Jump to content

Galaxy S4 (I9505) : Ενεργοποίηση μη εμφανών επιλογών


Aristeides Latou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το τόπικ, θα ποστάρω διάφορα πράγματα που μπορούμε να ενεργοποιήσουμε στη συσκευή, και δε γνωρίζαμε πώς να το κάνουμε!

 

Τα παρακάτω βρέθηκαν μετά από ψάξιμο προσωπικό στη συσκευή, κι από έρευνα σε εξωτερικές πηγές όπως xda forum κλπ...

Edited by Superuser

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση HD Voice

 

Πηγαίνετε στις κλήσεις και κάνετε το εξής:

 

1. *#0011# (Αν έχετε περάσει την τελευταία έκδοση ΒΜΕΑ, ξεχάστε την επιλογή αυτή. Απενεργοποιήσανε και το *#0011#, και το *#197328640# που δούλευε στα παλιότερα μοντέλα...)

2. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το BACK

3. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το KEY INPUT

4. Γράφουμε 7, πατάμε ΟΚ, και περιμένουμε 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει το μενού DEBUG SCREEN

5. Πάμε στην 6η επιλογή (WB-AMR Status) και βλέπουμε πως είναι ανενεργό (WB-AMR SETTING: OFF, GSM WB: OFF, UMTS WB: OFF).

6. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το BACK

7. Πάμε στην 7η επιλογή (WB-AMR SETTINGS)

8. Επιλέγουμε την 1η επιλογή (WB-AMR ENABLE)

 

Πατάμε το BACK στο κινητό, και ξαναπάμε.....

1. *#0011#

2. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το BACK

3. Δεξί επιλογής, και επιλέγουμε το KEY INPUT

4. Γράφουμε 7, πατάμε ΟΚ, και περιμένουμε 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει το μενού DEBUG SCREEN

5. Πάμε στην 6η επιλογή (WB-AMR Status) και βλέπουμε πως είναι πλέον ενεργό (WB-AMR SETTING: OΝ, GSM WB: OFF, UMTS WB: OΝ). Σε 2G δεν ενεργοποιείται λόγω φάσματος κινητής τηλεφωνίας.

 

Υπόψιν, πως το είχατε από την 1η στιγμή κάτω από τα μάτια σας και απλά δεν το είχατε ενεργοποιήσει

 

Μεγειά σας

Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση της επιλογής σύνδεσης σε δίκτυα 4G, για παρόχους που δεν εμφανίζεται η επιλογή LTE/WCDMA/GSM στο μενού των συνδέσεων (όπως Vodafone Greece). ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δουλεύει ΜΟΝΟ μεχρι την AMDN. Στην ΒΜΕΑ που έχει αρχίσει να κάνει ήδη roll out, ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ SERVICE MODE. Αν βρω τρόπο να το ξανακάνω εμφανές, θα ενημερώσω.

 

Σαν χαρούμενοι κάτοχοι του S4, όταν το αγοράσαμε και πήγαμε να δούμε τις ρυθμίσεις δικτύου, ξενερώσαμε βλέποντας ως στην επιλογή δικτύου είχαμε μόνο GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση), Μόνο GSM, και Μόνο WCDMA. Αυτό για όσους δεν έχουμε Cosmote, ή δεν είμαστε στα δίκτυα που έχει κάνει provision η ίδια η Samsung στις υπόλοιπες χώρες. Εκεί κάπου είναι που σου γυρνάνε τα μυαλά, και λες "Γαμ΄το, έχω 730€ κινητό, υποτίθεται πως θέλω να έχω 4G, και δε μπορώ;" Πολλοί θα ακούσετε να σας λένε να αγοράσετε νέες κάρτες σιμ για να έχετε 4G. Αν θέλετε να ξοδευτείτε, κάντε το! Οι κάρτες sim ΔΕΝ επηρεάζουν τη συνδεσιμότητα. Στη συσκευή είναι όλο το θέμα...

