Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια με φως και η αλλη στα σκοταδια

 

μία χαρά φωτό βγάζει :):):):)

 

σε καλή τιμή το έχει και εδώ αν και δεν ξέρω τίποτα για το μαγαζί .......

 

http://www.buysku.com/wholesale/haier-w910-msm8260a-dual-core-4-5-inch-hd-ips-retina-dual-camera-gps-1gb-8gb-android-4-0-ip54-waterproof-3g-smartphone.html?currency=EUR

 

και εδώ

 

http://dealsprime.com/mobile-phones/screen-type/retina/haier-w910-android-4-0-3g-gps-phone.html

 

και εδώ

 

http://www.tinytrade.com/haier-w910-4-5-1080p-android-4-0-msm8260a-dual-core-3g-gps-smart-phone.html

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν την ποιο πρόσφατη μαμά 4.0.4 , μου την έστειλε ο πωλητής από το αλι , άριστη με antutu ~1660

https://www.dropbox.com/sh/84khp2m9232auxl/xvAuCJoXuR

BaseBand : SWEP_GDETB1A_V02.024.01.G_05

KERNEL : 3.0.8-perl cmbuild@qthbuildpc-33#1 SMP PREEMPT Thu Jan 17 05:59:20 cst 2013

Build No. : 35311

Software : HW-W910-H01-S001-WW1

Hardware : H01

 

Είναι ο ίδιος που πρότεινε ο GMOH (WOW Electronic Limited) πολύ εξυπηρετικός και μου έστειλε το κινητο ρυθμισμένο στα Ελληνικά , θα μου πείτε σίγα το πράγμα , όχι , αυτό σημαίνει πως ο μάγκας το ελεγξε πριν το στείλει , πράγμα που δεν το κάνουν όλοι .

 

Link : http://www.aliexpress.com/item/Smart-Phone-Waterproof-IP54-Android-4-0-Dual-Core-1-5GHz-4-5-Inch-HD-IPS/1104449698.html US $141.67

gift: 1*Screen protector film + 1*TF Card Reader + 1*Rubber Case + 1*Stylus Pen + 1*Rubber stand holder

 

Υ.Γ. Η PayPal κρατά μάλλον παράνομα περισσότερα λεφτα στην μετατροπή Eur/Usd, για αυτό ιδικά τις αγορές άνω των $100 θα σας συνιστούσα αλι σε αξιόπιστο πωλητή διότι πληρώνετε με Visa/Mastercard πιστωτική/χρεωστική και η μετατροπή γίνετε από την δική μας τράπεζα εδώ με την ισοτιμία που θα έχει την ήμερα της πληρωμής .

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε απο dealsprime το πηρα εγω αλλα εκαναν 15 μερες να μου δωσουν tracking number και αυτο μετα απο πολυ πιεση οτι θα κανω καταγγελια στο paypal!

32 μερες αν θυμαμαι καλα εκανε να μου ερθει τελικα!

Link to comment
Share on other sites

 

ωραιος δεν ηξερα οτι υπαρχει στο ebay

 

Πολυ καλη τιμη

 

βεβαια ειναι κ ακομα καλυτερη του dealsprime,αλλα δεν ακουγονται και τα καλυτερα..να το ρισκαρω αραγε?

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ωραιος δεν ηξερα οτι υπαρχει στο ebay

 

Πολυ καλη τιμη

 

βεβαια ειναι κ ακομα καλυτερη του dealsprime,αλλα δεν ακουγονται και τα καλυτερα..να το ρισκαρω αραγε?

 

από ebay το πήρα εγώ ,αλλα είχε καλο ποσοστό ο πολιτης 98,9 η 99,1 δεν θυμάμαι..κάτω από 98 τα εκατό επιφιλαζομαι..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

ωραιος δεν ηξερα οτι υπαρχει στο ebay

 

Πολυ καλη τιμη

 

βεβαια ειναι κ ακομα καλυτερη του dealsprime,αλλα δεν ακουγονται και τα καλυτερα..να το ρισκαρω αραγε?

