Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ εγραψα ακριβώς τι πρεπει να λεει.... Οταν ειναι lock και unlock

Δε μπορεις να φλασαρεις κερνελ αν δεν ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader... Κατι λαθος κανεις παλι.... Γραψε τα βηματα ακριβως το τι κανεις.....

 

unlock ειναι πλεον πηγα να περασω τον pimped απο την εξωτ.sd τον φλασαρα εδειξε οτι τον περασε κανονικα κ μολις του εκανα reboot δεν ανοιγε με τιποτα.σκεψου οτι οταν ανοιγει κανονικα η δονηση που κανει συνηθως κραταει 1 sec εμενα εκανε το μισο κ δεν ανοιγε με τιποτα.επιδιορθωση λογισμικου απο pc comp k ανοιγει σαν καινουριο μετα.:mad:

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

unlock ειναι πλεον πηγα να περασω τον pimped απο την εξωτ.sd τον φλασαρα εδειξε οτι τον περασε κανονικα κ μολις του εκανα reboot δεν ανοιγε με τιποτα.σκεψου οτι οταν ανοιγει κανονικα η δονηση που κανει συνηθως κραταει 1 sec εμενα εκανε το μισο κ δεν ανοιγε με τιποτα.επιδιορθωση λογισμικου απο pc comp k ανοιγει σαν καινουριο μετα.:mad:

 

tι ηθελα κ την περασα??δεν μου αρεσε κ προσπαθησα να την ξηλωσω...να το γυρισω σε μαμα.τωρα δεν το βλεπει το pc companion κ λεει οτι περιεχει τροποποιημενο λογισμικο το τηλ κ δεν ειναι δυνατη η επιδιορθωση λογισμικου......

Link to comment
Share on other sites

tι ηθελα κ την περασα??δεν μου αρεσε κ προσπαθησα να την ξηλωσω...να το γυρισω σε μαμα.τωρα δεν το βλεπει το pc companion κ λεει οτι περιεχει τροποποιημενο λογισμικο το τηλ κ δεν ειναι δυνατη η επιδιορθωση λογισμικου......

 

To pimped kernel δεν ειναι για τ στοκ ρομ μπες σε recovery mod και περνα την cm11 και μετα τ pimped kernel

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

To pimped kernel δεν ειναι για τ στοκ ρομ μπες σε recovery mod και περνα την cm11 και μετα τ pimped kernel

 

οχι δεν καταλαβες φιλε μου,περασα την cm11,τελικα δεν μου αρεσει κ θελω την μαμα ρομ.δεν επανερχεται ουτε απο pc comp με επιδιορθωση λογισμικου ουτε με φλασαρισμα απο καρτα sd,apo xda κατεβασα την 14.4.Α0 108 την περναω κανονικα κ μολις ανοιξει κολλαει στο σημα της σονυ.αναγκαζομαι βαζω παλι την cm11 γιατι δεν ειχα τηλ για ωρες.πως θα απαλλαγω απο αυτην τωρα????:(

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καταλαβες φιλε μου,περασα την cm11,τελικα δεν μου αρεσει κ θελω την μαμα ρομ.δεν επανερχεται ουτε απο pc comp με επιδιορθωση λογισμικου ουτε με φλασαρισμα απο καρτα sd,apo xda κατεβασα την 14.4.Α0 108 την περναω κανονικα κ μολις ανοιξει κολλαει στο σημα της σονυ.αναγκαζομαι βαζω παλι την cm11 γιατι δεν ειχα τηλ για ωρες.πως θα απαλλαγω απο αυτην τωρα????:(

 

Δεν εχεις κανει back up στο recovery? Αν οχι φλασαρε μια στοκ ρομ απο το flashtool

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασία κ αυτό αλλά παλι δεν άνοιγε.του φλασαρω απο εξωτερ κάρτα κανει εγκατάσταση κ κολλάει στο .sony
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασία κ αυτό αλλά παλι δεν άνοιγε.του φλασαρω απο εξωτερ κάρτα κανει εγκατάσταση κ κολλάει στο .sony

 

Μου ειπαν σε κατάστημα οτι αφού φτάνει στο Σόνυ μπορεί να κάνει κ 15. 20 λεπτα την πρώτη φορά να ανοίξει. Εγώ στο λεπτό το ξαναεκανα reboot.να το αφήσω κ ο Θεος βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα πως ανοίγω τις σημειώσεις. Το πρόβλημα μου ύστερα από αναζήτηση είχε να κάνει με τον proximity sensor και την ζελατίνα προστασίας. Την αφαίρεσα και διορθώθηκε. Θέλω να την ξαναβάλω και η λύση είναι το calibration του proximity sensor μετά την τοποθέτηση. Όμως στο service menu των ρυθμίσεων δεν μου βγάζει το calibration. Υπάρχει λύση;

 

καλιο αργα παρα ποτε :)

 

κανε downgrade σε 4.3 και στο service menu υπαρχει το calibration του proximity sensor

