Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιε εμενα φοραει xxubml4 PDA ML4 - PHONE ML4 - CSC NA1 (XEF) . απο που ειναι? αμα το κανω ροοτ ο knoxx θα γραψει? ποιο ειναι το αντιστοιχο frmware για να το εχω backup?αμα θα σβησω εφαρμογες με ροοτ και θελω να το γυρισω μανισιο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιε εμενα φοραει xxubml4 PDA ML4 - PHONE ML4 - CSC NA1 (XEF) . απο που ειναι?

Απο Γαλλια ειναι. (XEF=Γαλλια).

 

Ρε παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν ρουταρει το τηλεφωνο.Εχει δοκιμασει κανεις τη "ασφαλη" μεθοδο του ρουταρισματος χωρις παραβιαση του knox,αυτην που περιγραφει εδω http://www.s4miniarchive.com/2014/01/safely-root-galaxy-s4-mini-without-tripping-knox-flag.html ; Αν ναι ειχε το επιθυμητο αποτελεσμα;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκανε και σε εμενα. Οταν ειμαι σπιτι (οχι σε αλλες περιοχες στη αθηνα) με εδειχνε σε μια περιοχη στην κασαμπλανκα!! Η λυση που διαβασα και κανω ειναι να ανοιγω το wi-fi (δε χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος καπου) κανω ανανεωση στον καιρο και μετα κλεινω το wi-fi. Βεβαια εγω εχω τον αυτοματο συγχρονισμο ανα 6ωρο ( τα e-mail τα τσεκαρω manual ) αλλα πιανει 100%

 

στις ρυθμίσεις την επιλογή "Don't Use Gps" την εχεις τσεκαρισμένη ? ισως να φταίει αυτο

tool
Link to comment
Share on other sites

παιδες μεγα προβλημα!το κινητο μου ενω το εχω φορτισει ολο το βραδυ μεχρι τωρα με περιπου 1 ωρα ανοιχτο το wifi και μερικα συντομα τηλεφωνα η μπαταρια εχει φτασει στο 54%! κανονικα με αυτη τη χρηση θα ηταν καπου στο 78% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! τι να κανω ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

παιδες μεγα προβλημα!το κινητο μου ενω το εχω φορτισει ολο το βραδυ μεχρι τωρα με περιπου 1 ωρα ανοιχτο το wifi και μερικα συντομα τηλεφωνα η μπαταρια εχει φτασει στο 54%! κανονικα με αυτη τη χρηση θα ηταν καπου στο 78% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! τι να κανω ρε παιδια?

 

Δες τι τρέχει από πίσω.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το s4 mini υποστηρίζει flash player?

Ανοίγω την σελίδα του Mega και τα βιντεάκια που έχει εκεί δεν τα παίζει.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν ρουταρει το τηλεφωνο.Εχει δοκιμασει κανεις τη "ασφαλη" μεθοδο του ρουταρισματος χωρις παραβιαση του knox,αυτην που περιγραφει εδω http://www.s4miniarchive.com/2014/01/safely-root-galaxy-s4-mini-without-tripping-knox-flag.html ; Αν ναι ειχε το επιθυμητο αποτελεσμα;

 

Αν έχεις κάνει το τελευταίο update δεν δουλεύει.. Το γράφει και στο link που έγραψες..

Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεκκινηση, εχω κλεισει τα παντα και ομως εκει η μπαταρια, συνεχιζει και πεφτει!

 

ισως θα ηταν καλο να πας στην Samsung ..

(6 μηνες η εγγύηση μπαταριας)

tool
Link to comment
Share on other sites

Δες τι τρέχει από πίσω.

 

εκανα επανεκκινηση, εχω κλεισει τα παντα και ομως εκει η μπαταρια, συνεχιζει και πεφτει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ισως θα ηταν καλο να πας στην Samsung ..

(6 μηνες η εγγύηση μπαταριας)

 

πωωω...αμα το παω στο μαγαζι απο οπου το πηρα?δεν παιζει ε?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω λιγότερο από 1 μήνα.Μέχρι στιγμής μου βγάζει πάνω από μία μέρα η μπαταρία χωρίς όμως υπερβολική χρήση.

Σήμερα το φόρτισα μέχρι 97% και μετά από 4 ώρες η μπαταρία είναι στο 70% με σχεδόν μηδενική χρήση(κάποιες φωτογραφίες και 3,4 τηλεφωνήματα).Σχεδόν 10% ανά ώρα τις 2 πρώτες ώρες.

51% το σύστημα Android

34% οθόνη

 

Έχω το widget που κλείνει τις εφαρμογές στην κεντρική σελίδα και τις κλείνω τακτικά.

Τι μπορεί να φταίει;Ίσως κάποια από τις εφαρμογές που κατέβασα;

Ποιά είναι τα νορμάλ ποσοστα στην κατανάλωση μπαταρίας για Αndroid και οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεκκινηση, εχω κλεισει τα παντα και ομως εκει η μπαταρια, συνεχιζει και πεφτει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πωωω...αμα το παω στο μαγαζι απο οπου το πηρα?δεν παιζει ε?

 

οπου βολεύεσαι .. εγω προσωπικά παω κατευθείαν στην Samsung γιατι με εξυπηρετούν αμέσως

(και ειχα πετύχει και μια κοπέλα με καινουριο S4 που ειχε θεμα η μπαταρια και της την αλλάξανε)

tool
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το s4 mini υποστηρίζει flash player?

Ανοίγω την σελίδα του Mega και τα βιντεάκια που έχει εκεί δεν τα παίζει.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή να βάλω?

