Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε συ.. δεν το είπα για σένα :O :( . Το είπα για τα παιδιά που τώρα πήραν το κινητάκι!!

Ας κάνω μία άμεση ερώτηση λοιπόν μαζί με εσένα. Ποιοι ήχοι δεν πρέπει να σβηστούν?? Αυτοί που έχουν το λουκετάκι δίπλα??

 

 

Ας δώσω μια άμεση απάντηση σε σενα... :p ..οι ήχοι που ΄έχουνε λουκετάκι δεν σβήνουνε άμεσα απο το τηλ..αλλά με την βοήθεια του Pk2Commander μπορείς να τα σβήσεις...απλά...μετά δημιουργούντε κολλήματα και προβλήματα με το μενού..όπως να μην μπάινει σε ένα μενού ας πούμε...Πρόταση μου είναι να σβήσετε μόνο τους mp3 ήχους...εγώ αυτό έκανα...

 

 

Υ.Γ. Γούμαν...με συγχωρείς...γράψε λάθος :) :O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry, λίγο offtopic.. :)

 

Cosmote 2in1 sim έχει κανείς; ΤΗΝΧ..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

σορρυ και πάλι αλλά φυσικά πρώτα εδώ και βδομάδες ρώτησα στο Cosmote forum,

αλλά απάντηση δεν πήρα.. :(

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που εχω TIM 2in1 δουλευει μια χαρα!

 

Με την μπαταρια του τι παιζει; Του εκανα αρχικη φορτιση γυρω στις 8 ωρες (ανοικτο το κινητο) και το αφησα να αδειασει τελειως 4 φορες. Με νορμαλ χρηση η μπαταρια του κραταει γυρω στις 4 ημερες και μου φαινεται λιγο.

Οι παλιοτεροι κατοχοι τι λετε;

 

Και κατι αλλο που παρατηρησα: δε βρηκα πουθενα μηδενισμο μετρητη κλησεων. Εχει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝΧ

 

μπαταρία πολύ ΟΚ..

 

αν θέλεις κάποιον αλγόριθμο..

υπολόγισε 5 μέρες αν δεν ανοίξει καθόλου..

 

και 2 ώρες 45 λεπτά αν μιλήσεις συνεχώς.. :)

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που παρατηρησα: δε βρηκα πουθενα μηδενισμο μετρητη κλησεων. Εχει ή οχι;

 

Μενού > τελευταίες κλήσεις > χρόνος κλήσης > εξερχόμενες (ή/και εισερχόμενες) > επαναφορά

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

 

Μια εβδομάδα συμβίωσης και ο απολογισμός είναι θετικός...

 

Το τηλέφωνο -αν ξέρει κανείς γιατί το αγοράζει και δεν γκρινιάζει για ελλείψεις που μπορεί να τις βρεί αλλού- είναι οτι ακριβώς υπόσχεται: fashion, design, ποιότητα κατασκευής σε ένα επαρκές πακέτο δυνατοτήτων για τον πάρα πολύ κόσμο ή για αυτούς που κουράστηκαν λίγο με τα high tech τηλέφωνα και χρειάζονται ένα διάλειμμα μέχρι το επόμενο και την ωρίμανση του 3G... :O (ή μήπως ουδέν μονιμότερο του προσωρινού?? :rolleyes: )

 

Από σταθερότητα, κανένα πρόβλημα, no restarts, κάνει πάντα αυτό που πρέπει (π.χ παίζει το σωστό ringtone για το αντίστοιχο caller group :p ), αν είχε και λίγο παραπάνω εργοστασιακή εσωτερική μνήμη π.χ 10ΜΒ θα ήμουνα ευτυχισμένος...Με την κάμερα από τότε που απέκτησα ψηφιακή δεν ασχολούμαι αν και για κανένα απρόσμενο snapshot την βρίσκω επαρκέστατη...

Οθόνες super, ακουστική υπεράνω κριτικής στο αυτί και στην πεντακάθαρη αναπαραγωγή των Mp3 από το μεγάφωνο, σήμα μέτριο -πιο συχνές απώλειες στο δύσκολο σπίτι μου από το Siemens SX1.

