Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus G Pro (E988)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aγαπητε φιλε΄΄tsamadas'' να σε ευχαριστησω για τις πληροφοριες & συγνωμη αν σε κουρασα με της ερωτησεις μου,στη διαθεση σου παντα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι πιο φθινο.Παντως ενας πωλητης μου εστειλε το εξης μηνυμα

cherick chen: Dear my friend

Thank you for your kindly news.This kind of phone is original brand unlocked one, the phone is not full newly, just refurbished one.So i think you chose the LG E988 Europear version, it can support lte 4g network, if you would love get the Greek language, please leave me the request, then i can dispatched for you according to your request

If you have any other news,welcome to contact me freely

We are waiting your good news

Regards

Και απο οτι φαινετε δεν υποστηριζει 4G και δεν ξερω αν υποστηριζει και ελληνικα;

Αν γνωριζεις κατι σχετικο με G pro για ασιατικες εκδοσεις ενημερωσε με.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητο μελος (tsamadas) απαντησε μου σε κατι ακομα .Eιπες οτι πηρες το lg g pro (F240) korea και το χρησιμοποιησες κανονικα σε 4G δικτυο vodafone και οτι δεν ειχες προβλημα, πριν την αναβαθμηση σε 4.4.2 η μετα την αναβαθμηση ειχες 4G δικτυο;στο λεω αυτο γιατι ο κινεζος πωλητης μου προτεινει να παρω αυτο με τον κωδ:Ε988 europe version το οποιο υποστιριζει 4G και ειναι φυσικα ακριβοτερο.

Και κατι ακομα εχει fm ραδιο το F240 γιατι το Ε988 δεν εχει .

 

Για τον φιλο vamire666 η τιμη για το καινουργιο ειναι 190€, ανακατασκευασμενο με 1 χρονο εγγυηση 158€ για το Ε988 europe version

to F240 korea version ανακατασκευη 137€.

Περιμενω τις απαντησεις αν εχετε ευχαιρια χρονου φυσικα.

Edited by ANDROMEDA7
προσθηκη σχολιου
Link to comment
Share on other sites

vamire666 η τιμη για το καινουργιο ειναι 300$ για το Ε988 , ανακατασκευασμενο με 1 χρονο εγγυηση 158€ για το Ε988 europe version

to F240 korea version ανακατασκευη 137€.

vamire666 το μελος tsamadas λεει οτι εχει F240 ΚΟΡΕΑΤΙΚΟ και οτι μπορει και κανει χρηση 4G σε δικτυο της vodafone, απο οτι εχω δει στο forum το κορεατικο λενε οτι δεν εχει 4g επισης δεν ξερω αν εχει και fmραδιο?

Av γνωριζεις σχετικα με το θεμα ενημερωσε με.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα και απο εμενα, δεν ξερω αν εχετε καθολου υποψη σας αλλα εχω το εξης προβλημα: μετα απο διαφορα custom roms και modems που δοκιμασα δεν εχω 4g σημα, δλδ στην πραγματικοτητα στην επανω μπαρα που εμφανιζεται το σημα 3g ή H δεν μου δειχνει 4g. Εχω δοκιμασει επαναφορα σε 4.1.2 stock rom, οτι custom rom υπαρχει και τωρα τρεχω 4.4.2 stock rom. Μηπως εχει κανεις σας καμια ιδεα γιατι δεν εμφανιζεται το σημα του 4g? Στο speedtest με cosmote φτανω περιπου 10Mbs. Εσεις εχετε μετρησει καθολου την ταχυτητα; υποψιαζομαι πως μπορει να εχω 4g ταχυτητα αλλα οχι το σημα του 4g, ωστοσο και παλι με ενοχλει. Την πρωτη μερα που πηρα το τηλ ειχε κανονικα 4g σημα, συγνωμη αν σας κουρασα αλλα αν εχετε καμια ιδεα ευχαριστως να την ακουσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας. Μου προτάθηκε το συγκεκριμένο κινητό από κατάστημα WIND στην ειδική τιμή, όπως μου είπαν, των 199 ευρώ. Ξέρω ότι είναι παλιό μοντέλο, αλλά αξίζει κατά τη γνώμη σας να το αγοράσει κάποιος σε αυτήν την τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ειχα ,κατα την γνωμη μου αξιζει ειδικα αν σου αρεσει να παιζεις παιχνιδια λογου του tegra3 που διαθετει,υπαρχει ενα θεμα ομως το κινητο τρεχει εργοστασιακα ice cream και παει καλα ,εχει δοθει αναβαθμιση σε εκδοση jely beam και σταματαει εκει. Αν το κανεις αναβαθμιση το κινητο εχει κολληματα και δεν το συνιστω,ειμαι παθων η αποφαση δικη σου!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου προτείνεις να μείνω με την εργοστασιακή έκδοση και να μην επιχειρήσω αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου προτείνεις να μείνω με την εργοστασιακή έκδοση και να μην επιχειρήσω αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος.