Ναι με εμμεσο τρόπο.Κατεβάζεις το plugin (δεν θυμάμαι το llink το είχε βάλει κάποιος φίλος σε αυτό το νήμα).Στις ρυθμίσεις και ασφάλεια επιλέγεις να επιτρέπεται η εγκατάσταση εφαρμογών από άλλες πηγές και μετά εγκαθιστάς τον Firefox. (O flash player λειτουργεί μόνο μέσω Firefox). Μετά ανοίγεις το κανάλι του Mega ενεργοποιείς το plugin πάνω δεξιά στη σελίδα του Mega και καλή τηλεθέαση.

Αν δεν το βρει το download link κάποιος φίλος θα το ψάξω αλλά αργότερα.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/q5t75pp16d6szfg/Screenshot_2014-03-22-09-03-56.png

τι διάολο κανουν αυτες οι Υπηρεσίες Google Play ??? και καταναλώνουν τοσο μπαταρια 81%!!! (ενω τα ειχα ολα κλειστα)

Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι νέος χρήστης του κινητου που το πηρα απο σκρουτζομαγαζο.

Ειναι γαλλικης εισαγωγης κι αυριο θα μλησω με samsung για το imei.

Τρεχω την ml1 και υπαρχει ηδη διαθεσιμη η ml4, την οποια δεν εβαλα ακομη.

το πρώτο θεμα που ειχα ηταν αποσυνδεσεις απο wifi,το οποιο φαινεται να λυθηκε με clear cache απο recovery και περνωντας την ml1 ασυρματα.

Έχω ηδη προβληματισμο με τη μπαταρια:

Με το που βγηκε από την πριζα ο φορτιστης,απο το 100% πηγα αμεσως στο 99.οσο η οθονξ μενει ανοιχτη, χανει 1% ανα λεπτο.

το βραδυ σε κατασταση αναμονης εχασε 7% με κλειστα τα δεδομενα (παλι καλα).

Για να πω την αληθεια μου,το κινητό έβγαλε μια μέρα με αρκετο σκαλισμα.

Λετε να το πάω στη samsung για ελεγχο μπαταριας;

Να περασω την ml4 ή θα έχω θεματα;

Μπορειτε να μου πειτε καποια βασικα apps για μπαταρια, startup managers και πως λειτουργει το greenify?

Ειναι ασφαλες να κλεινω τις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις;(δηλαδη να τις κανω ανενεργες;)αν ναι,ποιες κλεινουμε;

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Από ποιο σκρουτζομαγαζο, αν επιτρέπετε;

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι μια μικρή

βοήθεια! Το κινητό μου, s4 mini, έκανε καποιο

συγχρονισμό και στα άλμπουμ με τις

φωτογραφίες μου στην "Συλλογή" έχουν

προστεθεί τα άλμπουμ που έχω στο Facebook.

Πώς μπορώ να σταματήσω τον συγχρονισμό και

πως θα φύγουν από εκεί οι φωτογραφίες!

Επίσης θέλω να επαληθευσω ότι δεν κάνει το

αντίθετο, δηλαδή να ανεβάζει τις φωτογραφίες

που βγάζω απευθείας στο Facebook. Πώς

μπορώ να το δω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην εφαρμογή του Facebook στο κινητό και από τις ρυθμίσεις θα αφαιρέσεις τον αυτόματο συγχρονισμό για τις φωτογραφίες.

Αν μετά από αυτό συνεχίζουν να εμφανίζονται οι φωτογραφίες που έχουν ήδη κατέβει θα πας Ρυθμίσεις> Περισσότερα> Διαχειριστής εφαρμογών και στην καρτέλα "Όλα" βρες τη Συλλογή και πάτα "Εκκαθάριση δεδομένων".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην εφαρμογή του Facebook στο κινητό και από τις ρυθμίσεις θα αφαιρέσεις τον αυτόματο συγχρονισμό για τις φωτογραφίες.

Αν μετά από αυτό συνεχίζουν να εμφανίζονται οι φωτογραφίες που έχουν ήδη κατέβει θα πας Ρυθμίσεις> Περισσότερα> Διαχειριστής εφαρμογών και στην καρτέλα "Όλα" βρες τη Συλλογή και πάτα "Εκκαθάριση δεδομένων".

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Στο Facebook στην καρτέλα "ρυθμίσεις εφαρμογής" έχει επιλογή για συγχρονισμό φωτογραφιών αλλά αυτό νομίζω αφορά τον συγχρονισμό των φωτογραφιών που έχω βγάλει εγώ και μπορώ αν θέλω να επιλέξω να ανεβαίνουν αυτόματα στο Facebook. Εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη επιλογή που δεν την έχω προσέξει. Επίσης αν κάνω εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή "Συλλογή" θα χάσω και τις δικές μου φωτογραφίες, όχι μόνο τα άλμπουμ που έχουν κατέβει από το Facebook, σωστά? Οπότε θα πρέπει να κάνω ένα back back up πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αφορά αμφίδρομο συγχρονισμό η επιλογή στις ρυθμίσεις του Facebook.

Δεν θα σβηστούν οι φωτογραφίες σου απλά θα διαγραφούν οι προεπισκοπήσεις τις Συλλογής και θα δημιουργηθούν πάλι όταν την ανοίξεις. Βέβαια αν θες κάνε και ένα Backup για να είσαι σίγουρος αλλά δεν νομίζω πως χρειάζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους εχουν ρουταρει και εχουν custom rom ειδικα Mokee η Carbon...Τι πληκτρολογιο χρησιμοποιητε;Γιατι αυτο που εχουν οι rom νομιζω οτι δεν γραφει 160 χαρακτηρες για ελληνικα μυνηματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με καρμπον και έχω το Swype. Αλλά τα 160 δεν είναι θέμα εφαρμογής μηνυμάτων;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...