Jump to content

[Επίσημο] Motorola E398


greg60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia, exei kataferei kaneis sas na kanei ta rythm lights na doulepsoun?

Ebala ena motivo sto Rythmiseis->Diamorfwsh->Rythm Lights alla an

balw ena mp3 na paiksei den ginetai tipota to idiaitero. Kanena fws...

Ti prepei na kanw?

 

Epishs, ena apo ta themes pou eixe mesa h syskevh, to "Neon" exei

eksafanistei... Exw meinei me to "Moto" kai to "Graffiti"... Ti na kanw?

Yeah baby yeah!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file marktheshark ta rythm lights ine gia eksoterikoys ixoys mono

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα και τις 7 σελίδες του thread. Έχω μερικές αποριούλες αν δεν σας είναι κόπος:

1) Τελικά αν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ένα μήνυμα, πόσους χαρακτήρες μπορείς να γράψεις για ΕΝΑ μήνυμα? 160 ή λιγότερους?

 

2)Από ποιότητα κατασκευής από ότι διάβασα είναι καλό. Απλά θελω να επιβεβαιωθώ γιατί γενικά τα κινητά μου τις έχουν τις πτώσεις τους. Υπάρχει κάποιο καπάκι π.χ. στο πίσω μέρος του κινητού που μπορεί να αρχίζει να κουνιέται, να τρίζει κτλ μετά από μια πτώση ή αν το βγάζεις και το βάζεις συνέχεια κτλ? Γενικά είναι γερό δηλαδή?

 

3)Εκτός από mp3 παίρνει άλλα αρχεία ήχου σαν ήχο κλήσης και αν ναι ποιά? Η δυνατότητα να δονείται και να ακούγεται ο ήχος κλήσης ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και όχι πρώτα το ένα και μετά το άλλο, υπάρχει? Και αν δεν υπάρχει, γίνεται με κάποιο πρόγραμμα να προσθέτεις δόνηση στον ήχο όπως(νομίζω) οτί γίνεται στα mmf αρχεία?

 

4)Από άποψη αυτονομίας της μπαταρίας σε γενικά πλαίσια τι λέει? Κρατάει πολύ ή όχι?

 

Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί μου φαίνεται πολύ όμορφο κινητό, έχει καλές λειτουργίες απ'ότι διαβάζω(δυστυχώς δεν έχει ράδιο...) και είναι και σε καλή τιμή...

 

Συγγνώμη για την φλυαρία μου και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (27 Σεπ. 2004 , 19:16)

 

Μόλις διάβασα και τις 7 σελίδες του thread. Έχω μερικές αποριούλες αν δεν σας είναι κόπος:

1) Τελικά αν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ένα μήνυμα, πόσους χαρακτήρες μπορείς να γράψεις για ΕΝΑ μήνυμα? 160 ή λιγότερους?

 

2)Από ποιότητα κατασκευής από ότι διάβασα είναι καλό. Απλά θελω να επιβεβαιωθώ γιατί γενικά τα κινητά μου τις έχουν τις πτώσεις τους. Υπάρχει κάποιο καπάκι π.χ. στο πίσω μέρος του κινητού που μπορεί να αρχίζει να κουνιέται, να τρίζει κτλ μετά από μια πτώση ή αν το βγάζεις και το βάζεις συνέχεια κτλ? Γενικά είναι γερό δηλαδή?

 

3)Εκτός από mp3 παίρνει άλλα αρχεία ήχου σαν ήχο κλήσης και αν ναι ποιά? Η δυνατότητα να δονείται και να ακούγεται ο ήχος κλήσης ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και όχι πρώτα το ένα και μετά το άλλο, υπάρχει? Και αν δεν υπάρχει, γίνεται με κάποιο πρόγραμμα να προσθέτεις δόνηση στον ήχο όπως(νομίζω) οτί γίνεται στα mmf αρχεία?

