Jump to content

Πρόβλημα με internet (;)


jk87
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Εδώ και κάποιες μέρες (10 ή 12 πάνω κάτω) αντιμετωπίζω ένα "περίεργο" πρόβλημα. Ας πούμε πως το laptop μου είναι συνδεδεμένο στο internet του σπιτιού μου για 3-4 ώρες σερί. Κάποια στιγμή προσπαθώ να ανοίξω ένα νέο tab, ή να "φρεσκάρω" μια σελίδα που ήδη βλέπω. Τότε κολλάει η σελίδα αυτή, προφανώς δεν φορτώνεται τίποτε και όσα tabs και αν ανοίξω δεν μπαίνει ποτέ !

Νόμιζα πως ήταν πρόβλημα του Firefox, άρχισα να χρησιμοποιώ Chrome αλλά και πάλι, το πρόβλημα συνεχίστηκε. Αναγκαστικά πρέπει να κάνω restart το μηχάνημα κάθε φορά.

Το παράδοξο είναι πως οι κλήσεις skype σε εξέλιξη δεν επηρεάζονται, το μ torrent δουλεύει κανονικά κτλ. Απλά δεν μπορώ να ανοίξω καμιά νέα σελίδα σε οποιονδήποτε browser (IE,Firefox,Chrome).

Καμιά ιδέα; :(

Dies Irae
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Εδώ και κάποιες μέρες (10 ή 12 πάνω κάτω) αντιμετωπίζω ένα "περίεργο" πρόβλημα. Ας πούμε πως το laptop μου είναι συνδεδεμένο στο internet του σπιτιού μου για 3-4 ώρες σερί. Κάποια στιγμή προσπαθώ να ανοίξω ένα νέο tab, ή να "φρεσκάρω" μια σελίδα που ήδη βλέπω. Τότε κολλάει η σελίδα αυτή, προφανώς δεν φορτώνεται τίποτε και όσα tabs και αν ανοίξω δεν μπαίνει ποτέ !

Νόμιζα πως ήταν πρόβλημα του Firefox, άρχισα να χρησιμοποιώ Chrome αλλά και πάλι, το πρόβλημα συνεχίστηκε. Αναγκαστικά πρέπει να κάνω restart το μηχάνημα κάθε φορά.

Το παράδοξο είναι πως οι κλήσεις skype σε εξέλιξη δεν επηρεάζονται, το μ torrent δουλεύει κανονικά κτλ. Απλά δεν μπορώ να ανοίξω καμιά νέα σελίδα σε οποιονδήποτε browser (IE,Firefox,Chrome).

Καμιά ιδέα; :(

 

 

 

κάνεις scan/update το antivirus σου?? Κάνε ένα full scan τον υπολογιστή σου και πες αν διορθώθηκε το πρόβλημα σου

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αφου βεβαιωθείς ότι έχει ενημερώσει τα πάντα (Flash, Java, framework,Adobe Air) δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση τους οδηγούς της κάρτας γραφικών σου. Για πρόβλημα με την κάρτα γραφικών σου μου μοιάζει :confused::confused:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παράδοξο είναι πως οι κλήσεις skype σε εξέλιξη δεν επηρεάζονται, το μ torrent δουλεύει κανονικά κτλ. Απλά δεν μπορώ να ανοίξω καμιά νέα σελίδα σε οποιονδήποτε browser (IE,Firefox,Chrome).

Καμιά ιδέα; :(

 

Αυτό συμβαίνει μόνο όταν τους έχεις ταυτόχρονα ανοιχτούς, και προσπαθείς να ανοίξεις την ίδια σελίδα , μία στον έναν μετά στον άλλο κ.ο.κ;

Πάντως αυτό που σου πρότεινε ο George_Kont για ενημέρωση (Flash, Java, framework,Adobe Air) νομίζω ότι επιβάλλεται

Edited by samarithan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βασικά παρατήρησα πως το πρόβλημα παρουσιάζεται αυστηρά με το Youtube. Πχ βάζω 1-2 τραγούδια, όλα ΟΚ, αλλά ξαφνικά όταν έχω βάλει ένα τρίτο και προσπαθώ να το προχωρήσω λίγο κολλάει και.....τέρμα.
Dies Irae
Link to comment
Share on other sites

Βασικά παρατήρησα πως το πρόβλημα παρουσιάζεται αυστηρά με το Youtube. Πχ βάζω 1-2 τραγούδια, όλα ΟΚ, αλλά ξαφνικά όταν έχω βάλει ένα τρίτο και προσπαθώ να το προχωρήσω λίγο κολλάει και.....τέρμα.

 

γιατί εμένα μου κάνει για αργό σκληρό δίσκο (δηλαδή δεν μπορεί να ανταπεξέλθει) ??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...