Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καποιος οδηγος για root στο Ζ Ultra εδω στο φορουμ υπαρχει;

 

Καλησπέρα, δοκίμασε με το kingroot (μετά αν θες δοκίμασε να το αντικαταστήσεις με το SU).

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκίμασε με το kingroot (μετά αν θες δοκίμασε να το αντικαταστήσεις με το SU).

 

Καλησπερα σου.Αυτο το κατεβαζω στο κινητο και το τρεχω;Δεν ξερω πολλα απο σονυ γιατι ασχολουμαι πιο πολυ με σαμσουνγκ!Μετα το SU το κατεβαζω κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι το κατεβάζεις και κάνει τη δουλειά ;)

 

Για την αντικατάσταση σου kingroot με το SU δες εδώ

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος οδηγος για root στο Ζ Ultra εδω στο φορουμ υπαρχει;

Καλημερα δες το βιντεο

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δες το βιντεο

 

Καλησπέρα στην παρέα :) Παύλο τι γίνεται βρε φίλε το έφτιαξες το θηρίο;

Για την ρομ που έφτιαξες με όλα τα καλούδια μέσα μια χαρά ήταν, εαν δεν ερχόταν η ώρα αλλαγής συσκευής σίγουρα θα το κρατούσα αρκετό καιρό ακόμα :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν το έφτιαξα ούτε και θα το φτιάξω. Πρακτικά αν το χρησιμοποιώ με Hands Free δεν έχει κανένα πρόβλημα. Χωρις Hands Free κατα τη διάρκεια της κλήσης και μόνο τότε σβηνει η οθόνη!!!! Μολις τελειωσει η κλήση η οθόνη δουλευει κανονικά. Τέλος το bluetooth ενω streamαρει μουσική τελεια, οταν ειναι να στριμαρει ομιλια απο τηλεφωνικη κληση κανει φοβερα παρασιτα. Εχω δοκιμασει με 3 διαφορετικα bluetooth και κανει το ιδιο. Αρα δεν εφταιγε το sbh 52 όπως πίστευα.

Το δουλευω με Hands Free , γρηγορο ειναι, δεν κολλαει, αστο οσο τραβηξει... θα με υπηρετει.

Εχθες παρηγγειλα βεβαια και ενα καινουριο τηλεφωνο Κινεζικο σε περιπτωση που χαλασει ξαφνικά. Συγκεκριμμενα το Veneer Apollo Lite Δεν αγοραζω ποτε ξανα επωνυμο , γιατι και τα επωνυμα βγαζουν ζημιες και οι αντιπροσωπειες σφυριζουν αδιαφορα. Μονο κινεζικα flagships απο εδω και πέρα, με οσο το δυνατον καθαρότερες ρομ. Για αυτο αγορασα και τιο veneer για την πεντακαθαρη ρομ του!!! καθόλου bloatware!!!

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να σας ευχαριστησω για τις οδηγιες για το ρουτ με βοηθησαν και το εκανα ρουτ κανονικα.Πολυ ευκολη η διαδικασια.ωρα να κανω μια αλλη ερωτηση.Πως να το γυρισω σε kitkat;Βρηκα 2 βιντεο με οδηγιες αλλα δε ξερρω ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θα βρεις οδηγίες για τη διαδικασία εδώ.

Σ ευχαριστω παρα πολυ για τον οδηγο.Ειναι αναλυτικοτατος.Απλα μια τελευταια ερωτηση.ποιο firmware kitkat να κατεβασω;Υπαρχει καποιο link?ειναι η C6802 η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζεται να το ψάξεις. Ίσως στο xperifirm να βρεις kitkat (το θεωρώ απίθανο) ή σε κάποιο άλλο φόρουμ --> ίσως το XDA.

 

Εκτός και αν κάποιος άλλος το έχει από εδώ μέσα και μπορεί να στο "δώσει" ;)

 

Καλή τύχη :)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ για τον οδηγο.Ειναι αναλυτικοτατος.Απλα μια τελευταια ερωτηση.ποιο firmware kitkat να κατεβασω;Υπαρχει καποιο link?ειναι η C6802 η συσκευη.

 

 

Καλησπέρα εδώ είσαι

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-z-ultra/development/ftf-depository-sony-firmware-releases-t2829387

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σαν συσκευή 3χρόνων αξίζει η αγορά του ? (υπάρχουν κάτι σε άριστη κατάσταση εδώ στην Γερμανία στα 150-200€). Η χρήση θα είναι καθαρά σερφαρισμα καθημερινά κάνα 3ωρο περίπου, λίγο YouTube, λίγο σαν navigation και κάνα παιχνίδι. Να ψάξω για ultra η για άλλη συσκευή πάνω από 6 ίντσες ?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για αυτή τη χρήση το έχω και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, σαν χρήση μικρού tablet. Και έχεις και την επιπλέον ασφάλεια του αδιάβροχου, για την περίπτωση κάποιου ατυχήματος.

Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να το δώσω είναι η κακή κάμερά του.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για αυτή τη χρήση το έχω και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, σαν χρήση μικρού tablet. Και έχεις και την επιπλέον ασφάλεια του αδιάβροχου, για την περίπτωση κάποιου ατυχήματος.

Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να το δώσω είναι η κακή κάμερά του.

 

Κάμερα δεν μας ενδιαφέρει καθόλου :lol: για μικρό Tablet όπως το είπες μιας και με το Ζ4 Tablet έχω κουραστεί. Ακόμα και στο σπίτι αλλά και στο φορτηγό. Η μπαταρία του πως πάει ? 50-50 χρήση με φωτεινότητα 60-70%.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία βγάζει την ημέρα άνετα, τουλάχιστον στο δικό μου, με τη χρήση που περιγράφεις.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα να φλασαρω ενα προγραμμα μεσω twrp και μαλλον εγινε μ....ια!Το Sony μου δεν ανοιγει.Μου βγαζει το λογοτυπο για 2 δευτερολεπτα και παλι κλεινει.καποια λυση για να μπορεσω να το διορθωσω;;;;Ακομα και οταν το βαζω στη φορτιση μου αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα να φλασαρω ενα προγραμμα μεσω twrp και μαλλον εγινε μ....ια!Το Sony μου δεν ανοιγει.Μου βγαζει το λογοτυπο για 2 δευτερολεπτα και παλι κλεινει.καποια λυση για να μπορεσω να το διορθωσω;;;;Ακομα και οταν το βαζω στη φορτιση μου αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι

 

Κατέβασε το sony pc companion στον υπολογιστή σου, συνδεσε το και κάνε επιδιόρθωση λογισμικού...λογικά θα στρώσει το θηρίο :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το θεμα οτι δεν αναγνωριζει το κινητο.αν και καποια στιγμη αναψε το μπλε φωτακι συνδεθηκε κι εγω βιαστηκα και το εβγαλα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν έχεις TWRP δοκίμασε να περάσεις την ROM που είχε φτιάξει ο theoprofil, διαφορετικά

δοκίμασε με το flashtool.

 

Καλή τύχη ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απο ενα νεουδι:lol: που μαθαινει το θυριο.Απο χθες οταν ανοιγω το wifi ,μου εμφανιζει ενα θαυμαστικο (ενω δειχνει οτι εχει συνδεθει) και δε με αφηνει να μπω στο ιντερνετ (συγκεκριμενα απο τον chrome,διοτι viber και τα συναφή δουλευουν κανονικα).Τι θα πρεπει να κοιταξω?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κάποιον άλλο πλοηγο? Εάν δεν μπει και τότε κανένα μια επανεκκίνηση το ρουτερ σου.

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε ξενοδοχειο,οποτε δε μπορω να κανω κατι για το ρουτερ.Εκανα ομως κατι πιο απλο (ηταν το πρωτο που επρεπε να κανω αλλα ως νεουδι δεν...),επανεκινησα το τηλ/νο και τωρα ολα φαινονται να δουλευουν.Βεβαια δε ξερω σε τι μπορει να οφειλεται αυτο.Ευχαριστω πολυ παντως!
Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται στο ότι δεν μπορεί να πάρει ip από το ρούτερ της μιας πεντάρας που διαθέτει το ξενοδοχείο. Τα ρουτερ μιας πεντάρας όταν είναι ρυθμισμένα σε DHCP mode υποτίθεται τιτλοδοτούν ip στους clients, (client εν προκειμένου είναι το τηλέφωνό σου) αλλά κάποιες φορές ή αρκετές φορές δίνουν την ίδια ip που έχουν ήδη δώσει πιο μπροστά σε άλλον client με αποτέλεσμα να μη έχεις ίντερνετ ή να έχεις με ταχύτητα πολύ χαμηλή διότι βλακωδώς (αν και αυτό απαγορεύεται) μοιράζεσαι την ίδια ip με άλλον client . Eκει θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις προχωρημένων , να βρεις την ip του ρουτερ και να δώσεις στατική ip μέσα από το DHCP pool αλλά αρκετά μεγάλη έτσι ώστε να αποφύγεις τις πρώτες ip που είναι ήδη δοσμένες σε άλλους clients.
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το θηριο παρεδωσε πνευμα μετα απο ασχημη πτωση :( ... χαλασε κατι μεσα και η εγγυηση δεν το καλυπτει

αν καποιος εχει το c6833 με σπασμενη οθονη και θελει να το δωσει ας μου στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...