 

4)Από άποψη αυτονομίας της μπαταρίας σε γενικά πλαίσια τι λέει? Κρατάει πολύ ή όχι?

 

Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί μου φαίνεται πολύ όμορφο κινητό, έχει καλές λειτουργίες απ'ότι διαβάζω(δυστυχώς δεν έχει ράδιο...) και είναι και σε καλή τιμή...

 

Συγγνώμη για την φλυαρία μου και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. gia ta minimata den gnorizo akribos

2.poiotita kataskeyis k genika desing ime poli proto bebea gia tis polles toybes iparxei k to 5210

3.den pezei alla arxeia px wav wma ktlp pezei omos ta klasika polifonika ringtones

4.apo bataria ena soy leo sta xeria moy to n-gage to p800 k to gx20 kratoyse poli 16 ores ayto oli mere anikto proi bradi epi 3-4 meres ektos an akoys mp3 opote 2 meres to poli k

5. apo timi k g*******o

ayta ksero mono

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σορρυ που ξαναρωτάω αλλά μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με το Τ9; Πόσοι χαρακτήρες μπορούν να γραφούν στα μηνύματα με Τ9 ενεργοποιημένο;160 ή λιγότερο;Μπορεί να το ψάξει κάποιος;
Skordalos forever!!!
Link to comment
Share on other sites

CU MMS ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ... ΠΑΛΙΑ!

 

Αλλαξα sim στο τηλεφωνο,η παλια ηταν απο συνδεση,και μια το που το 398 ειχε προεγκατεστημενες ρυθμισεις για Vodafone MMS,δουλευε αψογα.

Εβαλα μια CU,τουσς πηρα τηλ. να μου ενεργοποιεισουν τα ΜΜS, ειπαν οτι θα μου στειλουν μυνημα με ρυθμισεις,και μετα απο λιγο απλα αναψε η οθονη του κινητου και ξαναβγηκε το screen saver...

μεσα απ την σελιδα της VODIA-FONE βρηκα αυτοματες ρυθμισεις για CU και Ε398, παταω αποστολη μυνηματος,εμφανιζεται ενα φακελακι στην οθονη (πανω αριστερα)και επειτα εξαφανιστηκε!

ΜΜS γιοκ!

Αν εχει κανεις ρυθμισμενο το Ε398 για CU MMS ας ριξει τις ρυθμισεις στο φορουμ μπας και στειλουμε επιτελους καμια φωτο.

 

Για τα...στοιχιωματα τωρα τις προαλλες αλλαζω ηχο ξυπνητηριου,παιζει ο νεος ηχος παταω εξοδο και το κοκκινο,και ενω εβλεπα οθονηαναμονης, το midακι που ειχα επιλεξει επαιζε ακομα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αφου πατησα οτι πατιοταν μπας και ...σκασει το ρημαδι,τελικα κολαω το δαχτυλο στο OFF και ...

...ω τι θαυμα! το κινητο εσβησε αλλα τα ηχεια βαρουσαν ασταματητα το valley of the damned !!!

 

Την κυριακη θα το παω εκλησια να το διαβασει ο παπας,να φυγουν τα κακα πνευματα που δεν το αφηνουν να ησυχασει το βραδυ.

Και για φοντο θα βαλω σταυρο και σκορδο...

Αυτο το κινητο ειναι το καλυτερο δωρο για την κυρια Λουκα δεν νομιζετε?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

file stxio ise k o protos idika stin loyka teriazei ganti pes moy an ginei tipota me to diabasma toy papoyli na to pao k ego mias k ego ta idia patheno..............................

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι είδους bug είναι αυτό τώρα να χτυπάει όποτε του την βαρέσει το κινητό?

Σε όλα τα Ε398 αυτό γίνεται?

Ειλικρινά ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά και μόνο από αυτήν την δυσλειτουργία το σκέφτομαι...

Δεν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι είδους bug είναι αυτό τώρα να χτυπάει όποτε του την βαρέσει το κινητό?

 

It's not a bug, it's a feature!

