Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του εβαλα μια καρτα sd και αναγνωριζει την sd καρτα μονο και οχι τον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου τα 2gb δηλαδη απο τα 4 αν επιλεξω sd storage σαν *προεπιλεγμενο δισκο εγγραφης* Αν βαλω το αντιθετο δηλαδη προεπιλεγμενο δισκο εγγραφης usb storage αναγνωριζει τον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου τα αλλα 2gb αλλα δεν αναγνωριζει την καρτα sd.

Ειναι φυσιολογικο αυτο τωρα?

Δηλαδη η 2gb μνημη τηλεφωνου πρεπει να εχω η την καρτα sd?

Δε γινεται και τα 2 μαζι?

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του εβαλα μια καρτα sd και αναγνωριζει την sd καρτα μονο και οχι τον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου τα 2gb δηλαδη απο τα 4 αν επιλεξω sd storage σαν *προεπιλεγμενο δισκο εγγραφης* Αν βαλω το αντιθετο δηλαδη προεπιλεγμενο δισκο εγγραφης usb storage αναγνωριζει τον εσωτερικο χωρο του τηλεφωνου τα αλλα 2gb αλλα δεν αναγνωριζει την καρτα sd.

Ειναι φυσιολογικο αυτο τωρα?

Δηλαδη η 2gb μνημη τηλεφωνου πρεπει να εχω η την καρτα sd?

Δε γινεται και τα 2 μαζι?

 

Ναι, έτσι όπως τα λες είναι. Δεν νομίζω όμως ότι είναι θέμα του κινητού, μάλλον του Android πρέπει να είναι. Έχε ενεργή την SD και χρησιμοποίησε βοηθητικά την ενσωματωμένη.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι όπως τα λες είναι. Δεν νομίζω όμως ότι είναι θέμα του κινητού, μάλλον του Android πρέπει να είναι. Έχε ενεργή την SD και χρησιμοποίησε βοηθητικά την ενσωματωμένη.

 

Το κανει σε ολα τα a830 δηλαδη?

Γιατι σε μια φαση πιστεψα μηπως εχει η συσκευη μου προβλημα.

 

Θα εχω sd καλυτερα,πηρα αρκετα μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά που θα ξανακάνω την ίδια ερώτηση , αλλά μήπως ξέρει κανείς πόσες μέρες κάνει το κινητό να έρθει από τη στιγμή που είναι despatched to overseas ( έχει αυτή την ένδειξη από 14 του μηνός) μπορεί να υπολογίσει κανείς πότε μπορεί να το παραλάβω;
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά που θα ξανακάνω την ίδια ερώτηση , αλλά μήπως ξέρει κανείς πόσες μέρες κάνει το κινητό να έρθει από τη στιγμή που είναι despatched to overseas ( έχει αυτή την ένδειξη από 14 του μηνός) μπορεί να υπολογίσει κανείς πότε μπορεί να το παραλάβω;

 

Εμένα έκανε 8 μέρες φίλε μου οπότε εκεί γύρω υπολογιζε. Αθήνα είμαι Ηλιούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . 8 μέρες για Αθήνα, άρα για Βόλο θα θέλει άλλη μία σίγουρα για να φτάσει από τα ΕΛΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . 8 μέρες για Αθήνα, άρα για Βόλο θα θέλει άλλη μία σίγουρα για να φτάσει από τα ΕΛΤΑ.

 

Παρακαλώ φίλε μου. :-) Ναι κάπου εκεί θα κάνει ανάλογα τα κέφια των ελτα. Με το καλό να παραλάβεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

Το κανει σε ολα τα a830 δηλαδη?

Γιατι σε μια φαση πιστεψα μηπως εχει η συσκευη μου προβλημα.

 

Θα εχω sd καλυτερα,πηρα αρκετα μεγαλη.

 

Ναι, ισχύει σε όλα.

 

 

 

 

 

Sorry παιδιά που θα ξανακάνω την ίδια ερώτηση , αλλά μήπως ξέρει κανείς πόσες μέρες κάνει το κινητό να έρθει από τη στιγμή που είναι despatched to overseas ( έχει αυτή την ένδειξη από 14 του μηνός) μπορεί να υπολογίσει κανείς πότε μπορεί να το παραλάβω;

 

Υπολόγισε άλλες δέκα εργάσιμες από σημερα.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια πως παμε ρε παιδια?Μιας και ολοι το εχουμε αρκετες μερουλες.

Εγω με αρκετη χρηση εως πολυ wifi,λιγο gps ανοιχτο,σερφαρισμα και λιγο gaming apo 100% το πηγα 58%.

Απο 4:30 το μεσημερι μεχρι 1:30 το βραδυ.Δεν το λες ουτε ασχημα αλλα ουτε πολυ καλα.

Παντως εγω λεω να παω σε παραγγελια 2ης μπαταριας(original) μαζι με wall charger.Νομιζω πως θα

ειμαι πιο ανετα ετσι.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια πως παμε ρε παιδια?Μιας και ολοι το εχουμε αρκετες μερουλες.

Εγω με αρκετη χρηση εως πολυ wifi,λιγο gps ανοιχτο,σερφαρισμα και λιγο gaming apo 100% το πηγα 58%.

Απο 4:30 το μεσημερι μεχρι 1:30 το βραδυ.Δεν το λες ουτε ασχημα αλλα ουτε πολυ καλα.

Παντως εγω λεω να παω σε παραγγελια 2ης μπαταριας(original) μαζι με wall charger.Νομιζω πως θα

ειμαι πιο ανετα ετσι.

