Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται να μεταφέρει κάποιος εφαρμογές και παιχνίδια στην κάρτα sd???

 

Ναι στο διαχειριστή εφαρμογών επιλέγεις ποια εφαρμογή θέλεις και σου βγάζει επιλογή μετακίνηση στην κάρτα sd

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,μολις χθες πηρα το s4mini και προσπαθησα να του κανω update το λογισμικο με το samsung kies.βαζω το μοντελο του κινητου και μολις βαζω και το s/n μου βγαζει μυνημα οτι "το μοντελο GT-I9195 δεν υποστηριζει τη λειτουργεια".

εν τω μεταξυ οταν συνδεω το κινητο,μου βγαζει οτι εχω το πιο προσφατο λογισμικο,ενω εχω το 4.2.2.

τι συμβαινει;

απογοητευτηκα πολυ,καθως ειναι το πρωτο καλο κινητο που παιρνω καθως και το προηγουμενο κινητο το ειχα 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,μολις χθες πηρα το s4mini και προσπαθησα να του κανω update το λογισμικο με το samsung kies.βαζω το μοντελο του κινητου και μολις βαζω και το s/n μου βγαζει μυνημα οτι "το μοντελο GT-I9195 δεν υποστηριζει τη λειτουργεια".

εν τω μεταξυ οταν συνδεω το κινητο,μου βγαζει οτι εχω το πιο προσφατο λογισμικο,ενω εχω το 4.2.2.

τι συμβαινει;

απογοητευτηκα πολυ,καθως ειναι το πρωτο καλο κινητο που παιρνω καθως και το προηγουμενο κινητο το ειχα 2 χρονια.

 

Για το μήνυμα που σου βγάζει δε ξέρω τι συμβαίνει αλλά η πιο πρόσφατη έκδοση που έχει το s4 mini είναι η 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Για το μήνυμα που σου βγάζει δε ξέρω τι συμβαίνει αλλά η πιο πρόσφατη έκδοση που έχει το s4 mini είναι η 4.2.2

 

εννοεις που εχει εγκατεστημενη ηδη με την αγορα ετσι;γιατι φανταζομαι οι περισσοτεροι εχετε πλεον την 4.4.4 κιτ κατ.υπαρχει αλλος τροπος να αναβασθμισω το λογισμικο;

Link to comment
Share on other sites

εννοεις που εχει εγκατεστημενη ηδη με την αγορα ετσι;γιατι φανταζομαι οι περισσοτεροι εχετε πλεον την 4.4.4 κιτ κατ.υπαρχει αλλος τροπος να αναβασθμισω το λογισμικο;

 

Ακόμα περιμένουμε την 4.4.2. Δεν έχει έρθει στα ελληνικά κινητά και στο γαλλικό που έχω εγώ. Άλλες χώρες μπορεί να την έχουν πάρει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο διαχειριστή εφαρμογών επιλέγεις ποια εφαρμογή θέλεις και σου βγάζει επιλογή μετακίνηση στην κάρτα sd

 

Σε ευχαριστώ πολύ απλά μου φάνηκε περγιεργο διότι σε πολλά κινητά με αυτές τις εκδόσεις δεν γίνεται να μεταφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένουμε την 4.4.2. Δεν έχει έρθει στα ελληνικά κινητά και στο γαλλικό που έχω εγώ. Άλλες χώρες μπορεί να την έχουν πάρει την αναβάθμιση.

 

ευχαριστω.αρα οντως εχω το πιο προσφατο λογισμικο με την 4.2.2 και να μην ψαχνω τροπο για αναβαθμιση ετσι;

βασικα το δικο μου το κινητο ειναι γερμανικο μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ απλά μου φάνηκε περγιεργο διότι σε πολλά κινητά με αυτές τις εκδόσεις δεν γίνεται να μεταφέρεις

 

Στην 4.4.2 έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα και πολλές φορές δεν αναγνωρίζει ούτε καν την κάρτα μνήμης αλλά εμείς είμαστε μια χαρά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.4.2 έχω ακούσει ότι υπάρχει πρόβλημα και πολλές φορές δεν αναγνωρίζει ούτε καν την κάρτα μνήμης αλλά εμείς είμαστε μια χαρά προς το παρόν.

 

Στην 4.4.2 δυστυχώς η Google αποφάσισε να σταματήσει να δίνει δικαιώματα στις περισσότερες (αν όχι όλες..) εφαρμογές από το market επεξεργασίας της εξωτερικής κάρτας αποθήκευσης (με ότι αυτό συνεπάγεται). Αυτό διορθώνεται μόνο με root προς το παρών.

Δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα αναγνώρισης όμως ή παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τι ειναι το καινουργιο update?για γαλλικα ξεκινησε αλλα δεν το κοβω για κιτκατ..http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9195
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι είναι αυτό. Κάποιος είχε πει πιο πάνω ότι λογικά παίζει ρόλο η νομοθεσία κάθε χώρας γιατί εμένα είναι γαλλικό.