 

1. Πηγαίνετε στις κλήσεις

2. Πατάτε *#0011# για να μπείτε στο ServiceMode (το παλιότερο *#197328640# από τα S, S2, S3 και τα υπόλοιπα Galaxy).

3. Πατάτε το αριστερό πλήκρτο από το Home (Pop-up menu), και από το μενού επιλέγετε το BACK.

4. Δε θα δείτε καμία διαφορά στην οθόνη. Πατήστε τώρα το αριστερό πάλι, και από το μενού επιλέξτε το KEY INPUT. Στο παραθυράκι που ανοίγει γράψτε 3, και πατήστε ΟΚ.

5. Περιμέμενετε 4-5 δευτερόλεπτα να φορτώσει η οθόνη.

6. Από το μενού που έχει ανοίξει, πατήστε στο [5] PREF MODE Set

7. Αν στο NOW: xxxxx όπου xxxxxx λέει GSM_WCDMA_ONLY, πατήστε στο [2] GWL (GSM_WCDMA_LTE εν συντομία...). Αν όπου xxxxxx λέει GWL, πατήστε το δεξί πλήκτρο επιλογής (back touch key) και βγείτε στην κεντρική οθόνη.

8. Θα πετάξει μια νέα οθόνη όπου θα λέει GWL! PLZ REBOOT

9. Πατήστε το αριστερό πάλι, και επιλέξστε το 1ο που γράφει END

10. Κάντε μια επανεκκίνηση στη συσκευή σας, και μεγειά το 4G στο κινητό σας

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οταν θα μπείτε στις επιλογές δικτύου που είπα και παραπάνω, θα δείτε να γράφει πάλι GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση), κλπ κλπ. ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ LTE! Αυτό δεν επηρεάζει σε κάτι, αφού ήδη θα το έχετε ρυθμίσει μέσω του Service Menu ώστε να έχετε και 2G και 3G και 4G, ανάλογα της κάλυψης του σήματος! Αν βαρεθείτε το 4G και θέλετε να το απενεργοποιήσετε ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ (και όχι στη σύνδεσή σας), θα πάτε στις επιλογές δικτύου, διαλέξτε πχ. το ΜΟΝΟ GSM, και μετά πάλι το GSM/WCDMA (αυτόματη σύνδεση), για να έχετε επιλογή ΜΟΝΟ ανάμεσα σε 2G και 3G. Αν θέλετε να απενεργοποιήσετε το 4G στη γραμμή σας, απευθυνθείτε στο κοντινότερο κατάστημα της Vodafone, στο 1399 για τους εταιρικούς, ή στο 13830 για τους πελάτες λιανικής!

 

Σε περίπτωση που ΔΕΝ σας έρθει μήνυμα πως έχει ενεργοποιηθεί το 4G δίκτυο στη σύνδεσή σας, ρωτήστε γιατί!

 

Για ό,τι άλλο θέλετε, είμαι στα διάθεσή σας

 

 

==============================================================

 

LTE Mode on patch από τον συμφορουμίτη μας audsim:

 

http://bit.ly/audsim

 

Το κατεβάζετε, κάνετε root τη συσκευή με το cwm, το περνάτε, και μετά αν θέλετε επαναφέρετε το στοκ recovery!

 

To cwm recovery το κατεβάζετε από εδώ: http://www.mediafire.com/download/tvbm951u7mmoion/recovery.tar.md5 (Touch έκδοση, πιο πρόσφατη και σταθερή)

Το Stock recovery για την επαναφορά, από εδώ: http://www.androidfilehost.com/?fid=22946563261204103

Το Odin από εδώ: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1168422&d=1341114468

Τους USB Drivers για τα κινητά της Samsung από εδώ: http://www.mediafire.com/download/7iy79emc0bf1fb4/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

 

Μπορεί να τρέξει σε ΟΛΕΣ τις εκδόσεις, και στις πιο καινούργιες όπου δε δουλεύει το κολπάκι από το 2ο ποστ, απλά προϋποθέται του ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ προσωρινό root/custom recovery της συσκευής!