 

Emena pantws de mou to'xei kanei pote auto.

 

BTW, exei brei kaneis Trans Flash mnhmes sthn Ellada?

Yeah baby yeah!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βιάζομαι για να επιλέξω κινητό όποιος μπορεί ας απαντήσει στις ερώτησεις:

1)Υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος να χτυπάει το κινητό και να δόνειται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ?

2)Όταν γράφεις μήνυμα στα ελληνικά κανονικά, χωρίς Τ9, πόσους χαρακτήρες παίρνει?

3)Αυτό που ανέφεραν ορισμένοι οτι τους χτυπάει ακόμα και κλειστό δεν διορθώνεται?Για μένα είναι σοβαρό πρόβλημα αυτό, όταν το κλείνω δεν θέλω ούτε να χτυπάει, ούτε τίποτα.

4)Αυτονομία μπαταρίας?

 

Συγγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά αν κάποιος που το έχει και τα έχει ψάξει αυτά θα ήθελα να μου απαντήσει γιατί βιάζομαι λόγω επιδότησης.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το να δονείται και να χτυπά ταυτόχρονα είναι πολύ απλό κι φυσικά εφικτό.

 

"Ήχοι"- (αλλαγή "Δυνατό" σε) "Δόνηση και Κουδούνι"- "Ρύθμιση" για ένταση και ringtone και έτοιμο.

 

Αναφορικά με το κινητό, είχα πάρει ένα από τα πρώτα, αλλά σε 2 βδομάδες αποφάσισε πως δεν ήθελε να ξαναλειτουργήσει. Συνεπώς μου έδωσαν ένα καινούριο- αντικατάσταση φυσικά- το οποίο έχει κρασάρει μία φορά μόνο, σε αντίθεση με το πρώτο που το είχε κάνει καμιά δεκαριά!

 

Όσον αφορά στη σύνδεση με USB, ισχύει πως πρέπει να βγάλεις τη κάρτα και για τα δύο E398 που πέρασαν από τα χέρια μου.

 

Κατα τ' άλλα, το θεωρώ εξαιρετικά βολικό για μένα, έχει μυστήρια εργονομία αλλά σε κανά 2 βδομάδες συνηθίζεται, και μετά την αντικατάσταση έχει αποδειχθεί πολύ αξιόπιστο. Το MP3 πάντως είναι αναντικατάστατη λειτουργία.

 

Πέραν πάσης αμφιβολίας όμως, μια αναβάθμιση λογισμικού θα ήταν ευπρόσδεκτη- όχι τίποτε άλλο αλλά για το θέμα με τις κατηγορίες...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που γίνομαι ενοχλητικός αλλά δόνηση και ήχος γίνεται ταυτόχρονα και όχι πρώτα η δόνηση και μετά ο ήχος ή το αντίστροφο, έτσι?

Και αυτό με την κάρτα, αν θέλεις να στείλεις φωτογραφία στο pc ή από το pc να βάλεις κανάν ήχο κτλ πως θα γίνει αφού η κάρτα δεν θα είναι στο κινητό?

Με τα μηνύματα όταν γράφεις ελληνικά τελικά πόσους χαρακτήρες μπορείς να γράψεις?

Η μπαταρία πόσο κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

Το να στείλεις εικόνες και MP3 στην κάρτα είναι το μόνο εύκολο σε αυτό το κινητό. Απλά συνδέεις το καλώδιο, τα windows το βλέπουν σα removable drive G: και στο φάκελο Pictures ή Αudio στέλνεις τα αρχεία που θέλεις.

Στις εικόνες, αν θέλεις να τις περάσεις στο κινητό κάνεις αλλαγή αποθήκευσης για να δεις τα περιεχόμενα της κάρτας (αν χρειάζεται) κι αντιγραφή ή μετακίνηση στο άλλο αποθηκευτικό μέσα (πχ κάρτα προς τηλέφωνο).

