθω εχει πολυ lag. εννοειται πως στα χαρακτηριστικα ειναι φοβερο

 

Φιλε μου επειδη ειχα ολη τη σειρα απ το πρωτο s μεχρι και το s4,και επειδη με εκανες και γελασα χαχαχαχα μεχρι που με πιασανε τα νευρα μου,με αυτα πουλες παρε καλυτερα ενα s4 που ειναι και πιο καινουριο απ το s3 που εχεις και εσε μας να κολαμε στα σιροπια απ το lag του g2 χαχαχαχα τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα ρεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

εχει ρε παιδια καποιος bug οταν ανοιγει το προγραμμα με τις φωτογραφιες?γιατι οταν βαζω τα εφε του και παταω τροποποιηση η δν θα της αποθηκευει τροποιημενες η θα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα και να στειλω αναφορα στην google+
Link to comment
Share on other sites

το LG G2 εχω απλα λεω για να μην παρεξηγηθω εχει πολυ lag. εννοειται πως στα χαρακτηριστικα ειναι φοβερο

 

Δεν παρεξηγηθηκες φίλε μου... Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα ( πριν 2 σελίδες το ίδιο έγραψα αλλά πλάκωσαν μηνύματα κλπ οπότε δε θα το είδατε, αν θεωρηθεί spam απλά σβήστε το δε πειράζει )

 

Δεν έχω mobile internet στο κινητό , ενώ έχω πακέτο , με περίπου 3gb !!!! Δεν μπορώ να συνδεθώ . έχω ενεργοποιήσει ότι χρειάζεται αλλά δεν έχει μέσα περασμένες τις ρυθμίσεις για να συνδεθεί το ρημάδι ! με το HTC το παλιο δεν ειχα θέματα τέτοια θυμάμαι

Μου ήρθανε κάτι μηνύματα όπως το παρακάτω

" Η Vodafone σας αποστέλλει δωρεάν τις ρυθμίσεις για να έχετε Internet στο κινητό σας. Για αποδοχή πιέστε ναι. "

 

Που να πατήσω ναι ρε έξυπνοι της Vofafone !! δεν βγάζει τίποτα ενα ξερό sms.

 

Βοηθάτε παιδιά ! είναι πολύ σπαστικό :(

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτο αναφέρετε. σε πολλά. site :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2474887

το lag υπαρχει στην Αρχική οθονη και μεταξύ μενου δεν λεω για ταχύτητα εννοείτε ειναι εργαλείο

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

@Wolfox, Kαι εγώ Vodafone έχω, δεν χρειάζεται τίποτα ρυθμίσεις απο την αρχή δούλεψε. Έχεις official rom?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα ( πριν 2 σελίδες το ίδιο έγραψα αλλά πλάκωσαν μηνύματα κλπ οπότε δε θα το είδατε, αν θεωρηθεί spam απλά σβήστε το δε πειράζει )

 

Δεν έχω mobile internet στο κινητό , ενώ έχω πακέτο , με περίπου 3gb !!!! Δεν μπορώ να συνδεθώ . έχω ενεργοποιήσει ότι χρειάζεται αλλά δεν έχει μέσα περασμένες τις ρυθμίσεις για να συνδεθεί το ρημάδι ! με το HTC το παλιο δεν ειχα θέματα τέτοια θυμάμαι

Μου ήρθανε κάτι μηνύματα όπως το παρακάτω

" Η Vodafone σας αποστέλλει δωρεάν τις ρυθμίσεις για να έχετε Internet στο κινητό σας. Για αποδοχή πιέστε ναι. "

 

Που να πατήσω ναι ρε έξυπνοι της Vofafone !! δεν βγάζει τίποτα ενα ξερό sms.

 

Βοηθάτε παιδιά ! είναι πολύ σπαστικό :(

http://osarena.net/android/aguides/rithmisis-mms-parochon.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

ok αυτά πώς τα βάζω στις ρυθμίσεις έχει πολλές επιλογές APN για το ιντερνετ ειναι ίδες με mms ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Wolfox, Kαι εγώ Vodafone έχω, δεν χρειάζεται τίποτα ρυθμίσεις απο την αρχή δούλεψε. Έχεις official rom?

 

Official έχω , δεν έχω πειράξει τίποτα !

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

ok αυτά πώς τα βάζω στις ρυθμίσεις έχει πολλές επιλογές APN για το ιντερνετ ειναι ίδες με mms ?

Bάλε μόνο αυτα που σου λέει...

