Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ποιο μαγαζί έκανες την ανταλλαγή?Το κινητό σου ήταν ποιο και σε τι κατάσταση?

 

το εκανα στο kaizershop το κινητο που ειχα ηταν το s plus i9001 σε παρα πολυ καλη κατασταση

με το κουτι του ολα τα καλωδια και αποδειξη αγορας και αν θυμαμαι καλα με εγγυηση που έληγε

το καλοκαιρι

βαβαια απο την στιγμη που κραταω στα χερια μου το s4 mini ειμαι super ειναι ακριβως οτι ηθελα

δεν ειχα σκοπο να δωσω πανω απο 150 (με ανταλλαγη) και νομιζω οτι ειναι λαχειο για τα λεφτα του

απλα νιωθω οτι εχω κλεψει εκκλησια μιας και τοσοι εδω μεσα το εχουν παρει απο 450 - 300:(

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα στο kaizershop το κινητο που ειχα ηταν το s plus i9001 σε παρα πολυ καλη κατασταση

με το κουτι του ολα τα καλωδια και αποδειξη αγορας και αν θυμαμαι καλα με εγγυηση που έληγε

το καλοκαιρι

βαβαια απο την στιγμη που κραταω στα χερια μου το s4 mini ειμαι super ειναι ακριβως οτι ηθελα

δεν ειχα σκοπο να δωσω πανω απο 150 (με ανταλλαγη) και νομιζω οτι ειναι λαχειο για τα λεφτα του

απλα νιωθω οτι εχω κλεψει εκκλησια μιας και τοσοι εδω μεσα το εχουν παρει απο 450 - 300:(

 

OK τότε για μένα δεν παίζει κάτι τέτοιο. Δεν έχω κινητό σε τόσο καλή κατάσταση οπότε με βλέπω να το παίρνω καμιά 200αριά. Πάλι καλή τιμή είναι.

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν απλα ρουταρεις τη stock rom σου δηλ περασεις μονο custom kernel+recovery ΧΩΡΙΣ να πειραξεις τη rom,να μην παθει κατι το nfc και το screen mirroring.Αυτο ακριβως δεν το γνωριζω με βεβαιοτητα.Εγω ειχα κανει πληρες ρουτ με αλλαγη ρομ και μετα ξαναφλασαρα την στοκ ρομ,και εχω τα θεματα που εχω.Το nfc φτιαχνεται σε ρουταρισμενη stock rom,υπαρχει τροπος.Αν ρουταρεις το τηλ κι εχεις προβλημα με το nfc σου πες μου να σου πω πως να το φτιαξεις.Το screen mirroring λειτουργει αν εχεις smart tv,στην οποια μπορεις να προβαλεις αμεσα και χωρις καλωδιο αλλα μεσω του ιδιου δικτυου WIFI τα αρχεια σου (φωτογραφιες,βιντεο,μουσικη κλπ).Δεν ειναι και το πιο απαραιτητο,εμενα ομως μ'αρεσει σαν καινοτομια και ανεση.

Το KNOΧ απο τη στιγμη που θα περασεις το custom kernel για να ρουταρεις θα μετρησει 0x1

 

χαχα ώρε δύσκολα μου βάζεται. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με ρουτάρισμα, τώρα μου λέτε κ αυτά, πρέπει να φάω πολύ χρόνο να την ψάξω δηλαδή τη δουλειά..................(πουυ χρόνος)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καποιες σελιδες αλλα δεν βρηκα απαντηση σε 2 ερωτησεις που εχω:

1.Τι διαφορα εχει το 9195 απο το 9190 και εχει +200€?

2.Απο ποιο μαγαζι να παρω το κινητο κατα την γνωμη σας?

