Jump to content

Samsung Galaxy S4 Active (I9295)


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλες ακόμα ελλείψεις (που είναι ΠΕΡΙΕΡΓΟ αν θεωρηθεί κινητό για εκδρομές, θαλάσια σπορ κλπ.) είναι η απουσία No thermometer or hygroscope.

 

Τώρα που ξαναδιάβασα το 1ο ποστ του φίλου που ξεκίνησε το νήμα, -φιλικά το λέω- δεν μου αρέσει (όχι το κινητό που είναι φαίνεται ωραίο, το ...ποστ)!

 

Αμ δε που τα έχει! Είμαι δηλ. στην εξοχή κάπου, και δεν μπορώ να δω πόσο σκάει ο τζίτζικας από τη ζέστη ή την υγρασία; Περίεργο. :cool:

 

 

 

στο s4 δηλαδη πως βλεπεις θερμοκρασια και υγρασια που αναφερεις?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο s4 δηλαδη πως βλεπεις θερμοκρασια και υγρασια που αναφερεις?

Πάρα πολλές εφαρμογές στο play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.komur.android.galaxys4sensors&feature=related_apps

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.envyandroid.tempsens&feature=search_result

 

κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά - θα έχω νέα συσκευή το απόγευμα...

Ξανά σε βουτιά μόλις παραλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει στην Ελλάδα ακόμα από κανέναν.

 

το ειδα σημερα στα mediamarkt στην συγγρου και το ψαχουλεψα λιγο ολα καλα αλλα η οθονη δεν μου πολυ αρεσε.εβαλα στο κανονικο s4 και στο active το μπλε φοντο που εχουν ενσωματωμενο και στα δυο,και παρατηρησα οτι στο active κοκκινιζει και δεν ειναι τοσο ωραιο.μπορει οποιος ειναι κοντα και τον ενδιαφερει να παει να το επεξεργαστει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Το παρηγγειλα εχτες απο expansys και εγω και εφυγε σημερα.ισως αυριο ισως σαββατο να το εχω.μπορει και Δευτερα.

Αλλα ανυσηχησα με το δικο σου.Τι εγινε.τους τηλεφωνησες και το εστειλες πισω?και σου εστειλαν αλλο αμεσα?χωρις παραλαβη ακι ελεγχο?επειδη εισαι στο doa?

Μολις διαβασα τα σχολια που ειχες τα καλα για το κινητο τοτε σε δεκα λεπτα το παραγγειλα,τωρα μας εκανες την καρδια περβολι γμωτο:lol::(

 

'Ολα καλά! Πήρα άλλο σφραγισμένο και το βούτηξα αμέσως σε νερό! Τζάμι ...:D

Επιτέλους θα το χαρώ!

 

Έγινε αμέσως αντικατάσταση απο το κατάστημα και χωρίς πολλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχεις Γιώργο! Είμαι για καφέ και γελάω μόνος μου! Μπράβο στο κατάστημα για την άριστη εξυπηρέτηση!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Πες μας λεπτομέρειες μόλις το φχαριστηθείς και ανέβασε και καμιά φωτογραφία:)
Link to comment
Share on other sites

'Εγινε η πρώτη φόρτιση όλο το βράδυ. Ξεκινάει η μέρα με αισιοδοξία (TGIF!!!) και με νέα συσκευή!

Ξαναγράφω οτι στο χέρι η συσκευή κάθετε καλύτερα απο το S4. Πρέπει να συνηθίσω τα κουμπιά στο κάτω μέρος - μιας και είχα συνηθίσει με captive τόσα χρόνια!

 

@Sol_Ballads - Πολύ καλή εξυπηρέτηση ναι... άλλωστε εδω στην Αγγλία μπορείς να επιστρέψεις κάτι μέσα σε 7 μέρες και να πάρεις και τα χρήματα σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε παίρνω τηλέφωνο να σε κοροϊδέψω... κατά τ'αλλα, προσοχή όταν το πάρετε στο αυτοκολλητάκι στο πίσω μέρος πριν το βγάλετε. Όπως λέει κι εκεί, δεν πρέπει να ξεχάσετε να πατήσετε δυνατά στο κέντρο της πλάτης κάτω από την κάμερα όταν ξαναβάλετε το καπάκι, για να κάνει κλικ και να σφραγίσει.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά... κανόνισε να βρεθούμε το ΣΚ να σου κάνω live demo :)

Προσπαθώ να του τελειώσω την μπαταρία και δεν στερεύει με τίποτα.

Το F/W φαίνεται να είναι αρκετά γρήγορο - όχι όπως τα πρώτα S4 (μιας και είχαν 2 μήνες καιρό να διορθώσουν τα θεματάκια).

Λειτουργώ ακόμα τον TW laucnher και μπορώ να πω ότι πάει σφαίρα.

Η οθόνη στον ήλιο είναι σούπερ. Επίσης το ηχείο είναι πολύ πιο δυνατό από του S4. Μου έκανε εντύπωση μεγάλη μπορώ να πω.