 

Εμένα πρέπει να είναι γερμανικό. Από το phone info βγάζει γερμανικό αλλά επίσης όταν πρωτοξεκίνησε η γλώσσα ήταν γερμανικά. Έχει και κάποιες περασμένες εφαρμογές της Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τι ειναι το καινουργιο update?για γαλλικα ξεκινησε αλλα δεν το κοβω για κιτκατ..http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9195

 

Αφου λέει οτι ειναι η 4,2,2 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε,αν ξερουμε τι προσφερει λεω..

 

Αν δε κάνω λάθος κάποιες διορθώσεις στις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα...μετά από 3 σχεδόν χρόνια κατοχής το sony ericsson neo v το οποίο και με συντρόφευσε απροβλημάτιστα μέχρι σήμερα, αποφάσισα να αγοράσω κάτι πιο καλό και επέλεξα το samsung s4 mini black edition (9195).

Παρόλα αυτά οτιδήποτε έχεις το βαριέσαι κάποια στιγμή οπότε η αλλαγή ήταν επιβεβλημένη! Θεωρώ ότι έκανα μια καλή επιλογή αφού το μέγεθος του κινητού για μένα πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερο οπότε απέρριψα κατευθείαν τα μεγαλύτερα κινητά και κυρίως το s4 που πλέον το βρίσκεις στα 300€. Έτερη επιλογή ήταν το motorola moto g που δεν το πήρα λόγω που πλέον ανήκει στην lenovo και δεν εγκρίνω τα κινεζικα...

Θα παρακολουθήσω το θέμα αργά αργά διότι έχει πράγμα για να διαβάσω και θα επανέλθω με τις όποιες απορίες μου. Ελπίζω να μην σας κουράσω!

--------------------------

Από τα χέρια μου πέρασαν τα τελευταία 20 χρόνια(πολλά τα έχω ακόμα στα κουτιά τους) τα παρακάτω κινητά: motorola flare,nokia 6110, nokia 6210, se t610, se k750, se w915, se experia neo v και πλέον s4 mini be

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -> η συσκεύη μου -> κλειδωμα οθονης -> Widget οθονης κλειδωματος -> "αγαπημενες εφαρμογες"

 

το βλεπω αλλα δεν μου αφηνει να το ενεργοποιησω , ξερει κανεις γιατι ?

tool
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -> η συσκεύη μου -> κλειδωμα οθονης -> Widget οθονης κλειδωματος -> "αγαπημενες εφαρμογες"

 

το βλεπω αλλα δεν μου αφηνει να το ενεργοποιησω , ξερει κανεις γιατι ?

 

Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις τα πολλαπλά widget είναι ακριβώς από πάνω από το widget οθόνης κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις τα πολλαπλά widget είναι ακριβώς από πάνω από το widget οθόνης κλειδώματος.

 

που ειναι αυτο ? δεν μου το βγαζει

πανω απο το widget οθόνης κλειδώματος ειναι το "κλειδωμα οθονης κ δν εχει τετοια επιλογη

tool
Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο ? δεν μου το βγαζει

πανω απο το widget οθόνης κλειδώματος ειναι το "κλειδωμα οθονης κ δν εχει τετοια επιλογη

 

Για το s4 mini δε λες; Αν ακολουθήσεις τη διαδρομή που λες στο προηγούμενο post θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Για το s4 mini δε λες; Αν ακολουθήσεις τη διαδρομή που λες στο προηγούμενο post θα το βρεις

 

Εννοείτε S4 μινι .. αλλα δεν ...

μηπως εχει να κανει με την εκδοση ? ή κατι αλλο?

εσυ τι εχεις ?

tool
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε S4 μινι .. αλλα δεν ...

μηπως εχει να κανει με την εκδοση ? ή κατι αλλο?

εσυ τι εχεις ?

 

Εμένα είναι γαλλικό μήπως παίζει ρόλο αυτό; Αλλά κάπου θα το έχει δε γίνεται να υπάρχει αυτή η επιλογή και να μην μπορείς να την ενεργοποιήσεις με κάποιον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι γαλλικό μήπως παίζει ρόλο αυτό; Αλλά κάπου θα το έχει δε γίνεται να υπάρχει αυτή η επιλογή και να μην μπορείς να την ενεργοποιήσεις με κάποιον τρόπο.

 

ε τι ομως ?

 

http://s11.postimg.org/kj0iey8jj/Screenshot_2014_04_11_20_31_31.jpg' alt='Screenshot_2014_04_11_20_31_31.jpg'>

tool
Link to comment
Share on other sites

ε τι ομως ?

 

http://s11.postimg.org/kj0iey8jj/Screenshot_2014_04_11_20_31_31.jpg' alt='Screenshot_2014_04_11_20_31_31.jpg'>

 

Έχεις μοτίβο γι' αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...