 

σιγά το ρίσκο ρε συ, εδώ δεν μασίσαμε λόγω Paypal από το hotinbuy, εδώ θα μασήσουμε :) ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χμμ,ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο dealsprime..

 

http://dealsprime.com/warranty-policy#.Uqngh-KsIpU

 

Refunds

 

ALL SALES ARE FINAL

 

We do not offer any refunds at anytime. If the unit is defective then we may offer to repair it or replace it.

 

If a unit is sent back without approval, then it will be returned to the customer.

 

For any issues with yur device, please open a support ticket here.

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

σιγά το ρίσκο ρε συ, εδώ δεν μασίσαμε λόγω Paypal από το hotinbuy, εδώ θα μασήσουμε :) ?

Ακριβος και εγω το ιδιο επαθα με τον hotinbuy!

Ο dealsprime ελεγε οτι το ειχε in stock οταν το παρηγγειλα

αλλα προφανος δεν το ειχε και μπορει και να μην το εχει και παλι ασχετα το το γραφει στο σαιτ,ετσι με τρεναρε 2 βδομαδες μεχρι να το στειλει (παρα κατι λιγες μερες θα εκανα dispute στο paypal για να μην χασω το χρονικο οριο που επιτρεπετε!)και απο ΠΜ που μου εστειλε και αλλος συμφορουμιτης αυτον τον ειχε 1 μηνα+ στο περιμενε,το ρισκο με τον dealsprime ειναι δηλ. οτι μπορει να περιμενεις 2 μηνες να παρεις το τηλεφωνο σου,εγω αν ξαναπαραγγειλω δεν θα παρω απο τον ιδιο γιατι οπως σου ειπε μου εβγαλε την ψυχη μεχρι να το στειλει, για 5-7 ευρω φθηνοτερα πιστευω δεν αξιζει η αναμονη!

Link to comment
Share on other sites

χμμ μπερδεμα !!

 

ebay τότε και τελειώσαμε :)

 

βέβαια εδώ που τα λέμε 1 το έχει και εκεί με 7 αρνητικές αξιολογήσεις σε 1 μήνα ( καμία όμως για τηλεφώνο )

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η cyanogenmod τι λεει ρε παιδια;; αξιζει εναντι της στοκ 4.0.4;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

η cyanogenmod τι λεει ρε παιδια;; αξιζει εναντι της στοκ 4.0.4;;
ναι ειναι πιο καλή και έχει καλύτερη αυτονομία

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ψαρακας στο πειραγμα κινητων (στα pc μπορς να κανω οτι μπορειτε να φανταστειτε) και επειδη κοιταξα για ροοτ και φλασαρισμα και δεν εβγαλα ακρη(ειδα και στους xda αλλα παππαλα)εχει κανεις οδηγιες για το haier στα ελληνικα?
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πιο καλή και έχει καλύτερη αυτονομία

Βγήκε τελικά cyanogenmod ? Πριν μια εβδομάδα σκαλιζανε το κερνελ ακομα . Εχουμε λινκ ?

 

παιδια επειδη ειμαι ψαρακας στο πειραγμα κινητων (στα pc μπορς να κανω οτι μπορειτε να φανταστειτε) και επειδη κοιταξα για ροοτ και φλασαρισμα και δεν εβγαλα ακρη(ειδα και στους xda αλλα παππαλα)εχει κανεις οδηγιες για το haier στα ελληνικα?

1. Αντέγραψε την ρομ σε μια microSD

2. Κλείσε το τηλέφωνο

3. Κράτα το κουμπάκι "- "της έντασης και πάτα το power να μπεις στο μενού αποκατάστασης (Ανάβει πράσινο led)

4. Επέλεξε WIPE DATA/ Factory Reset και WIPE CACHE με το "+ -" της έντασης και πάτα το κουμπί Power (λειτουργεί σαν Enter)

5. Πας στο Install Zip from sdCard

6. Επέλεξε το Zip με το Update και επιβεβαίωσε πατώντας ξανά το Power

7. Περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία ...