Δεν νομιζω να γινεται αυτο. Με το που το ανοιξεις πρωτη φορα θα την κανει μονο του την αναβαθμιση. Μαλιστα, ειναι πολυ πιθανόν να την εχει ηδη την jelly bean αφου οι παρτιδες του κινητου θα ειναι πολυ προσφατες.

Με τον Snapdragon 600 δεν είχε κυκλοφορήσει το G Pro;

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nikosofy ζητω συγνωμη αλλα απο λαθος νομιζα οτι μιλουσες για το OPTIMUS G 4X P880 που εχει 4πυρινο tegra,o φιλος paris_89 εχει δικιο το g pro φορα snapdragon 600 και η γνωμη μου για το συγκεκριμενο lg ειναι θετικη γιατι καποια στιγμη ενδιαφερθηκα να το αγορασω και εγω για περισοτερα ας απαντησει καποιος κατοχος ,και παλι συγνωμη για την παρανοηση.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Οπότε μάλλον σύντομα θα είμαι και εγώ κάτοχος του G Pro, ελπίζοντας ότι θα πετύχω και μια ικανοποιητική επιδότηση για την ανανέωση του συμβολαίου μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αξίζει το κινητό. 50 ευρώ επιδότηση όμως; Λίγα είναι... Το έχω από τον Απρίλιο. Και μπορείς να περάσεις Android 4.4, το οποίο βέβαια έχει κυκλοφορήσει επίσημα μόνο στην Τουρκία για την Ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού. Έχει κανονικά ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.. Ενδιαφερομαι και γω για αγορα του εν λογω κινητου. Το εχω βρει ανακατασκευασμενο σε αρκετα καλη τιμη... Θα ηθελα μια βοηθεια στην επιλογη εκδοσης ομως:εχει κανεις την εκδοση f240 και δουλευει κανονικα? Υποστηριζει 4g ελλαδα? Θελει καποια διαδικασια? Να προτιμησω την e988?πειτε μ και γενικες εντυπωσεις! Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να παρω το f240 δηλαδη? Θα δουλεψει ελλαδα το 3g? Οσοι το εχετε αξιζει?

 

παιδιά, είμαι καινούριος στο forum αλλά σχετικά παλιός όσο αφορά τα κινητά. Εχω ένα g pro από Κορέα F240K. και έχω σοβαρό πρόβλημα με το wifi... δεν πιάνει... με το ζόρι να πιάσει μια γραμμή. άλλαξα την rom μήπως και έφταιγε αυτό αλλά τα ίδια.. μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα όσο αφορα το wifi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά, είμαι καινούριος στο forum αλλά σχετικά παλιός όσο αφορά τα κινητά. Εχω ένα g pro από Κορέα F240K. και έχω σοβαρό πρόβλημα με το wifi... δεν πιάνει... με το ζόρι να πιάσει μια γραμμή. άλλαξα την rom μήπως και έφταιγε αυτό αλλά τα ίδια.. μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα όσο αφορα το wifi...

Με την μαμα rom δοκιμασες?

Δουλευε και ξαφνικα σταματησε η απο την αρχη ειχε θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...