 

Κατά τ' άλλα, έχω αρχίσει να έχω την υπόνοια πως το Ε398 έχει διάρκεια ζωής 2 εβδόμαδες ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

Το 2ο που έχω τώρα, μετά την αντικατάσταση, ακριβώς στον ίδιο χρόνο, δηλαδή σήμερα, ενδέχεται να έχει παρουσιάσει πρόβλημα.

 

Περίπου τη μισή ημέρα αρνείται πεισματικά να πάρει ή δεκτεί τηλεφωνήματα και μηνύματα. Μπορεί να είναι εντός δικτύου (ΤΙΜ), μπορεί να έχει 4 μπάρες (ήτοι φουλ σήμα), ΑΛΛΑ ΟΧΙ! ΔΕ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

 

Ελπίζω να φταίει η γραμμή και η ΤΙΜ παρά πάλι το κινητό- είναι γελοίο να ισχύει κάτι τέτοιο για δεύτερη φορά!

Θα κάνω κανά πείραμα με άλλη sim και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα και εγώ με μεγαλύτερη ανυπομονησία γιατί την Δευτέρα θα πάω να πάρω κινητό και ακόμα δεν έχω καταλήξει 100%...

Μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό αλλά αν είναι να χτυπάει όταν είναι κλειστό, να θέλω να στείλω μήνυμα και να μην στέλνει ούτε να λαμβάνει ή να μην γράφει 160 χαρακτήρες με ελληνικούς χαρακτήρες, έστω ένα από τα παραπάνω να συμβαίνει μάλλον θα καταλήξω σε άλλο κινητό.

Όποιος είναι κάτοχος αυτού του κινητού ας επιβεβαιώσει ή διαψεύσει τις φήμες που θέλουν αυτό το κινητό να έχει αρκετές δυσλειτουργίες γιατί εγώ πραγματικά ακόμα δεν έχω καταλάβει αν είναι σε σπάνιες περιπτώσεις αυτα τα προβλήματα ή όχι και τόσο σπάνιες...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα τώρα και δεν έχω αντιμετωπίσει (ακόμα) αυτά τα προβλήματα που ανέφερες. Το μόνο πρόβλημά μου είναι οτι δεν ανοίγει η εφαρμογή mp3 player! :( Πήρα το σερβις και μου είπαν να το κρατήσουν κανα 2 μέρες για να δούν τι φταίει!

Κατα τ'αλλα είναι φοβερό το κινητό και απο πλευράς ποιότητας και αυτονομίας μπαταρίας....γενικά δεν παίζεται. Είχα πριν το Κ700 και με είχε εκνευρίσει η πλαστικούρα και η πολύ μικρή αυτονομία του (κάθε 12 ώρες ήθελε φόρτιση).

Link to comment
Share on other sites

Το Ε398 δεν έχει πλαστικούρα?

Και όταν λες είναι φοβερό από πλευράς μπαταρίας, τι εννοείς? Πόσο κρατάει?

Πάντως κι εσύ που είσαι ευχαριστημένος από το κινητό είχες ένα (όχι και τόσο) μικρό προβληματάκι...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δεί απο κοντά το Κ700? Μετα θα καταλάβεις τι εννοώ!

Αυτο δεν σημαίνει οτι δεν ημουν ευχαριστημένος απο το Κ700, μου την έσπαγε ομως η αυτονομία του. Απαράδεκτη.

Η μπαταρία του Ε398 με φυσιολογική χρήση κρατάει 3-4 μέρες άνετα!

 

Απο την άλλη, το Ε398 δεν διακρίνεται απο πλευράς ευκολίας μενού κλπ, αλλα είναι θέμα συνήθειας. Οσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, πιστεύω οτι είναι ανώτερο απο το Κ700 (έτριζε), είναι γενικά πιο στιβαρή κατασκευή, έχει και απίστευτη ποιότητα ήχου!

Παρόλα αυτά, εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας απο το κινητό του.

Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...