Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 LTE 4G


Captain_Andreas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Ανοίγω το θέμα αυτό γιατί είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης ταμπλέτας εδώ και 2 εβδομάδες. Είναι εκπληκτικό μηχάνημα, μέχρι που ανακάλυψα πως δεν μπορώ να κάνω τηλεφωνικές κλήσεις. Το αστείο είναι πως σε demo μηχάνημα που έχουν στο κατάστημα που το αγόρασα (χωρίς σύνδεση να αναφέρω εδώ, γιατί έχω ήδη λόγω δουλειάς εταιρική σύνδεση με Blackberry) εκεί λοιπόν το εικονίδιο του τηλεφώνου φιγουράρει μια χαρά και δουλεύει άψογα.

 

Πήρα τηλ την Samsung και σε επίσημη ενημέρωση που μου έκαναν μου είπαν πως στην Ελλάδα η σχετική δυνατότητα είναι κλειδωμένη (!!!) Στην ερώτησή μου πως και το demo μηχάνημα στο μαγαζί (μεγάλη αλυσίδα) που το ψώνισα είχε την δυνατότητα, δεν ήξερε τι να μου απαντήσει...

 

Μιλάμε για τό Galaxy Note 10.1 LTE 4G GT-N8020 me Android 4.1.2 και αριθμό κατασκεύης JZO54K.N8020XDBMA2

Να σημειώσω πως στο κατάστημα που το αγόρασα ακόμη ψάχνονται να μου πουν τι συμβαίνει... Το εκεί μηχάνημα έχει τα ίδια στοιχεία με το δικό μου με μόνη διαφορά στον αριθμό κατασκευής που τελειώνει σε 3 αντί σε 2...

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει αναφορικά με το πως μπορώ να ξεκλειδώσω την δυνατότητα αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα τελιωνει σε 3,εχω το εικονιδιο του τηλεφωνου,δεν το εχω δοκιμασει να σου αν δουλευει,εχω το εχα παρει το δεκεμβριο,ειναι παραλογο να τον εχουν κλειδομενο,το ατου του νοτε ειναι οτι μπορει να παιρνει τηλ Edited by georgexx
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. 'Έχω επίσημη ενημέρωση από την Samsung Hellas αλλά και από τον Γερμανό πως στην Ελλάδα το συγκεκριμένο χαρ/κο είναι απενεργοποιημένο. Είσαι τυχερός φίλε μου που εσένα το άφησαν ξεκλείδωτο... Εννοείται πως βαδίζω ολοταχώς για root και αν κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει σχετικώς με το πως θα επανενεργοποιήσω το dialer θα είμαι υπόχρεος.

Να σημειώσω πως κατέβασα εναλλακτικούς dialers από το shop αλλά δεν δουλεύουν γιατί είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία από τον kernel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...