 

Εντύπωση μου έκανε το πανεύκολο setup με τα presets για MMS, Wap over GPRS καθώς και του email client του οποίου τα settings μάντεψα με σχετική ευκολία γιατί αν περίμενα να με διαφωτίσει το manual....χαίρετε :mad: Το περίφημο Phonebook 3D είναι για remove κατευθείαν, η σύνδεση με τον υπολογιστή παιχνιδάκι και τα mobile phone tools επαρκή για τα απαραίτητα. Η αυτονομία της μπαταρίας για κινητό με 2 τέτοιες οθόνες είναι φανταστική -συμβουλη:κάντε 2-3 8ωρες με ΚΛΕΙΣΤΟ κινητό για max απόδοση, σας μιλάω από σύγκριση 2 διαφορετικών V3)

 

Μεγάλη εντύπωση μου έκανε -θετική ή όχι δεν έχω καταλήξει ακόμα :wacko: - η ηχητική αναγνώριση και στα εισερχόμενα sms οπως με τις κλήσεις! Τον ήχο μηνύματος που διαλέγει κάποιος στο κάθε προφίλ τον χρησιμοποιεί για μηνύματα από αποστολείς εκτός caller group τηλ. καταλόγου ή προσωπικού ringtone. Δηλ. αν στείλει μήνυμα ο Γιάννης που ανήκει στην κατηγορία business -εφόσον έχετε κάνει σχετικό διαχωρισμό των επαφών σας- θα παίξει τον ήχο με τον οποίο σας καλούν οι business επαφές σας ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ! Το πρόβλημα είναι οτι συνήθως το σχετικό ringtone έχει διάρκεια 15-20sec οπότε δεν ξέρεις αν σε καλούν ή σου..γράφουν, διαρκεί υπερβολικά πολύ για sms-mms, αλλά ξέρεις οτι είναι από κάποιον γνωστό και όχι άσχετο ή spam message. Καλό η κακό τελικά δεν ξέρω, αλλά αν βγάλω τα ringer IDs off από τα προφίλ για να μην συμβαίνει και να παίζει πάντα τον ήχο που καθορίζεται στο προφίλ, δεν θα έχω ηχητική αναγνώριση κλήσεων ούτε στα groups του καταλόγου ούτε σε 2-3 personal ringtones δυνατότητα που θεωρώ απαραιτήτως χρήσιμη...

 

Mια απορία: Την φόρτιση όποτε συνδέεται στην usb υπάρχει κανένας τρόπος να την απενεργοποιήσουμε? Από τον υπολογιστή δεν βρήκα πάντως τίποτα. Όχι για άλλο λόγο αλλά θα μας την καταστρέψει την μπαταρία με το plug in-out...

Και ένα hint: Γρήγορη αλλαγή προφίλ με κλειστό καπάκι γίνεται από το πλήκτρο έντασης και διαδοχικά πατήματα του smart button.

 

Α, να μήν ξεχάσω να γκρινιάξω λίγο:μου λείπει η δυνατότητα Silence -όχι απόρριψη- σε εισερχόμενη κλήση :( Επίσης εκείνο το καπάκι είναι ελεεινά δύσκολο στο βγάλσιμο - ούτε οι Γερμανοί έτσι, αλίμονο σε εκείνους που θέλουν να εναλάσσουν sim cards και τέλος, τι τους πείραζε το photo caller ID να είναι full screen?? Τέτοια οθόνη και να πάει χαμένη, μην αναφερθώ και στην σχετική παραπλάνηση στην κατά τα άλλα υπέροχη TV διαφήμιση.... :mad:

 

Sorry για το large post αλλά είχα όρεξη... :D και μου βγήκε mini review :O

-οχι δεν θέλω και δεν είμαι και αρκετά ικανός να κλέψω το ψωμί των αγαπημένων mods & reviewers του MyPhone...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητάκι φίλε μου. Η δυνατότητα του silence με κλειστό το καπάκι ενεργοποιήτε αν κατά την διάρκεια που σε καλούν πατήσεις το κάτω, από τα πάνω αριστερά 2 κουμπιά του κινητού. Όσον αφορά το θέμα φόρτισης μέσω usb και την δυνατότητα απενεργοποίησης, είναι μια απορία που έχω κι εγώ ο ίδιος εδεώ και πολύ καιρό και δυστυχώς η λύση παραμένει (προσωρινά τουλάχιστον :)) άγνωστη.

