Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τίθεται ερώτημα. P7 μιας και έχει καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά σε όχι σημαντική διαφορά τιμής. Εντωμεταξύ αυτές τις 2 εβδομάδες είναι ασύμφορο για κάποιον να πάρει το P6 μιας και τα τεμάχια έχουν εξαντληθεί από τα σκρουτζομάγαζα με αποτέλεσμα το 1 κατάστημα που το πουλά να το έχει πάει από τα 230 στα 320 ευρώ. Αν αποφασίσεις να πάρεις το P6 κάνε υπομονή μέχρι τα σκρουτζομάγαζα να το ξαναφέρουν στα 230 ευρώ.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα! μολις πηρα το τηλ στα χερια μου. Προσπαθω να το ρουταρω με το Root Genius ( εχω ΚΙΤ ΚΑΤ ) αλλα δεν τα καταφερνω.. κανει επαννεκινηση και ξεκιναει ξανα χωρις να εχει γινει τιποτα. Ελπιζω να τα καταφερω

 

Επισης υπαρχει καποια ρομ του τυπου Samsung, LG ? με πιο ωραιο περιβαλλον απο το MIUI ?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! μολις πηρα το τηλ στα χερια μου. Προσπαθω να το ρουταρω με το Root Genius ( εχω ΚΙΤ ΚΑΤ ) αλλα δεν τα καταφερνω.. κανει επαννεκινηση και ξεκιναει ξανα χωρις να εχει γινει τιποτα. Ελπιζω να τα καταφερω

 

Επισης υπαρχει καποια ρομ του τυπου Samsung, LG ? με πιο ωραιο περιβαλλον απο το MIUI ?

 

Καλορίζικο :)

 

Στο Root genius σου γράφει μετά ότι είναι root το κινητό; Τα βήματα με το USB debugging τα ακολουθείς με τη σειρά σύμφωνα με το F.A.Q ?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει καμία rom τύπου Samsung, LG. Αυτό που ξέρω είναι ότι μέχρι πριν 3 μήνες περίπου δεν υπήρχε καμία custom που να μην είχε bug. Aν κάποιος φίλος εδώ έβαλε custom ( οποιαδήποτε ) και τη διατήρησε τότε ας σου δώσει ενημέρωση.

 

Aν πήρες το P6 για να βάζεις custom roms ή για να παίζεις παιχνίδια , τότε νομίζω ότι δεν θα ικανοποιηθείς. Αν το πήρες για το μέταλλο, το design,την οθόνη και μια ικανοποιητική κάμερα με φως ημέρας τότε θα είσαι ok. Όσο για το web browsing, με jelly bean θα ικανοποιηθείς, με kitkat όχι και τόσο εκτός αν δεν είχες ποτέ πριν κάποιο πολύ δυνατό κινητό ώστε να κάνεις σύγκριση στο scrolling και το pinch zoom.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :)

 

Στο Root genius σου γράφει μετά ότι είναι root το κινητό; Τα βήματα με το USB debugging τα ακολουθείς με τη σειρά σύμφωνα με το F.A.Q ?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει καμία rom τύπου Samsung, LG. Αυτό που ξέρω είναι ότι μέχρι πριν 3 μήνες περίπου δεν υπήρχε καμία custom που να μην είχε bug. Aν κάποιος φίλος εδώ έβαλε custom ( οποιαδήποτε ) και τη διατήρησε τότε ας σου δώσει ενημέρωση.

 

Aν πήρες το P6 για να βάζεις custom roms ή για να παίζεις παιχνίδια , τότε νομίζω ότι δεν θα ικανοποιηθείς. Αν το πήρες για το μέταλλο, το design,την οθόνη και μια ικανοποιητική κάμερα με φως ημέρας τότε θα είσαι ok. Όσο για το web browsing, με jelly bean θα ικανοποιηθείς, με kitkat όχι και τόσο εκτός αν δεν είχες ποτέ πριν κάποιο πολύ δυνατό κινητό ώστε να κάνεις σύγκριση στο scrolling και το pinch zoom.

 

Το ρουταρα ολα καλα. Πως περναω Jelly bean ? θα εχω και καλυτερη μπαταρια να φανταστω με JB ε ?

Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να μαθω πως αφαιρω το ονομα του παροχου πανω αριστερα απο τη Statusbar & πως απενεργοποιω τελειως την εξοικονομιση ενεργειας γιατι κατεβζει το CPU και δε θελω... παει αργα το τηλ :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω το ειχα ρουταρει πριν καιρο συμφωνα με τον οδηγο του ipred και ειχα βαλει και xposed αχετα απο αυτο,με ρωτουσε το κιν. σε αλλες διαφορες εφαρμογες αν θελω να δωσω προσβαση κτλ,προχθες κατεβασα και ανοιξα το titanium backup και μου λεει οτι δεν εχω δικαιωματα ρουτ.με παραξενεψε και το τσεκαρα με το root checker και λεει οτι οντως δεν εχω ρουτ.τι γινεται;χαθηκε το ρουτ;
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του p6 κ μου ηρθε αναβαθμιση στην cosmote 400e λεω να παρω το p7 μιας κ δν εχω σκοπο να δωσω ουτε ευρο για κινητο τι λετε?

 

Αφού είσαι κάτοχος του P6, φαντάζομαι γνωρίζεις τα θετικά και τα αρνητικά οπότε αν είσαι καλυμμένος και θέλεις ακόμα καλύτερη κάμερα, καλύτερο επεξεργαστή και ακόμα καλύτερη οθόνη, προχώρα για το P7 :) Αν ήμουν στη θέση σου αυτό θα έκανα εκτός αν η cosmote προσέφερε το G2 ( δεν το είδα καθόλου στο site της ) οπότε και θα πήγαινα βουρ για εκείνο. Πάντως θεωρώ λάθος το να μην παίρνετε τις επιδοτήσεις σε χρήματα αλλά σε συσκευή από τη στιγμή που οι πάροχοι πουλούν τις συσκευές πολύ ακριβότερα σε σχέση με τα σκρουτζομάγαζα.

 

Ρε παιδια ενω το ειχα ρουταρει πριν καιρο συμφωνα με τον οδηγο του ipred και ειχα βαλει και xposed αχετα απο αυτο,με ρωτουσε το κιν. σε αλλες διαφορες εφαρμογες αν θελω να δωσω προσβαση κτλ,προχθες κατεβασα και ανοιξα το titanium backup και μου λεει οτι δεν εχω δικαιωματα ρουτ.με παραξενεψε και το τσεκαρα με το root checker και λεει οτι οντως δεν εχω ρουτ.τι γινεται;χαθηκε το ρουτ;

 

Όταν ανοίγεις το kinguser , σου γράφει τις εφαρμογές που έχουν πάρει permission ; Στις επιλογές του Kinguser, είναι τα κουμπιά στο ON ?

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τις εφαρμογες που λες.συγκεκριμενα την εγκατασταση xposed.ADB program και αλλα δυο modules του xposed.βεβαια δεν εχω και κατι αλλο που να θελει περμισιον.ετσι νομιζω τουλαχιστον.οσο για τις ρυθμισεις μεσα οτι διακοπτης υπαρχει ειναι στο on.πολυ παραξενα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Για σας εχουμε καινουρια ενημερωση...μηπως καποιος την εβαλε να μας πει αμα αξιζει?ειναι η B635 turkish
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του p6 κ μου ηρθε αναβαθμιση στην cosmote 400e λεω να παρω το p7 μιας κ δν εχω σκοπο να δωσω ουτε ευρο για κινητο τι λετε?

 

Αν δεν σου δίνουν την επιδότηση σε χρήματα ώστε να πάρεις από όπου θες συσκευή, θα σου πρότεινα να δεις εναλλακτικά meizu mx3 στα 309 που θα το έχουν είτε το z1 αν θες επιδόσεις. Το Ρ7 έχει καλή κάμερα και οθόνη διαστάσεις. Διαλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θεματάκι με το Huawei P6 όταν συντεομαι στο WiFi μου με πετάει μετά από λίγο και μερικές φορές μου ρίχνει και το internet. Mου το κάνει μόνο στο σπίτι σε καφετέριες είμαι κομπλέ λογικά είναι το ρούτερ μου αλλά θα ήθελα και την δικήσας γνώμη πριν αλλαξω ρούτερ.

αυτό που έχω είναι του ΟΤΕ ZTE.

Edited by Lazaros_07
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θεματάκι με το Huawei P6 όταν συντεομαι στο WiFi μου με πετάει μετά από λίγο και μερικές φορές μου ρίχνει και το internet. Mου το κάνει μόνο στο σπίτι σε καφετέριες είμαι κομπλέ λογικά είναι το ρούτερ μου αλλά θα ήθελα και την δικήσας γνώμη πριν αλλαξω ρούτερ.

