Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι εχουν κατανάλωση μπαταριας χωρις να κανουν τιποτα, ακόμα και οταν η συσκευή ειναι κλειστή, ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ η μπαταρία αλλά η πλακέτα. Είχα το ίδιο πρόβλημα, το υπεμεινα άδικα για 4 μήνες και οταν αποφασισα να το πάω για σέρβις στη smartec μου αλλάξανε πλακέτα εντός εγγύησης και τώρα όλα καλά. Έτσι λύνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε καμία δοκιμασμένη λύση για mhl adapter.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θεώρησα ότι θα χρησιμοποιούσα το tablet γιά να το συνδέσω με την τηλεόραση ώστε

να έχω καλύτερη θέαση , αλλά ας όψεται το OTE TV Go που με βάζει στον πειρασμό .

Απορία ......

Βάζω λοιπόν τον HDMI αντάπτορα και συνδέω το T-311 με την τηλεόραση να δω ποδόσφαιρο .

1. Ας πούμε ότι έχω το τάμπλετ φορτισμένο 100% . Φτάνει γιά δώ ένα ολόκληρο ματς ?

2. Σε όλη αυτή τη διάρκεια , δεν θα πάει η θερμοκρασία στο ταμπλετάκι στα ύψη με μεγάλη

πιθανότητα να το κάψουμε ?

Και μη μου πει κάποιος ότι μπορούμε να το φορτίσουμε στο ημίχρονο .

Στην τελική , τι εμπειρίες υπάρχουν από τέτοιου είδους χρήσεις υπάρχουν ?

Ευχαριστώ γιά πληροφορίες .

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θεώρησα ότι θα χρησιμοποιούσα το tablet γιά να το συνδέσω με την τηλεόραση ώστε

να έχω καλύτερη θέαση , αλλά ας όψεται το OTE TV Go που με βάζει στον πειρασμό .

Απορία ......

Βάζω λοιπόν τον HDMI αντάπτορα και συνδέω το T-311 με την τηλεόραση να δω ποδόσφαιρο .

1. Ας πούμε ότι έχω το τάμπλετ φορτισμένο 100% . Φτάνει γιά δώ ένα ολόκληρο ματς ?

2. Σε όλη αυτή τη διάρκεια , δεν θα πάει η θερμοκρασία στο ταμπλετάκι στα ύψη με μεγάλη

πιθανότητα να το κάψουμε ?

Και μη μου πει κάποιος ότι μπορούμε να το φορτίσουμε στο ημίχρονο .

Στην τελική , τι εμπειρίες υπάρχουν από τέτοιου είδους χρήσεις υπάρχουν ?

Ευχαριστώ γιά πληροφορίες .

δουλεύει εαν το συνδέσεις με τηλεόραση; (σε novago δεν μπορείς ...σου βγάλει μήνυμα ...το εχουν φτιάξει με τέτοιο τρόπο ώστε το πρόγραμμα να σταματήσει μόλις το συνδέσεις με εξωτερική πηγή !! ) ασε που εαν εισαι root το ξεχνάς γενικα ενω με novago κατι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει εαν το συνδέσεις με τηλεόραση; (σε novago δεν μπορείς ...σου βγάλει μήνυμα ...το εχουν φτιάξει με τέτοιο τρόπο ώστε το πρόγραμμα να σταματήσει μόλις το συνδέσεις με εξωτερική πηγή !! ) ασε που εαν εισαι root το ξεχνάς γενικα ενω με novago κατι γίνεται...

Κοίτα ...

Την Nova την σταμάτησα , δεν με ενδιαφέρει . Σκέτο κωλ@μπαριλίκι είναι .

Το Galaxy Τ-311 δεν είναι rooted οπότε δεν έχω πρόβλημα με το OTE TV Go . Το θέμα είναι , με τις ερωτήσεις μου τι γίνεται , σχετικά με θερμοκρασίες και διαρκεια .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ...

Την Nova την σταμάτησα , δεν με ενδιαφέρει . Σκέτο κωλ@μπαριλίκι είναι .

Το Galaxy Τ-311 δεν είναι rooted οπότε δεν έχω πρόβλημα με το OTE TV Go . Το θέμα είναι , με τις ερωτήσεις μου τι γίνεται , σχετικά με θερμοκρασίες και διαρκεια .

το εχεις συνδέσει με τν ....προβάλλει την εικόνα απο οτε; απο εκει ξεκινάς ..εαν δεν σε αφηνει να βλεπεις ...δεν εχουν νόημα τα υπόλοιπα που ρωτάς....

Link to comment
Share on other sites

το εχεις συνδέσει με τν ....προβάλλει την εικόνα απο οτε; απο εκει ξεκινάς ..εαν δεν σε αφηνει να βλεπεις ...δεν εχουν νόημα τα υπόλοιπα που ρωτάς....

Ανθρακες ο θησαυρός . Δοκίμασα με αντάπτορα HDMI . Τίποτα ... Nada .... Θα πρέπει να ξεστραβωνόμαστε στην μικρή οθόνη του τάμπλετ .

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει εαν το συνδέσεις με τηλεόραση; (σε novago δεν μπορείς ...σου βγάλει μήνυμα ...το εχουν φτιάξει με τέτοιο τρόπο ώστε το πρόγραμμα να σταματήσει μόλις το συνδέσεις με εξωτερική πηγή !! ) ασε που εαν εισαι root το ξεχνάς γενικα ενω με novago κατι γίνεται...