 

Οδηγίες για να κάνετε flash root/unroot:

 

 

1. Κατεβάζετε το Odin από το λινκ παραπάνω

2. Κατεβάζετε το πιο πρόσφατο Samsung Drivers for USB devices από το λινκ παραπάνω και το εγκαθιστάτε (ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ)

3. Σβήνετε το κινητό, και το βάζετε σε DOWNLOAD MODE (Vol -, Home, Power, μέχρι να ανάψει η οθόνη και να βγάλει την προειδοποίηση, και μετά αφήνουμε όλα τα πλήκτρα και πατάμε το VOL + για να μπούμε σε d/l mode)

4. Ανοίγουμε το ODIN, και επιλέγουμε στο PDA το αρχείο του cwm.

5. ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟ AUTO REBOOT KAI F. RESET TIME, KAI ΤΙ ΠΟ ΤΑ ΑΛΛΟ!!!

6. Πατάμε Start, περιμένουμε να ανάψει η συσκευή ξανά, και είμαστε rooted!

 

Ακολουθούμε την ίδια διαδικασία για το patch (στο PDA πάλι), και μετά την ίδια διαδικασία για να το επαναφέρουμε σε stock recovery.

Edited by Tyxerakias

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Δεσμεύεται για κάθε νέο που μπορεί να εμφανιστεί, και για τρόπους αντιμετώπισης των κλειδωμάτων στην έκδοση ΒΜxx και μετά (από το Μάιο 2013 και μετά τις AMDC/AMDM/AMDN)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ

Δεν ειμαι σιγουρος οτι βλεπω τις επιλογες που αναφερεις...

 

Μεχρι τα 4 πρωτα βηματα ολα καλα

1. Πηγαίνετε στις κλήσεις

2. Πατάτε *#0011# για να μπείτε στο ServiceMode (το παλιότερο *#197328640# από τα S, S2, S3 και τα υπόλοιπα Galaxy).

3. Πατάτε το αριστερό πλήκρτο από το Home (Pop-up menu), και από το μενού επιλέγετε το BACK.

4. Δε θα δείτε καμία διαφορά στην οθόνη. Πατήστε τώρα το αριστερό πάλι, και από το μενού επιλέξτε το KEY INPUT. Στο παραθυράκι που ανοίγει γράψτε 3, και πατήστε ΟΚ.

Απο εκει και μετα δε μου εμφανιζει τις οθονες που περιγραφεις...

 

Μηπως τα 4 πρωτα βηματα που ακολουθησα πρεπει να αναιρεθουν με καποιο τροπο ? Γινεται να επαναφερω στις αρχικες ρυθμισεις ?

Edited by gggppp333
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ

Δεν ειμαι σιγουρος οτι βλεπω τις επιλογες που αναφερεις...

 

Μεχρι τα 4 πρωτα βηματα ολα καλα

 

Απο εκει και μετα δε μου εμφανιζει τις οθονες που περιγραφεις...

 

Μηπως τα 4 πρωτα βηματα που ακολουθησα πρεπει να αναιρεθουν με καποιο τροπο ? Γινεται να επαναφερω στις αρχικες ρυθμισεις ?

 

Απλά πατάς το δεξί touch key (back) στη συσκευή και δεν έχεις αλλάξει τίποτα...

 

Αν σε βγάζει εκεί μέσα και δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές, προφανώς έχεις περάσει κάποια πιο πρόσφατη ρομ (πχ την ΒΜΕΑ);

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση !

Εγω δεν πατησα ΕΝD κτλ, οποτε λογικα δεν εχουν σωθει τιποτα ρυθμισεις...

 

Δεν περασα καμια ROM μονος μου (δεν ξερω αν περασε καποια ενημερωση αυτοματα, γιατι απο οτι ειδα πηρε καμποσες ενημερωσεις απο τη μερα που το αγορασα).

Πως μπορω να δω την εκδοση που εχω περασμενη ?