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ok αυτά πώς τα βάζω στις ρυθμίσεις έχει πολλές επιλογές APN για το ιντερνετ ειναι ίδες με mms ?

Aυτά είναι για τα mms, εσύ έγραψες ότι δεν συνδέεσαι καθόλου στο ίντερνετ μέσω κινητής. Εννοείς κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το κανει και με καποια αλλα widgets.

Οταν το κανει, κλιστε τον launcher απο τις εφαρμογες και θα επανεκκινησει οταν πατησετε το home. Ή μπορουμε να επιλεξουμε την λειτουργια που παντωντας παρατεταμενα το κουμπι back τοτε κλεινει εντελως η εφαρμογη που βρησκομαστε εκεινη την ωρα, ακομα και ο launcher. Οποτε μεσα σε 2 δευτερολεπτα εχει κανει επανεκκινηση και ειμαστε κομπλε.

 

Αυτο πως γινεται, δεν καταλαβα; με μοτιβο δεν δουλευει το knockon;

Link to comment
Share on other sites

Bάλε μόνο αυτα που σου λέει...

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

 

Ευχαριστώ πολύ έφτιαξε :D

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες να ρωτήσω κατι....καποια στιγμη ειχα βρει την επιλογη οταν το κινητο ειναι σε φορτιση να εμφανιζει το "φασολακια" της εκδοσης μας! Αλλα τωρα δεν ξερω που στο καλο ειναι αυτο και δεν μπορω να το βρω! Μηπως το αφερασαν με την αναβαθμιση του firmware; Εχω SEA-10f
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν πιασουμε lte το εικονιδιο θα αλλαξει απο το H του 3G η παραμενει το ιδιο?εχω καρτοκινητο cosmote και εκτος απο το H δεν εχω δει ποτε κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το bug με την ώρα πάντως δεν έχω καταφέρει να το λύσω! Ενώ γενικά το τηλέφωνο πετάει και είμαι ευχαριστημένος συμβαίνει αυτό το σπαστικό φαινόμενο: αν απενεργοποιήσω να λαμβάνει ενημέρωση για την ώρα μέσο του net και το κλείσω μετά (αν ειναι βράδυ για παράδειγμα) , το πρωί η ώρα θα συνεχίσει από κει που το άφησα πχ ειναι 9 το πρωί και θα λέει 2:30 , 2:31 από κει που το έκλεισα ! Γελάει ο κόσμος :lol: τι σαχλαμάρες ειναι αυτές βρε παιδιά

 

Δεν είναι ROOT το τηλέφωνο , φοράει την τελευταία ROM της Τ mobile ( Γερμανικό )

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν πιασουμε lte το εικονιδιο θα αλλαξει απο το H του 3G η παραμενει το ιδιο?εχω καρτοκινητο cosmote και εκτος απο το H δεν εχω δει ποτε κατι αλλο.

 

Θα σου δείξει "4G"

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Και στην vodafone δείχνει lte.

 

Όχι ρε συ....στην status bar σου λεει, όχι μεσα στο menu

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το bug με την ώρα πάντως δεν έχω καταφέρει να το λύσω, αν απενεργοποιήσω να λαμβάνει ενημέρωση για την ώρα μέσο του net και το κλείσω μετά αν ειναι βράδυ για παράδειγμα , το πρωί η ώρα θα συνεχίσει από κει που το άφησα πχ ειναι 9 το πρωι και θα λεει 2:30 , 2:31 από κει που το έκλεισα ! Γελάει ο κόσμος :lol: τι σαχλαμάρες ειναι αυτές

Εισαι root, ετσι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε στην status bar λέω κι εγώ.

Και σου γραφει lte;;;; Κι εγω vodafone εχω και γραφει 4G.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε στην status bar λέω κι εγώ.

 

Εμένα παντος δεν μου είχε βγαλει οσες φορες ειχα συνδεθει με 4G το lte σε vodafone

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το bug με την ώρα πάντως δεν έχω καταφέρει να το λύσω, αν απενεργοποιήσω να λαμβάνει ενημέρωση για την ώρα μέσο του net και το κλείσω μετά αν ειναι βράδυ για παράδειγμα , το πρωί η ώρα θα συνεχίσει από κει που το άφησα πχ ειναι 9 το πρωι και θα λεει 2:30 , 2:31 από κει που το έκλεισα ! Γελάει ο κόσμος :lol: τι σαχλαμάρες ειναι αυτές

Και εισαι ετσι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...