Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά για να διαφυλάξω την εγγύηση ώστε να μην τρέχω μετά. Όταν το παρήγγειλα και το ζήτησα ρουταρισμένο μου απάντησαν ότι δεν το κάνουν επειδή χάνεται η εγγύηση.

 

Bρήκα και άλλο ένα προγραμματάκι για un-root http://www.wikihow.com/Unroot-Android

 

-ενημέρωση-

 

Το ρούταρα με ένα κλικ , με το προγραμματάκι που ανέφερα στο λινκ παραπάνω από το forum του Pandawill

(http://www.pandawillforum.com/showthread.php?21473-Root-Haier-W910(and-other-devices)-with-only-1-click) απλά όταν τσέκαρα για να δώ αν εγκαταστάθηκε το app του super user μου έβγαλε ένα pop up το android ότι ζητήθηκε από το pc να γίνουν restore κάποιες ρυθμίσεις μέσω του Pc και πάτησα ναι ασυναίσθητα. Δεν είδα όμως κάτι να έγινε :P

 

Eγκατέτησα greenify , Αuto Memory Manager και Τitanium back up

 

ΤΟ GREENIFY TA ΣΠΑΕΙ!

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry αλλα where is αυτο το build.prop editor ,δηλ. που το βρισκω φιλε και πως το χρησιμοποιω?

Εγω απο τον ΕS XPLORER ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΦΑΚΕΛΟ που λεει persist αλλα μεσα εχει 4 εγγραφα με την ονομασια WCNSS τα ανοιγω ως εγγραφα κειμενου και τα τρια βγαζουν κατι ακαταλαβιστηκα,ο ενασ μονο ανοιγει και διαζετε και εχει μεσα κατι gFixedrate=0 αλλα audio.handset.mic=digital δεν εχει που θενα μεσα!

 

Παιδία να κάνω μια ερώτηση και γώ που νομίζω ότι σχετίζεται με αυτό το θέμα ! μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση και για το βίντεο γιατί όταν βλέπω το βίντεο που έχω κάνει rec , ο ήχος " μπουκώνει " όταν καταγράφει (π.χ σε club με δυνατή μουσική)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια και από εμένα. Πήρα το τηλέφωνο για ένα φίλο, εδώ και 3 - 4 μήνες από pandawill. Όλα μια χαρά μέχρι πριν καμιά 10ριά μέρες που του παρουσίασε αυτό https://www.youtube.com/watch?v=CbomS3ZR2kA. Το τηλέφωνο δεν το έχω πειράξει, όπως ήρθε το έδωσα στο φίλο μου (android 4.0.4). Έκανα επαναφορά εργοστασικών ρυθμίσεων (με power και volume -, κατόπιν συνομιλίας με pandawill) αλλά τα ίδια.

Με άλλη rom θα διορθωθεί, ή να το στείλω πίσω;

Edited by m30fullos
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να το στείλεις πίσω, και το δικό μου την ίδια έκδοση έχει αλλά έκλεισε χρόνο και δεν παρουσίασε τίποτα, οπότε δεν πιστεύω ότι θα επιλυθεί το πρόβλημα εάν το πειράξεις, άσε που μετά δεν θα το δέχονται.

Πάντως πρίν το επιστρέψεις, να μιλήσεις μαζί τους γιά την διαδικασία και γιά το τι θα κάνουν...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλησπέρα,είμαι και γω πρώην κάτοχος του συγκεκριμενου κινητου.απο την εμπειρία μου με το τηλέφωνο έχω να πω ότι είναι από τα καλύτερα κινέζικα που έχω πιάσει στα χεριά μου.ο λόγος που το έδωσα ήταν ότι είχε μικρή ram.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,είμαι και γω πρώην κάτοχος του συγκεκριμενου κινητου.απο την εμπειρία μου με το τηλέφωνο έχω να πω ότι είναι από τα καλύτερα κινέζικα που έχω πιάσει στα χεριά μου.ο λόγος που το έδωσα ήταν ότι είχε μικρή ram.

+1 Συμφωνώ απόλυτα... Το έχω ακόμα απλά στο συρτάρι μου.. Δεν πρόκειται να το πουλήσω..

Μείον για μένα όπως λέει και ο φίλος ή μνήμη ram που είναι και λιγότερο από το 1gb ram... Και ένα ακόμα μείον υποκειμενικό είναι ότι παίρνει μία sim..Στα πολύ δυνατά ατού της συσκευής είναι η αντοχή του.. Έχει περάσει τα πάνδεινα και δεν έχει ούτε μια γρατζουνιά στην οθόνη του... Εύγε από εμένα :)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Eχω αυτο το τηλεφωνο απο το Δεκεμβριο του 2013.Το τηλεφωνο εχει πεσει εν κινησει απο το αυτοκινητο στην ασφαλτο (το ειδε και με ειδοποιησε αυτος που ερχοταν πισω μου), εχει πεσει σε λασπονερα, το εχω πατησει, ειναι μονιμα στην ιδια τσεπη ειτε με κατσαβιδια κοπιδια κλπ εργαλεια ειτε με κλειδια και κερματα και λειτουργει το ιδιο καλα με τη πρωτη μερα αν εξαιρεσει κανεις την (οχι και τοσο μεγαλη) φυσιολογικη κοπωση της μπαταριας του.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα δουλέψει την συσκευή ήταν πράμα πραγματικά άποψη συσκευή με μόνα μείον ότι δεν πήρε αναβάθμιση και την μπαταρία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...