 

Το site ανανεώθηκε....

Link to comment
Share on other sites

Thanx a lot bororo!!

 

Και το post μου ανανεώθηκε όσο για το site σου ήταν από τα πρώτα που έμαθα διαβάζοντας εδώ για το κινητό πριν το αγοράσω - Congrats!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ομως υπαρχει η δυνατοτητα για photo caller ID full screen με επεμβαση στο λογισμικο μολις διαβασω ακριβως πως θα πω :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παντως και για μενα, που πηγα σε V3 μετα το 6600 και ειναι το πρωτο μου clam shell που αποκτω, ηταν ευχαριστη εκπληξη. Το θεμα της μικρης μνημης, ειδικα σε συγκριση με το 6600, δε με απασχολησε πολυ γιατι δε με ενδιαφερει να τραβαω φωτο ή video, οι μονες φωτο που εχω αποθηκευσει ειναι για το photo caller ID.

Θελω να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια του forum εδω, γιατι οι γνωμες τους και ο χρονος που ξοδευουν δινοντας τα φωτα τους στους υπολοιπους με "επεισαν" να αγορασω το V3. Μπραβο μαγκες! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Μεγάλη εντύπωση μου έκανε -θετική ή όχι δεν έχω καταλήξει ακόμα :wacko: - η ηχητική αναγνώριση και στα εισερχόμενα sms οπως με τις κλήσεις! Τον ήχο μηνύματος που διαλέγει κάποιος στο κάθε προφίλ τον χρησιμοποιεί για μηνύματα από αποστολείς εκτός caller group τηλ. καταλόγου ή προσωπικού ringtone. Δηλ. αν στείλει μήνυμα ο Γιάννης που ανήκει στην κατηγορία business -εφόσον έχετε κάνει σχετικό διαχωρισμό των επαφών σας- θα παίξει τον ήχο με τον οποίο σας καλούν οι business επαφές σας ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ! Το πρόβλημα είναι οτι συνήθως το σχετικό ringtone έχει διάρκεια 15-20sec οπότε δεν ξέρεις αν σε καλούν ή σου..γράφουν, διαρκεί υπερβολικά πολύ για sms-mms, αλλά ξέρεις οτι είναι από κάποιον γνωστό και όχι άσχετο ή spam message. Καλό η κακό τελικά δεν ξέρω, αλλά αν βγάλω τα ringer IDs off από τα προφίλ για να μην συμβαίνει και να παίζει πάντα τον ήχο που καθορίζεται στο προφίλ, δεν θα έχω ηχητική αναγνώριση κλήσεων ούτε στα groups του καταλόγου ούτε σε 2-3 personal ringtones δυνατότητα που θεωρώ απαραιτήτως χρήσιμη...

 

Δηλαδη, αυτο δεν μπορουμε να το ακυρωσουμε; :(

Το ειδα κι εγω που χρησιμοποιω 5 ringtones εκτος του βασικου για ολες τις κλησεις. Οντως ειναι ψιλοσπαστικο, γιατι δεν ξερεις αν σε καλουν ή σου στελνουν μηνυμα...

Μηπως εχει να κανει με τα caller groups? Αν δε χρησιμοποιησω caller group, αλλα κρατησω προσωπικα ringtones, θα συνεχισει να παιζει τα sms με τον ηχο κλησης;

 

ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΚΟΙΝΟ ΗΧΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ SMS!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει φίλε, αν βάλεις την επιλογή των προφίλ "Ringer IDs" στο οff, ακόμα και τα προσωπικά ringtones -ανεξάρτητα από τα caller groups- δεν θα παίζουν και τοτε μόνο το μήνυμα σου θα παίζει με τον ενιαίο ήχο που έχεις στα προφίλ.

