Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την αναβάθμιση σε 5.02 και όταν γράφω μήνυμα είτε στο μαμά πληκτρολόγιο είτε στο SwiftKey γράφω πχ 7-8 γραμμές μήνυμα και στέλνονται σαν 3 και 4 μηνύματα ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό;

 

Οι περισσότεροι από εμάς που έχω διαβάσει εδώ έχουν αλλάξει την εφαρμογή μηνυμάτων. Εγώ έχω την Handsend π.χ.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από εμάς που έχω διαβάσει εδώ έχουν αλλάξει την εφαρμογή μηνυμάτων. Εγώ έχω την Handsend π.χ.

 

Kι όμως με Handcent και Swift Key πάλι τα ίδια...:wacko: Παλιά θυμάμαι μπορύσες να επιλέξεις αντί για μικρά γράμματα ένα τύπο γραμματοσειράς που τα έκανε όλα κεφαλαία και δεν κατανάλωνε πολύ χώρο τώρα εδώ είναι μια η γραμματοσειρά και δεν ξέρω τι να κάνω.

Edited by koulalexis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά :) chompsms από play και στις ρυθμίσεις μηνύματων πατάμε συμπαγής sms mms και έχουμε 160 χαρακτήρες :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,σκεφτομαι πολυ εντονα εδω και καποιες μερες μετα απο πολυ ψαξιμο και σκεψη να μπω στην παρεα σας με ενα z ultra που βρισκεται σε σχετικα καλη τιμη στα 270 ευρω,δυστυχως αναγκαστικα πρεπει να παρω νεα συσκευη μιας και το επι 2μιση χρονων μου G2 μου επεσε και μας αφησε χρονους,λοιπον για να μην κουραζω εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ σας,το μεγεθος ισως ειναι το μοναδικο που με αποτρεπει στην μη αγορα του αλλα σκεφτομαινπως πλεον ολοι με ενα 6 ιντσο σχεδον ειμαστε και παντα κουβαλαω τσαντακι,δε βρισκω κατι εως 400 ευρω που να με κανει να πω ουαου περαν ισως του lenovo z pro 2 στα 400,πειτε εσεις οι κατοχοι την γνωμη σας,απο μπαταρια με την τελευταια εκδοση android πως τα παει?εχετε συνηθισει το μεγεθος?κολληματα,lags μιας και φοραει ιδιο επεξεργαστηβμε το G2 και το δικο μου ειχε αρκετα μπορω να πω εως σπαστικο επρεπε να περιμενω να ξεκολλησει,σας ευχαριστω και περιμενω τα μυνηματα σας,συγνωμη αν σας κουρασα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) για το θηρίο ότι και να πούμε ότι και να γράψουμε είναι πραγματική ευχαρίστηση :) το LG g2 ήταν η τελευταία συσκευή που κράτησα πριν την επαφή με κάτι μοναδικό :rolleyes: ποιότητα κατασκευής, οθόνη όνειρο, αδιάβροχο και αρκετά άλλα που πιστεύω ότι τα διάβασες στο νήμα, για το μέγεθος είναι μεν μεγάλο αλλά θα το συνηθίσεις εκατό τοις εκατό, εάν το συνδυάσεις και με Bluetooth τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο εύκολα, προσωπικά το έχω χωρίς θήκη και στην τσέπη του παντελονιου (ύφασμα) στα συν και η τιμή που τσιμπησε λίγο λόγω capital αλλά πάλι είναι δελεαρ :) οτιδήποτε χρειαστείς εδώ είμαστε και με το καλό και με ένα θηρίο :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τη αμεση απαντηση,ναι εννοειται πακετο με το bluetooth sbh52 θα το παρω,απο μπαταρια και επιδοσεις πως παει?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τη αμεση απαντηση,ναι εννοειται πακετο με το bluetooth sbh52 θα το παρω,απο μπαταρια και επιδοσεις πως παει?

 

Αγαπητέ μου φίλε :) στο νήμα αναφέρονται τα παιδιά ότι το έχουν για επαγγελματική χρήση και δεν έχουν αντιμετωπίσει το παραμικρό θέμα, για την μπαταρία θα επαναλάβω ότι αυτή συμβαδιζει πάλι ανάλογα της χρήσης που κάνει ο καθένας μας, έχεις την λειτουργία stamina παίζεις με την φωτεινότητα κτλπ, προσωπικά φροντίζω να παίζω με την φόρτιση από 20% έως 92+ και να το έχω σε διαρκή κίνηση, το sbh52 είναι πολυεργαλειο και θα σου λύσει τα χέρια και αξίζει το κάθε ευρώ που κοστίζει :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

κι εγώ απο μπαταρία δεν έχω πρόβλημα (ανάλογα τη χρήση που κάνω). Φροντίζω να συμπληρώνω περίπου απο το 40% μεχρι το 80% καθημερινά ίσως ή και δύο φορές την ημέρα. Μια φορά το μήνα απο το 10-15% το αφήνω να γεμίσει 100%.