8. Πας πίσω στο Κεντρικό μενού του Recovery

9. Επέλεξε reboot από το Κεντρικό μενού και είσαι έτοιμος

10.Η πρώτη εκκίνηση του τηλεφώνου ίσως καθυστερήσει

 

 

Κάποιος που να άνοιξε την συσκευή αν είναι δυνατόν να μας γράψει τις διαστάσεις της μπαταρίας και αν κατα την κρίση του θα μπορούσε να χωρέσει 1-2mm παχύτερη μπαταριά γτ ψάχνω να στριμώξω μέσα μεγαλύτερη μπαταριά άλλης μάρκας , όχι οτι έχω πρόβλημα με την τωρινή άπλα είναι σπαστικό κάθε βράδυ ιδικά όταν ξενυχτάω μακρυά από το σπίτι να φοβάμαι να ξεμείνει γτ το σκίζω το κινητακι.

 

Και αν υπάρχει πεθαμένη θα το εκτιμούσα να μου την δωρίσετε/στέλνατε (με δικά μου έξοδα) για να "κλέψω" το περίεργο κοντακτ που έχει. Ως αντάλλαγμα θα ανεβάσω βίντεο οδηγιών στο yt αν όλα πάνε καλα .

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

O simopoulo εχει μια μπαταρια χαλσμενη,αν φιλοτιμηθει και την δωσει και γινετε αυτο που λες φιλε loukasd να χωρεσει μεγαλυτερη μεσα σωθηκαμε!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε τελικά cyanogenmod ? Πριν μια εβδομάδα σκαλιζανε το κερνελ ακομα . Εχουμε λινκ ?

 

 

1. Αντέγραψε την ρομ σε μια microSD

2. Κλείσε το τηλέφωνο

3. Κράτα το κουμπάκι "- "της έντασης και πάτα το power να μπεις στο μενού αποκατάστασης (Ανάβει πράσινο led)

4. Επέλεξε WIPE DATA/ Factory Reset και WIPE CACHE με το "+ -" της έντασης και πάτα το κουμπί Power (λειτουργεί σαν Enter)

5. Πας στο Install Zip from sdCard

6. Επέλεξε το Zip με το Update και επιβεβαίωσε πατώντας ξανά το Power

7. Περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία ...

8. Πας πίσω στο Κεντρικό μενού του Recovery

9. Επέλεξε reboot από το Κεντρικό μενού και είσαι έτοιμος

10.Η πρώτη εκκίνηση του τηλεφώνου ίσως καθυστερήσει

 

 

Κάποιος που να άνοιξε την συσκευή αν είναι δυνατόν να μας γράψει τις διαστάσεις της μπαταρίας και αν κατα την κρίση του θα μπορούσε να χωρέσει 1-2mm παχύτερη μπαταριά γτ ψάχνω να στριμώξω μέσα μεγαλύτερη μπαταριά άλλης μάρκας , όχι οτι έχω πρόβλημα με την τωρινή άπλα είναι σπαστικό κάθε βράδυ ιδικά όταν ξενυχτάω μακρυά από το σπίτι να φοβάμαι να ξεμείνει γτ το σκίζω το κινιτακι.

 

Και αν υπάρχει πεθαμένη θα το εκτιμούσα να μου την δωρίσετε/στέλνατε (με δικά μου έξοδα) για να "κλέψω" το περίεργο κοντακτ που έχει. Ως αντάλλαγμα θα ανεβάσω βίντεο οδηγιών στο yt αν όλα πάνε καλα .

μπορεις να κανεις πατεντα με αλλη μπαταρια? επειδη δεν το χρησιμοποιω και πολυ το τηλεφωνο μπορω να στην δωσω την καινουργια μπαταρια αν θες. αρκει να εχει αποτελεσμα η πατεντα σου! κ να με βολεψεις.