Διαλέγεις και παίρνεις - εγώ για την ώρα το έχω στο On και κρατάω την αναγνώριση με ήχο κλήσης στα caller groups και σε όποιο personal ringtone εχω που την θεωρώ σημαντικότερη....

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς τους αγαπητούς mods: Βάλτε και επιλογή για μαύρο avatar στο Razor μας Plz...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει φίλε, αν βάλεις την επιλογή των προφίλ "Ringer IDs" στο οff, ακόμα και τα προσωπικά ringtones -ανεξάρτητα από τα caller groups- δεν θα παίζουν και τοτε μόνο το μήνυμα σου θα παίζει με τον ενιαίο ήχο που έχεις στα προφίλ.

Διαλέγεις και παίρνεις - εγώ για την ώρα το έχω στο On και κρατάω την αναγνώριση με ήχο κλήσης στα caller groups και σε όποιο personal ringtone εχω που την θεωρώ σημαντικότερη....

 

 

Δηλαδη με λιγα λογια, δεν μπορω να εχω προσωπικο ηχο κλησης σε μια επαφη και κοινο ηχο sms σε ολες; Γιατι το εκαναν ετσι; Ακομη και στα SONY-ERICSSON μπορεις να εχεις κοινο ηχο sms, ανεξαρτητως ringtone...

Link to comment
Share on other sites

Προς τους αγαπητούς mods: Βάλτε και επιλογή για μαύρο avatar στο Razor μας Plz...

 

για ζήτα το ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Προς τους αγαπητούς mods: Βάλτε και επιλογή για μαύρο avatar στο Razor μας Plz...

Aπ'όσο ξέρω μόνο ένα χρώμα ανά τηλέφωνο μπαίνει,κάπου το είχε αναφέρει ο Msk...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Δηλαδη με λιγα λογια, δεν μπορω να εχω προσωπικο ηχο κλησης σε μια επαφη και κοινο ηχο sms σε ολες; Γιατι το εκαναν ετσι; Ακομη και στα SONY-ERICSSON μπορεις να εχεις κοινο ηχο sms, ανεξαρτητως ringtone...
Aκριβώς,δεν μπορείς,τώρα το γιατί μόνο η Motorola το γνωρίζει!
Link to comment
Share on other sites

νομίζω αρκετά πρακτικό, αλλά καλύτερα να υπήρχε επιλογή.. :)

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς να φλασάρει το τηλέφωνο με ενα συγκεκριμένο φλας που του δίνει την ικανότητα βίντεο και 7ΜΒ μνήμη? (αν θυμάμαι καλά βγήκε μια καινούρια αναβάθμιση που βελτιώνει ποιότητα εικόνας και βίντεο)

δεν έχω κάποιο V3 να δοκιμάσω εδω

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη αναβάθμιση που αναφέρεις υπάρχει πέριπου εδώ και 2 μήνες στο προσκήνιο το πίο πρόσφατο ανήκει στον motox και είναι το R374_G_0E.42.08R_reflash.shx. Εγώ προσωπικά έχω το αμέσως προηγούμενο και είμαι απόλυτα ικανοποποιημένος καθώς σου προσφέρει ακριβώς τα πράγματα που υπόσχεται, 7mb ελεύθερος χώρος εξ αρχής και βέβαια η δυνατότητα βίντεο. Α΄πο κέι και πέρα εξερτάται από την διανομή που θές εσύ και τα πράγματα που θα βάλεις ή θα βγάλεις από το κινητό σου :D
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ....σήμερα την ώρα που μιλούσα στο κινητό σε εξερχόμενη κληση, ακούστηκε ένας θόρυβος σαν φύσημα στο ακουστικό, έπεσε η γραμμή και το τηλ έκανε restart... (μπαταρία full).Software version η εργοστασιακή 40.79.

Έχουμε τίποτα σχετικό στο forum από τον....ιατρικό φάκελο του Razor?Ομολογώ οτι ανησύχησα ελαφρώς.... :worry:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...