Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρεα.

Κωστα πες μας ποιες ρυθμισεις εχεις κανει για να πηγαινει ποιο γρηγορα και από τετραπυρινο !!!!!!

είμαι ροοτ και χρησιμοποιησα το KINGO ROOT που κανει την διαδικασια ποιο ευκολη και από το να κλεβεις γλυφιτζουρη χαχαχα

εχω 4.2.2 και δεν εκανα το λαθος να αναβαθμισω σε κιτκατ !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Κατ αρχας εγκαθιστας μεσω recovery την custom rom Bindroid ONE v2.0 την 4.2.2 δηλαδη. Στη συνεχεια ψαξε στο google ποιες ακομα εφαρμογες ειναι ασφαλες να διαγραψεις, για να το ξαλαφρωσεις και αλλο! Μετα εγκαθιστας το xposed framework και μεσω αυτου εγκαθιστας το module xblast tools. Και μεσα απο αυτο τικαρεις τα:

optimize tcp stack, check in service, GPU acceleration και google dns hack.

Μετα στις επιλογες προγραμματιστη στις ρυθμισεις του κινητου, εκει που λεει σχεδιο, ξετικαρεις τα παντα, και εκει που λεει κλιμακα κλπ τα κανεις ολα 0!

Μπορεις να αλλαξεις επισης και kernel !!!

(Αυτη η rom ειναι σε εμφανιση ιδια με τη stock απλως να ξες οτι ολα θα σβηστουνε!! !)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!!!!!!!!!

Δε θα ηθελα να του βαλω άλλη ρομ γιατι δε ξερω πως και φοβάμαι μην κανω καμια βλακεια,θελω να ψαχτω λιγο παραπανω στο θεμα για να είμαι σιγουρος!

ελεγα μηπως και ειχες βαλει καμια εφαρμογή στυλ greenify!

αυτό με το σχεδιο το εχω κανει και τα εχω βαλει στο 0 και μαζι με το greenify που του εχω περασει πηγαινει νομιζω πολύ καλα και δε τρωνε μπαταρια περιεργες εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκα το xblast tools και το εγκατεστησα ετσι όπως είμαι χωρις να περασω άλλη ρομ ή κερνελ, μαρκαρα και τα κουτακια που εγραψες θα δω πως παει !

θα εχω καταναλωση μπαταριας παραπανω ;

Link to comment
Share on other sites

οχι το ιδιο θα ειναι η μπαταρια! βασικα ναι δε διευκρινισα οτι το xposed framework μπαινει σε ολες τις rom!Αυριο θα σου γραψω και τα καλυτερα modules του xposed framework!!!Ειδες διαφορα στην ταχυτητα του ιντερνετ;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για οσους ειστε root ξεκιναμε...:LBE security master, wifi protector, secdroid, pushnotification fixer, adaway, luckypatcher, romtoolbox, wifikill :-),OG youtube, SD maid, xposed framework, titaniumbackup, setcpu.Οι υπολοιποι που δεν ειστε,καντε το!! !

Link to comment
Share on other sites

μου ετρωγε μπαταρια!

εκει που πριν χωρις να ανοιξω ουτε wifi ουτε 3g με 10% μπαταρια εβγαζα μια ωρα, μονο με την οθονη και αυτή κατω από τη μεση σε φωτεινότητα,τωρα εβγαζα 45 λεπτα και κάθε φορα που εκανα επανακινηση μου μηδενιζε το χρονομετρο της μπαταριας!ειχα τσεκαρει μονο τα κουτακια που εγραφες,δεν το δοκιμασα σε ιντερνετ,ειδα βελτιωση στη θερμοκρασια επεξαργαστη,ζεστενωταν λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι;Για ξαναδοκιμαστο. Εγω παντα μα παντα με σερι σερφαρισμα μονο, με φωτεινοτητα 20% περιπου, βγαζω 9 ωριτσες. Χωρις να σβησει λεπτο η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

εγω με 3g και με τον οπερα μπετα που μαλον καταναλωνει καπως ιδιως αναλογα και με την περιηγηση με φωτεινωτητα στο 45 περιπου βγαζω 7:30 περιπου,ποιον μπρουσερ χρησιμοποιείς ;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις αρκετη φωτεινοτητα και το 3g ρουφαει αρκετα περισοοτερο απο το wifi! Οποτε εισαι πολυ καλα!! !Boat browser.