Τα υπόλοιπα μετά το ΣΚ που θα το δουλέψω αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγώ στα mediamarkt στο Μαρούσι.. Για την ακρίβεια η κοπελιά το είχε στο συρτάρι και το έβγαλε, το άνοιξε μπροστά μου, του έβαλε μπαταρία και μου το έδωσε να το δω πριν το συνδέσει και το βάλει στο stand. Εξαιρετικό πραγματικά και αυτό το tough look με κέρδισε
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγώ στα mediamarkt στο Μαρούσι.. Για την ακρίβεια η κοπελιά το είχε στο συρτάρι και το έβγαλε, το άνοιξε μπροστά μου, του έβαλε μπαταρία και μου το έδωσε να το δω πριν το συνδέσει και το βάλει στο stand. Εξαιρετικό πραγματικά και αυτό το tough look με κέρδισε

Το δα κι εγώ.

Όντως πιο εμφανίσιμο από το βανίλια Σ4 αλλά και πιο παχύ και βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αυτό αν ζεσταίνετε θα το βάζουμε στο νερό και θα κρυώνει :P :P ;P :P χαχαχαχα

 

Πολλα θα αρχισουμε σε λιγο καιρο να τα βαζουμε στο νερο ! Οχι ομως γιατι ζεστενονται,αλλα γιατι καποιοι θα μας δωσουν την δυνατοτητα να το μπορουμε !

 

Λες να το δουμε και αυτο ?

http://www.phonesreview.co.uk/2013/07/14/samsung-galaxy-note-3-active-release-appreciated/ :p

 

Γιατι οχι..

 

Οι 3 εκδοσεις Note 3,ειναι σιγουρα δεδομενες ! Παμε για την 4η ! ;)

 

Η οθόνη στον ήλιο είναι σούπερ.

 

Ποσο πιο σουπερ ειναι τελικα ? Κανενα επιπλεον σχολιο φιλε geovass ? Καλα τα πηγε και με τις βουτιες ?

Για γραψε μας κανα στιχακι,που περιμενω πως και πως να σε διαβασω καλε μου φιλε ;)

 

Γιωργο !

 

Θα σου αρεσε φιλε Γιωργο να εχεις την δυνατοτητα να αγορασεις και το Note3 σε Active (waterproof +..+) εκδοση ? Ασχετως αν δεν θα την προτιμουσες γενικοτερα σαν συσκευη (για τους οποιους λογους σου ) ! Την επιλογη θα την ηθελες υπαρκτη ?

Edited by giannisfo
Link to comment
Share on other sites

@ssf1 - κανονικά flash παίζεις.

 

Λοιπόν, θα χρειαστούν 1-2 ακόμα FW updates για να έρθει εδώ που έχει φτάσει το S4. Η συσκευή ανάβει και ζεσταίνεται στο Πι και Φι.

Η μπαταρία θέλει αρκετό στρώσιμο γιατί την τρώει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

@ssf1 - κανονικά flash παίζεις.

 

Λοιπόν, θα χρειαστούν 1-2 ακόμα FW updates για να έρθει εδώ που έχει φτάσει το S4. Η συσκευή ανάβει και ζεσταίνεται στο Πι και Φι.

Η μπαταρία θέλει αρκετό στρώσιμο γιατί την τρώει γρήγορα.

 

Γιώργο η οθόνη πώς σου φαίνεται σε ποιότητα;

Για τη μπαταρία δε μπορείς να κκάνεις και πολλά πράγματα. Είναι lcd με ότι συνεπάγεται αυτό για την κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι πολύ διαφορετική απο του S4 - χωρίς αυτό να ενοχλεί.

Βλέπω διαφορές στα χρώματα - ίσως λιγο πιο ψυχρά εδω αλλα ειναι πολυ φωτεινή.

Έξω με κοντά ήλιο βλέπεις κανονικά - και με γυαλιά!

Link to comment
Share on other sites

owwwww.. Με γυαλιά ηλίου και μόνο που βλέπεις όπως μας λές,είναι κάτι το πολύ αξιόλογο ! ! Η αίσθηση στεγανοποίησης και στιβαρότητας πού σού δίνει,σε ικανοποιεί ? Άν σου πέσει κάτω σπο φυσιολογικές συνθήκες,πιστεύεις ότι θα σου κάνει αμέσως σημάδι ? Σε γεμίζει γενικά με φόβο η συσκευή κατά την . μεταφορά της ?

 

Θα ήθελες το Note 3 να υπάρχει σε Active έκδοση ?

 

Σε ευχαριστω πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Εαν πέσει κάτω θα γδαρθεί όπως και το S4.

Το ΣΚ θα κάνει μπάνιο σε πισίνα οπότε θα σου πω για το θέμα στεγανότητας.

Για το ΝΟΤΕ 3 που ρωτάς - εάν ξεφύγει στο μέγεθος δεν θα με πολυενδιαφέρει.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πουθενά το μπλε όμως και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...ξέρει κανένας τίποτα για το πότε θα κυκλοφορήσει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Active (I9295)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...