Jump to content

Είναι απατεώνες ?


Super 3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλήμερα , έχω μια απορια και θελω να μου την λυση καποιος πριν κανω καταγγελία στην γραμμή καταναλωτών. Παίρνω αρκετά συχνά το 1260 και θέλω να μιλήσω με εκπρόσωπο της εταιρίας για διάφορα θέματα και για οποιον γνωρίζει πατάω το 8 για να συνδεθώ. Πολλές φορές μου βγαίνει ενα μήνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η εξυπηρέτηση μου γιατι μάλλον εχουν πολυ φόρτο εργασίας και τα λοιπά και κλείνει η γραμμη, σημερα που ειδα online τα 0,25 λεπτα εχουν αφαιρεθεί απο το υπολοιπο μου (εχω καρτο συνδεση), θελω να ρωτησω αυτο ειναι νόμιμο ή απο την στιγμη που δεν έγινε αυτο για το οποίο κάλεσα δεν πρέπει να χρεώνομαι ?
Link to comment
Share on other sites

μου είχε τύχει κι εμένα 4 φορές συγκεκριμένα στις αρχές που είχα βάλει τον αριθμό (Νοέμβριο 2012). από την στιγμή που δέχεσαι την χρέωση, χρεώνεσαι ότι κι αν γίνει. το θέμα είναι βέβαια αν το κάνουν εσκεμμένα ή αν όντως υπάρχει φόρτος-έλλειψη προσωπικού. εικάζω και θέλω να πιστεύω πως είναι το δεύτερο. αλλά 100% δεν ξέρω.

 

παρεπιπτόντως τι θα τους ρωτούσες? μήπως μπορεί κάποιος από εδώ να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

κατι για τον λογαριασμο μου ως συνήθως πάλι βάλανε οτι να νε , αν γνωριζει καποιος αν ειναι νομιμο η οχι ας μου πει γιατι θελω να κανω καταγγελια, δεν ειναι τα 0,25 λεπτα αλλα η κοροιδια που μας ριχνουν
Link to comment
Share on other sites

Και στο 1277 που έχουμε λόγω εταιρικού και είναι δωρεάν συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Μάλλον δεν έχουν διαθέσιμο προσωπικό εκείνη την ώρα, αλλά φυσικά το χρησιμοποιούν και προς όφελος τους για να σε χρεώνουν. Δεν νομίζω πάντως να γίνεται συστηματικά για τον λόγο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που δέχεσαι την χρέωση, χρεώνεσαι ότι κι αν γίνει.

 

Δεν ξέρω αν είναι όντως νόμιμο, αλλά ηθικό και σύμφωνο με τα συναλλακτικά ήθη ΔΕΝ είναι. Τι ακριβώς σου προσέφερε για να σε χρεώσει?

Όταν μου έτυχε εμένα πάντως, έκανα αίτηση για να αντιλογιστεί η χρέωση, και έγινε δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με το ότι αρχικά δέχεσαι την χρέωση κ μόνο για την κλήση. Μου έτυχε σε μια μέρα 5 φορές αυτό, αλλά δε νομίζωμιζω ότι γίνεται μάτι. Θα έπρεπε να γίνεται η χρέωση μόλις συνομιλήσει σμε υπάλληλο.
Link to comment
Share on other sites

Αναθεωρώ ότι έγραψα παραπάνω. Μόλις διαπίστωσα πως μας έβγαλαν από το 1277 χωρίς καμιά ειδοποίηση και προειδοποίηση και μας έβαλαν στο 1250 όπου έχει χρέωση 0.25€/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό. Μιλάμε για απατεώνες ολκής ... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό νούμερο το 1250;;; Πρώτη φορα το ακούω! Κάτι καινούριο;;!!
Link to comment
Share on other sites

:protest: ελεος ποια με αυτες τις εταιριες, βρισκουν που ειμαστε τριτοκοσμική χωρα και κανουν οτι τους γουσταρει
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε εμένα έχει τύχει και έχω καλέσει τρεις φορές τώρα τελευταία και το σήκωσαν αμέσως. Τώρα για τις κλήσεις που δεν καταφέρνεις να μιλάς μαζί τους λογικά μπορούν να σου επιστραφούν πίσω αν στείλεις ένα mail και το αναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν μιλαει κανεις καλα κανουν εχουν βρει το κολπο.

Τα ιδια δεν κανει και η κυβερνηση; :p

 

Τι εννοείς δε μιλάει; μίλησα με υποτιθέμενη γραμμή παραπόνων κ με έγραψαν πήγα σε κατάστημα κ με έγραψαν ζήτησα να μιλήσω με το διευθυντή κ μου λεν ότι θες θα τα πεις στη γραμμή παραπόνων. Και που τα είπα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παλιά μπορούσες άνετα να πάρεις στο 2106158000 και σε συνδέανε με το τμήμα που ήθελες, οπότε είχες χρέωση αστική...

 

Τελευταία φορά που πήρα, μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να με συνδέσουν και αυτή η δυνατότητα έχει καταργηθεί, λέει, από φέτος τον Ιούνιο.

 

Και από τη μύγα ξίγκι θέλουν να βγάλουν ή απλώς έχουν σεβαστά κέρδη από το 1260 και θέλουν να τα αυξήσουν;

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Παλιά μπορούσες άνετα να πάρεις στο 2106158000 και σε συνδέανε με το τμήμα που ήθελες, οπότε είχες χρέωση αστική...

 

Τελευταία φορά που πήρα, μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να με συνδέσουν και αυτή η δυνατότητα έχει καταργηθεί, λέει, από φέτος τον Ιούνιο.

 

Και από τη μύγα ξίγκι θέλουν να βγάλουν ή απλώς έχουν σεβαστά κέρδη από το 1260 και θέλουν να τα αυξήσουν;

Υπάρχει όμως το 2105100100 !!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, το ανακάλυψα κι εγώ μετά, με διάβασμα στο φόρουμ...

 

Αλήθεια, γιατί δεν γίνεται ένα sticky θέμα με αυτές τις πολύτιμες πληροφορίες που πρέπει να ψάξεις ανάμεσα σε χιλιάδες μηνύματα για να τις βρεις;

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...