 

Κολλήματα κλπ δεν έχω κι εγώ. Βέβαια το Greenify και το Watchdog δεν αφήνουν τα πράγματα να φύγουν εκτός ελέγχου :lol:

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε faji, για το greenify και την πλήρη αξιοποίηση του πρέπει να είσαι root ; Το είχα αγοράσει παλαιότερα και δεν το χρησιμοποίησα τελικά :rolleyes: το watchdog είναι κάτι παρόμοιο; Επίσης επειδή ασχολείσαι λίγο παραπάνω με τις αναβαθμίσεις τι γίνεται; Πάντως και ο διάδοχος του θηριου να βγει σίγουρα θα το έχουμε αρκετό διάστημα ακόμη μέχρι να πέσει η τιμή του σε προσιτά πλαισια:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου ουδέν πρόβλημα με το απόλυτο Θηρίο.. όχι απλα θα το ευχαριστηθείς άλλα δεν θα θες να πιάσεις άλλα στο χέρι σου. Το συγκεκριμένο ανέβασε τον πήχη σε δυσθεώρητα ύψη.. τρελή καψούρα το θηρίο. Το έχω από τον Φεβρουάριο του 2013 και του τεντώνω τα νευρα καθημερινά.. χαμπάρι δεν παίρνει. Τώρα μπαταρία δεν μου έχει κάνει κιχ.. θερμοκρασίες σε υπέρ ανεκτά επίπεδα.. και το δε Root άλλο πράγμα μιλάμε κανεις ότι θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εργαλειο το ρημαδι οσο το βλεπω σε λευκο τοσο το λιγουρευομαι,ειμαι αναμεσα σε αυτο και το S5 μιας και μου βγαινει στα ιδια χρηματα,το μονο που με απωθει ακομη απο το να το παρω σημερα κιολας ειναι το εξτρα μεγεθος,σκεφτομαι λυσεις,πως,τι κτλπ,αα ρε sony κοψε τα bezels να μην αλλαξω κινητο ποτε!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε faji, για το greenify και την πλήρη αξιοποίηση του πρέπει να είσαι root ; Το είχα αγοράσει παλαιότερα και δεν το χρησιμοποίησα τελικά :rolleyes: το watchdog είναι κάτι παρόμοιο; Επίσης επειδή ασχολείσαι λίγο παραπάνω με τις αναβαθμίσεις τι γίνεται; Πάντως και ο διάδοχος του θηρίου να βγει σίγουρα θα το έχουμε αρκετό διάστημα ακόμη μέχρι να πέσει η τιμή του σε προσιτά πλαίσια:)

 

Το Greenify το έχω αγορασμένο κι εγώ (χωρίς root). Σε αυτή τη φάση σταματάει τις εφαρμογές που θέλεις και είναι εφικτό να σταματήσουν ;) . Το watchdog είναι εφαρμογή που προσέχει τις εφαρμογές να μην "παραφέρονται" με τη μνήμη και τον επεξεργαστή. Περισσότερα: http://www.zomut.com/watchdog

 

Την αναβάθμιση θα την δούμε πιστεύω σύντομα. Εκτιμώ την ερχόμενη εβδομάδα, μιας και από την έγκριση περνάνε 15 μέρες για την διανομή.

 

:offtopic: Το Ζ5 Ultra φαίνεται υπέροχο :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση την κιτρινιλα στην οθόνη την καλύπτει κανονικά η εγγύηση? Γιατί τώρα έπεσε στα χέρια μου η συσκευή μια ξάδερφης μου και είναι χάλια. Εννοείται το θεωρούσε φυσιολογικό :p έχει ακόμα ένα χρονικό εγγύηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση την κιτρινιλα στην οθόνη την καλύπτει κανονικά η εγγύηση? Γιατί τώρα έπεσε στα χέρια μου η συσκευή μια ξάδερφης μου και είναι χάλια. Εννοείται το θεωρούσε φυσιολογικό :p έχει ακόμα ένα χρονικό εγγύηση

 

Καλημέρες,

 

μια ερώτηση δεν βλάπτει :) αν θες στείλε στην Sony e-mail. Διαφορετικά σε ένα επισκευαστικό κέντρο π.χ. ΚΑΠΑ TECH Α. PAPANDREOU 246 (ΝIMFAIOU) PERISTERI τηλ. 210-2620511 το πιο κοντινό που βρήκα ή στην ARVATO TELESERVICE Κηφισού 38-38A (Πάνω από τα ΚΤΕΛ 3ος

Οροφ.) ΑΘΗΝΑ τηλ. 210-5197500.