Link to comment
Share on other sites

O simopoulo εχει μια μπαταρια χαλσμενη,αν φιλοτιμηθει και την δωσει και γινετε αυτο που λες φιλε loukasd να χωρεσει μεγαλυτερη μεσα σωθηκαμε!

 

Βασίζω το σκεπτικό μου στο ότι η μπαταριά είναι κολλημένη με ταινία διπλής όψεως άρα ίσως να είναι μικρότερη του θαλάμου η μήπως η ταινία είναι 1mm τουλάχιστον σε πάχος και πως βλέπω την μπαταριά στα βίντεο ως αρκετά μεγάλη σε μέγεθος για 1760 mah . Θα δούμε . Ας μας δώσει τουλάχιστον τις διαστάσεις ο φίλος να αρχίσω το ψάξιμο .

 

μπορεις να κανεις πατεντα με αλλη μπαταρια? επειδη δεν το χρησιμοποιω και πολυ το τηλεφωνο μπορω να στην δωσω την καινουργια μπαταρια αν θες. αρκει να εχει αποτελεσμα η πατεντα σου! κ να με βολεψεις.

Οχι φιλε μου , μια ιδεα εχω και ψαχνω μονο χαλασμενες μπαταριες , μην ανοιξεις το κινητό σου γτ δεν είναι τίποτα σίγουρο .

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πιο καλή και έχει καλύτερη αυτονομία

 

αυτή λες;; βγαινουν αναβαθμισεις;;

 

αν ειναι ευκολο πες μου ποια αρχεια κατεβαζω απο το needrom. απο οσο καταλαβα θελω τη ρομ και κατευθειαν το update 3;; αυτο περιεχει και τα προηγουμενα;; ελληνικο πληκτρολογιο εχει προεγκατεστημενο;;

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω ρουτ με το eroot_v1.3.4 απο windows 8 και δεν βλεπει την συσκευη.υπαρχει κανα αλλο προγραμμα που να δουλευει σε οχταρια?
SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω ουτε να μεταφερω αρχεια με βιντεο(avi,X264,κ.τ.λ) στο κινητο,ουτε στην εξωτερικη καρτα ουτε στην εσωτερικη,μολις παω να τα μεταφερω μου βγαζει μυνημα ο υπολογιστης οτι το αρχειο μπορει να αντιγραφει στο τηλ. μονο για αποθηκευση η μεταφορα,δεν υποστιρηζετε για χρηση λεει στην ιδια την συσκευη και μετα λεει αν το αποθηκευσω δεν θα εμφανιζετε στην συσκευη μετα πραγμα το οποιο γινετε,δηλ. βαζω μια ταινια την κανει μεταφορα και μετα εξαφανιζετε,εχω δοκιμασει ολα τα player και παλι δεν γινρετε τιποτα ,τα μονα αρχεια βιντεο που εμφανιζονται στο περιβαλον ειναι τα mp4 (τα μπερδευει με mp4 ηχου ισος γιάυτο τα εμφανιζει!)αλλα και παλι δεν τα παιζει!

Ξερει κανεις καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω ρουτ με το eroot_v1.3.4 απο windows 8 και δεν βλεπει την συσκευη.υπαρχει κανα αλλο προγραμμα που να δουλευει σε οχταρια?

 

Λένε πως δεν υποστηρίζει τα 8 αλλά και στα 7 64bit δεν μου το αναγνώριζε αρχικά και σε μια απο τις δοκιμές το ξέχασα ανοιχτό το προγραμμα για κάνα 20λεπτο με την συσκευή συνδεδεμένη και το αναγνώρισε , δεν χάνεις τπτ να δοκιμάσεις . Διαφορετικά βρες άλλο pc η περνά μια απο τις 4.1 ρομ και θα ειναι ροοτ .

Δεν θα σου συνιστούσα άλλο τρόπο μιας και δεν θα ειναι δοκιμασμένος στο συγκεκριμένο τηλ και μπορεί να στο χαλάσει .

 

Υ.Γ. το τρέχεις με δικαιώματα admin το eroot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...