*Υπ'οψιν, εχω το SM-T310 !!! Οσοι θελετε να το γυρισετε σε 4.2.2,ο οδηγος που ποσταρα πριν λιγο, αφορα αυτο και μονο αυτο το μοντελο! (οχι τα SM-T311,SM-T315).

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

θα του κανω δοκιμη να δω !!!!!

και ο οπερα παει πολύ καλα ιδίως στο wifi ανοιγει με την μια και εχει και το κουμπακι να κατεβάζεις τα βιντεο που βλέπεις!

προτείνω και τον dolphin στους φιλους που θελουν flash πολύ καλος και γρηγορος αν και λιγο ενεργοβορος και αυτος !

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειχα εννοια μηπως καταναλωνει πολύ μπαταρια γρηγορα το δικο μου αλλα αφου μου λες ότι είναι καλα ησυχασα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο boat με βολεψε απιστευτα λογω των καρτελλων και του flashplayer!! ! Αν θελετε να εμφανιζονται τα site ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ 100% οπως στο PC βαλτε puffin browser και δεν θα πιστευετε στα ματια σας!! ! Καληνυχτα απο μενα παιδες, τα λεμε αυριο!! !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Με το adblock δε μενει τιποτα απο χαζοδηαφιμησεις!Λοιπον τα καλυτερα για μενα modules του xposed frafework ειναι:3dot menu, account section remove, activity force new task, app settings, burnt toast, complete action plus, grappa links, customshare, dvfs disabler, disable clear defaults dialog, disable location consent, fake wifi connection, force fast scroll, hide xposed ime, hide no password, physical button music control, playstore fixes, playstore link in app info, sratusbar scroll to top, stop switch delay, view in play, wifi key view, xblast tools, xdictionary, xinstaller, youtubeadaway, yourtube και gravitybox εχει πολυυυ πραμα μεσα αλλα εμενα δεν με δουλευε καιβτο εβγαλα!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το σκεπτικο μου. Εγω παντα παιρνω tablet μονο με εκδοση σκετο wifi. Πρωτον γιατι τα 3g και 4g ειναι πανακριβα και δευτερον διοτι εχουν ρυθμιση ( τα σκετα wifi) να συνδεονται (tethering) με το κινητο σου και να εχεις ιντερνετ απο την cosmote πχ! Συνδεονται ειτε με wifi ειτε με bluetooth. Με bluetooth ειδικα απενεργοποιεις και την οθονη του κινητου και κανεις τρελη οικονομια! Και πλεονεκτημα ακομα ειναι οτι σου μενει και το ιντερνετ στο κινητο!! !!!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το σκεπτικο μου. Εγω παντα παιρνω tablet μονο με εκδοση σκετο wifi. Πρωτον γιατι τα 3g και 4g ειναι πανακριβα και δευτερον διοτι εχουν ρυθμιση ( τα σκετα wifi) να συνδεονται (tethering) με το κινητο σου και να εχεις ιντερνετ απο την cosmote πχ! Συνδεονται ειτε με wifi ειτε με bluetooth. Με bluetooth ειδικα απενεργοποιεις και την οθονη του κινητου και κανεις τρελη οικονομια! Και πλεονεκτημα ακομα ειναι οτι σου μενει και το ιντερνετ στο κινητο!! !!!

 