 

Ένα τηλεφώνημα, πριν πας, κάνε μόνο γιατί η λίστα που έχω μπορεί να έχει αλλάξει ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

μια ερώτηση δεν βλάπτει :) αν θες στείλε στην Sony e-mail. Διαφορετικά σε ένα επισκευαστικό κέντρο π.χ. ΚΑΠΑ TECH Α. PAPANDREOU 246 (ΝIMFAIOU) PERISTERI τηλ. 210-2620511 το πιο κοντινό που βρήκα ή στην ARVATO TELESERVICE Κηφισού 38-38A (Πάνω από τα ΚΤΕΛ 3ος

Οροφ.) ΑΘΗΝΑ τηλ. 210-5197500.

 

Ένα τηλεφώνημα, πριν πας, κάνε μόνο γιατί η λίστα που έχω μπορεί να έχει αλλάξει ;)

OK φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ! Θα επικοινωνήσω!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ανταλλαξα το LG G3 με το xperia ultra.

Έχει 1 χρόνο εγγύηση ακόμα.

Το καπάκι της θήρας USB δεν κλείνει καλά.

Όχι ότι με ενοχλεί.

Το καλύπτει η εγγύηση;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ανταλλαξα το LG G3 με το xperia ultra.

Έχει 1 χρόνο εγγύηση ακόμα.

Το καπάκι της θήρας USB δεν κλείνει καλά.

Όχι ότι με ενοχλεί.

Το καλύπτει η εγγύηση;

Καλορίζικο φίλος! Κάνε και ένα μίνι συγκριτικό (μικρουτσικο μωρέ)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλος! Κάνε και ένα μίνι συγκριτικό (μικρουτσικο μωρέ)

 

Για αρχή πρώτες εντυπώσεις.

Το κινητό δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου.

Με cpu z θερμοκρασίες κάτω από 45 ενώ το κινητό είναι σε χρήση. Με το G3 είχα χαλαρά 75-80

Δεν είναι lte αλλά δεν με χαλάει πιάνει 3G+ και μόνο αργό δεν μου φαίνεται.

Θέλει 2 χέρια για να το χειρίζεσαι αλλά δεν είναι απαραίτητο το Bluetooth.

Μια χαρά μιλούσα πόση ώρα.

Δεν έχει δυνατό ηχείο αλλά μουσική από το κινητό δεν ακούω από το ηχείο.

Θα βάλω ακουστικά.

Θα δω ταινία και θα δω διάφορες.

Δεν κολλάει μέχρι στιγμής.

Φοράει 5.0.2

Θα πάρει 5.1.1 τώρα.

Ποιοτικό το κινητό. Έχω μια ζελατίνα στην πλάτη με μερικές φουσκαλες μέσα από τον αέρα που δεν μπορώ να το βγάλω.

Το έβαλα κλασικά SwiftKey.

Θέλω αύριο από το πρωί που θα το έχω γεμάτο αν βγάλει την ημέρα με την χρήση που του κάνω

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομίλητο φιλαράκο :)

 

η εγγύηση το καλύπτει το ανταλλακτικό.

 

Η αναβάθμιση κυκλοφορεί από εχθές το βράδυ ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομίλητο φιλαράκο :)

 

η εγγύηση το καλύπτει το ανταλλακτικό.

 

Η αναβάθμιση κυκλοφορεί από εχθές το βράδυ ;)

 

Αν δεν κάνω λάθος έχει σέρβις εδώ Θεσσαλονίκη.

Διεύθυνση δεν ξέρω. Το ανταλλακτικό είναι διαθέσιμο να υποθέσω πας το αφήνεις και σε 1-2 ώρες είναι έτοιμο..

Το dock που φορτίζει λέει;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχει σέρβις εδώ Θεσσαλονίκη.

Διεύθυνση δεν ξέρω. Το ανταλλακτικό είναι διαθέσιμο να υποθέσω πας το αφήνεις και σε 1-2 ώρες είναι έτοιμο..

Το dock που φορτίζει λέει;

 

Κάποια παιδιά έχουν πάει στο σέρβις στη Δωδεκανήσου για αναβαθμίσεις :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια παιδιά έχουν πάει στο σέρβις στη Δωδεκανήσου για αναβαθμίσεις :)

 

Χώρια το σέρβις περνάνε και την τελευταία έκδοση 5.1.1;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα:) επίσης καλομιλητο φίλε μου το θηρίο :) φίλε faji ευχαριστώ για την απάντηση στα προηγούμενα ποστ, για αναβάθμιση το είχα πάει στο σέρβις στην δωδεκανησου και σε κάνα δίωρο το είχα κομπλέ, για την νέα αναβάθμιση θα την πάρουμε μέσω οτα ή θα χρειαστεί pc; και σε εμάς πότε θα είναι διαθέσιμη

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χώρια το σέρβις περνάνε και την τελευταία έκδοση 5.1.1;

 

Η αναβάθμιση φάνηκε εχθές διαθέσιμη για τα Αραβικά Εμιράτα και σήμερα για Αμερική και μερικές ευρωπαϊκές χώρες/πάροχους. Στο σερβις δεν ξέρω αν θα την έχουν.

 

@ Arxontas71 σώπα βρε άρχοντα, δεν έκανα τίποτα :)

 

Νικήτας ;)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...