 

Βασικα μολις εστειλα το SMS στη Vodafone οποτε ακομα δεν εχουν ενεργοποιησει το 4G στη γραμμη μου. Αλλα στις επιλογες για τη λειτουργια δικτυου εχω μονο WSDMA & GSM. Αυτο σημαινει οτι ακομα και να ενεργοποιησει η Vodafone το 4G δε θα μπορω να το χαρω ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση !

Εγω δεν πατησα ΕΝD κτλ, οποτε λογικα δεν εχουν σωθει τιποτα ρυθμισεις...

 

Δεν περασα καμια ROM μονος μου (δεν ξερω αν περασε καποια ενημερωση αυτοματα, γιατι απο οτι ειδα πηρε καμποσες ενημερωσεις απο τη μερα που το αγορασα).

Πως μπορω να δω την εκδοση που εχω περασμενη ?

 

Βασικα μολις εστειλα το SMS στη Vodafone οποτε ακομα δεν εχουν ενεργοποιησει το 4G στη γραμμη μου. Αλλα στις επιλογες για τη λειτουργια δικτυου εχω μονο WSDMA & GSM. Αυτο σημαινει οτι ακομα και να ενεργοποιησει η Vodafone το 4G δε θα μπορω να το χαρω ?

 

Ακριβώς.... :(

 

Ξαναδοκίμασέ το. Αν δεν επιλέξεις κάτι (να σου βγάλει PLZ REBOOT!) δεν έχεις αλλάξει το ο,τιδήποτε οπότε μη το φοβάσαι :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Θα σκασω με αυτο το θεμα :wacko:

Μετα το 4ο βημα (4. Δε θα δείτε καμία διαφορά στην οθόνη. Πατήστε τώρα το αριστερό πάλι, και από το μενού επιλέξτε το KEY INPUT. Στο παραθυράκι που ανοίγει γράψτε 3, και πατήστε ΟΚ.) μου εμφανιζει την εξης οθονη, η οποια υποθετω δεν ειναι η σωστη :

[ATTACH]33560[/ATTACH]

 

Αν και ακομα δεν μου το εχει ενεργοποιησει η Vodafone (εστειλα το SMS πριν απο λιγες ωρες) εχω την αισθηση οτι κατι δεν παει καλα.

Ειμαι καταδικασμενος να μεινω χωρις 4G ? Υπαρχει καμια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω κολλησει στο 4ο βημα..Δεν μου βγαζει κατι..Απ οτι φαινεται δεν ειναι γραφτο να δουμε 4G..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που έχει περαστεί η ΒΜΕΑ δεν λειτουργούν αυτές οι ρυθμίσεις, έτσι? Το δοκίμασα αλλά τίποτα!

 

Και εγώ μία από τα ίδια!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Tι διαολο ειναι αυτη η ΒΜΕΑ ?

Εργοστασιακη ROM με την οποια δεν παιζει το 4G ?

 

Εργοστασιακή ρομ που πήραμε στο τελευταίο update.. και απλά αν έχω καταλάβει σωστά δεν μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε με τον τρόπο αυτό..αν είχαμε κοσμοτε λογικά θα λειτουργούσε!!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση της επιλογής σύνδεσης σε δίκτυα 4G, για παρόχους που δεν εμφανίζεται η επιλογή LTE/WCDMA/GSM στο μενού των συνδέσεων (όπως Vodafone Greece). ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δουλεύει ΜΟΝΟ μεχρι την AMDN. Στην ΒΜΕΑ που έχει αρχίσει να κάνει ήδη roll out, ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ SERVICE MODE. Αν βρω τρόπο να το ξανακάνω εμφανές, θα ενημερώσω.