 

Εμένα με bluetooth ανοιχτό, μέση χρήση τηλεφώνου, αρκετή χρήση wifi, αρκετό on-line gaming (Άσχετο: Δοκιμάστε το Safe Trip or Not! Είναι φοβερό παιχνίδι) μου κρατάει 2 με 2,5 μέρες. Τα βράδια όμως είναι κλειστό. Έχω δεύτερη γνήσια μπαταρία και προτείνω σε όλους τους φίλους να αγοράσουν μία. Σου λύνει να χέρια! Όσο για φορτιστή, βρήκα τυχαία έναν universal στο lidl που είναι πράγματι φοβερός, αφού φορτίζει συγχρόνως και το κινητό και έχει και δυνατότητα φόρτισης από το αυτοκίνητο. Ακόμα φορτίζει και μπαταρίες ΑΑ και ΑΑΑ. Κόστος 12 €. Εναλλακτικά ένας απλός universal φορτιστής με κόστος 3 - 4 € από ebay, είναι αρκετός.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε άλλες δέκα εργάσιμες από σημερα.

 

Φίλε μου , τόσες πολλές μέρες ακόμα ;;

 

Παρακαλώ φίλε μου. :-) Ναι κάπου εκεί θα κάνει ανάλογα τα κέφια των ελτα. Με το καλό να παραλάβεις ;-)

ευχαριστώ φίλε μου , ελπίζω όντως να κάνει λίγες μέρες ακόμα και όχι άλλες 10 εργάσιμες που λέει ο φιλος Bill

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , τόσες πολλές μέρες ακόμα ;;

 

Στις φούσκωσα λίγο για να χαρείς περισσότερο αν το λάβεις νωρίτερα! :lol: :p

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι περίπου τόσο θα κάνει.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Στις φούσκωσα λίγο για να χαρείς περισσότερο αν το λάβεις νωρίτερα! :lol: :p

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι περίπου τόσο θα κάνει.

 

15 μέρες δηλαδή συνολικά από την μέρα που έγινε despatched to overseas; και πίστευα θα το έπαιρνα μέσα στην βδομάδα!! :mad::(

Link to comment
Share on other sites

15 μέρες δηλαδή συνολικά από την μέρα που έγινε despatched to overseas; και πίστευα θα το έπαιρνα μέσα στην βδομάδα!! :mad::(

 

Στο εύχομαι αλλά χλωμό! Ενημέρωσέ μας πάντως όταν το πάρεις! Ωστόσο η αναμονή έχει κι αυτή την γοητεία της. Είναι ένας από τους (πολλούς) λόγους που προτιμώ τις αγορές μέσω Internet.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι αλλά χλωμό! Ενημέρωσέ μας πάντως όταν το πάρεις! Ωστόσο η αναμονή έχει κι αυτή την γοητεία της. Είναι ένας από τους (πολλούς) λόγους που προτιμώ τις αγορές μέσω Internet.

 

Καλά σίγουρα , σε κρατάει σε εγρήγορση αλλά όσο νωρίτερα το πάρω τόσο καλύτερα . Ελπίζω μέχρι Παρασκευή να το έχω ! Και εννοείται θα σας ενημερώσω !! Ελπίζω πάντως να διαψευστεί η πρόβλεψή σου !

Edited by Replika
Link to comment
Share on other sites

Όσο για φορτιστή, βρήκα τυχαία έναν universal στο lidl που είναι πράγματι φοβερός, αφού φορτίζει συγχρόνως και το κινητό και έχει και δυνατότητα φόρτισης από το αυτοκίνητο. Ακόμα φορτίζει και μπαταρίες ΑΑ και ΑΑΑ. Κόστος 12 €.

 

Aπο Ελλαδα μπορω να βρω κατι τετοιο?Εχουμε κανα λινκ?

Δε γνωριζω αν τα lidl εδω που ειμαι εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Aπο Ελλαδα μπορω να βρω κατι τετοιο?Εχουμε κανα λινκ?

Δε γνωριζω αν τα lidl εδω που ειμαι εχουν.

Θελω και εγω ενα εαν βρειτε καπου.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

(Άσχετο: Δοκιμάστε το Safe Trip or Not! Είναι φοβερό παιχνίδι)

 

Εγω εχω κολλησει με αυτο το despicable me :p

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftDMHM&hl=el

 

Kαι αν και πολλοι παραπονιουνται με κινητα των 300 και 400 ευρω οτι τους κολαει και οτι δε παιζει.Στη κινηταρα μας φυσικα παιζει στο χαλαρο χωρις κολλημα.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα , ξέρει κανείς γιατί στο singpost δίπλα στο despatched to overseas και εκεί που γράφει το country code πλέον δεν μου εμφανίζει το GR ( μέχρι και το πρωί το εμφάνιζε κανονικά ) . Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα , ξέρει κανείς γιατί στο singpost δίπλα στο despatched to overseas και εκεί που γράφει το country code πλέον δεν μου εμφανίζει το GR ( μέχρι και το πρωί το εμφάνιζε κανονικά ) . Ευχαριστώ .

 

Kαι εμενα τα ιδια,μαλλον απο το σαιτ θα ειναι,δε ξερω...Εγω περιμενω μπαταριες,

 

 

 

Status Date Status Description

16-08-2013 Despatched to overseas (Country code: )

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα τα ιδια,μαλλον απο το σαιτ θα ειναι,δε ξερω...Εγω περιμενω μπαταριες,

 

 

 

Status Date Status Description

16-08-2013 Despatched to overseas (Country code: )

 

Λογικά φαντάζομαι πως ναι , άντε και δεν μπορώ να περιμένω!!!:wacko:

 

Kαι εμενα τα ιδια,μαλλον απο το σαιτ θα ειναι,δε ξερω...Εγω περιμενω μπαταριες,

 

 

 

Status Date Status Description

16-08-2013 Despatched to overseas (Country code: )

 

Πόσες μέρες έκανε να σου έρθει το κινητό;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...