 

http://s6.postimg.org/wnm82nimp/Screenshot_2014_09_14_09_20_29.jpg

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καλιο αργα παρα ποτε :)

 

κανε downgrade σε 4.3 και στο service menu υπαρχει το calibration του proximity sensor

 

[/img]

πως μπαινουμε στο service menu? :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινουμε στο service menu? :rolleyes:

 

πατα στο dialer *#*#7378423#*#*

 

Οποιος εχει προβλημα με χαμηλη ενταση ηχου, κανει εγκατασταση (με δικη του ευθυνη παντα) μεσω recovery αυτο το zip κ η συσκευη γινετε ηχοσυστημα χεχε

παιζει μονο σε stok κιτκατ

 

 

 

http://www.filedropper.com/zuspeakervolumeboost

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα με χαμηλη ενταση ηχου, κανει εγκατασταση (με δικη του ευθυνη παντα) μεσω recovery αυτο το zip κ η συσκευη γινετε ηχοσυστημα χεχε

παιζει μονο σε stok κιτκατ

 

 

 

http://www.filedropper.com/zuspeakervolumeboost

 

μπορεις να μου δωσεις ενα τηλ να σε παρω?εχω μεινει απο τηλ δεν την παλευω/μια βοηθεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

πατα στο dialer *#*#7378423#*#*

thanks και για τα 2 post..:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που φλασαρα την 4.4.4ce διαπίστωσα οτι εκεί που ανοίγουμε τα δεδομένα κ το 4g αλλαξε το 4g k leei lte.δεν εχω πιάσει από εκείνη την ώρα καθόλου πάρα μόνο H.παίζει να φταίει η ρομ η τυχαίο ?????
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω καλώδιο mhl. Ποιο είναι συμβατό με το κινητό;έχει κάποιος εδώ μέσα;

 

 

Καλημερα, παρε ενα σαν αυτο στο παρακατω link κ εισαι jet

http://www.ebay.co.uk/itm/MHL-HDMI-Adapter-To-Fit-Sony-Xperia-SX-GX-V-T-TX-TL-ZL-Z-SP-Connect-to-HD-TV-/300892174872?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item460e923a18

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....εχω θεμα

 

παραγγειλα απο ιμπευ ενα μαγνητικο φορτιστη.το πρωι το εβαλα..και εκανα δοκιμες να στηριχτει καλα,και το βαλα απ την αναποδη...και δεν αναβε ποτε!!!

μετα εβαλα τον κανονικο φορτιστη και ξαναπηρε μπρος...

τωρα το βραδυ,ενω ηταν ολα καλα....μου ξεφορτισε εντελως...το βαζω να φορτισει και παλι δεν αναψε!!!αναβει μονο το κοκκινο λαμπακι!!!

 

εχουμε καμια ιδεα?? SOS

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος και θέλω να κάνω root στην 4.4.4 στην 14.4.a.0.118. Θέλω βοηθεια

 

Δες στην σελιδα 63 τελευταιο post

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια....εχω θεμα

 

παραγγειλα απο ιμπευ ενα μαγνητικο φορτιστη.το πρωι το εβαλα..και εκανα δοκιμες να στηριχτει καλα,και το βαλα απ την αναποδη...και δεν αναβε ποτε!!!

μετα εβαλα τον κανονικο φορτιστη και ξαναπηρε μπρος...

τωρα το βραδυ,ενω ηταν ολα καλα....μου ξεφορτισε εντελως...το βαζω να φορτισει και παλι δεν αναψε!!!αναβει μονο το κοκκινο λαμπακι!!!

 

εχουμε καμια ιδεα?? SOS

 

 

Ο φορτιστής ειναι γνησιος ή κινεζια?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

γραφει σονυ κλπ κλπ....αλλα αν κρινω απ την τιμη....μαλλον china...

 

Και ο γνήσιος μαγνητικος οπως κ η συσκευή made in china ειναι αλλα ειναι της sony. Αυτο που πηρες ειναι αυθεντικό docking station? υπαρχουν 2 περιπτώσεις η πρωτη ειναι να φταιει η συσκευη η δευτερη ο φορτιστης αν εχεις δυνατοτιτα δοκιμασε αλλη συσκευη η αλλον μαγνιτικο ή πιγαινε τα για ελεχγο σ ενα καταστιμα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ EASY BUY WORD ΑΛΛΑ ΤΟ CDA ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1275-9768 ΚΑΙ ΟΧΙ C6833..ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ?ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ Η ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ EASY BUY WORD ΑΛΛΑ ΤΟ CDA ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1275-9768 ΚΑΙ ΟΧΙ C6833..ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ?ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ Η ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

φιλε το cda ειναι αριθμος για να περνεις αναβαθμιση κ αλλαζει ευκολα αμα θες, αλλου ειναι το θεμα σου κοιτας απο λαθος μαγαζι δες ποσες αρνιτηκες αξιολογισεις εχει στο σκουτζ η γνωμη μου παρε απο αλλου

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμάσω στο ultra pure Android ξεκινάω με unlock bootloader και μετά φλασαρω με flashtool?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...