Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες ε;; Καλύτερα να περάσω από κει

 

Θα σου έρθει ειδοποιητήριο απο τα ΕΛΤΑ για να παραλάβεις. Που βρίσκεται το πακέτο σου σύμφωνα με το tracking? Στο tracking των ΕΛΤΑ έχει εμφανιστεί??

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει ειδοποιητήριο απο τα ΕΛΤΑ για να παραλάβεις. Που βρίσκεται το πακέτο σου σύμφωνα με το tracking? Στο tracking των ΕΛΤΑ έχει εμφανιστεί??

 

Όχι δεν έχει εμφανιστεί ακόμα στο tracking των ΕΛΤΑ φίλε μου. Τελευταία ενημέρωση , όσον αφορά για πόλη ήταν στην Σιγκαπούρη , έκτοτε (14 του μηνός ) και έπειτα είναι despatched to overseas .

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα περιεργο σημερα με το κινητο.Πατησα το κουμπι το πανω για να το ξεκλειδωσω και η οθονη συνεχιζε να μενει μαυρη και να μη μπορω να κανω τιποτα,συνχρονως τα 3 πληκτρα απο κατω τα ασπρα αναβοσβηναν,με εβαλε μετα απο κανα λεπτο παλι στο μενου και μου επετρεψε να μπορω να το ξεκειδωσω.

Ξερει κανεις τι ηταν αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , σήμερα εμφανίστηκε το country code με αυτόν τον κωδικό OV ξέρει κανείς σε ποια χώρα ανήκει , γιατί δεν αναφέρεται πουθενά τέτοιος κωδικός! Ευχαριστώ

Παιδιά άκυρο , το διόρθωσαν και ξαναγράφει GR μάλλον κάποιο πρόβλημα θα είχε το site τους ..

Edited by Replika
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια custom rom με καλυτερα αποτελεσματα απο αυτη που εχουμε απο minideal εχει δοκιμασει κανεις?

 

Ειχα ενα περιεργο σημερα με το κινητο.Πατησα το κουμπι το πανω για να το ξεκλειδωσω και η οθονη συνεχιζε να μενει μαυρη και να μη μπορω να κανω τιποτα,συνχρονως τα 3 πληκτρα απο κατω τα ασπρα αναβοσβηναν,με εβαλε μετα απο κανα λεπτο παλι στο μενου και μου επετρεψε να μπορω να το ξεκειδωσω.

Ξερει κανεις τι ηταν αυτο?

 

Με καποια πιο βελτιωμενη rom μπορει να μην εχεις τετοια,δε νομιζω να ειναι θεμα κινητου.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Μια πολύ βασική ερώτηση πριν το παραγγείλω.

Το 3G παίζει καλά σε δεδομένα;

Είμαι στην Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο singapore post οπως ειναι ο κωδικος αποστολης τον βαζω στα ελτα για να δω αν ειναι Ελλαδα?

Σημερα μου ηρθαν οι θηκες απο ebay με απλη αποστολη και τα συστημενα ακομα να ερθουν ενω την ιδια ημερα εγινε η παραγγελια. :/

Στα ελτα λενε δεν εχει τιποτα αλλο στο ονομα σου.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο singapore post οπως ειναι ο κωδικος αποστολης τον βαζω στα ελτα για να δω αν ειναι Ελλαδα?

Σημερα μου ηρθαν οι θηκες απο ebay με απλη αποστολη και τα συστημενα ακομα να ερθουν ενω την ιδια ημερα εγινε η παραγγελια. :/

Στα ελτα λενε δεν εχει τιποτα αλλο στο ονομα σου.

 

Ναι φιλε ετσι τον βαζεις,και οταν ειναι εδω θα το δεις.

Οσα εχω αγορασει τουλαχιστον εγω αυτο ακριβως γινεται.Με το που το δω Ελτα,σε 2-3 μερες ειναι σπιτι μου.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , τελικά το κινητό όπως αναμενόταν θα το παραλάβω αύριο , σήμερα έφτασε Βόλο αλλά δεν πρόλαβα να το παραλάβω !! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , τελικά το κινητό όπως αναμενόταν θα το παραλάβω αύριο , σήμερα έφτασε Βόλο αλλά δεν πρόλαβα να το παραλάβω !! :D

 

Ποτε εκανες την παραγγελια φιλε? Γιατι και εγω στον βολο το περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στις 11 μπαταριες απο minideal και ακομα.Η ειρωνεια ειναι οτι την ιδια ημερα πηρα θηκες απο ebay χωρις να ειναι συστημενο και χωρις tracking number κλπ και σημερα παρελαβα παρολο που νομιζα οτι θα μου ερθουν σε κανα 40ρι μερες.

Περιεργα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στις 11 μπαταριες απο minideal και ακομα.Η ειρωνεια ειναι οτι την ιδια ημερα πηρα θηκες απο ebay χωρις να ειναι συστημενο και χωρις tracking number κλπ και σημερα παρελαβα παρολο που νομιζα οτι θα μου ερθουν σε κανα 40ρι μερες.

Περιεργα πραγματα.

 

κοίτα , φαντάζομαι ότι την Δευτέρα το πιο πιθανό είναι να παραλάβεις την θήκη φίλε μου . Εμένα χθες έφτασε Αθήνα και σήμερα ήταν Βόλο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Μια πολύ βασική ερώτηση πριν το παραγγείλω.