Για ό,τι άλλο θέλετε, είμαι στα διάθεσή σας

 

Θα σκασω με αυτο το θεμα :wacko:

Μετα το 4ο βημα (4. Δε θα δείτε καμία διαφορά στην οθόνη. Πατήστε τώρα το αριστερό πάλι, και από το μενού επιλέξτε το KEY INPUT. Στο παραθυράκι που ανοίγει γράψτε 3, και πατήστε ΟΚ.) μου εμφανιζει την εξης οθονη, η οποια υποθετω δεν ειναι η σωστη :

[ATTACH]33560[/ATTACH]

 

Αν και ακομα δεν μου το εχει ενεργοποιησει η Vodafone (εστειλα το SMS πριν απο λιγες ωρες) εχω την αισθηση οτι κατι δεν παει καλα.

Ειμαι καταδικασμενος να μεινω χωρις 4G ? Υπαρχει καμια λυση ?

 

Υπάρχει λύση. Odin, sammobile, και κάνετε roll back σε παλιότερη έκδοση (AMDN, AMDM, AM2). Δεν κερδίζετε και τίποτα το ιδιαίτερο αναβαθμίζοντας στην ΒΜΕΑ, αντιθέτως το μόνο που καταφέρνετε είναι να μπλοκάρετε κάποιες δυνατότητες της συσκευής.

 

Για να γυρίσετε σε προηγούμενη έκδοση, ΔΕ χρειάζεται να γίνει ολική διαγραφή του τηλεφώνου. Είναι σαν την αναβάθμιση, μόνο που κάνετε ΥΠΟβάθμιση :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση. Odin, sammobile, και κάνετε roll back σε παλιότερη έκδοση (AMDN, AMDM, AM2). Δεν κερδίζετε και τίποτα το ιδιαίτερο αναβαθμίζοντας στην ΒΜΕΑ, αντιθέτως το μόνο που καταφέρνετε είναι να μπλοκάρετε κάποιες δυνατότητες της συσκευής.

 

Για να γυρίσετε σε προηγούμενη έκδοση, ΔΕ χρειάζεται να γίνει ολική διαγραφή του τηλεφώνου. Είναι σαν την αναβάθμιση, μόνο που κάνετε ΥΠΟβάθμιση :)

 

ποια ειναι η τελευταια πριν τη ΒΜΕΑ??

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια πριν τη ΒΜΕΑ??

 

Η AMDN ήταν η πιο πρόσφατη

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανενα tutorial για το πως θα κανουμε Roll Back ?

Ειναι 100% safe ? Ή μπορει να χασουμε τιποτε ρυθμισεις ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν ειχα προσεξει κατι,

εμεις που το εχουμε ενεργοποιησει απο βοντα δηλαδη και εχουμε κανει αναβαθμιση με λιγα λογια παλι δεν θα εχουμε 4g εεε?

αυτο ειναι που λεμε οποιος βιαζεται σκονταφτει

Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν ειχα προσεξει κατι,

εμεις που το εχουμε ενεργοποιησει απο βοντα δηλαδη και εχουμε κανει αναβαθμιση με λιγα λογια παλι δεν θα εχουμε 4g εεε?

αυτο ειναι που λεμε οποιος βιαζεται σκονταφτει

 

Δεν ειμαι ειδικος φυσικα, αλλα δεν αισθανομαι οτι σκονταψα κιολας. Το να παρεις τα τελευταια updates ειναι ενδεδειγμενο 9/10 φορες.

Το εγκλημα ειναι της Samsung, που πουλαει μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ συσκευη και χρειαζονται πατεντες για να εκμεταλευτουμε τις δυνατοτητες της.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβως οτι ειπε ο φιλος και δουλεψε απο την πρωτη στιγμη!

 

Ας παραθεσω και μια φωτο

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανενα tutorial για το πως θα κανουμε Roll Back ?

Ειναι 100% safe ? Ή μπορει να χασουμε τιποτε ρυθμισεις ?

 

Η υποβάθμιση σε προηγούμενη έκδοση απλά απαιτεί το χρόνο για να κατέβει η ρομ, και 10 λεπτά για να γίνει το φλασάρισμα. Είναι 100% ασφαλές, και δεν επηρεάζι σε κάτι εμφανώς τη λειτουργία της συσκευής, ούτε βέβαια και τις ρυθμίσεις. ΕΚΤΟΣ από το root, που πρέπει να ξαναγίνει (αν είναι rooted η συσκευή).