Το root δεν επηρεαζει το mhl-hdmi.Βλεπεις κανονικα. Μονο το screen mirroring επηρεαζει..

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν επηρεαζει το mhl-hdmi.Βλεπεις κανονικα. Μονο το screen mirroring επηρεαζει..

δεν επηρεάζει !! και το mirroring με root δουλεύει με προϋποθέσεις...(σε s4 ,note 10.1 2014 με root μου δουλεύουν !!) ..Μιλάμε για novago,ote go..που δεν δουλεύουν και χωρίς root (οταν συνδέουμε τις συσκευές με εξωτερική συσκευή !) ενας καλος develop χρειάζεται ...αλλά ποιος Έλληνας θα ασχοληθεί με αυτά...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις τροπο πες μου σε παρακαλω φιλε μ!Εχω δοκιμασει τα ΠΑΝΤΑ και ακομα τπτ!Δουλευει με το. tronsmart T1000 αλλα μονο σε ταινιες και φωτο.. Οχι το screen mirroring.. :-(
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και μεσω kies η odin να το κανεις ο μετρητης flash counter δε μηδενιζει και παλι δε θα μπορεις να κανεις screen mirroring. Μονο με το triangle away υπαρχει σωτηρια αλλα δεν υποστηριζεται το ταμπλετ μας..
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και μεσω kies η odin να το κανεις ο μετρητης flash counter δε μηδενιζει και παλι δε θα μπορεις να κανεις screen mirroring. Μονο με το triangle away υπαρχει σωτηρια αλλα δεν υποστηριζεται το ταμπλετ μας..

μπορεις ....εφόσον περνας μια rom με odin ! αλλο η εγγύηση ..και αλλο το official software

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα με 3 λίρες (+μεταφορικά) από το amazon uk την παρακάτω.

ForeFront Cases® New Samsung Galaxy Tab 3 8.0 Leather Case Cover / Stand For New Generation Samsung Galaxy Tab 3 (8.0) 8GB 3G + WiFi with Magnetic Auto Sleep Wake Function + Stylus Pen and Sceen Protector Worth £7.50

Πιο πολύ για προστασία κατά την μεταφορά την ήθελα παρά για να το κρατά σε πλάγια θέση, που εκεί δεν είναι και πολύ σταθερή, χωρίς να ξέρω πως συμπεριφέρονται οι άλλες. Για την δουλειά που την πήρα, άριστη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αξιζει λογω επιδοτησης με περιπου 70 ευρω να παρω το Τ-311 16GB η θα ηταν προτιμοτερο το viva i10g 32GB http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413434επισης 70 ευρω. Λογω του οτι ουτε root ξερω να κανω θα μεινουν ως εχει . Η χρηση που το θελω ειναι απλη για ιντερνετ και κανα game...
Link to comment
Share on other sites

"ειναι κλωνος του κινεζικου teclast x98 3g" . Παρ' τ' αυγό και κούρευτο δηλαδή .........

Που το βρήκες το Τ-311 με 70 Ευρώ . Ιδιαίτερα το συγκεκριμένο είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Σάμμυ όχι μόνο λόγω της φορητότητάς του

αλλά και της πολυλειτουργίας του . Αποδεδειγμένα ένα μηχανάκι που δεν θα σου δημιουργήσει ποτέ προβλήματα , ιδιαίτερα γιά τη χρήση που το θέλεις .

Το έχω 2 χρόνια και δεν το αλλάζω με κανένα .

Link to comment
Share on other sites

"ειναι κλωνος του κινεζικου teclast x98 3g" . Παρ' τ' αυγό και κούρευτο δηλαδή .........

Που το βρήκες το Τ-311 με 70 Ευρώ . Ιδιαίτερα το συγκεκριμένο είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Σάμμυ όχι μόνο λόγω της φορητότητάς του

αλλά και της πολυλειτουργίας του . Αποδεδειγμένα ένα μηχανάκι που δεν θα σου δημιουργήσει ποτέ προβλήματα , ιδιαίτερα γιά τη χρήση που το θέλεις .

Το έχω 2 χρόνια και δεν το αλλάζω με κανένα .

Με επιδοτηση 150€ απο wind,και τελικα μου το αφηνε 40€...

Edited by konstopa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παλι κανει κατι κουφα η μπαταρια. Μια σταματαει να φορτιζει, μια φορτιζει αμεσως και μετα πεφτει για πλακα. Με 4g κραταει 2 ωρες. Μου φαινεται δεν θα αποφυγω το σερβις. Ηδη μια φορα μου αλλαξαν μπαταρια και φορτιστη.
Link to comment
Share on other sites

Παλι κανει κατι κουφα η μπαταρια. Μια σταματαει να φορτιζει, μια φορτιζει αμεσως και μετα πεφτει για πλακα. Με 4g κραταει 2 ωρες. Μου φαινεται δεν θα αποφυγω το σερβις. Ηδη μια φορα μου αλλαξαν μπαταρια και φορτιστη.

Τελικα μεσω smartec εγινε για δευτερη φορα αντικατασταση μπαταριας και φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum.Μια ερώτηση ρε παιδιά και περισσότερο προς τον kostas_kanal011.Το έχετε δοκιμάσει αυτό το mhl στο Τ311 και δουλεύει κανονικά?

Εγώ έχω πάρει αυτό http://www.ebay.com/itm/310927251770 και δεν δουλεύει:wacko: δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Νομίζω είναι το ίδιο με αυτό που λέει ο kostas_canal.Plz help γιατί μου έχουν σπάσει τα νέυρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...