Το 3G παίζει καλά σε δεδομένα;

Είμαι στην Vodafone.

 

Το 3G δουλεύει άψογα. Το έχω κι εγώ με Vodafone. Μόνο πρόσεξε ότι 3G είναι μόνο η θέση της πρώτης SIM. Η δεύτερη είναι 2G.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες , το κινητό το πήρα στα χέρια μου και είναι απίστευτο . Το μόνο παράπονο που έχω είναι το γεγονός ότι δεν μου παίζει βιντεάκια στο youtube , καθώς μου λέει ότι δεν υποστηρίζονται . Αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα ; Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο προγραμματάκι για να το παίζει ;

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες , το κινητό το πήρα στα χέρια μου και είναι απίστευτο . Το μόνο παράπονο που έχω είναι το γεγονός ότι δεν μου παίζει βιντεάκια στο youtube , καθώς μου λέει ότι δεν υποστηρίζονται . Αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα ; Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο προγραμματάκι για να το παίζει ;

Ευχαριστώ !

 

1ον Κατεβασε αυτο Flash Player 11.1 για το Android 4.0 (11.1.115.47) απο εδω http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

2ον Ρε παιδια εγω βλεπω κανονικα βιντεακια youtube και απο την εφαρμογη youtube και απο τον browser και livestream σε καναλια αλλα σε site με αγωνες π.χ sportlemon η hahasport δεν μπορω να δω.Μου λεει error loading player:no playable sources found

Τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να μεταφέρω ένα παιχνίδι "Dead Trigger" στην εξωτερική sd Μεσω Link2sd. Ενώ δείχνει ότι έχει μεταφερθεί στην sd το αρχείο παρόλα αυτά βρίσκεται σταθερα στην θέση usb storage:( . Καμιά ιδέα???? :cry:
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να μεταφέρω ένα παιχνίδι "Dead Trigger" στην εξωτερική sd Μεσω Link2sd. Ενώ δείχνει ότι έχει μεταφερθεί στην sd το αρχείο παρόλα αυτά βρίσκεται σταθερα στην θέση usb storage:( . Καμιά ιδέα???? :cry:

 

Kατεβασε το app2sd μηπως βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αν ξερει καποιος πρεπει να κανω ρουτ πρωτα για να περασω την ρομ και αν ναι πως γινετε το ρουτ;ευχαριστω

 

Σε αυτό το site περιγράφεται πως να κάνει κάποιος rooted κάποια συσκευή με επεξεργαστή ίδιο με του Lenovo A830. Διάβασέ το και κάνε μια δοκιμή.

 

Καλησπέρα. Προσπαθώ να μεταφέρω ένα παιχνίδι "Dead Trigger" στην εξωτερική sd Μεσω Link2sd. Ενώ δείχνει ότι έχει μεταφερθεί στην sd το αρχείο παρόλα αυτά βρίσκεται σταθερα στην θέση usb storage:( . Καμιά ιδέα???? :cry:

 

Το Link2SD είναι απόλυτα συμβατό με το τηλέφωνό μας. Για να δουλέψει χρειάζεται να φτιάξεις ένα δεύτερο partition στην κάρτα SD και να το φορμάρεις σε ext4 καλύτερα. Το Link2SD βλέπει αυτό το τμήμα της κάρτας και μεταφέρει τις εφαρμογές εκεί. Το τηλέφωνο βλέπει αυτό το τμήμα σαν να είναι μνήμη RAM. Εγώ το έχω φτιάξει μέγεθος 3,5 GB σε μια κάρτα 16άρα που παρέλαβα μαζί με το τηλέφωνο. Καλό θα ήταν να διαβάσεις τις οδηγίες από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή του Link2SD καθώς και τα FAQs.

 

Kατεβασε το app2sd μηπως βρεις ακρη.

 

Το app2sd δουλεύει με το Lenovo A830, αλλά δεν εξυπηρετεί ιδιαίτερα αφού μεταφέρει μόνο της εφαρμογές που είναι συμβατές με αυτή την λειτουργία και όχι όλες. Ακόμα όμως και οι συμβατές εφαρμογές, καταλαμβάνουν και κάποιο μικρό τμήμα της RAM. Σίγουρα το Link2SD είναι πολύ καλύτερο! Με την χρήση του δεν παρατήρησα καμία καθυστέρηση στην ταχύτητα του τηλεφώνου. Ίσως μόνο μια μικρή καθυστέρηση στην εκκίνηση, μέχρι να διαβάσει την κάρτα SD, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Edited by Bill Mathioudaki

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σημειωσω σχετικα με τη ram για οσους θελουν να εχουν οσο περισσοτερη γινεται

οτι κατεβασα το autokiller optimizer απο playstore και εχω συνεχεια πανω απο 500 ram free.

Eμενα επειδη μου αρεσε πηρα την εκδοση pro με 2.37 ευρω αλλα και η δωρεαν μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το κατάλληλο partition δουλευει το Link2sd (αρκει να μην επιλέγουμε μονο move to sd αλλα να δημιουργούμε και link!!) Παράλληλα όμως τα παιχνίδια (obb files) δεν μεταφέρονται. Προσωρινη λύση αποτελει η εφαρμογη GL to SD.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν γινεται τιποτα με την ρομ να αλλαξω ....πρεπει να εχω την κινεζικη ρεκοβερι στο κινητο αν ξερει καποιος ας με βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...