 

μαλλον δεν τις διαβασες τις τελευταιες καλα γιατι το 1 εχει απαντηθεί :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...το κινητο δν βγαζει ουτε 12 ωρες χωρις χρηση.....λιγο μουσικη κι λιγο ιντερνετ κανω.. δν μιλαω πολυ....το εχω γυρω στους 2-3 μηνες..... παρακαλω βοηθηστε με...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..ποια εκδοση android έχει το δικό σας samsung galaxy s4 mini i9195;

Ολα τη 2.2 έχουν......... εκτός αν κάποιος ξεχάστηκε να την αναβαθμίσει

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 εννοείς.

Άι γειά σου :lol::lol::lol:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις χθες πήρα κι εγώ το κινητάκι και μόλις το συνέδεσα με το kies για να μεταφέρω κάποια data μου έγραφε πως υπάρχει καινούργια ενημέρωση. Είναι η kit kat ή κάποια ενδιάμεση στην 4.2.2 και την kit kat?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εχω τη συσκευη απο Δεκεμβριο, ειχε απο μονο του περασμενη την 4.2.2 γιατι να μην την ειχε μια τοσο καινουρια συσκευη; Με αφορμη τη προηγουμενη απαντηση εχω να κανω μια απορια. Ειχα συνδεσει τη συσκευη με Kies και μου εμφανιζει μηνυμα πως δε μπορω να κανω ενημερωση μεσω Kies, εχω κανει πατατα του τυπου, λαθος εκδοση Kies;
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,το s4 mini κιτ κατ θα παρει?γνωριζουμε?

 

Θα πάρει, το αναμένουμε

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εχω τη συσκευη απο Δεκεμβριο, ειχε απο μονο του περασμενη την 4.2.2 γιατι να μην την ειχε μια τοσο καινουρια συσκευη; Με αφορμη τη προηγουμενη απαντηση εχω να κανω μια απορια. Ειχα συνδεσει τη συσκευη με Kies και μου εμφανιζει μηνυμα πως δε μπορω να κανω ενημερωση μεσω Kies, εχω κανει πατατα του τυπου, λαθος εκδοση Kies;

Μπορεί να παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης του κάθε κινητού.Έτσι κάθε χώρα λαμβάνει την ενημέρωση με διαφορά ίσως μερικών ημερών.

Δοκίμασε να κάνεις ενημέρωση μέσω wifi. (εκτός kies).

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει αναβάθμιση μονο σε νεα έκδοση ανδροιντ αλλα και σε αλλα πραγματα της σαμσουνγκ.Απο τον οκτωμβρη που το πήρα εγω εχει κανει δυο φορές αναβαθμιση και δεν αλλαξε η έκδοση ανδροιντ.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στην Ελλάδα το GALAXY S4 MINI black edition. :D

Λέγεται DEEP BLACK EDITION..μερικά skroutzoμαγαζιά το έχουν...

Δεν τα αναφέρω για...ευνόητους λόγους. ;)

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387486

Edited by swordman80
GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει προωθηση εναν δευτερο αριθμο στον αριθμο που εχω στο s4 mini. οταν με καλουν στον πρωτο αριθμο και η κληση προωθειται στην οθονη του s4 mini δεν βλεπω καποιο βελακι η κατι αλλο που να με ειδιποει οτι προκειται για προωθηση. υπαρχει καποιο προγραμμα που να βοηθαει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εφικτό το 4g σε καρτοκινητο ? Αν ναι ποια η διαδικασια που χρειαζετε να γινει στο S4 mini (Η sim καρτα μου ειναι 3g) ???

 

Ποια εταιρια?

 

cosmote-what's up

 

 

Γνωριζει καποιος να με ενημερώσει ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να με ενημερώσει ?

 

πάρε τηλ στην cosmote να στο ενεργοποιήσει, γίνετε μια χαρά η από ένα γερμανο

Link to comment
Share on other sites

πάρε τηλ στην cosmote να στο ενεργοποιήσει, γίνετε μια χαρά η από ένα γερμανο

 

 

Χρειαζεται να αλλαξω sim για να εχω 4g? Το κινητο τωρα σκοπευω να το παρω δεν το εχω η παλια 3g σιμ που εχω κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...