Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9090 (T-Mobile MDA III / Xda 3)


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Ποιός μπορεί να μου δώσει καμιά ιδέα γιατί δεν μπορώ να συνδέσω bluetooth hands free στο QTEK 9090; :mad:

1. Δοκίμασα με διάφορα ακουστικά (SE 600, Jabra κλπ)

2. Το bluetooth κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά δηλαδή εντοπίζει υπολογιστές, τηλέφωνα, εκτυπωτές και άλλες συσκευές)

3. Εννοείται ότι πήρα τηλέφωνο και την QTEK.

 

Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

Ποιός μπορεί να μου δώσει καμιά ιδέα γιατί δεν μπορώ να συνδέσω bluetooth hands free στο QTEK 9090; :mad:

1. Δοκίμασα με διάφορα ακουστικά (SE 600, Jabra κλπ)

2. Το bluetooth κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά δηλαδή εντοπίζει υπολογιστές, τηλέφωνα, εκτυπωτές και άλλες συσκευές)

3. Εννοείται ότι πήρα τηλέφωνο και την QTEK.

 

Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. :)

 

Περίεργο.Εχω συνδεσει και το SE HBH-200 και το HS-810 motorola και παιζουν χωρίς προβλημα.Εχεις καποια προγράμματα φορτωμένα?Ποια version BT έχεις?

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Ποιός μπορεί να μου δώσει καμιά ιδέα γιατί δεν μπορώ να συνδέσω bluetooth hands free στο QTEK 9090; :mad:

1. Δοκίμασα με διάφορα ακουστικά (SE 600, Jabra κλπ)

2. Το bluetooth κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά δηλαδή εντοπίζει υπολογιστές, τηλέφωνα, εκτυπωτές και άλλες συσκευές)

3. Εννοείται ότι πήρα τηλέφωνο και την QTEK.

 

Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. :)

 

 

 

 

 

πανε εδω:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=852787&posted=1#post852787

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε v1.40 απο την HTC ! με Media Player 10 !!!! και αλλαγμενο kernel μαζι με patches των Windows!

 

ftp://xda:xda@xda-developers.com/BlueAngel/BlueAngel_Roms/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, έχω το 9090 αγορασμένο εδώ και 2 μήνες.. όταν κάνω soft reset μου λέει πως η έκδοση που έχω εγκατεστημένη είναι η 1.06.02 + wwe 1.22.00 + G1337.38. Το θέμα είναι πως αντιμετωπίζω πάρα πολλά προβλήματα και χρειάζομαι 10 soft resets την μέρα.. Ποια είναι η τελευταία έκδοση ???? Από που μπορώ να την κατεβάσω??

Καπου είδα πως η καινούρια έχει media player 10 :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, έχω το 9090 αγορασμένο εδώ και 2 μήνες.. όταν κάνω soft reset μου λέει πως η έκδοση που έχω εγκατεστημένη είναι η 1.06.02 + wwe 1.22.00 + G1337.38. Το θέμα είναι πως αντιμετωπίζω πάρα πολλά προβλήματα και χρειάζομαι 10 soft resets την μέρα.. Ποια είναι η τελευταία έκδοση ???? Από που μπορώ να την κατεβάσω??

Καπου είδα πως η καινούρια έχει media player 10 :( :( :(

 

Εχεις την ROM της Ace Hellas... :p :p

Μπορεις να βαλεις αλλης εταιριας ROM αλλα θελει δουλεια και πειραματισμο. Επισης χανεις την εγγυηση απο την Ace Hellas.

 

Η τελεταια ειναι η CE ROM v1.40 με Radio v1.12 η οποια εχει τον Media Player 10 καθως και πολλες αλλαγες στο GUI των Windows.

 

Για ποιο πολλες λεπτομεριες πηγαινε http://forum.xda-developers.com/index.php ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.. Παρ'ολα αυτά το link δεν δουλεύει.. :O Μήπως έχεις να προτείνεις κάτι άλλο?? Τι είδους μαγειρέματα εννοείς? Ακριβής οδηγίες???? ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.. Παρ'ολα αυτά το link δεν δουλεύει.. :O Μήπως έχεις να προτείνεις κάτι άλλο?? Τι είδους μαγειρέματα εννοείς? Ακριβής οδηγίες???? ;) ;)

 

Μαλλον ειναι κατω ο server τους. Προσπαθησε αργοτερα παλι.