 

Αρα ένα roll back είναι ΚΑΙ ασφαλές, ΚΑΙ ενδείκνυται μέχρι να βγει μια επίσημη rom η οποία να δίνει κανονικά την επιλογή στον κόσμο της Voda να μπορεί να επιλέξει την εναλλαγή αναμεσα και στις 3 συχνότητες, και όχι μόνο 3G/2G...

 

Tutorial θα μπορέσω να ανεβάσω αργότερα, γιατί πρέπει να πάω στις βδέλες στην εφορία... Μέχρι να το ανεβάσω, εσύ κατέβασε την πιο τελευταία ελληνική unbranded rom που έχει κυκλοφορήσει από εδώ: http://www.hotfile.com/dl/214902123/f9fe8d2/I9505XXUAMDM_I9505OXXAMDB_EUR.zip.html (πρόσεξε, θέλει ένα 2ωρο με 3ωρο να κατέβει)

 

ευχαριστω δεν ειχα προσεξει κατι,

εμεις που το εχουμε ενεργοποιησει απο βοντα δηλαδη και εχουμε κανει αναβαθμιση με λιγα λογια παλι δεν θα εχουμε 4g εεε?

αυτο ειναι που λεμε οποιος βιαζεται σκονταφτει

 

Κοίτα, ΣΥΝΗΘΩΣ όταμ βγαίνει μία αναβάθμιση, βγαίνει για να μπαλώσει κάποια κενά ασφαλείας, κατανάλωσης, εκπομπής, ή ό,τι άλλο έχει κρίνει η κάθε εταιρία πως πρέπει να κλείσει.

 

Η Apple για παράδειγμα, στην 5.0.1 με το που βγήκε το iPhone 4s, είχε αναμονή στη μπαταρία κατά 8% μεγαλύτερη από ότι με την 5.0.2!!!! Οπότε δεν είναι απόλυτο πως πάντα μια αναβάθμιση είναι και καλύτερη! Και στη δικιά μας περίπτωση, το μόνο που κατάφερε η Sammy ήταν να απενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις για τους developers. Ακόμα κι αν έχετε ενεργοποιημένο το μενού επιλογών Προγραματιστή (Developer Tools), και πάλι έχει περιορίσει την πρόσβαση εκ βαθέων όπως ήταν μέχρι πριν 15 μέρες...

 

Δεν ειμαι ειδικος φυσικα, αλλα δεν αισθανομαι οτι σκονταψα κιολας. Το να παρεις τα τελευταια updates ειναι ενδεδειγμενο 9/10 φορες.

Το εγκλημα ειναι της Samsung, που πουλαει μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ συσκευη και χρειαζονται πατεντες για να εκμεταλευτουμε τις δυνατοτητες της.

 

Αυτό, ξαναπές το..... Είναι το μόνο που με ξενέρωσε

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Tutorial θα μπορέσω να ανεβάσω αργότερα, γιατί πρέπει να πάω στις βδέλες στην εφορία... Μέχρι να το ανεβάσω, εσύ κατέβασε την πιο τελευταία ελληνική unbranded rom που έχει κυκλοφορήσει από εδώ: http://www.hotfile.com/dl/214902123/f9fe8d2/I9505XXUAMDM_I9505OXXAMDB_EUR.zip.html (πρόσεξε, θέλει ένα 2ωρο με 3ωρο να κατέβει)

 

Να σαι καλα φιλε !

Εβαλα και το κατεβαζω...

Δεν ξερω αν στο tutorial που θα ανεβασεις συμπεριλαμβανονται οδηγιες για το πως θα κανουμε root το Galaxy S4, αλλα οσο περισσοτερο διαβαζω τοσο πιο πολυ καλαβαινω οτι το root ειναι must για τη συσκευη μας και δεν εχω ιδεα πως να το κανω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...