αυτό που έχω είναι του ΟΤΕ ZTE.

 

Όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές, το παραπάνω πρόβλημα το έχουν όσοι έχουν ακριβώς το ZTE του ΟΤΕ. :) Λογικά θα άλλαξαν ρούτερ όταν το διαπίστωσαν εκτός αν βρήκαν λύση μέσα από τις ρυθμίσεις του ρούτερ ( άλλο channel πχ )

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου δίνουν την επιδότηση σε χρήματα ώστε να πάρεις από όπου θες συσκευή, θα σου πρότεινα να δεις εναλλακτικά meizu mx3 στα 309 που θα το έχουν είτε το z1 αν θες επιδόσεις. Το Ρ7 έχει καλή κάμερα και οθόνη διαστάσεις. Διαλέγεις.

 

δεν δινουν τα χρηματα και σε αυτα τα λεφτα δν μου αρεσε κατι αλλο επεισεις κατι που εχω δει στα huawei ειναι οτι εχουν καλο σημα στο σπιτι εχω θεμα με το σημα λογο τοποθεσιας το p6 me to galaxy s4 διπλα διπλα το s4 καθολου σημα το p6 2 γραμες...

Link to comment
Share on other sites

δεν δινουν τα χρηματα και σε αυτα τα λεφτα δν μου αρεσε κατι αλλο επεισεις κατι που εχω δει στα huawei ειναι οτι εχουν καλο σημα στο σπιτι εχω θεμα με το σημα λογο τοποθεσιας το p6 me to galaxy s4 διπλα διπλα το s4 καθολου σημα το p6 2 γραμες...

 

Επειδή είναι λίγο off topic, μπορείς να πάρεις την επιδότησή σου από μαγαζιά από το skroutz, π.χ. το Ρ7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο off topic, μπορείς να πάρεις την επιδότησή σου από μαγαζιά από το skroutz, π.χ. το Ρ7

 

δν το ξερα αυτο οτι γινοταν δν πειραζει την επομενη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ένα Huawei P6s και σήμερα ξαφνικα μου εμφάνισε ένα μήνυμα Fastboot & Rescue Mode χωρίς να έχω κάνει κάτι. Έκανα restart το τηλέφωνο και παρατήρησα ότι όποτε προσπαθούσα να πάρω τηλέφωνο ή με έπαιρναν τηλέφωνο με ξαναπέταγε στην οθόνη με το μήνυμα αυτό. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά δυστυχώς το πρόβλημα χειροτέρεψε και τώρα με το που ανάβω το τηλέφωνο με πετάει στην οθόνη αυτή και δεν μπορώ να κάνω τπτ. Χρειάζομαι άμεσα βοήθεια. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Aν ήμουν στη θέση σου θα φλάσαρα μια άλλη stock rom.

 

Τυχερός είσαι rs06085. Πάνω στην ώρα!

http://huaweinews.com/2014/11/ascend-p6s-emui-3-b306/

 

Θεωρώ μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσει και για το δικό μας P6.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το πρόβλημα δε λύνεται με τίποτα. φλάσαρα και άλλη rom όμως πάλι μόλις πάει κάποιος να με πάρει τηλεφωνο ή μόλις πάω να τηλεφωνήσω εγώ η συσκευή σβήνει και με πετάει σε fastboot & rescue mode.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το πρόβλημα δε λύνεται με τίποτα. φλάσαρα και άλλη rom όμως πάλι μόλις πάει κάποιος να με πάρει τηλεφωνο ή μόλις πάω να τηλεφωνήσω εγώ η συσκευή σβήνει και με πετάει σε fastboot & rescue mode.

 

Ποια rom είχες όταν εμφανίστηκε το πρόβλημα ; Ήταν stock ή custom; Αν ήταν stock , ήταν κινέζικη ή international;

Μέσω stock recovery φλασάρεις ή μέσω cwm, twrp?

 

Αναρτήθηκε πριν από λίγα λεπτά στο huaweinews

 

http://huaweinews.com/2014/11/official-emui-3-time-table/

 

Να σου πω την αλήθεια, θα προτιμούσε ουσιώδες update της rom παρά update του UI. Καλοδεχούμενο πάντως τον Δεκέμβρη :) ( ή αργότερα γιατί δεν εμπιστεύομαι τα χρονοδιαγράμματα της Huawei για το international P6 )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...