Ακριβης οδηγιες ??? :X

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είπες ότι μπορώ να βάλω και τη rom του i-mate με πειραματισμό..

Εχω δει κάτι ποστ ποθ λένε με χρήση αρχείων άπό άλλες rom κ.λ.π. Please διαφωτισέ με λίγο

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ROM ειναι στο site που σου εγραψα παραπανω.

Μετα χρειαζεται να κανεις cook της δικη σου external rom με τα προγραμματα που θελεις.

Απλα ρισκαρεις να σου πεθανει το PDA σου αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελεταια ειναι η CE ROM v1.40 με Radio v1.12 η οποια εχει τον Media Player 10 καθως και πολλες αλλαγες στο GUI των Windows
.

 

 

prin 2 ebdomades agorasa kai ego to pda2k kai eimai poli eyxaristimenos

parakoloythisa olh th syzhthsh sas apo thn arxh toy thematos genika den antimetopizo kapoio provlima ,oso anafora thn anavatmisi moy ayth thn stigmh exv thn

ROM version 1.22.00 wwe

radio version 1.06.00

eimai entajei ? h yparhei kati kainourgio ayth pou les thn eheis kanei esy ?

eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση για το i-mate (authenitc ROM - παντα) ειναι αυτη που εχεις.

Αμα θες να το πειραξεις, διαβασε λιγο παραπανω !

Link to comment
Share on other sites

to thl posh ora sunexomena travaei video?

 

οσο μεγαλη σε χωρο ειναι η xd σου!

Με 1gb καρτα τραβας ανετα πανω απο 8 ωρες!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αντιμετωπίζω προβλήματα με το bluetooth με WinXP SP2. Ευτυχώς μου λειτουργει άψογα το wi-fi με router και access point της zyxel. To πρόβλημά σου σχετικά με το "license.dat" το αντιμετώπισα κι εγώ μόλις χτές. Έχω ένα BT της Gigabyte και αφού κατέβασα ΟΛΟΥΣ τους drivers απ'το site και εγκατέστησα τους τελευταίους (Widcomm), μου ζήτησε το ίδιο αρχείο. Υπήρχε μέσα στο φάκελο με τους τελευταίους drivers. Παρόλα αυτά τελικά απλώς έκανα update driver στο bluetooth device μου, απ'το device manager και επέλεξα σαν drivers αυτούς απ'τον φάκελο με την τελευταία έκδοση (Widcomm). Πάλι όμως δεν δουλέυει... αλλά δεν μου ζητάει τ αρχείο αυτό. ;)

 

Θέλω μια βοήθεια κι εγώ όμως...σαν απελπισμένος κάτοχος του 9090. ΜΟΝΟ όταν εγκαθιστώ σχεδόν οποιαδήποτε εφαρμογή και κάνω soft-reset απ'το σχετικό κουμπί, το κινητό κολλάει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω το PIN μου αφού δεν λειτουργεί η οθόνη! Μετά από μερικά soft-reset ακόμα, το κινητό μπορεί να στρώσει, αλλιώς κάνω hard-reset!!! Έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω τις εφαρμογές και στη μνήμη του PPC και στην SD. ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ!!! :angry: :angry: :devil: :devil: Μόνο το battery pack pro μου δουλέυει σωστά. Πρέπει να σημειωθεί όμως ότι το κινητό λειτουργεί ΑΨΟΓΑ χωρίς extra εφαρμογές (εκτός του προβλήματος με το bluetooth).

tsthanos, έχω και 'γω το ίδιο πρόβλημα με το Pin που κολλάει αν προσθέσω οποιαδήποτε εφαρμογή (και με το battery pack). Εχεις βρεί κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ειμαι ενας χρηστης του qtek9090 εδω και 2 μηνες αλλα δεν το εχω σκαλισει αρκετα, ειμαι ψιλοασχετος...

 

θελω να χρησιμοποιησω αρχειο .amr σαν ringtone και δεν μπορω...ξερεις καποιος πως μπορω να το κανω?

 

εν τω μεταξυ, αρκετες φορες οταν ενεργοποιω το bluetooth μου βγαινει ενα μηνυμα και καλα για ανεπαρκη μνημη και κανω καθε φορα refresh για να δουλεψει, αλλα αυτο γινεται συχνα...δεν ειναι φυσιολογικο ετσι δεν ειναι?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...