Συμφωνώ και εγώ με το σκεπτικό σου, μόνο που θα σου πω και έναν επιπλέον λόγο για να προτιμήσεις το Τ-311 τουλάχιστον. Έχω F2G και επειδή σε κάποιες περιοχές που κινούμαι δεν έχω καλό σήμα, έχω και μία κοσμοκάρτα. Θα έπρεπε λοιπόν ή να κουβαλούσα μαζί μου δυο κινητά, ή συσκευή dual sim. Ένα tablet βέβαια μέχρι 8 ίντσες (για μένα τουλάχιστον) πρέπει να υπάρχει για να κάνει πιο άνετο το browsing, email, Facebook και άλλα. Προτίμησα λοιπόν το Τ-311 γιατί έχει το πλεονέκτημα που δεν έχουν όλα τα 3G/LTE tablets, το να μπορώ να κάνω και κλίσεις κανονικά όπως και στα κινητά. Με ένα Bluetooth hands-free είναι τέλειο. Μάλιστα το καλοκαίρι, όταν είχα πουλήσει το προηγούμενο κινητό μου και μέχρι να πάρω άλλο, για δύο περίπου μήνες είχα το tablet σαν κύρια συσκευή για κλίσεις. Μέσα σε τσαντάκι λίγο πολύ που όλοι έχουμε το καλοκαίρι και με το hand-free δεν με ενόχλησε καθόλου ο όγκος του.

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι έπαθα .......

Εχω ένα μηχανάκι (το Τ-311) , που δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα , είμαι κατά των αναβαθμίσεων , και κοίτα τι έπαθα ....

Το είχα δώσει σε ένα φίλο μου να το περιεργαστεί γιατί ενδιαφερόταν να αγοράσει κι' εκείνος , και έλειψα γιά 10 λεπτά και όταν γύρισα , δεν ξέρω και δεν ξέρει

τι έκανε και του έβγαλε κάποιο παράθυρο γιά αναβάθμιση . Θεώρησε σωστό να πατήσει το ΟΚ , και ξαφνικά βρέθηκα , χωρίς να το θέλω με την 4.4.2

Ακουσε βέβαια τα σχολιανά του , αλλά η ζημιά έγινε . Κάποιες εφαρμογές μου που τις θεωρώ απαραίτητες δεν δουλεύουν και στο πίνακα ειδοποιήσεων

έχει χαθεί το κουμπί του GPS κι' αντ' αυτού βγήκε "Τοποθεσία" . Στα διαθέσιμα κουμπιά δεν υπάρχει GPS γιά να το αντικαταστήσω .

Εχει κάποιος φίλος αντιμετωπίσει τα παραπάνω , και πως το ξεπέρασε ????

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχχα κλαιω!! !!Μη το μαλωνεις το παιδι!! !Το εικονιδιο αλλαξε με την KK. ΤΟ ιδιο πραμα ειναι gps...Πανω δινω οδηγο για επαναφορα στην 4.2.2 γιατι η 4.4.2 κολλαει και ρουφαει μπαταρια!! !!Να φανταστω σβηστηκαν ολα;;;

Σορυ ο οδηγος ειναι για SM-T310

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχχα κλαιω!! !!Μη το μαλωνεις το παιδι!! !Το εικονιδιο αλλαξε με την KK. ΤΟ ιδιο πραμα ειναι gps...Πανω δινω οδηγο για επαναφορα στην 4.2.2 γιατι η 4.4.2 κολλαει και ρουφαει μπαταρια!! !!Να φανταστω σβηστηκαν ολα;;;

Σορυ ο οδηγος ειναι για SM-T310

Ναι μωρέ , το είδα . Βιάστηκα απ' τα νεύρα μου με αυτές τις άσκοπες διαφορές .

Τι ηλίθια πράγματα είναι αυτά . Τοποθεσία ... Location.... γιατί δεν τα έχω στο galaxy S5 .. και γιατί εκεί τρέχουν κανονικά όλες οι εφαρμογές μου .

Θα μας τρελλάνει η σαμμυ με τις μ@λ@κίες της . Θα το αφήσω μερικές μέρες και μετά μάλλον πάμε γιά Downgrade σαν μόνη λύση

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ , το είδα . Βιάστηκα απ' τα νεύρα μου με αυτές τις άσκοπες διαφορές .

Τι ηλίθια πράγματα είναι αυτά . Τοποθεσία ... Location.... γιατί δεν τα έχω στο galaxy S5 .. και γιατί εκεί τρέχουν κανονικά όλες οι εφαρμογές μου .

Θα μας τρελλάνει η σαμμυ με τις μ@λ@κίες της . Θα το αφήσω μερικές μέρες και μετά μάλλον πάμε γιά Downgrade σαν μόνη λύση

Καντο απο τωρα...Σαν την 4.2.2 δεν εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...